» »

Pod nožem prišel k zavesti, a kirurgi so rezali naprej

Pod nožem prišel k zavesti, a kirurgi so rezali naprej

1
2
»

jan_g ::

Jaz sem pa naivno pomislil, da če je paraliziran in se niti premikati ne more (niti s prsti ali očmi, da bi lahko kaj nakazal osebju), da potem verjetno tudi bolečine ne čuti.

mikic007 ::

Saj lahko da je ni, ampak zal ne bomo izvedeli, koliksno odskodnino bo zahteval. To bi dalo nekaj odgovorov ...

jype ::

black_ice> Ne moreš zagotovo vedeti, kako bi ta negativna izkušnja vplivala nate in kako bi spremenila tvoj način razmišljanja.

Seveda lahko. Še pes se zmore brzdat, pa se človek ne bi?

oo7 ::

Eni ste malo preveč korajžni.Ker še noben od vas ni izkusil take bolečine in potem ste vsi pogumni.Kolikor jaz vem če adrenalin dela na polno ti ravno to onemogoča,da bi padel v nezavest.
Če bi se to meni naredilo jih 100% tožim pa če mi je hotel rešit življenje ali ne se je prekleto dobro plačan za to.

jype ::

M-POWER> Ker še noben od vas ni izkusil take bolečine

Res? Kako pa veš?

oo7 ::

Predvidevam,da nobenga od vas tukaj gor niso na ŽIVO rezal in mu šarali po prnem košu.Tistemu pa,ko so se mu pa opravičujem.

jype ::

Meni se je (v živo) večkrat odprl rez na trebuhu in popokali šivi. Ker sem bil še otrok je bilo osebje zelo prijazno do mene in mi razložilo podrobnosti, s katerimi sem si pomagal osmislit bolečino in se fokusirati na to, da bo eventuelno minila in da ne bom imel trajnih posledic. Ponujeni so mi bili tudi močni analgetiki, a bi morali dozo ves čas zviševati, da bolečine ne bi čutil, kar je seveda veliko preveč nevarno, zato sem po nekaj dozah začel odklanjat - precej lažje je prenašat bolečine, ki ne prihajajo v valovih.

Nisem bil paraliziran, nisem se pa smel dotikati rane ali poskušati zadrževati kašlja (sicer bi mi morali napihnit pljuča in jih odmašit... and that might hurt).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oo7 ::

Uredu razumem.
Ampak moraš vedeti,da on sigurno ni bil pripravljen,da mu bo sredi operacije vse popustilo in,da bo deležen teh bolečin.

jype ::

M-POWER> Ampak moraš vedeti,da on sigurno ni bil pripravljen,da mu bo sredi operacije vse popustilo in,da bo deležen teh bolečin.

Ja, saj jaz ne pravim, da je prav, da se je zbudil. Pravim, da človek lahko brez resnih posledic prenese percepcijo ogromnih bolečin, hkrati pa pravim, da se temu ni vedno mogoče izogniti, niti ni mogoče vedno zaznati percepcije bolečine pri operirancu, ali ob zaznanju takega stanja ukrepati.

Zahtevati odškodnino je smiselno zaradi očitne strokovne napake, ne pa zaradi izjemnega primera (ki se včasih zgodi ne glede na vse pravilno izvedene protokole).

oo7 ::

Se strinjam.

Okapi ::

Kar te ne ubije, te naredi močnejšega.>:D

O.

jype ::

Problem niso reči, ki te ne ubijejo, ampak tiste druge!

BlazP ::

Pa tale zgodbica pa pride na plano vsake par let ocitno. Jaz se jo spomnim se iz osnovne sole. Samo da takrat je to bila zenska. Ista zgodba. Pa pol sem jo se vsaj 5x slisal. In vedno se je pacient sredi operacije zbudil in cutil kompletno operacijo, pa niti prdnit ni mogel, da bi opozoril nase.

Ce bi jaz dozivljal taksno grozo, vem da bi mi srce tako razbijalo, da bi vsem bilo kristalno jasno, da nekaj ne stima.

Pithlit ::

BlazP je izjavil:

Ce bi jaz dozivljal taksno grozo, vem da bi mi srce tako razbijalo, da bi vsem bilo kristalno jasno, da nekaj ne stima.

Ja. Tvoje srce bi kar magično premagalo tiste prekleto učinkovite paralitike... Niso to filmi. Je pa drugače čisto logično da če monitor piska ko zmešan je pač nekaj narobe. Sam, šment, kako to da se to ne dogaja? Ali pa misliš da anestezisti to kar tako ignorirajo?

Ko se ta stvar zgodi gre nekaj zelo resno narobe da anestezist ne zazna tega.
Life is as complicated as we make it...

BlazP ::

Torej ti pravis da ko te je strah kot cucka, bo srce pac cista flegma se naprej, kljub enormnim kolicinam adrenalina v krvi? svaka cast

Saladin ::

Kako zavraga sploh dokažeš, da si bil res med operacijo zavesten in si trpel bolečine?

Če je tip iskren, si vsekakor zasluži odškodnino - ampak to je eno veliko sivo območje. IMO ne bi bil prvi, ki bi na hitro poskusil kaj zaslužiti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

.:joco:. ::

Sprva so podvomili o njegovih trditvah, a je mladenič dvome razblinil z natančnim opisom dogajanja med operacijo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Okapi ::

Je pisalo v časopisu. Je precej večja verjetnost, da so si vso zgodbico, vključno z odgovori zdravnikov, izmislili v nekem tabloidu, kot da bi hotel nek pacient zblefirati dogodek zaradi slave in/ali odškodnine.

O.

.:joco:. ::

To itak. Od vseh možnosti je rumeno-tisk izmišljotina ali vsaj ekstremno potencionirana senzacionalizacija najverjetnjejša.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Pithlit ::

BlazP je izjavil:

Torej ti pravis da ko te je strah kot cucka, bo srce pac cista flegma se naprej, kljub enormnim kolicinam adrenalina v krvi? svaka cast

Ti očitno nimaš pojma kaj se med operacijami dogaja.
Life is as complicated as we make it...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790353 (33612) Steinkauz
»

Medicinska sponka za vraščen noht

Oddelek: Loža
136058 (5465) oemdzi
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810563 (9363) Kaboom

Več podobnih tem