» »

27inch monitor

27inch monitor

««
«
1 / 15
»»

kamuee ::

Odpiram novo temo, kr vidim da ni nobene konkretne v tej smeri.

Zanima me pa če je imel že kdo izkušnje z asus, iilyama,... 27col monitorji, ker sam kupujem novega me zanima kakšne imate izkušnje ter kateri so bolši ali slabši za cca 300€
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

VelikiTun ::

Za približno 300€ dobiš TN matriko. Med posameznimi modeli ni gromozansko velikih razlik. Kupiš tistega, ki omogoča nastavljanje višine in naklona, ostalo po potrebah.

freesty ::

Kupis capleap za 260e prek ebaya. Ima 2550x1440 resolucijo in IPS matriko. Pac ni firma zato pa taka cena.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kamuee ::

v okviru slo je mišlena nabava, ne da min eki crkne pol je pa garancija problem kr je v ameriki, halo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

freesty ::

V slo ne bos dobil profesionalnega ekrana 27" za 300€. Razn ce ima TN matriko, ter 1920x1080 resolucijo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tsunamii ::

Zanimiv monitor z lepo ceno.

Ima, kdo YAMAKASI CATLEAP Q270 SE 27 doma in nam lahko pove kako se obnese ?

Sicer mislim, da ni nek bavbav naročit preko interneta in sama dostava je relativno hitra. Res sicer, da si malo v skrbeh, če ne bo kaj narobe z samim LCDjem. Vendar za tako ceno.. za premislit.

freesty ::

js tut čakam, da ga nekdo naroči. Potem pa me še grize al narocit pixel-perfect pri katerem imas garantirano vse pixle OK ali navadnega kjer obstaja moznost, da je kaksen mrtev ceprav sem bral po tujih forumih so folk ful narocal navadnega in ni mel noben mrtvega pixla, takda mors met ful nesreco, da na takega naletis.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tsunamii ::

Kakšna je razlika v ceni za pixel-perfect ? Če je mala.. se splača. Odvisen od samih reklamacij po svetu... Sicer pa kje ga naročujejo.. direkt iz Koreje ?

NightHawk ::

Bo kar razlika med njima. 264 napram 336 eur. Seveda pa pristej se dajatve na to razliko

72*1,2*1,14 = 98,5 eur. 100 Eur razlike....to je ze kar nekaj pri ceni 400 eur :)

gruntfürmich ::

gledam da 5850 radeon ne gre gor!? (na YAMAKASI CATLEAP Q270)
ve kdo zakaj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Kot vidim ga še noben tu gor ni kupil?
... .. .

freesty ::

Pomoje pase, sem vidu, da je folk ze na tej graficni uporablu brez problema in na 5870. More met sam Dual-DVI priklop.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tsunamii ::

Verjetn ga res še ni nobeden kupil.. ponavadi večina čaka pozitiven, potrdilen...
Će bi rad imel tak velik monitor in IPS matriko..ga kupi. Oz preglej mal recenzije oz youtube.

mikic007 ::

Verjetno je razlika pri pixel perfect, da ti ga nekdo laastnorocno pregleda in zato taka cena? Kaj pa vem, za tak denar bi ze kar malo tvegal z garancijo, sem se kje ze bolj nategnil ;-). Sicer pa, en mora priti ven, da odpre sezono, potem se bodo pa tudi drugi zmigali. Pa v Slovenijo ne posiljajo ali pac samo iz tega naslova ne? (sicer v Spanijo ja, tak da :-)

freesty ::

Posiljajo v slovenijo sam pravi naslov mors najdit. Ja pixel perfect pac oni prej sprobajo, ce res vsi pixli delajo, drugace pa ga dobis direkt s tovarne. Neki taga. Zdej zato, da ti ga tam en proba dat 100€ vec je tut mal bedno. Itq pa ce mas vec kot 5 mrtvih pixlov oz. vec kot enega na sredini zaslona se ti steje pod garancijo in posles nazaj in ti posljejo novega. Ne vem pa kaksni so spet stroski za to? Mors placat postnino k njim pa pol ko ti oni poslejo spet davek pa carino? Verjetno ti posljejo brez placila tako, da davek na 0 = 0.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

VelikiTun ::

Če se ne motim, moraš carini potem dokazati, da se gre za vračilo oz. zamenjavo okvarjenega produkta.

mikic007 ::

Na Amazonu en omenja mrtev pixel. Tam ze tako stane 336€, tako da ce ze brez prave garancije bi se stegnil za ta denar, da ne gemblas ze na zacetku. Kakorkoli, ce bi menjaval sedaj bi ga kupil. A lahko nekdo takole na pamet vrze ven, koliko bi znasala carina za tako rec v Evropi?

