» »

Firmware za router

Firmware za router

dree ::

Sosedu bi rad omogočil, da bi se lahko brezžično povezal na moj internet (doma je samo med vikendom in je brezveze, da bi plačeval internet za cel mesec). Problem nastane tukaj. Imam operaterjev modem in če bi naložil Tomato firmware in če se (v najslabšem primeru) modem pokvari in bodo oni to po tehničnem pregledu ugotovili, da sem jas naložil drug firmware, a bodo potem kakšni problemi? :) Kaj pa, če ga resetiram se modem obnovi nazaj na prvotni Firmware? Drug Firmware pa zaradi tega, ker mu hočem omejiti hitrost.

black ice ::

Nabavi router.

crniangeo ::

Kako os nalozil fw na router ce nimas adm passa ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

connel ::

Mojih 5 centov, kupi router, niso dragi, pa se tem zabavaj dalje in pusti modem pri miru. Kakor vem, drugo kot originalni firmware in različice le tega, na operaterjev modem tako ali tako ne moreš dati gor. Nazaj, na originalni operaterjev firmware ne moreš več, ko enkrat to narediš, vsaj ne da bi vedel. Ma ni vredno se zafrkavat, pozabi na to in kupi namenski router.

crniangeo, v nekaterih primerih se je dalo, vsaj včasih, je obstajal exploit, s katerim si lahko prišel recimo v speedtouch in si dodelil admin pravice ;) Samo to je bilo možno samo na eni različici firmwara, kasneje se je to luknjo zakrpalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

dree ::

crniangeo je izjavil:

Kako os nalozil fw na router ce nimas adm passa ? :)


Saj to vsak ve, da je uporabniško ime user geslo pa enako tako :P

Kaj pa pri connectify gre omejiti hitrost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dree ()

crniangeo ::

connel je izjavil:

Mojih 5 centov, kupi router, niso dragi, pa se tem zabavaj dalje in pusti modem pri miru. Kakor vem, drugo kot originalni firmware in različice le tega, na operaterjev modem tako ali tako ne moreš dati gor. Nazaj, na originalni operaterjev firmware ne moreš več, ko enkrat to narediš, vsaj ne da bi vedel. Ma ni vredno se zafrkavat, pozabi na to in kupi namenski router.

crniangeo, v nekaterih primerih se je dalo, vsaj včasih, je obstajal exploit, s katerim si lahko prišel recimo v speedtouch in si dodelil admin pravice ;) Samo to je bilo možno samo na eni različici firmwara, kasneje se je to luknjo zakrpalo.

To vem ;) thomson modemi so funny ko imas nekje na torrent ali muli seznam passwordov , ki so podefinirani po dnevih.

dree je izjavil:

crniangeo je izjavil:

Kako os nalozil fw na router ce nimas adm passa ? :)


Saj to vsak ve, da je uporabniško ime user geslo pa enako tako :P

Kaj pa pri connectify gre omejiti hitrost?

Ouyea ? Sarcasm ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

dree ::

ne :D

Frenckie ::

Pusti modem na miru, ne čarat po njemu. Boš imel samo stroške zaradi tega.
Raje kupi tak router , na katerega boš lahko naložil nadomestni firmware in ga nastavil po svojih željah.

SLO_Matej ::

Kupi vsaj kakšen Linksysov dual-band router zadnjih serij, da boš imel dober doseg ter bo router tudi hiter in sposoben prebaviti več prometa. Če želiš še podporo drugim firmwarom, potem vzemi vsaj E3200, ki podpira tudi DD-WRT. Če želiš pa še podporo Tomato firmwaru pa posezi po E4200, samo pazi, da vzameš v1.0, ker v2.0 nima podpore za druge firmware oz. jih vsaj zaenkrat še ni zanj.

Sicer pa lahko razne omejitve (tudi kdaj ima kateri PC dovoljen dostop do spleta npr. ter hitrosti) nastavljaš tudi v Linksysovem tovarniškem firmwaru.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Poslušaj moje mnenje:

1. Kupi ruter
2. Sosed naj ti da polovico denarja za ruter :P ( on bo prišparal ker mu ne bo treba dat za naročnino vsak mesec. naj ti da ene 25 € in sta si even )
3. Kupi kak Linksysov ruter
4. Obvezno naloži DD-WRT
5. Z novo programsko opremo se zabavaj in mu omeji hitrost. :DDDDDDD

p.s

Na operaterjev ruter/modem ne gre naložiti drugega firmwara.

dree ::

shadeX je izjavil:

Poslušaj moje mnenje:

1. Kupi ruter
2. Sosed naj ti da polovico denarja za ruter :P ( on bo prišparal ker mu ne bo treba dat za naročnino vsak mesec. naj ti da ene 25 € in sta si even )
3. Kupi kak Linksysov ruter
4. Obvezno naloži DD-WRT
5. Z novo programsko opremo se zabavaj in mu omeji hitrost. :DDDDDDD

p.s

Na operaterjev ruter/modem ne gre naložiti drugega firmwara.


