» »

Pod nožem prišel k zavesti, a kirurgi so rezali naprej

Pod nožem prišel k zavesti, a kirurgi so rezali naprej

«
1
2

oo7 ::

Predstavljajte si, da med operacijo pljuč pridete k zavesti, a tega ne morete sporočiti kirurgom. Grozovito izkušnjo je doživel 22-letnik, ki je nato še pol ure nemočen trpel pod kirurškim nožem.

Švedski mediji poročajo o grozoviti izkušnji 22-letnika, ki so se mu marca letos sesedli pljučni krili. Mladeniča so po močnih bolečinah in oteženem dihanju pripeljali v eno od tamkajšnjih bolnišnic ter ga nemudoma odpeljali v operacijsko dvorano. Tam je po prejemu močne anestezije hitro zaspal, kirurgi pa so brž zavihali rokave ter ga začeli reševati.

Čutil grozovito bolečino, a se ni mogel premakniti

Bil je popolnoma omamljen, nakar ga je po preteklih petnajstih minutah od začetka operacije prebudil močan kašelj. Že v naslednjem trenutku se je začel zavedati okolice in kmalu na svoji koži začutil kirurški nož. "Bilo je grozno, moja najhujša nočna mora!" je nesrečnež tamkajšnjim medijem opisal ta trenutek. Glasovi kirurgov ter medicinskih sester so postajali vse bolj razločni, bolečina pa vse večja. "Daj, nekaj reči, zakriči svoje ime, nekaj naredi, pomigaj s prsti!" si je ponavljal, a se zaradi učinkov anestezije ni mogel niti malo premakniti. Rezali so ga v živo. Kot je pojasnil, je v 50 minut dolgi operaciji strašanske muke doživljal več kot pol ure.

Po operaciji kričal na kirurge

Kot je bilo pričakovati, je mladenič priznal, da se je po kratkem spancu po operaciji zbudil zelo jezen in še vedno v hudih bolečinah. "Kaj za vraga ste počeli?! V hrbtu me peče, vse me boli! Kje je anestezija?!" so bile njegove prve besede presenečenim kirurgom.

Zdravniki priznali težave med operacijo

Potem ko je 22-letni Šved zdravnikom pojasnil, kaj se mu je zgodilo, so bili ti povsem šokirani. Sprva so podvomili o njegovih trditvah, a je mladenič dvome razblinil z natančnim opisom dogajanja med operacijo. Vedel je, kaj so prisotni zdravstveni delavci delali in kako so bili videti. Ko se je kasneje mladenič pogovoril z anesteziologom, mu je ta potrdil, da so se med postopkom resnično kazali znaki, da ni vse popolnoma v redu z anestezijo. Tudi zdravnik, ki je vodil postopek, je potrdil, da je bil nesrečnež prisiljen prenašati veliko večjo bolečino, kot bi jo, če bi ostal povsem omamljen. "Zakaj se je to zgodilo, mi niso pojasnili," je še dejal razočaran bolnik.

Nekaj tednov kasneje se sicer mladi Šved počuti že veliko bolje in dobro okreva, a boleč spomin na dogodek ne bo nikoli izginil, pravi. "Tu in tam mi je še vedno zelo hudo, ko se spomnim te more. Bilo je huje, kot bi si lahko kadar koli predstavljal. Zaradi spomina na strahotno doživetje še danes ne morem mirno spati," je še zaupal tamkajšnjim medijem.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pod...


To pa je najbrž najhujša mora,kar jih je,da te nekdo v živo reže a ti se ne moreš premakniti.Po mojem mnenju je tukaj kriv anesteziolog,ki ni pravilno ocenil kakšno anestezijo bi moral dati.8-O

Isotropic ::

ni bilo ne prvic ne zadnjic. kriv je anesteziolog ja, mislim pa, da obstaja tut en test, kako ugotovijo, ce si se zaveden.

guest #44 ::

To je prava mora ja, straight iz kakih grozljivk. Biti negiben in pri zavesti je že samo po sebi neznosna oblika torture. Se mi je enkrat zgodilo ko mi je punca na roki zaspala pa je nisem več čutil za par minut. Grozen filing.
Da pa te na živo med tem še režejo znotraj telesa. Bolano, res bolano.

