» »

Predvajanje 3D filmov

Predvajanje 3D filmov

Blaz93 ::

Zivjo, sem nov na forumu in imam en problem.
Kupil sem LED TV Sony Bravia 3D in nevem kako naj predvajam 3D filme. Če dam film na USB ključek mi ga ne zazna TV niti PS3. Probal sem predvajati preko računalnika (HDMI kabel) in tudi ni šlo, bili sta 2 sliki kot da bi se zrcalili. Lahko pa pretvarjam vse TV programe v 3D in tudi igre na PS3.

miraldi ::

Nevem, če je še aktualno. Vglavnem pod nastavitve 3D moraš nastaviti, da gresta obe zrcaljeni sliki skupaj.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Blaz93 ::

V katerih nastavitvah? Na TV ali računalniku?
Hvala za odg.

Kaboom ::

nimam sony 3d ampak predvidevam, da je podobno kot na samsungu... sem tudi poguglal "tvoj" daljinec in imas na njem 3D tipko.

ko predvajas 3d film in vidis dve sliki na zaslonu si ze na pol poti. ker ne predvajas iz 3d naprave (blueray), moras televizijo rocno nastavit na 3D mode. pritisni to tipko na daljincu, ki ti sliko zdruzi v eno. ocala gor. uzivaj.

problem, da ti tv ali ps3 ne predvajata filma iz kljucka je pa verjetno v video formatu filma... MKV predvajajo vse spodobne in sodobne naprave

...razen sony bravia ... sozalje

da ne bos razumel narobe. 3D se vedno lahko gledas. ocitno pa ne MKV formata direkt iz kljucka.
3D je funkcija televizije, njen procesor zdruzi dve vertikalno ali horizontalno razdeljeni sliki v eno in aktivira ocala.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Blaz93 ::

To opcijo sem že probal, slik mi ne združi ampak obe sliki zamakne (tako kot mora izgledati 3D).
TV mi ključek zazna, ne zazna mi prenosnega trdega diska, kjer imam 3D filme (USB ključek ima premajhno kapiciteto).
Mogoče veš kako bi lahko pretvoril MKV datoteko v katero drugo? Imaš mogoče ime kakšnega programa?
In zanima me še, ali mi je sploh potrebno vleči 3D filme ali lahko navadne pretvorim v 3D? Ali je kakšna razlika v sliki?
Najlepša hvala za pomoč

miraldi ::

Blaz93 je izjavil:

To opcijo sem že probal, slik mi ne združi ampak obe sliki zamakne (tako kot mora izgledati 3D).
TV mi ključek zazna, ne zazna mi prenosnega trdega diska, kjer imam 3D filme (USB ključek ima premajhno kapiciteto).
Mogoče veš kako bi lahko pretvoril MKV datoteko v katero drugo? Imaš mogoče ime kakšnega programa?
In zanima me še, ali mi je sploh potrebno vleči 3D filme ali lahko navadne pretvorim v 3D? Ali je kakšna razlika v sliki?
Najlepša hvala za pomoč


Jaz imam tudi 3D tipko na daljincu. In recimo, ko vklopim zunanji disk/usb v TV mi ga takopj prebere nato izberem film za predvajanje in, ko ga začne predvajati samo pritisnem 3D tipko na daljincu in izberem kakšen 3D bi gledal. Ponavadi SBS(Side by side). Ti prilepim sliko kako izgleda na Samsungu, ko pritisneš 3D tipko.

 Vedno izbere srednjo SBS možnost.

Vedno izbere srednjo SBS možnost.



Saj imaš verjetno podobno.

Ja Sony naj bi imel največ odpora proti raznim zunanjim diskom in usbjem. Jaz z tem nimam problemov. A podnapisi ti lepo delajo?
Koliko prostora pa imaš na USBju, da ni dovolj za en 3D film? Najbolje je gledati pravi 3D film. Jaz lahko bilokateri film ali televizijski program gledam v 3D načinu vendar to ni isto, kot pravi 3D film.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Mad_Lion ::

Tvoja rešitev je PS3 Media server. Z njim lahko streamaš katerikoli film iz računalnika na PS3. Dela perfektno. Če imaš film na prenosnem disku pač priključi disk na računalnik in dodaj v media server. Pa imej PS3 povezan v internet z kablom in ne wifijem ker nebo dovolj. Da bi mkv predvajal preko PS3 z usb diskom pa kar pozabi, če nimaš odklenjenega ps3 in malo znanja. Prav tako mora biti disk formatiran v Fat32 če hočeš da ga ps3 zazna sploh. Se pa meni zdi media server veliko boljša ideja. :)

