» »

tomos avtomatik - predelava

tomos avtomatik - predelava

erik_rojc ::

lep pozdrav, sem nov na forumu in bi vas prosil za nekaj nasvetov.
kupil sem tomosa avtomatika letnik 1986, z namenom da bi ga malo prenovil in predelal.
ima kdo kakšen nasvet, lahko tudi načrte, kako predealti zunanji videz, pa tudi kaj v notranjosti za boljšo hitrost in pospeške.
hvala za odgovore

sid911 ::

Odstrani dušilec iz auspuha :D

Glede zunanjosti pa: LED luči, za kak centi ali dva dvigni zadnji del, nabavi ravno balanco,...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

erik_rojc ::

dušilec sem že odstranu, poznaš mogoče koga ki prodaja takšne dele da bi jih upurabu'
še mogoče kak predlog?

Mesar ::

V trgovini jih majo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

MTB ::

Hm, včasih smo na take avtomatike dajali mf power ali pa lipnik auspuhe... :)

Boobiz ::

Lite felge, xenonko, brusit bat, večji fergazer/dizo pa guraj dokler ne zariba :)
I'm drunk, what's your excuse?

MTB ::

Bat? Ali cilinder? :)

akasa ::

Gor daš 65ccm kit pa 16 fergazer pa izpuh tecno krul :) z večjim batom neboš skor nč dosego 8-) Dosego boš sam če boš povečo kanale na cilindru in seveda fergazer pa seveda še prau izpuh :D

erik_rojc ::

kako se pa odstrani blokada, ter koliko z tem pridobiš na hitrosti

subby ::

akasa je izjavil:

z večjim batom neboš skor nč dosego 8-) Dosego boš sam če boš povečo kanale na cilindru in seveda fergazer pa seveda še prau izpuh :D

Brušenje kanalov ter fergazar od BTja je zmaga. Moj sosesd se je v mladih letih dost igral s temi tomosi in je brez brušenja cilindra s frčotom dosegel 100kmh+; i kid you not.
Najdet majstra, ki bi ti znal res dobro kanale zbrusit je pa druga zgodba. Lahko nardiš več škode, kot koristi.

akasa ::

subby je izjavil:

akasa je izjavil:

z večjim batom neboš skor nč dosego 8-) Dosego boš sam če boš povečo kanale na cilindru in seveda fergazer pa seveda še prau izpuh :D

Brušenje kanalov ter fergazar od BTja je zmaga. Moj sosesd se je v mladih letih dost igral s temi tomosi in je brez brušenja cilindra s frčotom dosegel 100kmh+; i kid you not.
Najdet majstra, ki bi ti znal res dobro kanale zbrusit je pa druga zgodba. Lahko nardiš več škode, kot koristi.


100 km ni vido 8-)

TOP ::

subby je izjavil:

akasa je izjavil:

z večjim batom neboš skor nč dosego 8-) Dosego boš sam če boš povečo kanale na cilindru in seveda fergazer pa seveda še prau izpuh :D

Brušenje kanalov ter fergazar od BTja je zmaga. Moj sosesd se je v mladih letih dost igral s temi tomosi in je brez brušenja cilindra s frčotom dosegel 100kmh+; i kid you not.
Najdet majstra, ki bi ti znal res dobro kanale zbrusit je pa druga zgodba. Lahko nardiš več škode, kot koristi.

BT original ne vidi 100km/h ne pa frčo.

Bolf3nk ::

Čist možno da je šal preko 100 km/h. kolegu je šal ATX preko 90. kateri je že original imel od BTja fergazar :) Odvisno je tudi od "mase" motorista :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

akasa ::

Orginal BT z idealnim izpuhom gre 90km/h... tak da ne govorit da gre kaka 4ka z powerco al pa z 42L batom 100 al pa kak atx :))

Boobiz ::

Bolf3nk je izjavil:

Čist možno da je šal preko 100 km/h. kolegu je šal ATX preko 90. kateri je že original imel od BTja fergazar :) Odvisno je tudi od "mase" motorista :D



Pa fajn morš bit pobrit pa fajn se moreš dol držat :))
I'm drunk, what's your excuse?

Bolf3nk ::

Pa fajn morš bit pobrit pa fajn se moreš dol držat


no no .... malo je razlika, ali je na mopedu 120kg ded, ali 50 kg pubec :D



Vse gre:) Tudi večji prednji zobnik :) Ne govorit da ne gre. Če vam ni, še ne pomeni da ni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

akasa ::

Ja in ka ti pomagajo dalši prenosi če nima motor moči da bi se več pelo?

erik_rojc ::

bi mi še povedla kdo, kjei ma blokade, ter kako jih odstranim in koliko pridobim z tem na hitrosti?

