» »

Nore gobice v naravi

Nore gobice v naravi

1 2
3
4

Barakuda1 ::

Ja, H2O je 'strupen' ja. Ni prevec dobro, ce bi ga pil. Ne vem, ce bi ravno umrl ampak dobro ti ne bi bilo.


V prevelikih količinah povzroči smrt.
(gedal pred kratkim eno pogovorno oddajo ravno na to temo)

Kakšni mehanizmi povzroče smrt, pa nisem lih dober kapiral. Vsekakor ne to, da bi ti počil mehur ali kaj podobnega.
V resnici gre za neke vrste "zastrupitev"

Gderox ::

Kje v slo bi lahko dobil v naravi,k je reku fotr da bi dons šli kam po gobe >:D :
Psilocybe cyanescens
Psilocybe merdaria
Psilócybe semilanceáta
GDX

SodVina ::

Kolikor se jaz spomnim, naj bi umrl zaradi pomanjkanja soli

francka45 ::

pri preveliki količini čiste destilirane vode (H2O) popokajo stene celic ker se preveč napolnijo. pri slani vodi je pa ravno obratno saj se celice izsušijo in skrčijo zaradi soli

steev ::

To smo mel neki pr biologiji. A ni neki odvisn od gostote?
:|

gzibret ::

steev, slabo si poslušal pri biologiji ;)

Hint: osmotski pritisk.....
Vse je za neki dobr!

steev ::

Ja. Ki je odvisen od gostote tekočine. Tekočina nekako prehaja iz manj goste v bolj gosto.

Edit: sem najdu zvezek:

Pozanmo dva ti. transporta snovi skozi celicno membrano:
- pasivni - iz višje koncentracije (gostote) delcev k nižji (ni potrebna energija)

- aktivni - iz nižje koncentracije (gostote) delcev k višji (potrebna energija - ionske črplake

Destilirana voda je hipotonična snov (nižja koncentracija delcev kot je v celici). Pojavi se deplazmoliza - nabrekanje celic.

:D :)) :)
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

gzibret ::

> Ja. Ki je odvisen od gostote tekočine. Tekočina nekako prehaja iz manj goste v bolj gosto.

Osmotski pritisk ni odvisen od gostote tekočine, ampak od koncentracije raztopljenih ionov v dveh različnih tekočinah, ločenih s polpropustno membrano. Gostota vode je sicer v povezavi s koncentracijo raztopine, vendar ni sprememba gostote tista, ki žene ves proces.

> Pozanmo dva ti. transporta snovi skozi celicno membrano:
> - pasivni - iz višje koncentracije (gostote) delcev k nižji (ni potrebna energija)
> - aktivni - iz nižje koncentracije (gostote) delcev k višji (potrebna energija - ionske črplake

Zamešal si. Za pasivni transport (ozmoza) ne rabimo energije, voda pa teče iz nižje koncentracije k višji in ne obratno.

Sicer bolj offtopic......
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

gderox, da ti povem kako se gobe išče, če nabiraš točne sorte - najprej poiščeš neke informacije o rastišču in času rasti gobe, jaz imam v ta namen doma malo knjižnico gobarskih knjig, potempa vzameš v roke zemljevid in malce zdrave pameti in razmisliš, kje bi se naj goba našla - se zgodi da boš našel idealno rastišče, da bo čas točno prav, pa ne bo gobe, ker - vstaviš lahko 101 razlog - , najpogosteje pa pač tam nima micelija in ne raste

če hočeš gobe nabirat, se o njih pozanimaj, jaz sem ti dal povezave samo do gob, ki jih iščeš, poskusi pa poiskati tudi sorodne gobe in še dodatne informacije, da se ne zastrupiš, sam sicer dobro poznam nekje 30 sort gob, psilocibe pa čeprav sem jih že nabral ne spadajo pod gobe, ki bi jih dobro poznal, zato ne vem katere podobne gobe rastejo v istem času na istih rastiščih
poleg tega pa se morda nauči več o gobah in kaj počnejo v naravi, dobro je znat gobe nabirat za pojest, sploh užitne (ampak imajo tudi druge vrednosti, od lepega vonja, do odganjanja muh - hint "mušnica"), sicer se ga je lepo kdaj zadet, lepo se ga je tud kdaj napit, ni pa niti eno nitit drugo zdravo - lahko da ti bo to početje tako všeč, da boš o svojem življenju raje sanjal, kot da bi ga živel

sedaj pa iz wiki o tvojih gobicah
Psilocybe cyanescens - raste kot gniloživka na rastlinskih ostankih, zelo rada pod rododendromi, najverjetneje gre za uvoženo vrsto, saj jo najpogosteje najdemo na pokopališčih, v botaničnih vrtovih ali na mestnih zelenicah
Psilocybe_semilanceata - raste na mokrih, proti jugu obrnjenih in dobro pognojenih travnikih - čeprav za razliko od prejšnje ne raste direktno na gnoju
tale pa ni iz wiki, ti bodo pa slike povedale vse o rastišču - Psilocybe merdaria
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

grex ::

pri preveliki količini čiste destilirane vode (H2O) popokajo stene celic ker se preveč napolnijo. pri slani vodi je pa ravno obratno saj se celice izsušijo in skrčijo zaradi soli


