» »

27inch monitor

27inch monitor

««
4 / 15
»»

Okapi ::

Ne, ne zdijo se mu kockaste, ampak premajhne zato lepo dvigne DPI na 120 in je stvar rešena.
Ja, in če bo imel monitor 3x večji dpi, bo še bolje rešena, ne? Daj, ne se smešit, če ne veš, kako ljudje, ki se preživljajo s pisanjem, uporabljajo računalnike.

Smisel monitorja z večjim dpi je, da lahko nanj spraviš več besedila (če govorimo o tistih, ki računalnik uporabljajo za pisanje). Ampak ko dosežeš neko mejo (ki je že zdavnaj dosežena), to ni več odvisno od dpi, ampak od velikosti monitorja. DPI ti čisto nič ne pomaga, če ga ne moreš izkoristiti, ker so črke premajhne za udobno branje. Za večjo gladkost večjih pisav pa vsem dol visi, ker so že pri običajnih dpi-jih dovolj gladke.

Gladkost črk pri velikih dpi-jih mogoče občudujejo geeki z malo preveč denarja, da se lahko pred sošolci hvalijo z boljšim monitorjem, piscem, novinarjem in prevajalcem in verjetno še marsikomu, ki računalnik uporablja poklicno, pa se to zdi otročje preseravanje.

O.

energetik ::

PrimozR je izjavil:

energetik je izjavil:

No, vidiš, zato sem jaz nabavil 27", da mi ni treba sedeti na stolu 1m pred ekranom, ampak se lahko usedem na kavč 2m pred ekranom. Seveda mi je zdaj žal, da nisem nabavil 32".

Z enega metra gledam na monitor v normalnih pogojih. Za gledanje filmov/serij se še nekoliko bolj zleknem.

Koliko pa stane kiropraktik, ki ti naravna vrat zaradi vsega mahanja okrog z glavo (ko gledaš 32" z enega metra ali manj)?
Ne zafrkavaj.
Jst gledam svojega 27" FHD ma recimo 50cm. Če si recimo razdelim 4 programe po 1/4 površine, so črke/gumbi/itd povsem dovolj ostri. Problem je samo, ker si pri tem izredno matram oči oziroma stegujem vrat, da vidim miniaturne črke. Zato tega nikoli ne delam in imam po 1 aplikacijo na celi površini, kvečjem si vržem 2 aplikaciji levo/desno. Zato nikakor ne potrebujem pri 27 colah še večje ločljivosti, ker mi to ne bi nič pomagalo. Očitno nekateri vidite bolje ali pa uživate v napenjanju oči. Jaz vidim posamezne piksle šele nekje pri oddaljenosti 30cm.
Seveda pa takoj vzamem 32 col z 2560x1440, če ga ponudijo za ugodno ceno. Gledal pa ga bom še vedno z iste razdalje, samo malo bolj bom obračal glavo. Pa 4 okna si bom verjetno lahko vrgel gor, brez napenjanja oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

BlaY0 ::

Jaz gledam v 27" z 80 cm in imam fonte 10 na 120 DPI. Na ekran pa lahko komot spravim dva A4 lista pri 120% povečavi oziroma skoraj 3 brez povečave.

spirit ::

Okapi, se opravičujm da sm posplošil tvoje izjave.
Tuki ne bomo naikamor prišli, sem rekel, da se bolj pozna pri slikah kot pri besedilu, ampak tudi pri besedilu ni čisto zanemarljivo.
Produktivnost se bo zvišala predvsem pri drugih bolj grafično naravnanih opravilih kot pri tekstu, pri tekstu res bolj šeje fizična velikkost, za to je bolje več zaslonov, vendar tudi ločljivost igra neko vlogo.
Sm že večkrat reku da pač večnia monitor uporablja za več stvari kot je samo branje in pisanje in tam je višja ločljivost pomembnejša.

energetik ::

