» »

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta?

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta?

1
2
3

mikic007 ::

Ja, kot student jih obicajno nimas, edina skrb ti je, da te ne motijo prevec s pritozbami cez hrup.

Pri hisi smo ze ugotovili, da so problem sosedje, stroski, infrastruktura, dodatno delo, oddaljenost od centra ter se kaj manjsega.

V bloku pa hrup, ko ga ne zelis, sosedje, ki si jih ne mores izbrati, skupne finance in "skupscine", majhna povrsina, ni dodatne zemlje (podrekana zelenica to ni), parkirni problemi, pavsali, obnove ... Ni tako malo spet, ampak hvala bogu, zaenkrat se lahko damo vsakemu svoje.

svenica ::

McMallar je izjavil:

svenica je izjavil:

jype je izjavil:



Stanovanja v blokih so lahko tudi taka, da bi ti vzdihoval.

Seveda pa imamo različne prioritete in potrebe in mene nič ne vleče, da bi imel na stara leta bajto, ali pa karkoli temu podobnega.


Kje? In kako izgledajo? Velika televizija in fensi pohištvo?
Kaj točno te pripravi do vzdihovanja v stanovanju? No troll, res me zanima.
Edino kar mi pade na pamet je vsakodnevno srečevanje sosedov in mir po deseti uri
zvečer. Zaradi tega zdaj konstantno vzdihujem. Drugače pa ne vem
kaj bi bilo v blokovski stanovanjih tako inherentno drugačnega (na boljši način) od hiše. Jype, daj razloži.

Mene tudi ne vleče, da na stara leta ne bi imel bajte ali česa podobnega.



V mojem primeru je to:
- veliko 3 sobno stanovanje z dobrimi 120 kvadrati
- dva velika balkona (S,J)
- odlicna toplotna izolacija (ne rabim klime poleti)
- nizek blok z 10 stanovanji
- sosedov prakticno ne srecujem, ce ne grem na obisk
- mir je taksen, da imas obcutek da si na dopustu nekje pri morju
- ni mi treba razmisljati o nabavi kurjave, ciscenju, vzdrzevanju okolice, strehe, bloka,... ker za to poskrbi lastnik
- imamo privat bazen za kompleks plus fitness plus savno plus otroska igrisca

Me sploh ne vlece v hiso kajti vsega tega tam ne bi imel oz. bi moral zapraviti veliko casa za vzdrzevanje vsega tega. Tako pa lahko ta cas porabim za stvari, ki so mi pomembnejse.


Vprašal sem, kaj je inherentno takega? Praviš, da vsega tega
v hiši ne bi imel. Ne razumem. Praviš, da bi moral zapraviti veliko časa za
vzdrževanje vsega tega? Torej pri tebi 'veliko časa' visi lastnik, ki vse to vzdržuje?
Meh.

@jype: vprašal sem, kaj je inherentno takega v stanovanjih v primerjavi s hišami?
Na to nisi odgovoril. Analogija: Zakaj bi imel jahto, če pa imam vodni skuter, samo
bi ga moral videti v živo. :D

jype ::

unready> @jype: vprašal sem, kaj je inherentno takega v stanovanjih v primerjavi s hišami?

Nič. Jaz živim v hiši in mi je fino.

unready> Analogija: Zakaj bi imel jahto, če pa imam vodni skuter, samo
unready> bi ga moral videti v živo. :D

Slaba analogija. Bolje bi bilo "Zakaj bi imel jahto, če imam lahko Learjeta."

svenica ::

Torej jahta = hiša, learjet = stanovanje. Zato ker obstaja najboljše stanovanje
na svetu, s katerim se nobena hiša ne more primerjati. Toliko o slabih analogijah.

over and out

jype ::

unready> Zato ker obstaja najboljše stanovanje
unready> na svetu, s katerim se nobena hiša ne more primerjati.

Ja, tako kot obstaja najboljša hiša na svetu, s katero se nobeno stanovanje ne more primerjat.

Različne prioritete, ane.

mikic007 ::

@unready

Taksnega stanovanja, kot si ga opisal, se nisem videl v zivljenju, priblizno takih his pa kar precej. Ocitno je lazje naredti lastno bajto s takim luksuzom, kot najeti taksno stanovanje. Tudi ce pustimo ceno povsem ob strani.

svenica ::

mikic, najbrž si mislil osebo z nickom McMallar.

mikic007 ::

McMallar je izjavil:

svenica je izjavil:

jype je izjavil:



Stanovanja v blokih so lahko tudi taka, da bi ti vzdihoval.

Seveda pa imamo različne prioritete in potrebe in mene nič ne vleče, da bi imel na stara leta bajto, ali pa karkoli temu podobnega.


