» »

MBR nastavit particijo kot primary

MBR nastavit particijo kot primary

AaBoy ::

Pozdravljeni,

v preteklosti sem razdeljeval disk, nastavljal katera particija naj bo logični in kateri primarna. Vendar ko sem nazadnje to hotel narediti mi ne pusti. Piše, da imam preveč primarnih vendar imam samo tri kot je razvidno iz slike. Ena je Win7, druga Ubuntu in tretja WIN system.
Sedaj me zanima kaj lahko naredim, da bi še lahko naredil toto četrto primarno particijo, ker ni tak da lahko ima en disk max štiri? Nekaj sem poskušal z windows reaper in preko konzole popravljat MBR vendar brez uspeha. Mate še vi kako idejo kaj bi lahko bilo narobe?
Program mi vrne "The operation could not be completed. There is no empty slot in MBR partition tabel", če želim narediti primarno.

Slika programa EASESUS


Hvala za pomoč
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Mavrik ::

Tisto kar ti vidiš kot prosto je del razširjene (extended) particije (zato ti poleg piše "Logical"), kar pomeni da tam lahko samo logično particijo ustvariš. To bo tudi najlažja rešitev.
The truth is rarely pure and never simple.

AaBoy ::

Se pravi, da prvo naredim logično, nato pa bo šlo v primarno?

AaBoy ::

Sem poskusil, to kaj sem napisal, pa ne gre. Ker bi potreboval primarno. Igram se malo s tem, da MacOSx gor namestil vendar brez primarne particije to ne bo šlo...

ank ::

Disk ima lahko največ 4 primarne particije. Če imaš večje število particij pa so prve tri primarne, četrta pa je razširjena (extended) in notri v njej so ostale, ki so logične.

AaBoy ::

Aha ok hvala. Samo zakaj pa ima windows tisto mini particijo za sebe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
182968 (2604) MIHAc27
»

Razlika med primarno in logično particijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
143567 (3087) MrStein
»

Tripple boot

Oddelek: Operacijski sistemi
61130 (967) Icematxyz
»

Sprememba logične particije v primarno

Oddelek: Strojna oprema
202516 (2177) BlaY0
»

prosim za razlago..kaj pomeni določen tip particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71747 (1476) drola

Več podobnih tem