Nekako tako ja. V krvi imaš določeno količino natrija in klora. Če bi popil ene 5 litrov destilirane vode, bi ta šla v kri. Telo jo potem mora izločiti in ker ledvica ne morejo izločiti čiste H2O (t.j. gre še vedno neki natrija, klora itd.. zraven) pride posledično do znižanja teh elektrolitov v krvi.

No tu pol pridejo ti osmotski procesi šele v igro. Celice niti ne popokajo ampak nabreknejo, prav tako se nabira izvencelična tekočina. To pa je problem v možganih, ki seveda nabreknejo, se ne morejo razširit zarad lobanje in potem.... no umreš.

točno to se zgodi pri smrtih zaradi ekstazija. Ampak tam ljudje pijejo navadno vodo in včasih (redko sicer.,.. do nekaj ljudi na leto v slo) ekstazi povzroči moteno signalizacijo ledvicam, da je v telesu premalo vode in te posledično nič ne izločajo. Rezultat je isti.

Gobice in LSD pa telo bolj izsušijo in lahko pride do motenj zaradi dehidracije. Ledvica izločajo kot nora ampak si prav tako zelo žejen, zato ni tako hudo.... no dokler ne dobiš občutka, da znaš letet :)

steev ::

Jah jaz si nekako gostoto tekočine predstavljam približno kot število delcev v tekočini (koncentracija).

Tisto spa imam prav. Pa tudi logično je.

Pasivni transport @ Wikipedia
:|

Nejc Pintar ::

gostota ponavadi pomeni masa na količino.
koncentracija pa volumen soli/volumen vode

steev ::

Gostota je (masa tekočine)/(volumen tekočine).

Masa je masa.
:|

Nejc Pintar ::

Ja, ampak gostota se spreminja tudi s temperaturo in tlakom.

mchaber ::

Koncentracija je v molih na liter
.

Gderox ::

Kak pa kaj zadane muškatni orešček,pa kolk dozirat pa trip reporti,če kdo napiše
GDX

gzibret ::

Zadane ornk in za kar nekaj casa (2 dni). Doza je polovica Drogine flaske za zacimbe na osebo. Nacin konzumiranja prepustim vasi domisliji, je pa kar muka pojest toliksno kolicino.

Zadane sele cez 6-8 ur in zacne se s salvami smeha in rahlo vrtoglavico, nadaljuje pa se z ultra suhimi usti, tako, da rabis veliko vode (soka). Probajte, zanimivo. Pa se povsem legalno :D
Vse je za neki dobr!

C_maniak ::

glede konzumiranja: v mleko z velik nesquicka in še več cukra. :]

Gderox ::

Začetek: požrl sm 5 in pol oreščka,kak bo dogajal?,je blo zlo negravžno komi sm spil
GDX

Gderox ::

ene 27g sm požrl
GDX

Gderox ::

Pa ribat je blo zlo zajeban,sam upam da bo hudo dugajal
GDX

dolenc ::

A to se kar celga riba, al se kej olup pa tisto k je noter riba?

Bom še jst tole probu, sam da najdem en tak dan da si lahk to prvoščem :)

Gderox ::

sTARI,ej jest sm zadet ko krava,6 orehov sm požrl
GDX

Tic ::

Daj bodi bolj natančen, občutki? Poskusi zabeležit med tem ko to dejansko čutiš.
persona civitas ;>

dolenc ::

Na tem forumu so se malo bolj razpisali o oreščku.

Mene so prepričal:D

Ejsi_Disi ::

A si še počen? 8-)

C_maniak ::

pa še bo

Gderox ::

zdej ob 10 do polnoč,čist dehidrirar še bolj zadet
GDX

lymph ::

Hahah jst se na polno režim, jutri prva stvar zjutri mi je,d a grem obiskat merkator
"Belief is immune to counter example."

C_maniak ::

sami nutmegerji :D

Blum ::

Gderox, dvomim da je datora bad trip, kajti meni je zmer delalo, i to full. (3x) optimalno je da tiste bodeče bunkice potrgaš takrat ko so notri semena popolnoma bela. poješ semena iz ene bunkice pa pol, dve. se usedeš kam, in čakaš:)

Ejsi_Disi ::

Daturo pa močno odsvetujem, ker mi par kolegov razlagal kakšno srečo so imeli. En je celo pristal na intezivni. Kaj pa pejotl? Je res, da ga nekdo v Ankaranu goji?