Tsunamii ::

gruntfürmich ::

freesty je izjavil:

Pomoje pase, sem vidu, da je folk ze na tej graficni uporablu brez problema in na 5870. More met sam Dual-DVI priklop.

kako je s temi dvi-d-ji? vidim da ima večina monitorjev dual link dvi-d, kaj je potem če ima grafična single link dvi-d??
ne bo slike ali kaj?
 dual vs single

dual vs single

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

freesty ::

Tale ma VA matriko, tisti zgoraj pa IPS.

Pa se resolucijo poglej, 1920x1080 vs 2560x1440.

http://ipslcdpanel.blogspot.com/

S pod 600EUR tezko najdes tak zaslon, sploh v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

VelikiTun ::

VA ima tudi svoje prednosti, vendar za WVA prvič slišim.

freesty ::

WVA je verjetno wide VA? Tak sm js sklepu:>

VelikiTun ::

Najbrž. Me pa zanima primerjava z drugimi izvedbami VA panelov. Možno tudi, da je WVA le poimenovanje za eno od vrst, ki ga uporablja Acer.

gruntfürmich ::

kako so 27'' monitorji? so že skoraj preveliki za namizno uporabo al so še vzdržni?
ker gledam 24 ali 27, pa ne vem kaj bi bilo bolje...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

keitai ::

Vse te catleapi, achieve imajo enak panel kot 27" dell in apple, edina razlika je, da so panele slabše (večja verjetnost mrtvih pixlov), slabše ohišje, ni OSD-ja ter ponavadi le DVI priključek, feedbacki glede monitorjev so dobri.

Kar se tiče dajatev : Glede na vaš konkreten primer nakupa računalniškega monitorja pa boste
poleg DDV plačali tudi carino v višini 2,5%. Carinsko vrednost od katere se obračunajo dajatve predstavlja dejansko
plačana fakturna vrednost in stroški poštnine do meje EU. V davčno osnovo pa se všteje tudi znesek same carine in stroški do prvega namembnega kraja v Sloveniji.

@gruntfürmich : prej sem imel 24" samsunga, sedaj imam 27" della ter mi bolj ustreza 27ka, edino text je malce majhen če gledas z razdalje več kot 1m. Nameravam pa kupiti eno Achievo (boljši stand kot catleap, edin problem je, da imajo nekatere achieve obdelano steklo ter lahko pride prah notr - enak problem je pri applu).

NightHawk ::

gruntfürmich je izjavil:

kako so 27'' monitorji? so že skoraj preveliki za namizno uporabo al so še vzdržni?
ker gledam 24 ali 27, pa ne vem kaj bi bilo bolje...?


Spomnim se že dolgo tega, ko so bili "in" 17 inčni monitorji in sem jest kupil 19 inčnega. Seveda so mi vsi govorili kako je to preveliko, da je 17 res maximalno in optimalno, da to ne bo dobro za igre itd itd....

Zdej mam 23 in je premajhen. Tudi pri 27 se ne bo ustavilo, verjemi :)

gruntfürmich ::

mah kaj pa vem... preveliko spet ni dobro. ampak to bo verjetno pri 40''+
je kar težka odločitev te poceni 27'' variante ali dobra 24'' 16:10 varianta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kamuee ::

jest mam dva po 27 col na šihtu pa je glih zakon, še za doma bi si nabavo še enga dodatnga.
Tko da če kupiš 27 col nimaš kej zgrešit.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kmetek ::

je kdo kupil te 27'' ips?

medenko ::

nobenega odgovora, če je kdo dobil te azijske ips? tukaj bodo imeli akcijo, je kdo iz anglije?

DGM IPS-2701WPH 27" LED Widescreen Professional Monitor - Black [IPS-2701WPH]

izredno atraktivna cena!!!!!!!

moderatorji: lahko premaknite v temo kaj kupiti popraviti naslov teme "KATERI 27'' MONITOR?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Tilen ::

Kaj je tukaj tako atraktivnega? Tole se da dobiti za bistveno manj kot 400 EUR.

249 eur

New YAMAKASI CATLEAP Q270 SE 27" LED 2560X1440 WQHD DVI-D Monitor *Perfect Pixel 301 EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

medenko ::

strah me je tole iz koreje, itaq si upaljen 100% ddv 20%....pa si potem na 300/ 370 + jebanje v primeru garancije?

Atraktivno je pa to, da je zmerna cena, saj vidiš da so od DELL/HP ipd takoj 500€+.