Kje? In kako izgledajo? Velika televizija in fensi pohištvo?
Kaj točno te pripravi do vzdihovanja v stanovanju? No troll, res me zanima.
Edino kar mi pade na pamet je vsakodnevno srečevanje sosedov in mir po deseti uri
zvečer. Zaradi tega zdaj konstantno vzdihujem. Drugače pa ne vem
kaj bi bilo v blokovski stanovanjih tako inherentno drugačnega (na boljši način) od hiše. Jype, daj razloži.

Mene tudi ne vleče, da na stara leta ne bi imel bajte ali česa podobnega.



V mojem primeru je to:
- veliko 3 sobno stanovanje z dobrimi 120 kvadrati
- dva velika balkona (S,J)
- odlicna toplotna izolacija (ne rabim klime poleti)
- nizek blok z 10 stanovanji
- sosedov prakticno ne srecujem, ce ne grem na obisk
- mir je taksen, da imas obcutek da si na dopustu nekje pri morju
- ni mi treba razmisljati o nabavi kurjave, ciscenju, vzdrzevanju okolice, strehe, bloka,... ker za to poskrbi lastnik
- imamo privat bazen za kompleks plus fitness plus savno plus otroska igrisca

Me sploh ne vlece v hiso kajti vsega tega tam ne bi imel oz. bi moral zapraviti veliko casa za vzdrzevanje vsega tega. Tako pa lahko ta cas porabim za stvari, ki so mi pomembnejse.


Ojej, seveda. Oprosti, da sem te potegnil sem not ;-). Hecno mi je, ko da nekdo tak primer, kot da bi slo za povsem standardno stanovanje, ki ga lahko dobis za vsakim vogalom. V takem primeru bi seveda 2x premislil o lastni hisi.

jype ::

unready> inherentno

Aja, inherentno. Jah, bistveno manjši stroški vzdrževanja, pa bližje do vsega.

mikic007> kot da bi slo za povsem standardno stanovanje

Tudi standardna hiša je daleč od tega, kar je bilo v tej temi opisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mikic007 ::

Z izjemo zadnje in predzadnje tocke si drugacne hise ne predstavlja. S tem, da predzadnja predstavlja bistveno manj tezav, kot se zdi, ce imas denar.

jype ::

mikic007> si drugacne hise ne predstavlja.

Večina hiš je dotrajanih, zastarelih, energetsko potratnih napol praznih samogradenj, v katerih naj bi živeli otroci in vnuki, ki so se itak preselili v mesto.

Tako kot je večina stanovanj enosobnih v razmeroma slabo zgrajenih blokih.

guest #44 ::

Gledam mal cene stanovanj v lj pa so še vedno zasoljene.

Kaka mislite, da bi bila reakcija prodajalca, če bi reku da mu za stanovanje, ki ga prodaja po ceni 140.000 €, kupim takoj za 80.000€?

Vrjetno bi se nemudoma pozdravila. Bil bi pa prepričan, da ni imel kaj dosti ponudb.

Jz tko čez uč bi reku, da so cene 40% previsoke glede na ponujeno in primerljivostjo drugot po evropi.

Kaj menite, kolk bi bila cena 2-sobnega stanovanja tu

http://www.center-bellevue.si/


BTW, v Kopru so skoraj vse novogranje prazne. Ene brisače ne vidiš, ki bi se sušila na terasi ali luči ponoči.

jype ::

jverne> Kaka mislite, da bi bila reakcija prodajalca, če bi reku da mu za stanovanje, ki ga prodaja po ceni 140.000 €, kupim takoj za 80.000€?

Po moje bi ti prodal.

mikic007 ::

Pozabil si dati /sarcas off, jype. Ce cena 140.000 ne odstopa bistveno od trzne cene podobnih stanovanj, ne vidim razloga, zakaj bi si naredil 60.000€ minusa. Ne stima, razen ce je Vaskrsic, on bi morda bil sposoben toliko pljuniti v lastno skledo.

Sicer pa, ko se ze pogovarjamo o povojni generaciji, razen srecnezev, ki so dobili stanovanja, so si jih ostali morali zgraditi. Veliko odpovedovanja, komplikacij, pomanjkanja materiala in predvsem lastnega dela. To se vedno znova pozablja. Saj ce gres zdaj gradit sam s prijatli, bo tudi ceneje, ce pa placas na kljuc, pa moras pljunit vse ven in placat se delo. Meni se zdi logicno. Napacne predstave so, da so kar vsi takrat zlahka prisli do stanovanj, sem videl nekaj takih his, na kak nacin in kako dolgo so se gradile, v tem casu ni bilo nobenega tako opevanega pocitnikovanja za te druzine, ne smucanja ne morja ...

