» »

BIOS flash

BIOS flash

mato22 ::

Z neta sem dal dol bios za mojo plato in pa programček za flešat od award ki je bi zraven biosa.
Naredu sem startup disk za winse in pol še zraven skopiru bios ter program za flešat.
Ko sem reštartu mašino mi lepo boota iz diskete in pol zaženem program za flešat, notr vpišem ime fajla od biosa(xxxx.bin) in počakam.
Pol me tam vpraša `do yo want to save bios` in dam jes, pol mi pa jav error "The program file`s part number does not match with your sistem" in pol spodaj "Do you want to save program"
Kaj pomen ta error??

sharp ::

Nimaš pravi bios

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

astras ::

Pa ka je s tem flashanjem biosa? men tui neka steka pri tem, se svojga fajla nisem najdu!

lp

boštjan ::

mato in astras,kake plate mata,da vama ne gre flešat.

mato22 ::

Jest mam Matsonic.

boštjan ::

Jest mam Matsonic.

model plate poba,model :D

Arthur ::

model in podverzijo, če smo natančni. ti podatki morajo bit napisani med pci sloti, poglejta tam.:)

astras ::

mislim da bx master, n1996

je to to?

lp

astras ::

ok taka je plata

ce vam to kaj koristi da mi pomagate?

lp

boštjan ::

medtem ko jaz poskušam tvoj bios najt si preberi ta forum.tvoja plata je od MSI

boštjan ::

mislim da je to to slik ki si jo dal poleg in slika na tej strani sta za mene indentični

astras ::

ok, najlepsa vam hvala za info. Zanimam me samo, kaj lahko zaribam, ce gre kaj narobe, lahko kakorkoli unicim kaj in kako se lahko pred tem zavarujem.
hvala se enkrat
lp

mato22 ::

Model moje plate je MS7177CT.
S tega linka pa sem downloadu bios.

boštjan ::

astras v primeru narobnega biosa ali hroščavega programa lahko gre plata v 3 PM.

MCSE ::

astras: BIOS flash je ponavadi tko zaščiten da že sam program za flashat ne pusti če plata ni prava. Če s pravim biosem flashaš pravo plato skoraj da ni kej da ne bi šlo vse po postopku. Se pa zelo, zelo, zelo redkokdaj zgodi, da je kak bios slabo napisan in plata crkne.

V vsakem primeru pa ni to taka stvar, samo ne ugasnt mašine med flashom pa bo delal.

boštjan ::

mato22,probaj ta BIOS ,ker mislim da si si ti dol potegno za MS7177C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

mato22 ::

Probu sm tud ta bios pa ne dela. Zmer ko tam napišem fajl od biosa, pritisnem enter neki začne z diskete brat pol se pa kar vse skup ustavi. Lučka na disketni enoti gori, kot da bere, sam vse skup stoji. Ostrane mi samo še reset.

boštjan ::

pa uporabi čisto novo disketo

mato22 ::

Zdele sem še enkrat probu flešat pa sploh ne vem a mi je ratalo al ne.
Še enkrat sem dal dol z neta eno drugo verzijo programa za flešat, in pol tam vpišem ime fajla (020605.bin) in pritisnem enter, no pol me vpraša do yo want to save bios sem dal jes, pol pa še enkrat vpraša Do you want to program al neki tazga, sm dal jes in to je blo to.
A bi mogl to drugač potekat??

boštjan ::

mislim da ti je ratalo,sicer pa ti v zgornjem desnem kotu piše datum biosa,ko sistem šteje rame in ide naprave

astras ::

alo, daj mi naj nekdo pove kako je s tem flashanjem
meni kr neki ni, unim na servisu pa tud ne dam 4 jurje za 5 min dela! Drugi pa pravijo da da je to simpl ko pasulj in da nimam kaj zajebat. Ne vem kaj naj, zdi se mi cisto simpl ampak mogoce je pa v temu catch! Daj mi naj prosim nekdo pove kaj o tem ko je to ze delal

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC po flash-anju ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261289 (800) WinXP
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311418 (984) Enron x86
»

bios update

Oddelek: Strojna oprema
6998 (937) svejk
»

Hm... kako upgrejdaš BIOS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81064 (930) noogy2noogy
»

SIS 735 OZ. ELIT K7S5A

Oddelek: Navijanje
6945 (833) reXor

Več podobnih tem