Sicer pa nevem kako za kurac lahko anestezist to spregleda, kolikor je meni znano se ob bolečini močno poveča srčni utrip. Ampak ja pomirjevala naredijo svoje.

jype ::

M-POWER> To pa je najbrž najhujša mora,kar jih je,da te nekdo v živo reže a ti se ne moreš premakniti.

Ne, ni. Včasih je anestezija kontraindicirana in moraš pač potrpet, da preživiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Ma, očitno tip še ni rojeval. Cmera.

jype ::

darkolord ::

Mipe je izjavil:

Ma, očitno tip še ni rojeval. Cmera.
Ne vem če se to lahko primerja.

Keyser Soze ::

Mipe je izjavil:

Ma, očitno tip še ni rojeval. Cmera.

>:D

A ne uporabljajo EEGja za ugotavljanje stanja pacienta med narkozo?
OM, F, G!

iNooby ::

omg.....kaj je moral revež prestajati :S
Haters gonna hate...

Blinder ::

Ni tako hudo ker se je šlo za njegovo dobro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DimmniBurek ::

Kaj pa če bi umrl, če ga nebi rezali dalje? Te novice so bolj tko...ne verjamem vsemu kar preberem.
There Is No Stronger Drug Than Reality

jype ::

darkolord> Ne vem če se to lahko primerja.

Meni so rekli da močno postoperativno izkašljevanje pri vertikalnem abdominalnem rezu boli bistveno bolj kot rojevanje, pa se je kar dalo preživet.

Janac ::

grozno!

gzibret ::

Ah, bolečina je močna glede na percepcijo. Če ji polagaš pozornost, se jača, če ji ne polagaš pozornosti, peša.

Tudi jaz sem imel že zelo hude bolečine (2x), pa se je obakrat (kut pravi jupe) dalo preživet.
Vse je za neki dobr!

JamesBond ::

S tem da pri res hudi bolečini to pade v vodo - do neke meje se še lahko malo zamakneš, ko je pa preveč je pa preveč, ne moreš 1% drugam usmerit..

mihec87 ::

Bolečina oz prag je različen od človeka do človeka...

Veliko gdo je rekel da gastroskopija je neki najbol groznega sem bil potem čist presran v čakalnici na konc pa niti ni tok hudo..

Sam damn tole pa zagotovo ni bilo prijetno eno je ko se urežeš z nožem tole je pa way much..

St235 ::

Pri dovolj veliki bolečini bi zgubil zavest. Seveda to ne opraviči napake pri anasteziji ampak take stvari se pač lahko zgodijo. Človek si zaluži usterzno odškonino in orpavičilo, več kot to je pa absurd.

Stvar je vtem ,da kot je meni znano se pri anasteziji uporabljata dva ločena procesa. Eno je to, da ti izgubiš zavest in ne čutiš bolečine, drugo pa je, da ti preprečijo premikanje. In ja je celo strnaje če deluje samo slednje. Če k temu dodaš še občutek panike si lahko predstavljaš, da je bila bolečina še dosti hujša kot v resnici.

RejZoR ::

Hm, sam a ne bi v primeru hudih bolečin narasel srčni utrip in bi to opazili na monitorjih? Mislim, prva reakcija telesa na izjemno hudo bolečino je da našopa adrenalin in poviša srčni utrip če se prav spomnim. Al je kakšen razlog, da se v takem primeru to ne zgodi glede na to da je imel preostale dele telesa "neaktivne" zaradi anestezije?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Furbo ::

Isto se je zgodilo naši družinski prijateljici pri nas. Samo tedaj to ni vsak še toplo nesel novinarjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Keyser Soze ::

RejZoR je izjavil:

Hm, sam a ne bi v primeru hudih bolečin narasel srčni utrip in bi to opazili na monitorjih? Mislim, prva reakcija telesa na izjemno hudo bolečino je da našopa adrenalin in poviša srčni utrip če se prav spomnim. Al je kakšen razlog, da se v takem primeru to ne zgodi glede na to da je imel preostale dele telesa "neaktivne" zaradi anestezije?