Lukzii ::

Heh, kje so časi, ko smo friziral take zadeve...
imel sem Puchovega pony-expressa, po avtomobilskem števcu je šel nekih 75 km/h >;)
Drugače smo pa frčote predelovali na sledeč način
-nižanje glave, kolikor je pač dopuščalo...
-42 bat
-brušenje in poliranje kanalov, tudi izpušnega seveda
-menjava izpuha (lipnik, MF), z večjim fijem cevi od cilindra do dušilca
-vse zobnike v mašini smo navrtali (oz smo jih dali navrtat), da smo čimbolj znižali maso samih zobnikov
-uporaba mešanice 3% + ricinus + metanol ;)

mogoče sem ga kje "pihnil", samo je res dolgo časa od tega...
pa LP

akasa ::

Tomos ne pozna dobenih blokad razn zablokranga izpuha (novejši majo še el. zamakjeno)... če boš dau kit gre mal več k 70... pa zapounte si da majši k je fi bata bolj se motor zavrti in posledično ma višjo končno hitrost! Z večanjem fi-ja bata se pridobi samo navor! Namesto da daš brust cilinder na fi 42 daš enim da ti poveča kanale na cilindru...

aja pa pr tomosovim šteuci morš dat - 15 km/h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

carota ::

Za doseganje norih hitrosti je dobro zamenjat številčnico na števcu, ali vsaj dati nalepko mph čez km/h. :))

Seriously, ta moped ni grajen z mislimi na hitrosti večje od 50 km/h, raje ga spimpaj da bo atraktiven, kot da boš vložil nevemkoliko dela, zato da bo glasno prdel.

erik_rojc ::

kakšen kit pa je to? se ne spoznam ravno na te stvari. :)

akasa ::

To je to http://trgovina.cilinder.si/product_inf... Če nedela link ga večkrat odpri pa more delat

erik_rojc ::

hmm, ne najdem tega kita na linku, kaj pa pol zamažeš z njim?

akasa ::

Lej če se ne spoznaš preveč na te zadeve se prjau na mopedist.si pa mal tam poglej kak grejo te stvari... če pa kej neboš vedo ti bomo pa povedal oz. pomagal...

Gapi ::

@erik_rojc
Kit = komplet za nadgradnjo
to ni kit za kitanje kakor ti razmišljaš
No person is rich enough,to buy back his past.

d4vid ::

ah... to boste težko spravli na 100 na uro :) Sam sem imel 14M vse original in je šlo s tretjo 60, mel sem pa 5 prestav, tako da bi ga teral čez 100, ampak je bila mašina mal zamorjena in sem po ravnini komaj da tretjo teral. Pol sem jo pa uniču pa mi je fotr skuterja kupu, za po vasi... Ah, stari časi... (dobr to je blo 4 leta nazaj :D )

Če pa želiš hitreje it, lahko poskusiš če gre gor mašina od 4-ke (sošolec je to mislu naredi, mapka mam jaz doma mašino, ker smo rihtal mojega (mi je šla cinšpula), ker je ogrodje menda lahko, pa daš 5o brzino noter in imaš takoj 80kmph (na 14M sem imel drugačno prestavno razmerje, s 1. sem v hrib težko speljal). Če pa misliš dat večji bat gor, pa kupi še ojačano blajerco, ker bolje sedaj dat nekaj denarja več kot kupit potem celo mašino novo, ko ti bo prešvoh blajerco uničilo.
Aja, lahko probaš tud od e90 dat gor mašino, sam da ti ne bo potem zobnika na gumi odtrgal, to se je zgodil meni :)
Izpuh kupi taprav, sošolec ga je kupil od ATXa za apn. In mu je visel 30cm stran od kolesa, ko je ovinke polagal je z avspuhom po tleh drgnu :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Havq ::

akasa je izjavil:

Orginal BT z idealnim izpuhom gre 90km/h... tak da ne govorit da gre kaka 4ka z powerco al pa z 42L batom 100 al pa kak atx :))


če imaš poštiman moped,ti gre zlahka 90km/h.

recimo jst mam ATX 50c,gor imam powerco,kompresijski bat in frgazer bing in zobnik s 12 zobmi.
s tole sestavo ti obrnem števec za 360 stopinj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Janac ::

odstrani zracni filter, zamenjaj uplinjac, vecje gume, izpuh veliko stvari se da predelat itd.

šernk ::

Vi primerjate ATX in avtomatik lol? ATX se da spravit čez 100 da zadeva deluje, vendar je človek vanj zabil ogromno svojega časa in ga ne proda za noben denar, drugo je pa frčo, katerega do 100 ne boš spravil (morda po kakšem klancu navzdol v fole)

se je tudi šestko spravlo do 120km/h ampak prvič in zadnjič, ker zadeva v naslednjem poizkusu nikakor ni več vžgala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

Janac je izjavil:

odstrani zracni filter, zamenjaj uplinjac, vecje gume, izpuh veliko stvari se da predelat itd.


