» »

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta?

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta?

1 2
3
»

jype ::

Mesar> Ja kje? 20km iz LJ ?

Nope, v centru.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Ja kje? 20km iz LJ ?

Nope, v centru.


V centru česa? Jabolka? Al kraja z 200 prebivalci?
Your turn to burn!

francek1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Seveda obstajajo dobra stanovanja - ne ga lomit fantje.

Staro meščansko stanovanje v centru Ljubljane, 100-200m2 se lahko kosa z vsako bajto.


V čem? Da se lepo po stopnicah razmigaš ali po energetski (ne)učinkovitosti? Ali po elegantnem parkiranju? :D
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Jasno se kaže, da v starih meščanskih stanovanjih še niste nikoli bili.

Mesar ::

jype je izjavil:

Jasno se kaže, da v starih meščanskih stanovanjih še niste nikoli bili.


Sem bil pa nebi živel v prastarem razpadajočem gnilem stanovanju, kjer je izolacija takšna, da maš porabo kurilnega olja tako kot da ga zlivaš ven skozi okno. Pa še vseeno maš okoli promet gužvo, kar češ...

jaz pa hočem met mir, da lahko zjutraj hodim nagi po svoji parceli s šalco kave v roki, pa nišče ne kliče policije. Lahko imam piknik, pa še kaj si privoščim sredi dneva ali noči pa ni nikogar da bi težil...

Da sploh ne govorim o tem, da lahko mam za 10 avtov obiska pa jih od tega lahko 6 parkira na dvorišče, 4 pa na cesto pa nikogar ne boli.

V meščanskem stanovanju pa bi lahko premišljeval kako bom uredil organiziran prevoz za moj rojstni dan ali pa piknik, kjer bom moral na žarni plošči cmarit neko packarijo, ki pol nebo dobra, pa še keri sosed se bo puiz*dil, da smrdi... al pa da smo preglasni.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Sem bil

Očitno ne.

McMallar ::

Taksnega stanovanja, kot si ga opisal, se nisem videl v zivljenju, priblizno takih his pa kar precej. Ocitno je lazje naredti lastno bajto s takim luksuzom, kot najeti taksno stanovanje. Tudi ce pustimo ceno povsem ob strani.


Ce ga nisi videl se ne pomeni, da ne obstaja. Nisem rekel, da je stanovanje v Ljubljani oz. Sloveniji. Blok je nov (letnik 2007) tako da "lastnik" ne visi pri meni ker vse deluje kot je treba.

Edit: typo
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

mikic007 ::

Saj to je bil nekako point, da je tako redko, da ga z lupo ob belem dnevu tezko najdes, medtem ko imas taksnih bajt ko dreka. Drugace sem slisal za nekaj nadstandardnih stanovanj tudi v Ljubljani, da bi naj bili podobni temu (v vecjih mestih jih je vec).

No, da ne bom povsem narobe razumljen, sedaj zivim v 6 nadstropnem bloku v duplexu na vrhu, na 210 kvadratih + 30 terasa s pogledom na celo mesto, v blizini pa dva ogromna parka. Tako da mi je cisto jasno, da se da zelo dobro ziveti tudi v mestu in bloku, ampak mi se vedno manjka nekaj reci, npr. parkplac (ce bi imel avto), mir s strani sosedov, da ne tezijo ob vsaki zurki ipd.

VelikiTun ::

Idealne lokacije praktično ni. Če želiš biti odmaknjen od sosedov in imeti okoli hiše velik travnik in zaseben gozdiček, se moraš odpovedati bližini določenih storitev in za vsako malenkost skakati v avto. V mestu pa si seveda obdan z ljudmi in se je treba ustrezno prilagoditi.

Okapi ::

Kregate se ko mali otroci, čigav oči ima boljši avto.;((

Vedno so neki kompromisi in je precej brezveze se na netu tolažit, da je vaš kompromis, kakršenkoli že je, v resnici nekaj najbolj idealnega.

Kdor si lahko privošči, ima stanovanje v mestu in 3-4 hiše (eno na Tahitiju, drugo v švicarskih alpah, tretjo v Toskani ...)

O.

energetik ::

jype je izjavil:

Jasno se kaže, da v starih meščanskih stanovanjih še niste nikoli bili.

V točno takem stanovanju živim, 70m^2, čisti Center LJ. Trenutno, ker imam slučajno to možnost.
Lahko ti iz prve roke povem, da to ni nekaj, kar bi si želel početi več kot ~5let, vsaj ne če bi imel drugo možnost.
Napeljave stare 70 in več let, razpadajoči hodniki s cigaretnim dimom, razsuto dvorišče (ker se lastniki ne morejo nič zmenit), od sosedov zaparkiran parkir plac (čeprav dogovorjen). Seveda se ga da zrihtat in adaptirat, amapak te stroški bi presegali uštimanje samostojne bajte v 3.pgf 15km iz LJ. Tovornjaki/kombiji in delavci še parkirati nimajo kje - kdo bi se sploh spravil adaptirat?