Mah, večina (domačih uporabnikov) uporablja monitor za brskanje po netu, igre in gledanje filmov.
Seveda je pa tudi cena pomemben faktor. Če se FHD ekrani dobijo izredno ugodno, mora obstajati zelo velik razlog, da bo kdo nabavil N-krat dražji ekran z malce večjo ločljivostjo ali boljšo matriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

vendar tudi ločljivost igra neko vlogo.
Seveda. Pred davnimi leti sem raje uporabljal črno-bel hercules kot barvni CGA, ker je bila ločljivosti 720x348 za pisanje uporabnejša od 600x200. Je bilo mogoče precej več vrstic besedila prikazati na zaslonu. Tudi napredek na VGA je bil dobrodošel, full hd na 27" je pa že približno največ, kar je dejansko potrebno in uporabno za pisanje (in brskanje po spletu in še za marsikaj). Moraš res dobro vedeti, zakaj bi hotel več plačati za še večjo ločljivost - hvaljenje pred sošolci ni ravno upravičen razlog;)

O.

PrimozR ::

gruntfürmich je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Pa trenutno na trgu še ni monitorja, ki bi imel tako majhne pike, da bi bilo z relativno dobrimi očmi (imam dioptrijo, sicer ne visoke, pa DPI-ji niso problem) problem razbrati tekst...

Itak pa HOČEMO zabrisati piksle.


črke so recimo lahko višine 5 pikslov, recimo 6. če si ti to sposoben brez problema brati pri današnjih monitorjih svaka ti čast.

in ko se bodo piksli zbrisali za zaznavo z očmi se bodo pač začeli združevati da bomo lahko pike, črte videli.
če je to napredek pa naj me koklja brcne...

Na prvi del: ne vem kako točno velike so črke, ampak ja, s cirka enega metra na 24" na stock povečavi (torej nična) in stock DPI settingih Windows 7 (torej najmanjši elementi oz. 100% (imaš še 125 in 150 opcijo, če se ne motim)) popolnoma normalno in brez težav berem tekst.

Na drugi del: WHAT?!? Združevati kako?

BlaY0 ::

Hehe, ta je dobra... približno največ kar je dejansko potrebno. 30 let nazaj je nekdo rekel da bo 640 kB zadosti za vse večne čase. Čez 2 leti na trgu skoraj ne bo več Full HD monitorjev, mainstream bo WQXGA. Tudi recimo na področju word procesiranja se je v 20 letih dejansko bore malo spremenilo... od Worda 2.0 do danes je razlika samo v tem da danes word procesor za 95% enakega dela kot pred 20 leti Word 2.0, požre 100x več diska in 100x več rama, vse ostalo je takorekoč enako.

Skratka, to kar je dejansko potrebno je irelevantno... jaz gledam SD film 700x394 s 3,5 m in ne vidim nobenih pomanjkljivosti, 720p je pa že top-of-the-pops. Zakaj torej 1080p in čez kakšno leto že 2160p?

PrimozR ::

gruntfürmich je izjavil:

sj se vsi strinjamo da bodo retina monitorji lepši na oko, stvari lepše zaobljene in podobne zadeve.
vendar bo to še vedno samo šminka.
zato ne u prazno nabijat kot da se bo s tem kakšna produktivnost zvišala ali pa s podobnimi jajci da pridobiš 'delovno površino'...
samo šminka in zelo malo drugega.

Dejmo razlikovat 'šminko' (retina stil displejev, kjer so elementi fizično enako veliki, a so prikazani z več pikami) in delovno površino v današnjem smislu besede, ko je velikost elementov vezana na pixle. No, eno nimamo težav z razlikovanjem, nekateri pa več kot očitno imate.

energetik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

energetik je izjavil:

No, vidiš, zato sem jaz nabavil 27", da mi ni treba sedeti na stolu 1m pred ekranom, ampak se lahko usedem na kavč 2m pred ekranom. Seveda mi je zdaj žal, da nisem nabavil 32".

Z enega metra gledam na monitor v normalnih pogojih. Za gledanje filmov/serij se še nekoliko bolj zleknem.

