» »

instalacija windows-ov 2000

instalacija windows-ov 2000

vladimir24 ::

Rabim pomoč pri instalaciji oken 2000, imam instalirane XP-je, vendar je nekaj narobe, ker se mi PC reštarta sam od sebe na vsaki 5-10 minut. Zato bi si rad na naovo naložil druga okna 2000. Nevem kako, da se lotim samega formatiranja diska ter nato same intsalacije drugih oken.
Resnično potrebujem pomoč, ker je PC od mojega šefa in bi se rad izkazal, vendar sem pri temu še laik.
Hvala za pomoč.

bastadu ::

Ni sigurno, da so Winski krivi, velika možnost je, da se ti kaj pregreva. Poglej malo v notranjost kako topel je napajalnik ali pa procesor...

vladimir24 ::

PC je nov in sem kontroliral temperaturo prosecorja, vendar ne preeseže 56 stopinj.
Reštartat se je začel po naložitvi programa dvx-ov.

ToniT ::

Najprej izklopi autorestart.
control panel->System->Advanced->Startup and Recovery in odstrani kljukico pri Automatically restart.
Potem boš pa videl, kateri program ti resetira mašino.

vladimir24 ::

toniT, havala ti za to informacijo. Kaj mi lahko napišeš še par besed o tem avtomatskem restartu, kaj to pomeni, da se ne bo več reštaratal? Al bo pol PC vseeno zmrzoval? Programe, ki somo jih naložili pol ko se je PC začel reštartat smo te programe pol tudi odstranili. Ali je res enina rešitev ponovna namestitev windows-ov.

ToniT ::

PC ti bo zmrznil oz. vsaj javil napako, kaj je narobe in boš imel več informacij. Možno je, da je samo ena datoteka tista, ki jo je treba zamenjati.

MCSE ::

Možno je tudi, da je to HW napaka, zato testiraj še HW komponente ali pa nesi stroj na servis če ne znaš...

vladimir24 ::

Za se prepričat bom naložil nova okna, če bo javljalo isto napako, pomeni da je hardverska napaka.
Zanima me samo kako bi začel z novo instalacijo oken.
Zagonska disketa, pol pa mevem kako formatirat disk. kaj mi lahko pomagate, kako pravilno instalirati okna.
Hvala za pomoč.

astras ::

prizges komp
pritisni del da prides v bios
potem konfiguriraj first boot iz cd-roma
save & exit bios
vrzi noter cd od winsow 2000
potem pa samo sledi navodilom, ce zelis formatirat sformatiraj, ce zelis particije daj particije,....

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406627 (3440) solatko
»

SSD Ročno formatiranje? Nujno

Oddelek: Strojna oprema
467388 (6669) miraldi
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151229 (963) Kunte
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339661 (14643) brainiac20

Več podobnih tem