Ta je taboljša..v motor fajn dnar vložit pa brez filtra okol...Za motor zdravo sigurno..

Janac ::

da vec zraka not potegne

akasa ::

ATX-a z atx cilindrom ne spraviš na REALNIH 90km/h... pa tomosou šteuc laže za 10km/h če ne za več... 4ko spraviš na 120km/h brez kakšnih večjih problemou... sam je pa treba dat ene 24 fergazer.. od kosilnce predelan cilinder in pa seveda izpuh po merah... pa z takim motorjom se da nardit dost več kilometrou k vi mislte... poznam enga ki je naredo sigurno že 3k km pa še zmeram gre 120! Res pa je da je treba kr velik dnarja zdevat da gre motor tak k treba!

Havq je izjavil:

akasa je izjavil:

Orginal BT z idealnim izpuhom gre 90km/h... tak da ne govorit da gre kaka 4ka z powerco al pa z 42L batom 100 al pa kak atx :))


če imaš poštiman moped,ti gre zlahka 90km/h.

recimo jst mam ATX 50c,gor imam powerco,kompresijski bat in frgazer bing in zobnik s 12 zobmi.
s tole sestavo ti obrnem števec za 360 stopinj.



Pol se boš pa zbudo pr 90km/h... Dej ene 10 zobnik bo šlu zihr 120 :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

mihec87 ::

Janac je izjavil:

da vec zraka not potegne


Smeti tut..

Janac ::

potem pa kupis SPORTNI zracni filter

BladE_ ::

Včasih so Tomosove 50ccm specialke šle ~200kmh, to so seveda ekstremne "predelave" tako, da ne vem zakaj nebi mogel frček iti 100+? Če se spoznaš na zadevo je to 100% izvedljivo!

Tole je verjetno E90 ampak vseeno :)
Akcija - Reakcija

Daedalus ::

Včasih so Tomosove 50ccm specialke šle ~200kmh, to so seveda ekstremne "predelave" tako, da ne vem zakaj nebi mogel frček iti 100+?


Ja, namensko izdelane specialke, z aerodinamičnim oklepom, komarjem za krmilom pa 16k RPM na gredi in ~18HP.

Z avtomatikom se je pa ob tistem okvirju, vzmetenju in zavorah precej nevarno vozit prek 50km/h>:D Gre pa... sam če te policija enkrat dobi na radar, boš plačal za kaj precej boljšega kazni.

Pa še malo zgodovine.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

amigo_no1 ::

BT50 gre tovarniško 80 kmh @ 8000 rpm (moč 4 kW, 11:1 kompresijsko razmerje), z večjim batom (do 40) bi lahko šel na dober dan ~100, tale ima verjetno res od E90 ali CTX80 motor.

Samo ne pozabite, da se vse kar ima belo tablico tretira kot motorno kolo in ne kot moped, tako da niso zanimivi za policaje, avtomatik z rumeno tablico, ki gre 75 kmh pa definitvno je !
Kazni za predelave pa niso majhne.

Avtomatik ima 2x boben zavore, torej nekega hudega zavornega učinka ni + hitro jih pregreješ, BT & CTX sta imela disk spredaj.


Za vse, ki opletate z zobniki, verižniki so.
Zobniki so v menjalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

d4vid ::

Janac je izjavil:

odstrani zracni filter, zamenjaj uplinjac, vecje gume, izpuh veliko stvari se da predelat itd.


Ja, filter naj da stran, svaka ti čast! Si kot moj sošolec, ki je iz avta vzel filter in drug dan govoril po šoli kok mu leti sedaj, da prej je bil čist zamorjen, čez dva dni je bil avto že pri mehaniku :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Janac ::

za eno dirko bo ze zdrzal!

nejodagreat ::

Heh, moj brat mi je pred par dnevi pravil, da je en njegov prijatelj (15-16 let ima) namesto olja v bencin dal kar malo WD-ja. :D

dejan17 ::

zanima me če se mi splača dat na alpinota do zdej še nč prerihtanga 5 prestavo not pa lipnika gor? se bo kej poznal na hitrosti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apn6 izpuh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9214592 (11022) oo7
»

Predelava tomos racing

Oddelek: Na cesti
407034 (4176) greeenmaster
»

Menjava auspuha+valjčkov v avtomatiku NEZNAM

Oddelek: Na cesti
193063 (2803) VasjaP
»

TOMOS A3

Oddelek: Na cesti
133611 (3279) Goran's Blog
»

Friziranje avtomatika

Oddelek: Loža
3816534 (12408) Frane75

Več podobnih tem