Ne vem če se ti kaj poviša utripa. Se ti pa močno poviša IMO možganska aktivnost, kar bi lepo pokazal EEG. Verjetno?

Evo, tole pravi wiki:
Additionally, EEG may be used to monitor certain procedures:

to monitor the depth of anesthesia


Samo ne vem kako to zgleda v praksi. Recimo pri nas. Kakšen dohtar kirurg/anestetzist/asistent/sodeluje pri operacijah tle gor?
OM, F, G!

kalko ::

Jaz sem imel pred 2 tednoma operacijo. Kolikor vem (kar sem videl, dokler sem bil buden), mi na glavo niso dali EEG elektrod. Dvomim, da bi jih dali kasneje, ko sem že "zaspal", pa tudi vso "opremo" (EKG, katetri, ...) so mi namontirali že v predoperacijski sobi.

No, k sreči se vmes nisem zbudil :D

Je pa anestezija zdaj čisto drugačna kot pred 15 leti. Takrat se spomnem, da sem med zbujanjem iz nje imel halucinacije, glavobole, sililo me je na bruhanje, ... zdaj pa sem bil samo zaspan.

RejZoR ::

Keyser Soze je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Hm, sam a ne bi v primeru hudih bolečin narasel srčni utrip in bi to opazili na monitorjih? Mislim, prva reakcija telesa na izjemno hudo bolečino je da našopa adrenalin in poviša srčni utrip če se prav spomnim. Al je kakšen razlog, da se v takem primeru to ne zgodi glede na to da je imel preostale dele telesa "neaktivne" zaradi anestezije?

Ne vem če se ti kaj poviša utripa. Se ti pa močno poviša IMO možganska aktivnost, kar bi lepo pokazal EEG. Verjetno?

Evo, tole pravi wiki:
Additionally, EEG may be used to monitor certain procedures:

to monitor the depth of anesthesia


Samo ne vem kako to zgleda v praksi. Recimo pri nas. Kakšen dohtar kirurg/anestetzist/asistent/sodeluje pri operacijah tle gor?


Makes sense. Če se ne zavedaš je aktivnost možganov nižja kot če se zavedaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trololo2 ::

No tole je res hell scenarij, ampak se še vedno skrije proti drugim ki se dogajajo množično. Kaj šele prestajajo ljudje, za katere nazunaj zgleda da so v komi, dejansko pa so le 100% paralizirani. Pa da tako stanje furaš npr. 10 let. Recimo z zobobolom.

8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

francek1 ::

Težave z anestezijo imajo ponavadi odvisniki od drog, tablet in alkohola. Seveda o tem v taki vrsti novic nikoli niti omembe...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

5er--> ::

Kolikor sem jaz videl EEG elektrode ponavadi zalepijo gor po tem, ko zaspiš in jih odstranijo (skupaj z večino sterilnih prevlek) predenj prideš kompletno k sebi.

mirage ::

RejZoR je izjavil:

Hm, sam a ne bi v primeru hudih bolečin narasel srčni utrip in bi to opazili na monitorjih? Mislim, prva reakcija telesa na izjemno hudo bolečino je da našopa adrenalin in poviša srčni utrip če se prav spomnim. Al je kakšen razlog, da se v takem primeru to ne zgodi glede na to da je imel preostale dele telesa "neaktivne" zaradi anestezije?


Tako je. Anesteziolog bi nezadostno globino anestezije moral opazit na monitorju, ker se bolniku poviša tlak in srčna frekvenca. Misični relaksanti, ki preprečujejo premikanje namreč ne blokirajo avtonomnega živčnega sistema.
Za globino anestezije se sicer lahko uporabljajo BIS monitorji (vbistvu gre za eeg s samo tremi elektrodami), ampak po mojih izkušnjah zelo redko.

Pithlit ::

Dejmo mal kak mit razblinit pa nehat s teorijami zarote...

Napaka anestezije? Mja. Problem so razni preoperativni paralitiki in relaksatorji ki, ob tem da so v normalnih pogojih zelo dobrodošli, tudi onemogočajo detekcijo problemov opisanih v zgodbi. Zato ker so mišice tako lepo sproščene in lahko kirurgi lažje in bolj natančno delajo... se tudi ne odzovejo kot bi mi pričakovali ob močni bolečini.