Koliko pa stane kiropraktik, ki ti naravna vrat zaradi vsega mahanja okrog z glavo (ko gledaš 32" z enega metra ali manj)?
Ne zafrkavaj.
Jst gledam svojega 27" FHD ma recimo 50cm. Če si recimo razdelim 4 programe po 1/4 površine, so črke/gumbi/itd povsem dovolj ostri. Problem je samo, ker si pri tem izredno matram oči oziroma stegujem vrat, da vidim miniaturne črke. Zato tega nikoli ne delam in imam po 1 aplikacijo na celi površini, kvečjem si vržem 2 aplikaciji levo/desno. Zato nikakor ne potrebujem pri 27 colah še večje ločljivosti, ker mi to ne bi nič pomagalo. Očitno nekateri vidite bolje ali pa uživate v napenjanju oči. Jaz vidim posamezne piksle šele nekje pri oddaljenosti 30cm.
Seveda pa takoj vzamem 32 col z 2560x1440, če ga ponudijo za ugodno ceno. Gledal pa ga bom še vedno z iste razdalje, samo malo bolj bom obračal glavo. Pa 4 okna si bom verjetno lahko vrgel gor, brez napenjanja oči.

Torej je res tako, kot je bilo rečeno, si na pol slep. Finp, zdaj vemo kje tiči zajec. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je 1920 pik širine (na 1200 pik višine, kaj šele 1080) bistveno premalo, da bi imel lahko naenkrat odprta dva programa v miru. Morda dva Wordova dokumenta, ker 2 A4 lista dejansko pašeta na 24", za spletne strani je pa to že preozek monitor. 2560 pik širine je nuja. Če se pa začnemo pogovarjati o kakšnih bolj namenskih programih se pa situacija zgolj poslabša (razen če uporabljaš res miniaturne programčke).

Okapi je izjavil:

vendar tudi ločljivost igra neko vlogo.
Seveda. Pred davnimi leti sem raje uporabljal črno-bel hercules kot barvni CGA, ker je bila ločljivosti 720x348 za pisanje uporabnejša od 600x200. Je bilo mogoče precej več vrstic besedila prikazati na zaslonu. Tudi napredek na VGA je bil dobrodošel, full hd na 27" je pa že približno največ, kar je dejansko potrebno in uporabno za pisanje (in brskanje po spletu in še za marsikaj). Moraš res dobro vedeti, zakaj bi hotel več plačati za še večjo ločljivost - hvaljenje pred sošolci ni ravno upravičen razlog;)

O.

640 kbit ought to be enough, ane? A se lahko prosim spokate nazaj v jame, če vam napredek ni všeč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

Hehe, ta je dobra... približno največ kar je dejansko potrebno. 30 let nazaj je nekdo rekel da bo 640 kB zadosti za vse večne čase. Čez 2 leti na trgu skoraj ne bo več Full HD monitorjev, mainstream bo WQXGA. Tudi recimo na področju word procesiranja se je v 20 letih dejansko bore malo spremenilo... od Worda 2.0 do danes je razlika samo v tem da danes word procesor za 95% enakega dela kot pred 20 leti Word 2.0, požre 100x več diska in 100x več rama, vse ostalo je takorekoč enako.

Skratka, to kar je dejansko potrebno je irelevantno... jaz gledam SD film 700x394 s 3,5 m in ne vidim nobenih pomanjkljivosti, 720p je pa že top-of-the-pops. Zakaj torej 1080p in čez kakšno leto že 2160p?

WQXGA ne bo NIKOLI mainstream. Te besede lahko nagrafitiraš na severno steno Triglava, ker bodo držale vedno. Prvi problem je že dejstvo, da gre za 16:10, ki je praktično mrtev standard, TV industrija ga je s 16:9 popolnoma povozila, obeta pa se nam zgolj širjenje, npr. 21:9. Kar za monitorje seveda sux big time.

Drug problem je v resolucijah, saj bo naslednji skok v broadcastu na 4k, čemur bo sledila tudi proizvodnja panelov. Verjetno torej ni treba ugibati, kaj bo the next big thing in verjetno je jasno, zakaj to ne bo 2560 x 1600 pik, kajne?

Pa spet, če ti je SD dovolj, super zate. Meni se zmeša, če sem prisiljen gledati nekaj, kar ni v HD. Okej, broadcast TV že gledam v SD, ker ni HD programov, niti se ne vidi takšne razlike, ker je TV premajhen/predaleč (5 metrov za 42 col, jupi - gledata ga samo starša in jaz ob zajtrku, torej naj bo tako še naprej; v F1 sicer je opazna razlika v jasnosti med RTVSLO2 in RTVSLO HD). Če bi zase kupoval TV, bi kupoval večjega oz. bi ga postavil bistveno bližje (verjetno kar oboje) ter bi ga, predvsem, priklopil na računalnik, morda kar izključno. Tukaj pomanjkanja HD vsebin pač ni.