13
27 Zoll LCD/TFT-Monitor Produkte


edino če riskiram iz ebaya? ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

BlaY0 ::

Jaz sem 3 leta in pol nazaj dal za 27" Della 540 EUR s poštnino vred iz UK. Pri nas je bil tisti čas enak model 800 EUR. Garancija oziroma bolje rečeno storitev neprekinjene uporabe je pa itak EU oziroma za določćene stvari WW. Za konkreten monitor 3 oziroma 5 let NBD.

medenko ::

si zadovoljen a? trenutno imam hp 24'' zr24w s 5 letno garancijo....je kje kaka spletna stran, kjer ti prikaže razlike v resoluciji, da primerjaš velikost itd.

edit: displaywars.com :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

BlaY0 ::

Pred tem sem imel enega Samsunga (en teden) ter potem še LG-ja (3 dni). Odločil sem se, da se ne bom več zahebaval in nabavil 2x dražjo (in 10x boljšo) zverino. Ni mi žal. Gledam pa vanj z razdalje 80 do 90 cm.

gendale ::

Tilen je izjavil:

Kaj je tukaj tako atraktivnega? Tole se da dobiti za bistveno manj kot 400 EUR.

249 eur

New YAMAKASI CATLEAP Q270 SE 27" LED 2560X1440 WQHD DVI-D Monitor *Perfect Pixel 301 EUR

kaj je fora da ne pošiljajo v slo?

(tistega za 250e)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

freesty ::

Poisci na ebayu taksnega, ki posiljajo. Sej teh prodajalcev je dosti. Cena pa se giblje tam tam.

medenko ::

mislite, da se da zmeniti z prodajalcem, da napiše manjšo vrednost monitorja, recimo 150€ pa da je potem samo 30€ kao 20% davka?

keitai ::

Ponavadi ne pomaga, če na paketu piše 120 namesto 320. Na carini so od mene vedno zahtevali url od ebay dražbe. Lahk se pa zmeniš s prodajalcem, da ti ga proda za 120, ostanek mu pa nakazes preko paypala (ekstremno majhna verjetnost, ampak mogoče ti uspe ga prepričat).

Flambeone ::

Jaz sem že pred časom zase vzel Asusa VE276Q in morm rečt da mi je kul, res je velik :) prej sem mel 22tko. Pri men je odločilo to da ima zvočnike (nimam velik prostora za njih), Display port in pa HDMI priključek. Odzivn čas je 2ms kar se mi je tut zdel ok. Jaz osebno ne bi kupoval nekih cheap ass, no name monitorjev pol pa garancijo na svoje stroške uveljavljal, kva pa vem no, vse do ene mere...

freesty ::

Ja sam je razlika, tale tvoj ima samo 1920x1080 resolucijo. Tisti drugi imajo 2560x1440 zato so tolko drazji.

gendale ::

freesty je izjavil:

Poisci na ebayu taksnega, ki posiljajo. Sej teh prodajalcev je dosti. Cena pa se giblje tam tam.

evo če bo kdo kupoval, ta je najcenejši, kar sem jih našel

http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAKASI-CATL...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

crni je lepsi!

Tilen ::

Flambeone je izjavil:

Jaz sem že pred časom zase vzel Asusa VE276Q in morm rečt da mi je kul, res je velik :) prej sem mel 22tko. Pri men je odločilo to da ima zvočnike (nimam velik prostora za njih), Display port in pa HDMI priključek. Odzivn čas je 2ms kar se mi je tut zdel ok. Jaz osebno ne bi kupoval nekih cheap ass, no name monitorjev pol pa garancijo na svoje stroške uveljavljal, kva pa vem no, vse do ene mere...


Tale Asus je cheap ass TN, ki ga nikakor ne priporočam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kmetek ::

teorija kaj vzeti:

Hazro HZ27WC 480 caseking + ptt
Hewlett-Packard HP ZR2740w 530-550€
Dell U2711 600 itd.

Tilen ::

Sami odlični monitorji. :)

Hazro S-IPS (glare!) - 420cd/m
HP H-IPS 380cd/m
DELL H-IPS 350cd/m

 S-IPS vs H-IPS

S-IPS vs H-IPS



H-IPS vs. S-IPS: What is the Difference?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kmetek ::

kerga bi ti? vidim da imaš HP 24ZRW kot jaz :d

bluefish ::

Na tftcentral si oglej testa za Dell ter HP in bo odločitev morda lažja.
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534898 (19251) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020904 (13092) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121439 (16514) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324364 (21907) ST-777

Več podobnih tem