» »

Konzola za multimedijo

Konzola za multimedijo

MK99 ::

Pozdravljeni!

Za vikend kupujem nove TV naprave, pa sem planiral kupiti še xtreamer (ki ga uporabljam ze doma) za predvajanje multimedijskih vsebin, ki jih imam na zunanjem USB disku. Zdaj pa sem zacel malo razmišljati o konzoli (Xbox, PS3) samo jih cisto nic ne poznam, pa me zanima, ali omogoca katera takšno predvajanje iz zunanjega usb diska? Katera bi bila bolj primerna, katera ima širšo podporo formatom?


TIA,
Matic

matonson ::

PS3 predvaja vse preko mreže iz računalnika - PS3 media server.
USB disk prepozna samo FAT32. Kakšne hude podpore ni. MKV npr. ne dela.

Za kaj več ga je treba odkleniti(govorim na pamet, se nisem poglabljal v to).

SLO_Matej ::

matonson je izjavil:

PS3 predvaja vse preko mreže iz računalnika - PS3 media server.

Za pretakanje predstavnosti v druge naprave v Sedmici ne rabiš nameščati nobenih namenskih programov; http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

St235 ::

Ja, pol pa svizec zavije čokolado.

Če hočeš gledat vse po vrsti (tudi formate, ki so Ps3 neznani, recimo mkv) potem bo kar treba Ps3 media server uporabljat.

Slabost ps3/xbox kot media serverja je v tem ,da moraš imet še računalnik prižgan nekje na mreži in seveda ustrezno prepustno mrežo za HD (wifi b/g odpade). Predvaja pa Ps3 splošne formate kot je *.avi dikreno z usb ključka/diska.

Drugače pa med xboxom in ps3 ni večje razlike. Ps3 media server recimo deluje za oba. Prednost Ps3 je predvsem v bluray predvajalniku, kolk ti pa to prav pride pa sam veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PARTyZAN ::

Rabiš. To, kar je vgrajeno v windowse deluje s približno polovico video vsebine, ki jo imaš na disku. Ni transcode opcij, ni podnapisov. Neuporabno.

Lakotnik: pozabil si še omenit, da potrebuješ poleg čim hitrejše mreže še močan procesor :P. Real time transcode je zahtevno opravilo.

BadWolf ::

ps3 je neprimerno bolj tih kot xbox

XsenO ::

Slim varianta xboxa je isto slišna kot PS3
1 + 1 = 1

matonson ::

Jst mam Slima in se mi ne zdi prav nič tih. Ropota kot kakšen star printer:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DLNA software

Oddelek: Zvok in slika
317313 (4562) mk818764
»

Predvajanje 3D filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
116867 (6178) MadMicka
»

PS3 težava

Oddelek: Konzole
468142 (6019) St235
»

Domači kino

Oddelek: Zvok in slika
81249 (1003) St235
»

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

Oddelek: Konzole
374795 (3420) mackon123

Več podobnih tem