Zakaj bi se vozil s konjsko vprego, če imamo avtomobile, vlake, letala, itd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Okapi ::

Meni se zmeša, če sem prisiljen gledati nekaj, kar ni v HD.
Ja bogi revež, meni se prav smiliš.>:D

O.

nejcek74 ::

Evo Pipi sem ti našel podatek:

angular resolution of between 0.02 to 0.03 degrees
At the distance of one foot, the human eye is able to discern points as small as 0.00349 inches wide.
se pravi na razdalji 304,8 mm je 0.088646 mmm
na razdalji 60 cm je 0.17729200 mm

1920×1200 WUXGA razdalja med pikami je 0,303 mm
2560×1440 WQHD razdalja med pikami je 0,233 mm
2560×1600 WQXGA razdalja med pikami je 0,250 mm
3840×2400 WQUXGA razdalja med pikami je 0,125 mm

Rabiš samo še malo ;) pa boš lahko zadovoljen. Aja pa prepričat moraš prodajalce OS-a da vgradijo sposoben AA v njega - verjetno je to ravno uštimal apple z retino?
* pa discalimer, lahko da sem kje suvereno zajebal cifre za rang 1000 pri pretvorbi enot, ampak ne letim na mars, se samo malo zabavam v večernih urah. podatki so iz prvih zadetkov v googlu:
dot pitch
reslution human eye

energetik ::

PrimozR je izjavil:

Torej je res tako, kot je bilo rečeno, si na pol slep. Finp, zdaj vemo kje tiči zajec. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je 1920 pik širine (na 1200 pik višine, kaj šele 1080) bistveno premalo, da bi imel lahko naenkrat odprta dva programa v miru. Morda dva Wordova dokumenta, ker 2 A4 lista dejansko pašeta na 24", za spletne strani je pa to že preozek monitor. 2560 pik širine je nuja. Če se pa začnemo pogovarjati o kakšnih bolj namenskih programih se pa situacija zgolj poslabša (razen če uporabljaš res miniaturne programčke).
Ja veš, da. Človek je pri -1 dioptrije napol slep. :|
Sicer pa, kaj to tebe moti, če mi zadostuje FHD na 27"? Ti bi jih kar prepovedal.
Kupi svojega 4K za 10k€ in ne prepričuj nas, da je fail, ker smo nabavili 27" za 300€.

gruntfürmich ::

spirit je izjavil:

Produktivnost se bo zvišala predvsem pri drugih bolj grafično naravnanih opravilih kot pri tekstu...


pa mislim da tudi ne. pri grafiki če bodo piksli premali jih tudi ne boš videl, in si boš moral povečat sliko da boš piksel iz slike normalno videl. kakšne so prednosti da boš videl ogromno sliko piksel na piksel imho ne vem. to je dobro samo za gledanje, za natančno obdelovanje pa zopet povečava...
isto pri načrtih. tako tanke črte nobeden ne bo videl normalno; razširile se bodo na 2 ali 3 piksle. pa smo spet tam...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BlaY0 ::

PrimozR je izjavil:


WQXGA ne bo NIKOLI mainstream. Te besede lahko nagrafitiraš na severno steno Triglava, ker bodo držale vedno. Prvi problem je že dejstvo, da gre za 16:10, ki je praktično mrtev standard, TV industrija ga je s 16:9 popolnoma povozila, obeta pa se nam zgolj širjenje, npr. 21:9. Kar za monitorje seveda sux big time.

Ne seri. Govora je o monitorjih ne o TV-jih. V monitor se po moje nikoli ne bo gledalo dalj kot z enega metra. Ko (če) bodo monitorji 21:9, bodo pač ukrivljeni.

spirit ::

Prosim ne govort da je vse samo šmonka, ker ni, sploh pa je tako da je pač dobro kupovati price/performance a ne in ne vem za kaj bi dal 300€ za tN FHD 27''če lahko doplačaš 50€ in dobiš IPS 2560x1440, kar se bo definitivno poznalo pri marsičem. Kupujte in imejte kar želite, jst vm samo povem da razlike so in ni vse samo za hvaljenje pred folkom. Tako kot zase vem da slabše od IPs ne kupim več nikoli.

