» »

mušnica, slovenija?

mušnica, slovenija?

Malyzor ::

helow, zanima me ali je kdo že videl rdečo mušnico pri nas v sloveniji?
jaz je še nisem nikoli.. zanima me ker baje raste povsod O.o
če ja, me tudi znima kdaj in kje ;P

Matev ::

rdeča mušnica je najlepša goba gozda
in ja raste tudi v sloveniji

delfinus ::

V praksi jih jaz videvam v tem gozdu tule. Najvec moznosti je v septembru in oktobru.



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Gavran ::

Ja, že veliko. Res je lepa, je pa kar težko najti tako z vsemi belimi pikami in nepoškodovano, torej tako kot iz risanke.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Malyzor ::

delfinus je izjavil:

V praksi jih jaz videvam v tem gozdu tule. Najvec moznosti je v septembru in oktobru.



lp, d.



resno? sm gledu po satelitu in tam ni ful gozda, pa si jo našu? sm mislu da moraš it bolj globoko v gozd.. drugače živim pa 1km stran lol
torej raste pri nam sep. okt.? bolj poleti ne?

drugače jo pa folk zbrca al kaj? da je poškodovana? =X

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Malyzor ()

delfinus ::

Hoj,
Ne rabis it v globok gozd. Da videl sem jo veckrat in vsako leto jo vidim v tem okolisu. Ce pa zivis 1km stran je pa tako, kot bi zadel na lotu in lahko gres pes tja pogledat, na sprehod, cen ne druga. :). Sicer pa je zadeva v Sloveniji kar razsirjena in jo najdes na razlinih placih. Brezobziren folk gobe, ki jih ne pozna zbrca, kao da s tem kaj resi. Prej se bolj razstrosi trose.

lp, d.

oo7 ::

Ko grem nabirat jurje vedno vidim več rdečih mušnic kot pa najdem jurjev ali pa lisičk:)).

Tear_DR0P ::

malyzor - iz katerega konca slovenije pa si?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Yugos ::

ne spoznam se na gobe, kdaj pa jurčki rastejo?

Dr_M ::

Rdeca musnica je pri nas kar pogosta, zelena malo manj, ampak se jo vseeno da srecat. Ceprav jih je vcasih bilo precej vec.

Malyzor ::

delfinus je izjavil:

Hoj,
Ne rabis it v globok gozd. Da videl sem jo veckrat in vsako leto jo vidim v tem okolisu. Ce pa zivis 1km stran je pa tako, kot bi zadel na lotu in lahko gres pes tja pogledat, na sprehod, cen ne druga. :). Sicer pa je zadeva v Sloveniji kar razsirjena in jo najdes na razlinih placih. Brezobziren folk gobe, ki jih ne pozna zbrca, kao da s tem kaj resi. Prej se bolj razstrosi trose.

lp, d.



ja če jo najdeš tam.. bi jo moral pol skor vsepovsod? a to si jih vidu več tam al sam 1?
haha, raztrosjo trose verjetn s tem ja lol

yugos drgač sm pa bliz lokacije na mapi....1km stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Malyzor ()

delfinus ::

Malyzor v okolici Laskega je veliko lokacij za rdeco musnico. Okrog Tevc, v sirsi okolici, kjer je X na sliki, se malo sprehodis jeseni in jo bos videl. Videl sem jo vsako leto. Tastari so mi pokazali slike tudi s poti na Malic, kjer je bila cela livada posajena z njimi. Drugace pa je tudi Rogla bogata z rdecimi musnicami.

lp, d.

Malyzor ::

kul thx
upam da jo bom našel letos

Yugos ::

Malyzor je izjavil:

delfinus je izjavil:

Hoj,
Ne rabis it v globok gozd. Da videl sem jo veckrat in vsako leto jo vidim v tem okolisu. Ce pa zivis 1km stran je pa tako, kot bi zadel na lotu in lahko gres pes tja pogledat, na sprehod, cen ne druga. :). Sicer pa je zadeva v Sloveniji kar razsirjena in jo najdes na razlinih placih. Brezobziren folk gobe, ki jih ne pozna zbrca, kao da s tem kaj resi. Prej se bolj razstrosi trose.

lp, d.



ja če jo najdeš tam.. bi jo moral pol skor vsepovsod? a to si jih vidu več tam al sam 1?
haha, raztrosjo trose verjetn s tem ja lol

yugos drgač sm pa bliz lokacije na mapi....1km stran


vprašal sem kdaj rastejo jurčki!

gendale ::

zakaj pa rabiš rdečo mušnico?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

delfinus ::

Yugos najdes ga lahko ze tudi v mesecu juniju. Pogosteje pa konec avgusta pa tja do meseca oktobra. lp, d.

Malyzor ::

gendale je izjavil:

zakaj pa rabiš rdečo mušnico?



za foro ;D

Goran's Blog ::

Drgači Trnovska Planota tam je v gozdovih veliko rdečih mušnic pa tudi zelenih:)

slovenec_89 ::

Resno? Rdečih mušnic imaš v jeseni po dolenjskem v gozdovih na tone.

Malyzor ::

očitno sm premal gledu okol :P

blackbfm ::

zih se hočeš zadet z njo:P

Grumf ::

Malyzor je izjavil:

gendale je izjavil:

zakaj pa rabiš rdečo mušnico?

za foro ;D


Ker je slišal, da se ga da z njimi dobro zadeti, kar je sicer res, pol sibirije
jo še vedno uporablja, moraš pa seveda paziti kaj delaš. In nadebudni gobarji ste
mulčku pomagali do potencialnega obiska kliničnega centra. Bravo. Vsaj na zadrgnjene
govnače bi ga napotili je manj škode... :)

Mulo tole preberi, ne vem, če komu takšen način zadetosti ravno paše:
Deliriant @ Wikipedia

"User reports /.../ generally indicate a firm unwillingness to repeat the experience."
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

blackbfm ::

Za zadevat so bolj primerne psilocibinke - gologlavke, psilocybe cubensis ki se najbolj uporablja za te namene pri nas ne raste, raste pa ena manjša ki se ji reče zašiljena gologlavka (psilocybe semilanceata?). Sicer pa škoda časa, samo če se že misliš potem ne seri z mušnicami oz. sploh ne iti v naravo iskat karšnihkoli gob če ti niso znane..raje jih kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Malyzor ::

boge mušnice, nekdo jih more pojest =(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Halucinogene gobe legalnost in kje kupit

Oddelek: Loža
3713505 (8402) BRBR
»

Polži, kako jih uničiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8022599 (13494) Siddh
»

Kdo pozna te gobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223921 (16590) Nagi Bator
»

Halucinogene gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732680 (15652) Phantomeye

Nore gobice v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16341436 (28905) Gandalfar

Več podobnih tem