» »

Nore gobice v naravi

Nore gobice v naravi

1
2
3 4

poweroff ::

Ko je treba enkrat redno hodit na dialize je psiha še najmanjši problem...
sudo poweroff

AndrejS ::

Dature ne jest. Poznam tipe ki so to večkrat to počeli ,in danes več ni noben več normalen. Vsi zblojeni.

Nejc Pintar ::

@grex: Psylocybe cubensis niso strupene, oz. je smrtna doza 2kg suhih gob. Kar že pri jurčkih verjetno nebi bilo vse vredu. Pa namesto LSDja raje LSA - Lepi slak.

#000000 ::

LOL. Ponavad ma narod probleme ko prnese iz hoste gob k fuka in za 85% vsebine v košari ni siguren kaj sploh ima :D

btw. Od gob je pri nas že umrlo neki folka, zdi se mi da ene 2-3 leta nazaj zadnji, tko da so navarne nč bat.


aja če se bo kdo šel igrat z vzgajanjem gobic in če mu namest lude gljive pade kak Ajdovček vun, naj naj koj javi, da nardimo biznis. >:D LP

dolenska ::

ko sm bil jst str ene 7 let smo sli s sosedom na en travnik pa smo zvil ene gobice k so ble na enem drevesu in smo bli pol orenk zeleni pa smejal smo se skus. ene pol ure smo na travniku ležal pa je blo pol vse vredu. je pa to prvo in moje zadnje srečanje s takimi zadevami in me niti malo ne vleče več, da bi še kdaj probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

Nejc Pintar ::

Gobice se ponavadi uživa oralno.

Sploh še nisem slišal da bi jih kdo kadil.

Tic ::

Res je, ne da se jih kadit.
persona civitas ;>

Tic ::

@Tic: Dobro vem da se da gobe gojiti doma, samo nikjer v teh dveh člankih nisem zasledil da naj bi se dalo gojiti prav vse vrste gob. In dobro vem da jurčke praktično ni mogoče gojiti doma.


V tistih člankih piše, da se da večino gob gojit doma. Posnemaš mikro ekosistem in si zmagal.
persona civitas ;>

dolenska ::

ja lejte fantje ne spomnm se dobr lahk da so bili pa posuseni lišaji. vglavnem zabasal smo jih v ena posusena stebla in smo pol tist vlekel. sicer je pa vsak samo trikrat povleku pa smo bli hepy.

;-) ::

midi

človk je lah zadet od veliko stvari, ko smo bli tam 4,5 razred smo si pržigali rizle pa same pušli al pa smo si kar tako nekaj not nasuli itd. nebom rekel da smo bli zadeti, ampak se nam je zdelo lepo. Kajšele ko se spomnim prvega cigareta- bil sem orenk omotičen itd. tak da je čist možno da ste kadili karkoli pa vam je blo fajn.

Gderox ::

Homemade lsd:>:D
LSD
LSD courtesy of the Jolly Roger

I think, of all the drugs on the black market today, LSD is the strangest. It is the most recent major drug to come to life in the psychedelic subculture. (Blah blah blah... let's get to the good stuff: How to make it in your kitchen!!)
1) Grind up 150 grams of Morning Glory seeds or baby Hawaiian wood rose seeds.
2) In 130 cc. of petroleum ether, soak the seeds for two days.
3) Filter the solution through a tight screen.
4) Throw away the liquid, and allow the seed mush to dry.
5) For two days allow the mush to soak in 110 cc. of wood alcohol.
6) Filter the solution again, saving the liquid and labeling it "1."
7) Resoak the mush in 110 cc. of wood alcohol for two days.
8) Filter and throw away the mush.
9) Add the liquid from the second soak to the solution labeled "1."
10) Pour the liquid into a cookie tray and allow it to evaporate.
11) When all of the liquid has evaporated, a yellow gum remains. This should be scraped up and put into capsules.
30 grams of Morning Glory seeds = 1 trip
15 Hawaiian wood rose seeds = 1 trip

Many companies, such as Northop-King have been coating their seeds with a toxic chemical, which is poison. Order seeds from a wholesaler, as it is much safer and cheaper. Hawaiian wood rose seeds can be ordered directly from:

Chong's Nursery and Flowers
P.O. Box 2154
Honolulu, Hawaii

LSD DOSAGES
-----------

The basic dosages of acid vary according to what kind of acid is available and what medium of ingestion is used. Chemically, the potency of LSD-25 is measured in micrograms, or mics. If you're chemically minded or making your own acid, then computing the number of micrograms is very important. Usually between 500 and 800 mics is plenty for an 8 hour trip, depending on the quality of the acid, of course. I have heard of people taking as much as 1,500-2,000 mics. This is not only extremely dangerous, it is extremely wasteful.