PrimozR ::

nejcek74 je izjavil:

Evo Pipi sem ti našel podatek:

angular resolution of between 0.02 to 0.03 degrees
At the distance of one foot, the human eye is able to discern points as small as 0.00349 inches wide.
se pravi na razdalji 304,8 mm je 0.088646 mmm
na razdalji 60 cm je 0.17729200 mm

1920×1200 WUXGA razdalja med pikami je 0,303 mm
2560×1440 WQHD razdalja med pikami je 0,233 mm
2560×1600 WQXGA razdalja med pikami je 0,250 mm
3840×2400 WQUXGA razdalja med pikami je 0,125 mm

Rabiš samo še malo ;) pa boš lahko zadovoljen. Aja pa prepričat moraš prodajalce OS-a da vgradijo sposoben AA v njega - verjetno je to ravno uštimal apple z retino?
* pa discalimer, lahko da sem kje suvereno zajebal cifre za rang 1000 pri pretvorbi enot, ampak ne letim na mars, se samo malo zabavam v večernih urah. podatki so iz prvih zadetkov v googlu:
dot pitch
reslution human eye

Ravno to je ves point, z dovolj veliko ločljivostjo AA sploh ni potreben. AA je namenjen prav za glajenje robov na kockastih resolucijah.

Sicer pa vem, da se ločljivost očesa meri v ločnih stopinjah, ne pa v pikah :P

energetik je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Torej je res tako, kot je bilo rečeno, si na pol slep. Finp, zdaj vemo kje tiči zajec. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je 1920 pik širine (na 1200 pik višine, kaj šele 1080) bistveno premalo, da bi imel lahko naenkrat odprta dva programa v miru. Morda dva Wordova dokumenta, ker 2 A4 lista dejansko pašeta na 24", za spletne strani je pa to že preozek monitor. 2560 pik širine je nuja. Če se pa začnemo pogovarjati o kakšnih bolj namenskih programih se pa situacija zgolj poslabša (razen če uporabljaš res miniaturne programčke).
Ja veš, da. Človek je pri -1 dioptrije napol slep. :|
Sicer pa, kaj to tebe moti, če mi zadostuje FHD na 27"? Ti bi jih kar prepovedal.
Kupi svojega 4K za 10k€ in ne prepričuj nas, da je fail, ker smo nabavili 27" za 300€.

Čakaj, imaš manj dioptrije od mene in jamraš, da je 2560 x 1440 premajhna pika? O_O

Saj po eni strani te ne prepričujem temveč zgolj izpostavljam dejstvo, da je FHD 27" za 300 € fail ;) Začenši z matriko, resolucija pa pride na vrsto kasneje.

Pa žal nimam 10k € za 4k displej, če bi jih imel tako odveč, bi ga morda že imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

PrimozR je izjavil:


WQXGA ne bo NIKOLI mainstream. Te besede lahko nagrafitiraš na severno steno Triglava, ker bodo držale vedno. Prvi problem je že dejstvo, da gre za 16:10, ki je praktično mrtev standard, TV industrija ga je s 16:9 popolnoma povozila, obeta pa se nam zgolj širjenje, npr. 21:9. Kar za monitorje seveda sux big time.

Ne seri. Govora je o monitorjih ne o TV-jih. V monitor se po moje nikoli ne bo gledalo dalj kot z enega metra. Ko (če) bodo monitorji 21:9, bodo pač ukrivljeni.

