» »

Server za igranje taroka - katera varianta se največ igra?

Server za igranje taroka - katera varianta se največ igra?

technolog ::

Za nek dolgoročen projekt sem se odločil, da naredim en fensi server za igranje taroka v večih jezikih.

Vem, da je variant taroka zelo velik. Ravno v tem bo projekt poseben, saj bo imela vsaka varianta svojo poddomeno, recimo taroky.e-tarok.net (recimo za češko varianto).

Kdor pozna sceno, se te variante ogromno razlikujejo med sabo, od števila kart do pravil ipd... Seveda imam na koncu idejo, da bi sprogramiral posebej vsaj ene 5 različic taroka, ampak z eno moram začet. Da mi ne bo pobralo volje že od začetka, vas sprašujem:

Katera je najbolj igrana varianta taroka, da bi bilo največ igralcev iz čimveč različnih držav?

Pixy222 ::

Mi največkrat za zabavo igramo v 4. Mislim, da je pri večini tako. Pravilno je pa seveda v 3 ampak to je ponavadi bolj resna igra.

popster ::

Poglej na yahoo games kateri je tam in mogoče je ta najbolj igran tudi v real-life.

Pixy222 ::

na wikiju nekaj piše kje kaj igrajo (http://de.wikipedia.org/wiki/Tarock), na uč je res ta naš v 4 najbolj razširjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pixy222 ()

technolog ::

@Pixy222: Seveda, igra v 4 ali pa v 3 - oboje najbrž igrate slovenski tarok. Obstaja še avstrijski, madžarski, češki...

@popster: Yahoo games nima taroka.

Dobrodošli so tud kaki nasveti glede samega serverja. Zaštartal naj bi se pa nekje začetek naslenjega leta in potem do konca 2012 z implementanimi petimi varjantami.

popster ::

Tarot @ Wikipedia tukaj nekaj piše o varjantah, ki jih je verjetno res veliko.

technolog ::

No, če pride kdo, ki res obvlada, bom zelo vesel tudi njegovega odgovora. Drugače bom moral pa it na kak specializiran forum.

MadMicka ::

Pomoje sta zadost dve varianti, ena v tri in ena v štiri. Za v tri uporabi pravila, ki veljajo pri Tarok zvezi Slovenije http://www.tarokzveza.si/ in po katerih se igra na državnih prvenstvih.

Kar se pa tiče variant po katerih bi skupaj spravil čim več igralcev iz različnih držav, ti pa povem, da ti to pač ne bo uspelo. Tarok se igra, kolikor vem, v Avstriji, na Madžarskem in pri nas. Razlike so takšne, da jih niti pod razno ne moreš uskladiti. Obstaja tudi ena sama knjiga o taroku v slovenskem jeziku, pa si lahko pogledaš prve strani, kjer govori nasplošno o taroku.

technolog ::

No, MadMicka, o tem drugem odstavku govorim.

Slovenski tarok mi je vse jasno o načinih igranja (solo, ena, tri, ...)-

JanK ::

Da malo se ukradem temo:

Ali ima kdo se na kaksni stari disketi :) ali kje drugje kopijo nekega prastarega DOSovskega tarok programa. Bi je samo za tarok v 3, napisan v dBase-u 8-O ampak igral je precej dobro.

technolog ::

Ja, pa če kdo ve odgovor na moje vprašanje, se tud priporočam.

Zaenkrat imam na listi tri variante:

Slovenski tarok
Königsruffen
Taroky

Predlaga kdo kaj drugega?

Mr_Globus ::

po pravilih zveze je tako (če prav razumem):
- če napoveš kontra in kontro dobiš dobi 2x minus
- če napoveš kontra in kontro zgubiš, gre soigralec v plus (za polovično razliko med navadno igro in z upoštevano kontro)

Sam v nobenem primeru ne greš v minus ali plus pri napovedi kontre?

T-h-o-r ::

technolog je izjavil:

Ja, pa če kdo ve odgovor na moje vprašanje, se tud priporočam.

Zaenkrat imam na listi tri variante:

Slovenski tarok
Königsruffen
Taroky

Predlaga kdo kaj drugega?

a lahko poveš, kako se spodnja dva drugače igrata od "slovenskega"?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

technolog ::

Skoraj čisto drugače, podobnosti je res malo, mogoče karte, kako pravilo ipd...

Google it :D

T-h-o-r ::

saj konigsruffen je itak tudi slovenski tarok


ne vem, kaj ti ni jasno


ti poveš barvo za adute, tisti ki ima kralja te barve, je s tabo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

element ::

technolog ::

Ne, t-h-o-r, ni res, pravila so čist drugačna. Je pa res, da je ta element, ki si ga omenil, skupen obema.

element, tle lahko igraš samo slovenski tarok.

Poldi112 ::

Pa še ta ima tako neumen AI, da se vprašaš, če se niso prav trudili, da igra slabše, kot če bi na random metal ven.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

technolog ::

Poldi, hvala da si me spomnil, pri mojem serverju bomo AI propper zrihtali.

T-h-o-r ::

Poldi112 je izjavil:

Pa še ta ima tako neumen AI, da se vprašaš, če se niso prav trudili, da igra slabše, kot če bi na random metal ven.

sej ni point, da igraš z ai :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

technolog ::

Ja, seveda da ne... Samo AI je treba napisat za primer, če ni live igralcev ali pa da kdo gre iz igre, da ga nadomesti AI.

@thor: Prejle sva igrala tarok skupaj :) A ma igrajmo.se kakšne ratinge igralcev?

T-h-o-r ::

nevem, kaj tiste tičke spodaj v kotu pomenijo


pa ni mi jasno ,zakaj ni treba prek hodit, to je res kr neki
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tarok android

Oddelek: Igre
144524 (1979) technolog
»

Stran za igranje Taroka

Oddelek: Igre
4410735 (5431) technolog
»

Tarok game za pc ali kar na webu

Oddelek: Pomoč in nasveti
81793 (1580) MadMicka
»

Tarok

Oddelek: Igre
317592 (5610) mancini
»

Tarok (karte) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9512419 (8212) AndraĹž

Več podobnih tem