LSD comes packaged in many different forms. The most common are listed below:
1) The brown spot, or a piece of paper with a dried drop of LSD on it, is always around. Usually one spot equals one trip.
2) Capsuled acid is very tricky, as the cap can be almost any color, size, or potency. Always ask what the acid is cut with, as a lot of acid is cut with either speed or strychnine. Also note dosage.
3) Small white or colored tablets have been known to contain acid, but, as with capsuled acid, it's impossible to tell potency, without asking.

(from the Anarchist's Cookbook. Typed up by Jolly Roger)
The creator of this page and any links it may lead to hereby takes no responsability or liability for anything that happens as a result of reading anything on this page or anything contained in subsequent pages. Users read at their own risk. It is NOT reccomended that the user do anything described in this and subsequent pages. Doing so may result in serious trouble, arrest, injury, and possibly deportation or death. Thank you.
GDX

Gandalfar ::

Dejansko ljudje kadijo/jedo stvari, ki so jih nasli v enem taksnem spisu na internetu in so zelo komplicirane za narest in se jim ne sanja kaj se dogaja z zadevo?

dolenska ::

eweer
sej vem jst to da vrjetn je blo kr neki pa se nam je fajn zdelo. sj pravm da se ne spomnm dobr. je pa res da smo kašljali kot stare mame.

Gderox ::

Pa še neki menda ma ena trava Phalaris arundinacea,k raste povsot,dmt v seb,kako ga extractam,če loh kdo napiše v slovenščini
GDX

Gandalfar ::

Kaj je to, prikaz evolucije pred nasimi ocmi?

Elemen_T ::

Jest vam samo tole povem,

1. če prvič konzumirate psihoaktivno substanco, denimo noregobe, se dobro zazihrajte o kvaliteti in predvsem avtohtonosti gobe, najbolje, da kar preko internet kupite trose in gobe vzgojite sami doma ter jih pokonzumirate sveže. Bo vse okej! Samo kolega ali dva in sproščeno vzdušje mor bit! Ali pa v amsterdam, kot pravijo turistični vodniki, "you will have a really fantastic day if you eat some mushrooms and have a hike thru the city ;)"

2. če 100% ne verjamete vase in v POZITIVNE efekte gobic, ne jejte NEČ! še vsak, ki je podvomil in bil pred efektom živčen (kdaj bo? kako bo? kok močno???), se ni dobro končal; beri: rili bed trip. Po drugi strani pa vsem svetujem, da enkrat v življenju nore gobe poskusite. Suvereno lahko trdim, da gre za intenzivno preizkušnjo svoje psihe in čustev. Če imaš močan trip in če se imaš v tem času fajn, potem si okej; v nasproten primeru bo treba kaj zase naredit.

3. NIKOLI ne mečite LSDja v isti koš kot gobe. To ni isto, ne enako in niti ne podobno. LSD je mnogo močnejši! Najprej gobe, potem pa morda lsd.

Predvsem pa norih gob (in ostalih psihoaktivnih produktov) ne jemljite kot drogo, "kot nekaj na čemer ga bomo pa žural dons zvečer, ker ni alkohola oziroma dans ne sede". Vzemite si kot svoj experience; veliko novih in zanimivih stvari se lahko naučiš med tripom.

Gderox ::

erowind Ta trava je povsot,rabite manj kot mesec časa da iz nje dobite dmt,mam recept,ki sm ga sam prevedu :
* Pulverize the grass clippings
* Add water, "enough... to make a pourable soup"
* Acidify to pH 5 or so
* (Optional) Simmer the acidified soup in a slow cooker overnight, not allowing the liquid to evaporate. ("It may take two or three such operations to get all of the alkaloids into solution")
* Strain the plant matter through cheesecloth, then through a paper coffee filter
* Add 10-15% of the mass of the solution in a "defatting solvent" such as methylene chloride, ether, chloroform, or naptha. [Be extremely careful about the use of naptha]
* Shake vigorously
* The crap will go into the solvent, leaving the good stuff in the water.
* Separate the water from the solvent.
* Add a base to the aqueous solution in small increments until the pH gets to about 9 or 10. This converts the alkaloids into their free base.
* Extract with 10% of the mass of the solution of an organic solvent four times, at one 24-hour and then three weekly intervals. The solvent layer will take on a darker tint, usually yellowish or reddish-brown. It will take almost a month to extract all of the alkaloids, and the solution should be shaken at least twice a day between extractions.
* Evaporate the solvent off from the combined extract fractions. You now have the alkaloids.