Tomejto, tomato. Monitorji danes več kot očitno (poplava 1080p panelov, tudi na 27", zdaj TUDI v IPS, torej 27" IPS ni več sveta krava oz. varna izbira na 2560 x 1440) jasno da vedeti, da se računalniški monitorji, vsaj mainstream, danes pokoravajo televizijskim standardom. Še enkrat, WQXGA ne bo NIKOLI mainstream, niti pri TV-jih, niti pri monitorjih. Še več, noben 16:10, če ne bo večjih sprememb, ne bo mainstream. Razen če TV-ji res zaživijo v 21:9, potrošniki bodo pa kar naenkrat spoznali, kakšen fail je to za srfanje po internetu in teh raztegnjenih zmazkov ne bodo kupovali. Ampak v to dvomim. Vseeno pa bo proizvodnja 16:9 panelov ostala visoka, vsekakor višja od 16:10.

energetik ::

PrimozR je izjavil:

Čakaj, imaš manj dioptrije od mene in jamraš, da je 2560 x 1440 premajhna pika? O_O

Saj po eni strani te ne prepričujem temveč zgolj izpostavljam dejstvo, da je FHD 27" za 300 € fail ;) Začenši z matriko, resolucija pa pride na vrsto kasneje.
27" sem nabavil, da mi za PC ni treba nositi očal. Zato ga gledam na 50cm.

Aja FHD 27" za 300€ je fail? V kakšni velikosti pa bi za 300€ dobil 2560 x 1440 ali kaj večjega? Sem že napisal, da monitor 1/2 časa uporabljam kot TV in ga gledam iz 2m s kavča. Zato mi je bil 27" FHD ravno kompromis. Vsekakor pa manjšega ekrana od 27" ne kupim več.

spirit ::

Za cca 350 z ebay dobiš S-ips 2560-1440 tko da ja 300€ fhd tn je fail

PrimozR ::

^what he said. In prav tako lahko 2560 x 1440 uporabljaš kot TV, saj se slika na gor lepo skalira (na 1920 x 1200 npr. večinoma gledam 720p posnetke). Obenem bi bile pa ob premikanju po kavču na IPS matriki bistveno boljše oz. enakomernejše barve.

Zeratul ^^ ::

spirit je izjavil:

Za cca 350 z ebay dobiš S-ips 2560-1440 tko da ja 300€ fhd tn je fail

Link bi prosil ...Pa ne nekega korejca ki ima cez pol zaslona mrtve pixle
#yolo

dzinks63 ::

2560 x 1440 imaš na iMacu z 27-inch (viewable) LED-backlit glossy widescreen TFT active-matrix liquid crystal display with IPS technology in zadeva zmore marsikaj, programi itak, vendar mu tudi igre ne delajo težav, npr.: Battlefield 3 na Ultra settings, 2560x1440, 2011 iMac zgleda fantastično:

freesty ::

Korejec je ja ampak je tudi pixelperfect verzija. Ubistvu je isti kot navadna sam, da dejansko prej prizgejo ekran in preverijo, ce je slucajno kaksnem mrtev pixel.

catleap, achieva..

energetik ::

spirit je izjavil:

Za cca 350 z ebay dobiš S-ips 2560-1440 tko da ja 300€ fhd tn je fail
27" FHD sem nabavil 3 leta nazaj... :| Je pa Korejec, brez mrtvih pikslov. :)
Kakšne so cene zdaj, nimam pojma.

spirit ::

LOL tut če je korejc no name ma not panel od LG-Philipsa, enako kot iMac, dell u2711 in še kakšen drugi in evo ga zravn majo še napisan da ge za LG panel :D ti se pa odloči, kok ti pomeni ohišje, nastvaliva višina itd. celo 318$ in ja je tudi pixelprfect
ali pa morda tale
Vsi so korjeci na koncu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

Zeratul ^^ ::

In kako je z postnino itd. preko ebay? Pa garancija?
#yolo

freesty ::

Posles nazaj, ti posljejo novega. 20€ spet placas za postnino. To je to. Lahko 10x posljes v garancijo pa si se vseeno pod slovenskimi cenami.
Ja vse skup pride dodatno ene 80-100€, postnina+carina. Tako da 300$ te pride okoli 350€.

Zeratul ^^ ::

Carina? Saj smo v eu...
#yolo

Janac ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Carina? Saj smo v eu...

