» »

Želim skombinirati dva računalnika.

Želim skombinirati dva računalnika.

DoberDan ::

Imam dva računalnika. Ker sem drugega dobil pred nekaj dnevi, bi ga želel skombinirati s prejšnjim. Stari računalnik (A) ima lepše ohišje in trdi disk poln programov in z naloženimi windows 7, a slabšo starejšo konfiguracijo (matična, CPU, GPU).
Novi računalnik (B) pa ima grdo ohišje, manjši trdi disk z WIndows XP, a boljši komplet komponent.

Naj poudarim, da Matično, CPU, GPU in RAM ne želim kombinirati, ampak jih prenesti v kompletu.

Torej:
A računalnik naj dobi komponente B računalnika, obdrži A disk in A ohišje.
B računalnik pa naj dobi komponente A računalnika, obdrži B ohišje in B disk.
Skratka, koža in možgani (disk) naj ostanejo isti, čreva naj se pa zamenjajo :P

Vprašanje:
Če to zamenjam, bodo Windows 7 v računalniku A furali naprej neglede na to, da bo imel računalnik A čreva od Bja? ALi bo treba na novo namestiti Windowse?
(predvidevam pa, da bo treba vsaj gonilnike na novo inštalirati?)
Skratka, se delovanje windowsev kar nadaljuje, če zamenjam matično, CPU in GPU? Verjetno pač ostanejo Windowsi na disku in jih teoretično lahko nosim naokoli, priklopim v drugo ohišje in poganjam tam naprej?

Janac ::

bolse bi bilo na novo namestiti windows

DoberDan ::

Okej, ampak teoretično, bi se dalo prenesti? Bi windowsi na disku in naloženi programi delali naprej?

joze28 ::

Z malo sreče se da prenesti posebno še če sta čipovji na plošči sorodna.

Če boš prenašal komponente z A sistema na B disk, obvezno prej z B diska odstrani vse gonilnike za matično ploščo.

stock ::

Obvezno prej pravilno odstani vse gonilnike, ter preveri in uporabi za močnejši sistem tudi močnejši napajalnik! Vkolikor misliš drugi računalnuk vrčt stran ali kaj podobnega, lahko tisti manjši disk z xp-ji formatiraš in uporabljaš v novem compu 2.

swap-prenos/menjava mobo-motherboard/matična plošča :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

DoberDan ::

Hvalaza nasvete.
Če pa v računalnik A, ki že ima windows 7, dodam še en trdi disk, na katerem je Windows XP, se mi bo kaj zagnalo?

TehDucky ::

V biosih te vpraša katere windowse hočeš zagnati, nič posebnega =) Nekateri gremo čez to vsak dan.

Frenckie ::

Mislim, da boš še kar nekaj tem odpru na tem forumu, da boš porihtal računalnika.
Najbolje bo, da na novo naložiš sistem. Za gonilnike pa uporabi CD od pripadajoče matične plošče (seveda, če ga imaš) ali pa obišči proizvajalčevo stran za najnovejše.

stock ::

Res je, komot bi napisal vprašanje za grafo tukaj. In tudi je res da če boš kar nekaj mučkal boš moral še kako temo odpret. Formatiraj oba diska in to je to. Kar pa se tiče 2 windowsev ti bo najverjetneje kar zagnalo tistega, kateri je na primarnem disku. Kot smo ti pa že večkrat povedali zagon z diskom, ki ima naložene druge driverje kot imaš matično ni dobro!

Mavrik ::

DoberDan je izjavil:

Hvalaza nasvete.
Če pa v računalnik A, ki že ima windows 7, dodam še en trdi disk, na katerem je Windows XP, se mi bo kaj zagnalo?


Zagnal se bo tisti disk, ki ga bo izbral BIOS (v BIOSu maš izbiro "primary boot device").
The truth is rarely pure and never simple.

DoberDan ::

Okej, da ne bodo spet pripombe, bom kar tule nadaljeval.
Pred dnevi sem kupil nov napajalnik in vse zvezal, sedaj mi je pa nekaj čudno.
Trdi disk ima tele vhode (tole je slikano od spodaj od zadaj):


Jaz pa sem notri vtaknil kar tri kable. Tele:


Sedaj, če prav razumem, je najožji (čisto desni) je za prenos podatkov, ostaledva sta pa za napajanje. je tko?
No, do pred včeraj sem imel vtaknjena v disk samo desne dva (črna dva) in je normalno delalo.
Potem pa sem vključil še tega belega levega in je tudi delalo. Sedaj imam vklopljene vse tri O.O

Mal velik kablov je tole, se mi zdi. Jih je preveč? Kerga dam stran. Je narobe lohk zarad napetosti?

VelikiTun ::

Dovolj je le en za napajanje.

DoberDan ::

Okej, kateri, prosim?
Kateredva od teh treh pustim?

VelikiTun ::

Pustiš priklopljen podatkovnih kabel (samoumevno) in enega za napajanje. Za slednjega načeloma SATA priključek (če prav vidim, je to tisti v roki na desni).

solatko ::

DoberDan - Diski, ki imajo oba konektorja za napajanje, bolje delujejo s 4 pinskim molekom, zato priklopi bel konektor na HDD.
Kar se tiče sistemov - narobe je nekdo napisal, da ti bo v bios-u ponudilo kateri sistem naj zažene. Zagnalo bo sistem iz diska, katerega boš nastavil v bios-u.
Kar se tiče w7, moraš ugotoviti, če je bil ob instalaciji zagnan AHCI način delovanja trdih diskov. Če je bil, boš moral v bios-u to nastavit, sicer ti sistem ne bo štartal. V tem primeru, ti z drugega diska ne bo štartal xp, če ni imel tega gonilnika. Če bi hotel obdržati oba sisteme (da jih zaganjaš po potrebi), bi moral vsakokrat spremeniti v Sata ali IDE način. Verjetno, da je delal na režimu SATA.
Za to, da bi imel izbiro med OS, bi moral urediti dual boot.

W7 bi se praviloma moral postavit, drugače uporabi repair. Starih gonilnikov ni potrebno brisat, lahko pa eventualno pozneje umakneš iz program fails-ov mape od grafične in chipset-a.
Delo krepa človeka

VelikiTun ::

solatko je izjavil:

DoberDan - Diski, ki imajo oba konektorja za napajanje, bolje delujejo s 4 pinskim molekom, zato priklopi bel konektor na HDD.
Bolje v kakem smislu?

solatko ::

Ta vrsta diskov, je praviloma IDE z zamenjanim priklopom in malo predelano elektroniko. Se je dogajalo, da Sata Power, sploh ni bil prevezan. Na molex priklop ni bilo problemov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678096 (6653) ngc2392
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514042 (3208) MasterKiD
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291766 (1250) GTX970
»

nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221336 (828) piko1001
»

sata disk in dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
51723 (1670) Kunte

Več podobnih tem