Slo(translate by gd):
-zmelji travo v prah
-Dodaj vodo,dovolj da narediš redko juho
-Skisaj do 5ph ali
-(neobvezno) Prevri rahlo zakisano juho v počasnem štedilniku čez noč,ne dovoli,da tekočina izpari(tako narediš dve ali tri take operacije za pridobitev vseh alkanoidov)
-filtriraj to skozi filter
-daj 10-15% topila od mase v razmasčevalno raztopino tak kot metilklorid,eter,kloroform ali nafto
-Zelo pretresite
-neuporabno gre v topilo,snov je v vodi
-Loči vodo od topila
-dodamo bazo h vodni raztopini,malo povečamo do 9-10 ph,to pretvori alkonoide v bazo
-izvečemo iz 10% mase raztopine od organskega topila štirikrat,pri enem 24 ur in nato ponavljaj v tri tedenskem intervalu.Snov bo postajala temnejša.Čas odvzet je skoraj mesac,za odzemanje vseh alkanoidov,raztopino moraš pretresti skoraj 2x dnevno med extrakcijo.
-Izparjeno topilo gre proč od spojenega izvlečka.Zdaj imaš alkanoide.
GDX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gderox ()

Gandalfar ::

pa si to ze probal? Meni to ne zgleda ravno preprosto

Tic ::

Velik takih mejlov je fake.
persona civitas ;>

Gderox ::

A ma kdo mogoče trose od psilocybe cubensis(norih gobic) za prodat,kr bi jest to doma gojil
GDX

Doman ::

Tudi sam iščem trose, pa jih nikjer ne dobim.
Pa ne se bat, trose ni nezakonito prodajat.:D

Vajenc ::

Ko sem bil mlajši, sem "Gobice" probal vsaj 3 X in moram priznati, da nikoli nisem občutil kakih intenzivnih barv, zvokov oz. kakih posebnih čustev na sploh. Verjetno niso bile ta prave ali pa je bila mirca premajhna (kar dvomim). Vedno pa je bilo v koktajlu z alkoholom.

Se je govorilo, da "gobice" rastejo v SLO, nekateri pa prisegajo na avstrijske gozdove, kjer naj bi jih bilo več.

Datura, ebogain in razni kaktusi pa so premočni za ekspirementirat !

crazy kure ::

jst mam same lepe izkušnje z glivicami:D
v kombinaciji z borovničkami garantirano 100% smeh,ki se ne neha:D
je pa treba met u redu glivice

Gderox ::

V kakih gozdovih pa raste Psilócybe semilanceáta, zašiljena gologlavka,ta je menda tud pri nas:
GDX

Tic ::

Jaz imam še eno 10ml inekcijo s trosi notr.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Gderox ::

Dej mi pošlj po povzetju
GDX

Gderox ::

Pošlj mail na gderox@gmail.com
GDX

Vajenc ::

Prej sem preskočil link od Itak34. Groza. Jaz tega v medijih nisem zaseldil. Bedno, da nekdo umre od dature in še bolj bedno, kako odreagirajo znanci, prijatelji, drogart forumeraši... :( .

BigWhale ::

Tic:

Res? Najdi mi EN sam vir, kjer posnemajo mikroekosistem Jurckov, Golobic, Lisick, Marel...

Evo, stiri precej popularne gobe pri nas.

Ne trapaj no. Glive so precejkrat zajedalci ali pa zivijo v simbiozi s kako drugo rastlino in podlaga v kateri raste tista rastlina, precejkrat je to drevo, je zelo specificna. Goba sama po sebi je pa samo 'razmnozevalni organ' gliv, ki so v tleh.

BigWhale ::

Tic,

Ugh! Tvoje linke si preberi, ker zgleda, da nisi bral kaj tam pise. Gojijo se najvec sampinjoni oz 'divji sampinjoni' (button mushroom). Na vecini linkov, kjer omenjajo gojenje gob je pa nastetih kakih 20 razlicnih vrst, ki se jih da gojiti doma.

A ves kolk je vseh gliv? ;>

Tic ::

BigWhale: Najdi mi ti link in me prepričaj nasprotno. Jaz še vedno trdim, da ni velike muke simulirat doma okolje, ki ga potrebujejo.

Goba sama po sebi je pa samo 'razmnozevalni organ' gliv, ki so v tleh.