Item location: Seoul, default, Korea, South

PrimozR ::

Ja, Koreja pa ne. Kaj ti ni jasno?

spirit je izjavil:

LOL tut če je korejc no name ma not panel od LG-Philipsa, enako kot iMac, dell u2711 in še kakšen drugi in evo ga zravn majo še napisan da ge za LG panel :D ti se pa odloči, kok ti pomeni ohišje, nastvaliva višina itd. celo 318$ in ja je tudi pixelprfect
ali pa morda tale
Vsi so korjeci na koncu ;)

Ja, ampak panel je tukaj C klasa in je vidno slabši od Dell U2711 in podobnih. Ampak vseeno, zadeva je 300 € :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

spirit ::

Ja ok seveda je slabši kot tisti v Delu a je vendar 1/3 cene, carino plačaš ja poštnina je pa v večini primerov zastonj, vprašanje seveda če pošiljajo v SLO itd ampak cene so pa fenomenalne :D
Zase vem da če bi sedaj kupoval zaslon bi sigurno vzel kaj takega, ker mi je za ohišje precej vseeno, no svetlečega bi kmalu spremenil v nesvetlečega ampak to so malenkosti :D
Google pravi da je 318$ enako 258,24€ tako da če dodamo carino si na okoli 300€ če poštnine res ni, torej u2412 ali Catleap Q270 zame ne bi bio vprašanje:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

PrimozR ::

No no, U2711 je pod 600 €, torej je nekaj več kot pol cene Della korejski 27".

Ne vem no, mamljivo je fuŁ, sam po drugi strani je pa kar nekaj tveganja. Folk dobiva šekaste panele, z ohišji je loterija, itd.

freesty ::

Kolega od nekoga tukaj je ze narocil in je dobil s par mrtvimi pixli. Je pisal nazaj prodajalcu in sta se zmenla, da mu vrne polovico cene. Torej je dobil ekran za 150€. Zgleda, ga tisti pixli ze niso tolk motili. Verjetno bi se dalo zmenit tudi, da posljes nazaj in dobis drugega.

Kakor pa sem jaz bral je panela ista kot tista, ki se uporablja pri Mac-ovih racunalnikih.

gruntfürmich ::

mislim da je zelo uredu zadeva hazro hz27wc že za 480€. če se ne motim je isti ekran kot pri eplu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

freesty ::

Ja saj naj bi bli vsi tile paneli isti. Ce beres malo tuje forume so vsi ful zadovoljni s temi poceni S-IPS zasloni. Pac ni nastavljiv po visini in podobno. Ampak za tistih 300€ razlike si lahko kupis nosilec kaksen hoces.

Jaz ko pridem do denarja bom vzel catleapa multi pixel perfect. Pride okoli 350€. Pa ima vec razlicnih vhodov, vesa mount pa se nimas skrbi, da bi dobil kaksnem mrtev pixel.

satfinder ::

[US $319.99] QX2700 LED Monitor

!Monitor testing service for free, damage of monitor,
checking dead pixel, checking serious light bleeding
before shipping.

http://tinyurl.com/coru5zl
Korak do konca in Naprej :).

freesty ::

Moti me samo to, da nima vec priklopov. Npr HDMI, da lahko se kaj druga gor vstekas. In ce kupis 3 rabis potem aktivne pretvornike kupovat. Mi je pa vsec vesa mount, nastavljil podstavek in, da ga preverijo zastojn.

satfinder ::

[US $300.00] Yamakasi Catleap 2703 LED IPS 2560x1440
WQHD Monitor

!Monitor testing service, free shipping.

http://tinyurl.com/c6zpseq
Korak do konca in Naprej :).

Zeratul ^^ ::

Mene te korejci nic ne mikajo.Raje Dell u2412m kot nekega 27" korejca
#yolo

kamuee ::

če mi kdo najde ekvivalent IPS HP 27-30col po kvaliteti za 350€ monitor ga kupim takoj, sam takih kolk jest vem tkšne kvalitete žal ni. nikakor ne more bit ista kvaliteta.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zeratul ^^ ::

Tisti korejci niso kvaliteta. Verjemi.
#yolo

kamuee ::

rajš mam zenkret navadno 27 led, pa kasneje nabavim ips ko bojo cene realne današnjim navadnim. Žal mene nebo noben korejc nikdar prepričal. Pol pa kupiš pa morš vsako leto neki reklamerat, brez veze. Rajš dam mal več kupim pr nas solidno stvar pa mam mir.

bi reku da niso kvaliteta, sej ne morjo bit..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

freesty ::

Ja in po cem sklepate, da je HPjev ekran, ki uporablja isto matriko boljsi od enega noname? Kar se tice slike seveda. Pac priklopov ma vec pa boljsi stand. Druga pa jaz ne vem. Sicer pa ce ze primerjamo tak. Pol pa mi pokazi en Dellov ekran 27" ips 1440p za 350€, ki je boljsi od tega.