Na eno stran najbolj onesnaženo cesta v Ljubljani, kjer se okna niti v sanjah ne odpira, če se nočeš zadušiti. Tla v dnevni sobi se tresejo kot pri potresu, ko gre mimo LPP. Ko se odpravim kam z avtom, čakam 5min, da lahko sploh zapeljem iz ulice zaradi gužve. Pokozlan vhod in pločniki, črepinje.

Ja, Jype, staro meščansko stanovanje se res lahko kosa z vsako samostojno hišo izven LJ. :));((


EDIT: prej sem živel v bajti (stari), tako da vem za oboje, kako se živi. Praktično ni primerjave, bivanjski standard je v stanovanju nekajkrat manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

bivanjski standard je v stanovanju nekajkrat manjši.
Brezveze posplošuješ. Si pač v slabem stanovanju, na slabi lokaciji. Ni ves center Ljubljane enak.

O.

jype ::

energetik> V točno takem stanovanju živim, 70m^2, čisti Center LJ. Trenutno, ker imam slučajno to možnost.

No, jaz pa poznam vsaj dve stanovanji, ki bi ju takoj zamenjal za bajto, v kateri ta trenutek prebivam, če bi bila moja in če ne bi imel psa.

Prioritete, ane.

Timurlenk ::

jype je izjavil:

Mesar> Kako to?

Študentje plačujejo 100-150 na mesec za sobo v zasebni režiji (plus stroški, jasno).


hahahahahha
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

energetik ::

jype je izjavil:

energetik> V točno takem stanovanju živim, 70m^2, čisti Center LJ. Trenutno, ker imam slučajno to možnost.

No, jaz pa poznam vsaj dve stanovanji, ki bi ju takoj zamenjal za bajto, v kateri ta trenutek prebivam, če bi bila moja in če ne bi imel psa.

Prioritete, ane.

Seveda, vsak ima svoje prioritete. In meni je prioriteta vsaj nekaj kvadratov lastne zelenice, nadstrešek za avto, mala delavnica, kjer lahko kaj pošraufam in povrtam, ter neodvisnost od sosedov glede urejanja bajte in okolice. Večino tega ne dobim v nobenem stanovanju.

Mesar ::

Ja eni pa pač lotajo v blogu pa šraufajo pa to... rojstne dneve in to vse pa tak čagajo skup s sosedi, ker drugi ne morejo na obisk, tako zaradi majhnosti stanovanj kot potrebe po parkiriščih.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Če verjameš.

energetik ::

K meni praktično ne more noben na obisk z avtom, ker fizično ni prostora za parkirat ne v bližnji ne v daljni okolici. Mogoče v nedeljo dopoldne, ko se ulica malo sprazni.

guest #44 ::

energetik je izjavil:

K meni praktično ne more noben na obisk z avtom, ker fizično ni prostora za parkirat ne v bližnji ne v daljni okolici. Mogoče v nedeljo dopoldne, ko se ulica malo sprazni.


Si v lj?

Kaj pa P+R parkirišča?

energetik ::

Govoril sem recimo o sorodnikih, ki tudi stanujejo v LJ. Naj se recimo z 2 doma narejenima tortama odpravijo na LPP v prometni konici? Zraven na bus spravijo še babico, ki težko hodi?
No, zaradi takih in podobnih zadevščin trdim, da je življenje v centru v stari meščanski hiši primerno le za:
a) kakšne penzioniste brez avta, ki vse kar rabijo lahko dobijo v bližnjem Mercatorju in imajo kolege v bližini
b) za bogataše, ki vse naročijo na dom
c) geeke, ki ves čas presedijo za kišto

Za človeka, ki ima aktivne hobije kot so kolesarjenje, turno smučanje, planinarjenje pa je tako stanovanje katastrofa. Še bicikla nimaš kam postavit, kaj šele kaj poservisirat.

jype ::

Ne razumem preveč dobro... Mi smo vedno z bicikli in avtobusi hodili na žurke po mestu, vključno z babico, k nam, na kmete, pa nikoli ni prišel nihče, čeprav je prostora na pretek.

Mesar ::

Danes se na žurke več ne vozi z kolesom, ker je kazen če napihaš ista če te dobijo vinjenega s kolesom ali avtom.
Your turn to burn!

echo ::

Nisem sicer pogledal dokumentarca, ampak se mi zdi primeren tej temi, ki je nekako zašla.

http://topdocumentaryfilms.com/conseque...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17439000 (15687) kriptobog
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274586 (60385) damirj79
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565856 (47097) Okapi
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520348 (16075) energetik

Več podobnih tem