V tleh je micelij.

http://www.bolha.com/oglas1270765

http://www.bolha.com/oglas1725037

http://www.fungrow.com/index.php?main_page=index&cPath=2

http://www.fungrow.com/index.php?main_page=product_info&products_id=8

ITD
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tarzan ::

Vsake gobe ni mogoče gojiti. Ostrigarji in šampinjoni sta taki vrsti, ki ju je precej enostavno gojiti, jurčkov pa še lep čas ne bo nikomur uspelo vzgojiti drugje kot v gozdu. Razlika je, če micelij parazitira star štor, žaganje ali ostanke drevesa, ali pa v bistvu z drevesom živi v simbiotično-parazitskem odnosu. Veliko gob ni zadovoljnih le s šopom slame ali žaganja, ampak poleg sebe potrebujejo živo drevo. Teh v zaprtem prostoru gojiti še ni mogoče, mogoče kdaj v kakšnem high tech laboratoriju. ;)

Vajenc ::

A kdo ve kako je s tartufi ?

Tic ::

Ta-da!

Prehranjevanje

Po načinu prehranjevanja glive delimo na 3 skupine:
Gniloživke ali saprofiti rastejo na vseh vrstah mrtvega organskega materiala, ki je rastlinskega ali pa celo živalskega izvora.
Sožiteljice tvorijo skupnost z rastlinami (mikoriza) in s z njimi izmenjujejo hranilne snovi in minerale. Od sožitja imata koristi oba organizma.
Paraziti zajedajo še žive rastline in živali. Od take skupnosti ima korist samo gliva.

Gniloživke dalje delimo še v dve podskupini:
Primarni saprofiti so prvi organizmi, ki so se sposobni naseliti na odmrlo drevo, pravkar požagan štor ali mrtvo žival. Rastejo zelo hitro in niso izbirčni, ker so sposobni tvoriti encime, ki razgrajajo celulozo in druge kompleksne organske spojine. Najbolj znani predstavniki te skupine so ostrigarji, ki lahko rastejo na skoraj kateremkoli organskem materialu.
Sekundarni saprofiti pa se tipično hranijo z ostanki primarnih saprofitov, ki samo delno razgradijo rastlinsko ali živalsko tkivo. Skupaj z bakterijami in nižjimi glivami do konca razgradijo organski material dokler ne ostane samo humus. Najbolj znani prestavniki te skupine so kukmaki (šampinjoni), ki uspevajo na kompostu in gnoju.

Večina umetno gojenih gob spada med gniloživke. Gojiti se da tudi parazite, ko so naprimer razne vrste mraznic (Armillaria) ali po domace štorovk, ki pa so sposobne pokončati še živa drevesa in veljajo za škodljivce.

Najtežje pa je gojiti sožiteljice ali mikorizne glive. Te vrste namreč ne morejo živeti brez svojega rastlinskega partnerja. Na žalost spadajo v to skupino nekatere najbolj cenjene vrste gob, kot so naprimer gomoljike (Tuber), gobani ali jurčki (Boletus) in lisičke (Cantharellius). Mogoce je sicer v laboratoriju vzgojiti micelij teh gob vendar, če hocemo da obrodijo jih moramo presaditi k ustrezni rastlini in počakati, da skupaj odrasteta. Naprimer pri gomoljikah lahko pričakujemo prvi pridelek šele po 8ih do 10ih letih.


NAJTEŽJE in ne NEMOGOČE ;)
persona civitas ;>

Tear_DR0P ::

v tej temi sem prebral tolk bullshita, da mi kr jasno ni
če se hočete kej z gobam bavit, se včlanite v gobarsko društvo al pa vsaj kako knjigo preberte, da boste organizme spoznal, ne samo uporabljal!!!

mušnice so strupene, nekatere bolj, druge manj - nekatere pa vsebujejo tudi psihoaktivne snovi.
psilocibe ne rastejo v gozdu ampak na travniku, bolj pognojeni (beri pašnik) so boljši, pomembna je tudi nadmorska višina - tudi psilocibe so stupene
gobe se da gojiti - sam sem gojil samo ostrigarje, bom pa probal naslednje leto več, kolega goji okrog 40 različnih vrst, vsi so saprofiti, poskuša pa vzgojit tudi kaj drugega - BW samo zate, goji tudi marele, problem je ker micelij "beži" in ga je dobro posadit v betonski teglc, če hočeš met rezultate