A fully paralyzed patient is unable to move, speak, blink the eyes, or otherwise respond to the pain. It is incorrect to think that physiological signs such as increased heart rate (tachycardia), blood pressure (hypertension), dilation of the pupils (mydriasis), sweating (diaphoresis), and the formation of tears (lacrimation) will continue to occur normally in response to pain in the anesthetized state. If neuromuscular blocking drugs are used this causes skeletal muscle paralysis and interferes with the functioning of the autonomic nervous system. The patient cannot signal their distress and they may not exhibit the signs of awareness that would be expected to be detectable by clinical vigilance.


Ni to tko simpl kakor bi si marsikdo želel.

Glede redkosti tega pojava pa tole... Zgodi se v približno 0.2% pacientov. Seveda v različnih stopnjah. Za primerjavo... v valdoltri opravijo cca 3500 operacij letno. Se pravi bi, statistično, ta problem samo tam utrpelo 6-7 pacientov na leto. Ni ne vem kako veliko... ampak če si eden od njih pa tudi ni lepo.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Ok, ampak če so blokirani mišični deli, če bi nadzorovali aktivnost možganov pa bi se verjetno opazilo, da procesirajo ogromno podatkov (bolečina) čeprav le tega ne bi smeli počet v času operacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kr1ženska ::

Če se vam klasični postopek anestezije zdi preveč tvegan, obstaja še druga rešitev:)
http://www.bbc.co.uk/news/health-113894...

Telo iz 37C ohladijo na 18C. Medtem ko mrtev nekaj ur ležiš na operacijski mizi te operirajo in zatem nazaj oživijo.
Mislim, da tukaj ni vrjante, da bi se med operacijo zbudil ali kar koli čutil ;)
V Slo sicer za enkrat tega še žal ne prakticirajo.

T-h-o-r ::

bolečina je bila vsekakor huda


ampak, če gre preko vseh razumnih meja, takrat itak izgubiš zavest


razen, če mu je anastezija prav to preprečevala
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

VelikiTun ::

kr1ženska je izjavil:

Če se vam klasični postopek anestezije zdi preveč tvegan, obstaja še druga rešitev:)
http://www.bbc.co.uk/news/health-113894...

Telo iz 37C ohladijo na 18C. Medtem ko mrtev nekaj ur ležiš na operacijski mizi te operirajo in zatem nazaj oživijo.
Mislim, da tukaj ni vrjante, da bi se med operacijo zbudil ali kar koli čutil ;)
V Slo sicer za enkrat tega še žal ne prakticirajo.
To metodo sem že leta nazaj zasledil v nekem dokumentarcu o operacijo na srcu. Izvajali pa so jo v Rusiji.

RejZoR ::

Razen tega, da te pol mogoče sploh ne morejo več oživet nazaj...

Drugače z mislim da kalijem ustavijo srce pri operacijah srca, naredijo obvod skozi umetno srce, pošraufajo kar je treba, povežejo nazaj na pravo srce in ga spet zaženejo. Tko da pacient deluje normalno kljub temu, da mu kri poganja mehansko srce.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Če mu je adrenalin delal potem ni mogel zgubiti zavesti a ni tako??

kr1ženska ::

RejZoR je izjavil:

Razen tega, da te pol mogoče sploh ne morejo več oživet nazaj...

Drugače z mislim da kalijem ustavijo srce pri operacijah srca, naredijo obvod skozi umetno srce, pošraufajo kar je treba, povežejo nazaj na pravo srce in ga spet zaženejo. Tko da pacient deluje normalno kljub temu, da mu kri poganja mehansko srce.

Me zanima, če so bolniki po operaciji za tistih 20g lažji (duša pa to) :)

34054 ::

Saj pa ne zgubijo duše po operaciji. :)

norcuron ::

Monitor BIS je nevrofiziološka naprava s pomočjo katere neprekinjeno analiziramo elektroencefalogram (EEG) bolnika med anestezijo kot tudi v zadnjem času vse pogosteje v enotah intenzivne medicine (EIM) za oceno globine sedacije.

