» »

Domači kino

Domači kino

zigi ::

Želim si sestaviti sistem, ki bi vseboval/omogočal:
- TV (že imam LG 42LD450)
- Blu-ray & DVD predvajalnik
- Gramofon
- Playstation 3 (že imam)
- Povezavo z iPhone/iPad/iPod
- LAN priključek
- 5.1 zvočniki (ali pa 3.1)

Naj povem, da sem glede tega popoln amater. Skupna cena naj bi bila največ do nekje 1.200€.

V Mediamarktu so mi priporočili Harman Kardon Cinestage 200BK v kombinaciji z JBL SCS200.5BK zvočniki, skupaj za 600€, dokupiti pa bi moral še gramofon. Ampak ta sistem nima LAN priključka.

Kakšni predlogi?

Pa še nekaj vprašanj: kaj je sploh ta Cinestage - receiver (sprejemnik)? V tem primeru ne potrebujem kakšnega ojačevalca za gramofon? Kako sploh izgleda uporaba hišnega sistema preko mreže - zmapiraš disk s PC-ja in lahko gledaš filme oziroma poslušaš glasbo direkt?

Hvala :)

zigi ::

Še ena kombinacija:
- Harman Kardon HS350 5.1.
- PIONEER PL 990

Vse skupaj približno 1.100€, skupaj s štirimi podstavki za zvočnike (Harman HTFS 2 BQ ).

Tudi ta sistem nima LAN priključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zigi ()

mgermo ::

Blu-ray & DVD predvajalnik ne potrebuješ, saj imaš PS3.

zigi ::

Pa res :D

zupicaa ::

Seveda če boš gledal samo original blueraye.. :)

Trancedeejay ::

Jaz bi priporočal kakšen Onkyo tx-nr609 + serija Jamo S606 HCS 3 + nek soliden aktivni subwoofer A la Jamo SUB 250 in pa profigold kable, spredaj 2,5mm, zadaj 1,5mm in evo ti komplet.
Več info pa izveš na www.audio-kontakt.com
Have a nice Day

Matt
Music is the key

St235 ::

Gremo po vrsti.

Imaš TV in imaš napravo, ki zna teoretično predvjat karkoli (PS3)

Rabiš pa poštimat zvok in vir od koder boš predvajal video vsebine.

ZVOK
Kar se zvoka tiče rabiš receiver in zbočnike, kar si zgorja že napisal. Pri tem je tako da boš dobil toliko muzike kot bo denarja. za 600€ dobiš soliden začetni sistem, za 1200€ že več kot večina ljudi potrebuje. Od tam naprej pa gredo cene samo še navzgor.

Ojačevalec vo hkrati služil tudi kot centralna naprava v katero se priklopjo vse vhodne naparave (gramofon, ipod, ps3...) in na drugi strani izhodne naprave (zvočniki in TV). Če boš imel kdaj željo priklapljat PC potem pazi, da ima ojačevalec ločene vhode za vsak zvočni kanal ,ker velika večina računalnikov ni sposobna kodirat prostorskega zvoka v formate, ki so razumljivi ojačevalcu.

SLIKA
Bluray in DVD predvajalnik sta za moje pojme nepotrebna, ker imaš PS3. Edino če imaš željo gledat regijsko zaščitene vsebine (izven regije, kjer si kupil ps3) potem to ne bo šlo in boš rabil dodatno komponento.

Ps3 sam po sebi ne zna predvajat kaj doti več od original ploščkov in .avi datotek tako, da boš, če želiš gledat .mkv in podobne travniške formate rabil še eno napravo, ki bo pošiljala sliko neposredno na TV ali pa preko PS3.

Ps3 namreč podpira DLNA, ki je standard za stremanje video vsebin. Sam imam narejeno tako, da mi PC služi kot DLNA server in imam na njem naložene video vsebine. PS3 je preko LAN povezan v Router in s tem do PC. Na PC potem laufa programček PS3 media server. Tako lahko z PS3 dostopam do vseh glasbe, videa in slik. PC tako potem vse formate pretvarja v PS3 razumljiv zapis tako, da PS3 predvaja 99% video vsebin, ki jih dobiš preko torrentov/ripov.

Če ne želiš uprabljat PCja oziroma nimaš te možnoti pa je najbolj elegantno kupit namenski predvjalnik (primer: http://www.xtreamer.net/), ki ti omogoča rpedvajanje vsebin direktno z diska ali preko mreže. Samo če boš predvajal preko mreže potem je prva opcija boljša in rpedvsem cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zigi ::

Hvala za obširno razlago Lakotnik29! Bom poskusil povezati PS3 in PC.

Sicer pa sem se odločil kar za Trancedeejay-evo kombinacijo :) Sicer stane malo več, kot sem se nadejal, ampak glede na ocene se splača...

St235 ::

Kombinacija, ki jo je predlagal Trancedeejay je daleč od slabe, in bi morala v dnevni sobi super špilat.

PC in PS3 ne bi smel bit problem povezat. Jaz sem mel težave edino ko je bil PS3 povezan preko wifi. Ker je wifi za HD streaming tako ali tako nepriemeren sem hitro menjal na kabel.

Drugače kot sem napisal je najboljši program za streamanje PS3 media server, lahko probaš pa še Tversity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546320 (27785) Anney
»

Konzola za multimedijo

Oddelek: Kaj kupiti
71162 (986) matonson
»

Hišni kino oz. zvok v dnevni sobi

Oddelek: Zvok in slika
72783 (2575) strmy111
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310710 (7721) BigWhale
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235056 (4276) mcesarec

Več podobnih tem