še okrog mušnic. na sestanku gobarskega je član pojedel kos rdeče mušnice (gre že za precej starega gospoda), tip jih baje redno je, na zuni se mu je vidl da je bil zadet, pa je zaužil tolk kot lahko s palcem in kazalcem primeš in odtrgaš
tudi neki drugi starejši gospod, eminenca slovensega gobarstva kdaj poje kakšno strupeno gobo, smpak on je študiran biolog in gobe prej preuči pod mikroskopom, prebere ogromno literature, potem pa si zapiše znake zastrupitve, da lahko pomaga pri razstrupljanju

zastrupitve z gobami so težavne, ker se večina strupov aktivno vgradi v človeški organizem in ga naše celice proizvajajo še več, poleg tega pa bi se moral ubit, da ga uničiš

pa poiščite si strani društev lisička in bisernica in si oglejte malce njihove strani
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Ah, daj Tic ne sprenevedaj se, pa lepo priznaj, da si mal zabluzil s temi gobami. Saj ti pravim, gojenje 20 vrst gob se ne pomeni, da se dajo vse gojiti. In gojenje v nekem laboratoriju in presajanje na zivo rastlino ni glih nekaj kar bi vsak doma pocel.

To kar si nazadnje napisal sem ti ze jaz prej povedal.

Tic ::

BW: Vse se je začelo, ko si dejal da je nekatere gobe nemogoče gojiti doma. Tukaj imaš lepo razlozeno, da je mogoče. Jaz imam prav in ti ne. Ego ga seka :)

Hvala za branje in lp
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

No, mi bos pokazal jurcka in lisicko, ki si ju doma vzgojil...

Barakuda1 ::

BW

Komot, sinetu bo dal ime Jurček, njegova boljša polovica je pa tko al tko lisička :P

Nejc Pintar ::

@Tear_DROP: Psilocibe niso strupene.

ReBi ::

voučja češna je baje ql. v starih dobrih časih so neko kremo iz (volčje češnje, rdeče mušnice pa še parih stvari) "čarovnce" aplicirale (raj ne rečem kam) z metlo in potem so letele.

baj d mim, rdeča mušnca je bz
močan glavobol, kozlanje... pa nič efekta. (verjetno bi bil, če bi bla doza višja)

Tear_DR0P ::

nejc aja? in od česa potem haluciniraš? al je to tak normalen pojav
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tic ::

persona civitas ;>

Nejc Pintar ::

@Tear_DROP: Psihoaktivne snovi niso nujno strupene.

BigWhale ::

V zadostni kolicini je prakticno vsaka stvar strupena... Zacensi z NaCl :)

Nejc Pintar ::

@BigW: Lahko tudi z H2O:\

grex ::

@grex: Psylocybe cubensis niso strupene, oz. je smrtna doza 2kg suhih gob.


Že že. Res. Moj point je bil, da večina ljudi ne loči ene gobe od druge, kar je v končni fazi bolj nevarno.


V zadostni kolicini je prakticno vsaka stvar strupena... Zacensi z NaCl :)


Hm,. sam to ne vem, če pade ravno v definicijo strupenosti (kakšna je že sploh? jaz sem pozabil.). Po moje tle bolj govorimo o predoziranju. Pri Zeleni mušnici, ki je strupena ima doza veliko manjši pomen.
Res pa je, da se govori o "zastrupitvi z vodo", kadar jo preveč piješ. Nisem pa prepričan, da je to prav.

edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

SodVina ::

Da samo dodam komentar na zgornje recepte (LSD courtesy of the Jolly Roger).

Jolly Roger recepti za pripravo mamil/eksploziva so povzrocili ze zelo veliko "nesrec", saj so v vecini primerov zelo netocni. Verjetno isto velja tudi za druge recepte, ki se najdejo na internetu, saj gre velikokrat le za kopiranje.

Tako da svetujem intenzivno branje strokovnih literatur, preden kaj(ce ze res morate) "kuhate" doma.

lp,
SodVina

BigWhale ::

Ja, H2O je 'strupen' ja. Ni prevec dobro, ce bi ga pil. Ne vem, ce bi ravno umrl ampak dobro ti ne bi bilo.

steev ::

Če govorimo o destilirani vodi ...
:|
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Halucinogene gobe legalnost in kje kupit

Oddelek: Loža
3713512 (8409) BRBR
»

Nore gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514464 (12483) Cervantes
»

Kdo pozna te gobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223927 (16596) Nagi Bator
»

Halucinogene gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732686 (15658) Phantomeye
»

mušnica, slovenija?

Oddelek: Loža
233859 (3187) Malyzor

Več podobnih tem