Zeratul ^^ ::

Kvaliteta se več plača ;) To je isto kot če bi HX in CX serijo napajalnikov primerjal.
#yolo

PrimozR ::

kamuee je izjavil:

če mi kdo najde ekvivalent IPS HP 27-30col po kvaliteti za 350€ monitor ga kupim takoj, sam takih kolk jest vem tkšne kvalitete žal ni. nikakor ne more bit ista kvaliteta.

Z malo sreče je lahko, če ne enaka pa hudičevo blizu.

freesty je izjavil:

Kolega od nekoga tukaj je ze narocil in je dobil s par mrtvimi pixli. Je pisal nazaj prodajalcu in sta se zmenla, da mu vrne polovico cene. Torej je dobil ekran za 150€. Zgleda, ga tisti pixli ze niso tolk motili. Verjetno bi se dalo zmenit tudi, da posljes nazaj in dobis drugega.

Kakor pa sem jaz bral je panela ista kot tista, ki se uporablja pri Mac-ovih racunalnikih.

Dejmo še enkrat. 27 palčni 2560 x 1440 IPS panel je samo EDEN. Izdeluje ga LG. Nahaja se v iMacih, v Applovem Thunderbolt displeju, v Dell U2711, v konkurenčnem HP-ju, v tehle korejcih. Razlika je le v klasi panela, ker niso vsi enako kakovostni, ko pridejo z linije. Korejci dobijo tretjo klaso. Apple prvo, takisto verjetno tudi Dell.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

freesty ::

Ne ni isto. Isto bi blo, ce bi imel vezje od HXa v LCpowerju. In bi trdil, da je HX boljsi.

Ja kje pa se pozna razlika v klasi med paneli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

kamuee ::

bolše komponente, bolši napajalc, elektronika, halo to je cel point...!! HP al pa Dell sta mela že od nekdaj monitorje daleč bolj pošlihtane ko ostali, vsaj kolk sm jih jest vidu, sprobau, meu našihtu, ...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

PrimozR ::

kamuee je izjavil:

rajš mam zenkret navadno 27 led, pa kasneje nabavim ips ko bojo cene realne današnjim navadnim. Žal mene nebo noben korejc nikdar prepričal. Pol pa kupiš pa morš vsako leto neki reklamerat, brez veze. Rajš dam mal več kupim pr nas solidno stvar pa mam mir.

bi reku da niso kvaliteta, sej ne morjo bit..

Mja, zakaj bi kupoval (Grande) Punto za 5 jurjev manj s popolnoma enako opremo, do pike enako šasijo, enakim pogonom, itd., ko pa lahko kupiš Alfinega Mita, ki je pač Alfa in je zato 10x boljši, kajne? (preden kdo začne najedati da italjan ni avto, pač en primer popolnoma enakega avta v različnih cenovnih razredih. Puntiča se v primeru dizelašov lahko zamenja s Corso, le da je tukaj izbira Alfe že povsem logična ^^)

freesty je izjavil:

Ne ni isto. Isto bi blo, ce bi imel vezje od HXa v LCpowerju. In bi trdil, da je HX boljsi.

Ja kje pa se pozna razlika v klasi med paneli?

Več oz. večja možnost mrtvih pixlov, light bleed, nekateri so rahlo lisasti pri prikazu barv, takšne stvari.

EDIT: ko tako radi govorite čez korejce, predvidevam da nimate niti enega izdelka, na katerem bi pisalo Samsung? Še več, nimate niti enega izdelka, ki bi imel katerokoli komponentno Samsungovo (Samsung je tukaj izpostavljen kot največji izmed korejcev)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kamuee ::

ja tko nnekak, vem da LG dela panele za HP ampak HP ima pač svoje standarde ki so kr visoki in imajo zato prvoklasno robo, logično, ter ostali podobni kot so dell, itd..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534898 (19251) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020904 (13092) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121440 (16515) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324364 (21907) ST-777

Več podobnih tem