Blum ::

hja to pa odvisn kuk so je pojeli... drgač je pa datOra in ne datUra...

Tic ::

drgač je pa datOra in ne datUra...


A RES?
persona civitas ;>

lymph ::

10g 5 ur kasneje se mi ekran (preveč) sveti, drugega pa nič ne opazim posebnega. Je pa prisoten občutek, kot če bi bil preveč napit. Bom jutri 25g
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

Tic ::

Evo gobarji, Tic se vas je usmilil.

http://www.fsre.nl/

[Slovenska zakonodaja ni enaka nizozemski.]


Stepeni Volk: Spor printi so povsem legalni, tako kot cannabis semena. Sami po sebi nič ne 'zadanejo'.
persona civitas ;>

Nejc Pintar ::

Tic pa si že naročal tu?
Ker jaz sem nekajkrat tule, ampak je vse skupaj precej dražje.

lymph ::

Evo 7 ur po uporabi se je začelo rahlo stopnjevat. Občutek mam, kot če bi bil na ladji. Ampak nič pretresljivega drugače še zmeri. Aha pa ene parkrat sem zgubil ravnotežje za delček sekunde.

Mi pa že folk govori, da imam rdeče oči.
"Belief is immune to counter example."

lymph ::

12 ur po uporabi, občutek čudne pijanosti še vedno prisoten in pa grlo imam čisto suho ne glede na količino vode, ki jo zaužijem.
Oči imam še bolj rdeče, očitno neka čudna reakcija, ker tega ne omeni noben, ki je to stvar sprobal.

Skratka, ne priporočam. Pojedel sem malih 10g in sem zelo nezadovoljen nad učinki. Tudi če bi bili še kaki drugi vizualni efekti vključeni, me ta občutek pijanosti totalno odbija. Krneki, jutri se ne mislim hraniti s 25g tistega sranja.
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

dolenc ::

Moraš računat, da to na vsazga mal drugače vpliva. Lahko samo nisi mel sreče :)

Pa na tistem forumu, ki sem ga zgorej pastov priporočajo, da se raj manjkrat več uzame, koker pa neki na obroke.

Gderox ::

Kaj pa rdeča mušnica,na erowindu piše da je psihadelik in hkrati delirant,a nej probam,kdaj raste,kere psihoaktivne mušnice(rezen zelo nevarnih)imajo psihotropne učinke
GDX

Gderox ::

Pa rdeče mušnice ne najdem zdaj v gozdu,kere so še cool
GDX

lymph ::

Ti se zavedaš, da je to strup, ane?
"Belief is immune to counter example."

C_maniak ::

pa kaj je s tabo? po vsem tem o mušnicah napisanem jih se hoces jest? samomor lahk nardis na manj bolec nacin. ce se ga hoces zadet mas pa tud dost prijetnejsih drog.

Gderox ::

Vem da je strupena,sam če se da to v pečico za 15 min pri 200 stopinjah se strup spremeni v nestrupeno snov,psihoaktivne snovi pa ostanejo,pa še to:
če odstranite zgornjo plast, gre vn skor vsa psihoactivna snov
To ni SPLOH SMRTNO NEVARNA V MALIH KOLIČINAH,pri redni uporabi pa škoduje ledvicam pa jetrom
Bolje je uporabiti panterjevo mušnico(amanita pantherina),ker nima muskarina,je pa reba biti bolj pazljiv,ker je ta goba 10x močnejša od rdeče mušnice

SEVEDA PA NOBENEGA NE PODPIRAM DA TO JEMLE, NEJ DELA VSAK NA LASTNO OGOVORNOST
GDX

Gderox ::

GDX

Tear_DR0P ::

gderox upam da ne prideš v časopis, samo to

ne pravim da se mušnic ne da uživat in da ne boš dobr zadet, kolegi so bli, pa so še živi in zdravi, sam vseen gre za mušnico, za katero ne veš koliko katere snovi vsebuje in se lahko kr na hitro predoziraš
to je isto ko z ganjo, kolk se da v joint, a en ščep al en gram? glih tko pa ti pri gobi ne veš kaj vsebuje, in ne veš al te bo prbil en mal, al se boš fental
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

C_maniak ::

ja, sam po ganji te ne bo pobral, no matter what.

Vajenc ::

Ja če se lahko z vodo "zastrupiš", ni vrag, da te par litrov močnega "benga" ne pokoplje. Tolko na "no matter what" ;).

C_maniak ::

no, potem tako ni snovi, s katero se ne bi m,ogel zastrupit...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Halucinogene gobe legalnost in kje kupit

Oddelek: Loža
3713242 (8139) BRBR
»

Nore gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514248 (12267) Cervantes
»

Kdo pozna te gobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223795 (16464) Nagi Bator
»

Halucinogene gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732555 (15527) Phantomeye
»

mušnica, slovenija?

Oddelek: Loža
233814 (3142) Malyzor

Več podobnih tem