Kokr vem se uporablja po defaultu (vsaj v UKC) in pomaga anestezistu, da "spravi" pacienta v globino anestezije, ki je najprimernejša za operativni poseg in pa da poveča inhalacijski odmerek ali administrira intravenozni anestetik v bolusu (enkratni šus), če začne pacient "plavat" proti bolj plitkim stopnjam anestezije, ki so nezaželjene (faza ekscitacije).
Great are mysteries of the mind ... or not?

rdecaluc ::

Pri vseh večjih posegih vsaj v kliničnem centru ti na čelo zalepijo BIS elektrode. Bispektralni indeks je odličen pokazatelj stopnje sedacije... kakor je že nekdo omenil.

Torej v UKC-LJ pri dalj časa trajajočih operacijah vsaj, se vam to ne more zgoditi. Sem pa večkrat videl, da so se ljudje prebudili med operacijo, vendar se tega ponavadi nihče ne spomni.

Veste pa tudi, da se uporablja kombinacija sedativa, analgetika in mišičnega relaksanta. Torej odvisno kateri "popušča" se pojavijo določeni znaki, in osebje pravilno odreagira in ustrezno prilagodi dozo.
Est modus in rebus. ,typos

kr1ženska ::

34054 je izjavil:

Saj pa ne zgubijo duše po operaciji. :)

Če si dolgo časa klinično mrtev, par ur, bi jo lahko izgubil. Me zanima kje je časovna meja in kakšen bi bil potem rezultat. Sicer je pa o tem že tekla debata tko da pustimo to. :)

Ali resnično ni nobenega znaka na monitorju, če se človek med operacijo zbudi? Čeprav se ne more premikati, mu še vedno šopa adrenalin po žilah in posledično; prekomerno potenje, hitrejši utrip srca, itd..

Gladi ::

kr1ženska, sej je bilo povedano da se pozna na ustreznih merilnih napravah.
Če duša kot sama obstaja je pa že debata za drug predel foruma :)

jype ::

kr1ženska> Če si dolgo časa klinično mrtev, par ur, bi jo lahko izgubil.

Če bi jo imel, morda.

kr1ženska> Ali resnično ni nobenega znaka na monitorju, če se človek med operacijo zbudi?

Zbudi se lahko na različne načine, od katerih niso vsi taki, da bi čutil bolečine.

black ice ::

jype je izjavil:

kr1ženska> Če si dolgo časa klinično mrtev, par ur, bi jo lahko izgubil.

Če bi jo imel, morda.

Antikrist!!

Nekdo zgoraj je omenil, da imajo večinoma težave z anestetiki ljudje, ki imajo težave z drogami. Mogoče ta oseba ve povedati, kolikšen je ta delež ljudi (v primerjavi s tistimi, ki teh težav nimajo a so se kljub temu 'zbudili' sredi operacije)?

francek1 ::

Imam v pripravi doktorat na to temo, samo še 20 džankijev iščem za teste....ne, resno, teh podatkov do zdaj nisem zasledil.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

.:joco:. ::

Anesthesia awareness @ Wikipedia
Ubistvu je še dost nejasnega. Tut ta wiki članek je bolj reven z dobrimi viri na temo.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Pithlit ::

jype je izjavil:

Zbudi se lahko na različne načine, od katerih niso vsi taki, da bi čutil bolečine.

Tudi niso vsi taki kjer se da kar tako videt da je človek pri zavesti. Če bi bilo vse tako simpl kot nekateri prikazujejo potem se to nebi dogajalo (pa se... in to relativno pogosto).

Sem ziher da stvar ni niti najmanj prijetna... v bistvu me je tega najbolj strah. Me enkrat v ne tako oddaljeni prihodnosti čaka relativno zahtevna operacija ki bo po napovedih trajala nekje med 8 in 14 ur. Ampak... če se mi to slučajno zgodi pa ziher ne bom šla tega na nek velik zvon obešat ali pa celo tožarit ljudi ki mi rešujejo življenje.
Life is as complicated as we make it...

black ice ::

Pithlit je izjavil:

Ampak... če se mi to slučajno zgodi pa ziher ne bom šla tega na nek velik zvon obešat ali pa celo tožarit ljudi ki mi rešujejo življenje.