Blaz93 ::

Za PS3 media server sem že slišal, samo je problem v tem, da nimam potegnjenega kabla v to sobo. Žal pa mi do zdaj še ni zneslo sprobati vseh opcij (da bi 3D deloval) takoj ko probam javim. Hvala

prisi79 ::

Zdravo. Tudi jaz sem nov na tem forumu in bi potreboval pomoč ker se ne najbolje spoznam na te zadeve. Namreč pred tednom dni sem kupil PHILIPS 42PFL6007 pasivni 3d, problem je pa ta da ne vem kaj naredit, da bi lahko gledal 3d SBS filme. S partisa sem si pobral večino sbs 3d filmov, kupil 3d hdmi kabel za prenos s prenosnika na tv, vendar ko začnem predvajat mi TV noče omogočit pretvorbo SBS v 3d. Na daljuncu pritisnem 3d tipko vendar mi funkcija slika ob sliki ne deluje. TV sicer pokaze to moznost vendar funkcija osivi in ne deluje, torej jo ne morem kliknit. Preko usb ključa mi tipka 3d na daljincu deluje in pretvori sbs v 3d, vendar pa potem tam nimam zvoka.

V bigbangu mi je rekel prodajalec da bi moral imet moj prenosnik 3d grafično kartico ali pa da si kupim blue ray 3d? Zanima me kaj vi menite in če obstaja še kaka druga rešitev?

MadMicka ::

prisi79, mogoče ti direkt bere iz računalnika, kar pač računalnik predvaja. Fajl moraš vidt na TV-ju in ga od tam zalaufat.

Blaz93, MKV pretvori v MP4. Teh pretvornikov imaš na internetu cel kup, pa bo zadeva delala.

Res je Sony v primerjavi z LG in Samsungom glede tega zlo trd. To da ne podpira MKV je minus. Drug velik minus je totalno nedomišljen daljinc. Matr nimaš niti gumba, s katerim preklopiš med zadnjim dvema programoma. Pa pazi to, če hočeš gledat priljubljen kanal, rabiš desektrat kliknt. To je sicer noro, ampak itak ne pride toliko v poštev, ker tistih par kanalov oz. številk poznaš na pamet.

Plus je pa, da je 2 D slika res super, 3 D aktivni, slika super, očala udobna. Itak 3 D filme gledaš vsake toliko in zadeva dobro laufa. Nadalje wi-fi dela super, lahko gor priklopiš kar hočeš, PC, androida, tipkovnico, pa internet dela dokaj hitro, sicer strani nalaga nekoliko dlje, kot na compu, ampak še vedno dovolj hitro za uporabo.

prisi79 ::

MadMicka ne vem če smo se razumeli file iz prenosnika gledam na tvju prek 3d hdmi kabla (tko kot vsak 2d film ki sem si ga prenesel s partisa na prenosnik), sam tv mi noče dve sliki pretvorit v eno v 3d !!!

Funkcija na daljincu, se pravi tipka 3d, ki bi mogla dve sliki sbs združit v eno ne deluje ko predvajam filme s prenosnika, preprosto na tv to možnost pokaže side by side vendar jo ne morem kliknit ker osivi, torej je nedelujoča!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prisi79 ()

MadMicka ::

Ne vem, men dela. Niti ne rabim tiste 3d tipke, ker ti TV sam zazna 3d film. Se pravi, film na prenosniku ti ne sme laufat, ti moraš zalaufat file na prenosniku iz TV-ja.

Še tole, če bo komu v pomoč. Mi ni bilo jasno, zakaj včasih TV preko wi-fi ne zazna kakega MP4 formata na compu. No, slučajno se mi je posvetl, fajl ne sme imeti nobene druge pike v imenu razen .mp4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DTV ne zazna 3D signala iz pc

Oddelek: Zvok in slika
161764 (1078) Apache90
»

3D SBS podnapisi - kako jih vstavit v MKV

Oddelek: Pomoč in nasveti
2511533 (5986) kitl76
»

3D video na tv

Oddelek: Zvok in slika
314071 (2985) Djz3l3
»

3D prikaz filmov

Oddelek: Zvok in slika
61701 (1485) mcgeek
»

3D: divx, mkv ?

Oddelek: Zvok in slika
106582 (5264) marram

Več podobnih tem