» »

Navijanje procesorja!

Navijanje procesorja!

MadMan ::

A ma kdo Izkusnje z navijanjem procesorja? s kerim programom, sreminjanje voltaže...itd.

kuglvinkl ::

A ma kdo Izkusnje z navijanjem procesorja?

>:D

Sicer pa, pozdravljen na Forumu. :)
Your focus determines your reallity

boštjan ::

A ma kdo Izkusnje z navijanjem procesorja? s kerim programom, sreminjanje voltaže...itd.

da ti ne bo kdo tule zamero,poglej si ta oddelek bolj podrobno,boš takoj ugotovil kakšne izkušnje lahko pidobiš sam. drugač pa se to dela v biosu

gamer ::

n00b alert!!

setfsb, ampak mislm da se še zmer najbl splača prek biosa navijat....



:D

Tic ::

Za začetek, bo vredu, če nam opišeš tvoj sistem. Recimo:

-osnovna plošča
-procesor
-ram

Lp, Tic
persona civitas ;>

Vlady ::

Ok Tic
Pred vsakim navijanjem, si nekam zapii originalne vrednosti: frekvenco (FSB, množilnik, temperaturo, napetosti,...) !!!!!!!!!!!!
Najprej pogledaš če imaš odklenjen množilnik, in le-tega spremeniš na višjo vrednost. (ne pretiravat - že 0,5 večji lahko kaj hitro kaj skuri). Če imaš zaklenjenega, ti ostaneta dve možnosti: ali odkleneš procesor ali naviješ FSB. Če navijaš FSB, moraš paziti še na frekvenco RAM-a, saj tudi ti čiši radi kaj hitro grejo "po gobe". Potem pa še preden navijaš FSB pogledaš v navodila od matične, koliko ti plošča sploh dopušča. ne dajaj na maximalno 100% vrednost, ker se boš potem lahko poslovil od matične plošče. (meni se je to že zgodilo). Ko večaš FSB, pojdi po en in majhen korak. Ne preskakuj vmesnih vrednosti!!!!!
Če imaš na izbiro to, da v BIOS-u natančno lahko vpišeš vrednost, pojdi po 5MHz gor. Vsako spremembo si zapiši in shrani in vsako spremembo stestiraj. Torej pregledaš temperaturo po navijanju in ne presegaš 70C na procesorju. Če je temperatura v redu, "teraš" procesor na 100% load okoli 10 minut, če ne zamenjaš hladilnik.>:D Če ti to preživi, potem samo že pogledaš, če se ti je napestost jedra kaj sesedla. Če se ti je, jo zvišaš v BIOS-u.To naj bi bile osnove v majhnem. Če sem kaj pozabil, naj me kar z veseljem kdo popravi.
In na koncu še najbolj važna stvar: vrednosti vedno spreminjaš samo 1 in ne 2 hkrati, in vsako vrednost spremeniš samo za en "korak" in ne dva! Vsako spremembo stestiraj, če se ti računalnik ne ržge si skuril procesor, če ti piska resetiraj BIOS, če ne deluje si skuril RAM ali matično. :)

Tic ::

Pričneš lahko pa tukaj.

Vlady: Mislim da si govoril preveč splošno. Bomo videli kaj ima lastnik računalika za povedati (o specifikacijah). Brez tega, mlatimo prazno slamo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Vlady ::

Ja Tic zato, ker ne poznam njegove konfiguracije, sem zadeve zelo posplošil. Naj bi napisal za AMD, on pa ima lahko Intel...??? >:D

Vlady ::

Ja tam v članku sem zasledi en L3 mostiček. Torej imam XP 2600+, kako ga naj odklenem, če v BIOS-u nimam niti za napetost višat? ;((

skuti99 ::

js mam pa eno vprašanje.... naviv sm si in zdej piska, kk si resetiram bios, pr enmo kompu je blo isto pa sm baterijo vn uzel pa nazaj dal pa je resetiralo sam tukaj pa ne:\ kaj naj nardim

asus ::

skuti probaj clear cmos,pa poglej če so rami ,grafa dobro vstavljeni,če si slučajno kaj preklapljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

skuti99 ::

rami niso bli vredu notr, in mi je tud žal da sm jih dal notr vredu, ker sm zasmodil 1 gb rama;( pa še ko sm jih pol vn dobivo sm se opeku na ramih k so bli tk vroči:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naviti procesor??

Oddelek: Navijanje
3410480 (3618) Blinder
»

Kako navijem računalnik???

Oddelek: Navijanje
81388 (1172) Nwanko
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483233 (2667) WamPIRe-
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331887 (1182) gfighter
»

Obvezno branje za NFORCE 2 plate

Oddelek: Navijanje
281936 (1178) Caligula

Več podobnih tem