Ne moreš zagotovo vedeti, kako bi ta negativna izkušnja vplivala nate in kako bi spremenila tvoj način razmišljanja.

gazibo ::

moje teta je isto dozivela ko so ji pacemaker vsadil, da je med operacijo vse cutila :-/

Pithlit ::

black ice je izjavil:

Ne moreš zagotovo vedeti, kako bi ta negativna izkušnja vplivala nate in kako bi spremenila tvoj način razmišljanja.

Taka izkušnja mojega mišljenja ne bi niti najmanj spremenila. Zato ker vem da se to dogaja in sem povsem pripravljena sprejet ta rizik. Tudi tablete ki jih jemljem lahko dejansko povzročijo mojo smrt (incidenca je približno enaka incidenci zavedanja med narkozo) v naslednji minuti... ampak se tega zavedam pa kljub temu nadaljujem z jemanjem.

Ne vem zakaj naj bi nekaj, česar se zavedam in zavestno sprejemam, kakorkoli spremenilo moje mnenje. Če se zgodi... se pač zgodi. Na koncu sem lahko edino na boljšem. Verjemi, slabše pri meni ne more biti. Tudi smrt bi bilo izboljšanje stanja... ampak nekako se ne spuščam v to in gledam naprej.
Life is as complicated as we make it...

RejZoR ::

Prvotna reakcija bi bila verjetno res pizdenje nad dohtarji ampak če pomisliš koliko truda ti ljudje vlagajo v svoje delo bi jim s časom odpustil tud take stvari. Nič na tem svetu ni 100%. Moraš razumet, da 12 ur nepretrgano operirat živo osebo ni noben hec. Eni težko zdržijo 8 ur dela kjer je 100x manj odgovornosti, manj potrebne koncentracije, manj potrebne natančnosti in prosto delovno okolje oz prostor. Kirurgi takega kalibra tega luksuza nimajo. Že res je v igri plačilo ampak ti garantiram, da si taki kirurgi zaslužijo še kakšnega jurja evrov več, pa ga ne dobijo. Sam sicer še nisem imel nobenega posega ampak so pa imel znanci in delo kirurgov začneš še bolj cenit, ko vidiš kakšne mojstrovine ustvarjajo s svojim delom. Lahko direktor naredi miljonske posle in inženir ustvari neverjetno zakomplicirano tehnologijo oz napravo. Ampak oba gresta lahko vmes scat pa na malco. Pa se popraskat po riti al pa stopit stran za pol ure in razmislit zadevo. Pa če gre kaj narobe pač poizkusijo še enkrat brez večje škode. Kirurg ima vedno samo 1 možnost, nobenega prostora za napake in nobenega časa za neumnosti, ki sta jih lahko zgornja dva počela vmes.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlueKnight ::

Cmera, šta se mora nije težko. Če bi bila bolečina res neznosna bi pač itak padel v nezavest (naravna anestezija :). Taki primeri se dogajajo sicer zelo zelo redko vendar se, ker smo pač vsi različni in se nekateri pač drugače odzovejo na anastetike in anasteziolog tudi 100% ne ve kaj se dogaja v tvojih možgančkih vsej tehniki navkljub.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Pithlit ::

BlueKnight je izjavil:

Cmera, šta se mora nije težko.

No, no... včasih je tudi to prekleto težko. Tudi bolečina ni treba da je prehuda zato da je prekleto težko zdržat. Lahko te boli ravno za odtenek premalo da bi padel v nezavest. In če si, recimo, kakih 6 ur takole pod nožem... Poleg tega se pa zaradi spremenjenih fizičnih pogojev (paralitiki/relaxatorji) zavest lahko obnaša drugače.

Bi bili verjetno kar vsi 'cmere' pa 'pussiji' če bi se nam to zgodilo. Razlike bi bile verjetno samo v količini in načinu pritožb ter obvladovanju te post travmatske situacije.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Puljenje modrostnega zoba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26790235 (33494) Steinkauz
»

Medicinska sponka za vraščen noht

Oddelek: Loža
136051 (5458) oemdzi
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810556 (9356) Kaboom

Več podobnih tem