Na to še sploh nisem pomislil kar si napisal pod 2. točko :D

Tako bom naredil. Hvala za nasvet! :)

Frenckie ::

SLO_Matej je izjavil:

Kupi vsaj kakšen Linksysov dual-band router zadnjih serij, da boš imel dober doseg ter bo router tudi hiter in sposoben prebaviti več prometa. Če želiš še podporo drugim firmwarom, potem vzemi vsaj E3200, ki podpira tudi DD-WRT. Če želiš pa še podporo Tomato firmwaru pa posezi po E4200, samo pazi, da vzameš v1.0, ker v2.0 nima podpore za druge firmware oz. jih vsaj zaenkrat še ni zanj.

Sicer pa lahko razne omejitve (tudi kdaj ima kateri PC dovoljen dostop do spleta npr. ter hitrosti) nastavljaš tudi v Linksysovem tovarniškem firmwaru.



Raje naj kupi router z odstranljivo zunanjo anteno. To pa zato, če se pojavi problem nezadostnega signala do soseda in ima možnost priključiti nanj boljšo zunanjo anteno s krajšim koax kablom. Drug firmware mu pa služi za boljši izkoristek routerja.

dree ::

Frenckie je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Kupi vsaj kakšen Linksysov dual-band router zadnjih serij, da boš imel dober doseg ter bo router tudi hiter in sposoben prebaviti več prometa. Če želiš še podporo drugim firmwarom, potem vzemi vsaj E3200, ki podpira tudi DD-WRT. Če želiš pa še podporo Tomato firmwaru pa posezi po E4200, samo pazi, da vzameš v1.0, ker v2.0 nima podpore za druge firmware oz. jih vsaj zaenkrat še ni zanj.

Sicer pa lahko razne omejitve (tudi kdaj ima kateri PC dovoljen dostop do spleta npr. ter hitrosti) nastavljaš tudi v Linksysovem tovarniškem firmwaru.



Raje naj kupi router z odstranljivo zunanjo anteno. To pa zato, če se pojavi problem nezadostnega signala do soseda in ima možnost priključiti nanj boljšo zunanjo anteno s krajšim koax kablom. Drug firmware mu pa služi za boljši izkoristek routerja.


Katerega predlagaš? In naj ne bo preveč drag :P

69charger ::

Jaz imam TP-Link TL-WR941ND in naložen custom DD-WRT firmware. Doseg ima odličen, antene se da odstranit. Za 40€ pomojem best buy.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dree ::

69charger je izjavil:

Jaz imam TP-Link TL-WR941ND in naložen custom DD-WRT firmware. Doseg ima odličen, antene se da odstranit. Za 40€ pomojem best buy.


V naši hiši so vmes 4 stene in pri sosedu (kateri bi naj imel internet) so 3 stene...Celotna razdalja je pa nekje 100m. Verjetno bi moral dobiti signal, ali? :|

Frenckie ::

A si pozabil še na kakšno drevo na tej relaciji ''ti - sosed''.
Stene in drevje so lahko ovira za signal. Se pa da tudi to prebroditi.
Zgoraj predlagani TP-Link bi bil kar soliden.
Najbolj priljubljen pa je še vedno stari Linksys WRT54GL. Na oba je možno naložiti DD-WRT in Tomato (pa še kak drug firmware) in jima priključiti boljšo anteno.

Dobro bi bilo, da malo o tej temi poguglaš, da spoznaš neke osnove te problematike in se potem lažje odločiš (tudi s pomočjo tega foruma).
Sem ti dal neki link že v tvoji drugi temi, pa vidim , da
googla in raziskovanja forumov ti ne uporabljaš. Ta problematika je bila že velikokrat obdelana tudi na tem forumu.

shadeX ::

69charger je izjavil:

Jaz imam TP-Link TL-WR941ND in naložen custom DD-WRT firmware. Doseg ima odličen, antene se da odstranit. Za 40€ pomojem best buy.


Samo od TP-LINKA ne kupuj. Sam ga imam in so same pi*darije. Kadar sheram datoteke v omrežju preko WIFi mi vedno meče wifi povezavo ven. firmware ddwrt seveda.

NE KUPUJ OD TP-LINKA!!!! Linksys, best buy.

knesz ::

Če sosed želi imeti zastonj internet, naj si nabavi kak wrt54gl ki bo postavljen pri tebi. Ne vem, zakaj bi mu sofinanciral internet?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720741 (4434) mtosev
»

Router očitno omejuje prenose na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
121696 (1201) AC_DC
»

Nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
203455 (2985) Qushaak
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335056 (4001) Spajky

Več podobnih tem