jype ::

Nisem sploh pogledal, za kakšno stanovanje gre. Če je novo, potem je itak od investitorja oziroma banke in ti cen ne spuščajo, ker se jim s prodajo ne mudi. Če je staro in ga prodaja posameznik, potem včasih lahko najdeš tak deal, a gre za precej redke primere.

guest #44 ::

No sam še 80.000€ morem nabrat :D


Res je ta nepremičninski sektor v pizdi. Kako drugot to laufa? Jz sem slišal, da na nizozemskem so podobno situirana stanovanja cenejša kot v ljubljani.

jype ::

jverne> Jz sem slišal, da na nizozemskem so podobno situirana stanovanja cenejša kot v ljubljani.

Odvisno od lokacije. Ja, nekatera so, ampak tudi v Ljubljani niso tako draga, da jih ne bi nihče kupoval oziroma prodajal.

guest #44 ::

Za 30m2 se mi zdi 100k + € kar precej.

jype ::

Pač (tebi) ne bo prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Timurlenk ::

guest #44 je izjavil:

Za 30m2 se mi zdi 100k + € kar precej.

no shit


30 kvadratov še za srat ni vredi, kaj šele za živet
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

para! ::

Če si sam ali v paru, brez otrok, potem ni slab začetek.

lp
Death before dishonor!

guest #44 ::

jype je izjavil:

Pač (tebi) ne bo prodal.


Apeliram na druge, da bojkotirajo take ponudnike. Da vidimo sada!

Timurlenk ::

para! je izjavil:

Če si sam ali v paru, brez otrok, potem ni slab začetek.

lp

ja, najprej 100 k kredita za luknjo


potem luknjo prodat za morda 90 k in 400k kredita za družinsko stanovanje


slovenia zemlja mog sna
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

VelikiTun ::

O kaki familiji ter lokaciji zaboga pa govorimo, da potrebuješ 400k za stanovanje?

guest #44 ::

29 m3, 30 let= 84.000 €

Come on, rly?

Na nas kupcih je, da bojkotiramo take cene.

para! ::

Timurlenk, družina za solidno stanovanje v LJ ne rabi odštet niti polovico od 400k EUR, ki jih omenjaš.
Death before dishonor!

Timurlenk ::

VelikiTun je izjavil:

O kaki familiji ter lokaciji zaboga pa govorimo, da potrebuješ 400k za stanovanje?



4 ali 5 članov

enih 70-80 kvadratov, pa govorim o ljubljani
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

VelikiTun ::

Za 80 kvadratnih metrov se cene ponavadi gibljejo tam okoli 200k za novogradnje (20k gor ali dol).

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

čakaj

100k je potem 30 kvadratov luknja


za 200k pa že novogradnja 80 kvadratov?

Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

VelikiTun ::

Ja, ker je m^2 manjšega stanovanja dražji od m^2 večjega. Pa seveda odvisno od lokacije. V Centru boš težko našel kaj pametnega za zmerno ceno.

Zgodovina sprememb…

para! ::

100k je potem 30 kvadratov luknja


za 200k pa že novogradnja 80 kvadratov?

In ti meni v eni drugi temi meni, če sem ravnokar dojel kako deluje svet? Še stanovanja neb znal kupt! :))

Pa 30m^2 res ni nujno luknja, čeprav za 80k EUR praviloma je.

lp
Death before dishonor!

Timurlenk ::

seveda ne bi znal, saj se še nikdar nisem poglabljal v cene stanovanj, samo v najemnine :)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

para! ::

Tud pr najemninah so večja stanovanja na m^2 cenejša od manjših, verjetno so pa razlike manj opazne ja, cca 300EUR za garsonjero v LJ in ~600 EUR za 2-3 sobno 60m^2, če nisem dost falil.

lp
Death before dishonor!

Timurlenk ::

300 za garsonjero malo dvomim glede na to, da se samo za samsko sobo plačuje 240:|
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

para! ::

Ja, spodnjo mejo sem falil, bo bolj slabih 400, kot pa 300, ta je že slaba, ker to ne vključuje stroškov, ki znajo bit v starih blokih (kjer so najcenejša stanovanja) kar visoki.

S samsko sobo pa pretiravaš, 240EUR za sobo je ali ripoff ali pa je soba nek luksuz ali pa so v ceno vključeni stroški. Cene so (ravnokar poklikal) za sobo okoli 170EUR mesečno.
Death before dishonor!

Timurlenk ::

soba enoposteljna
Naslov: Nade Ovcakove 3, 1000 Ljubljna-Bezigrad
Velikost: 15 m2
Cena: 240 €


soba enoposteljna
Naslov: Rašiška 1, 1000 Ljubljana
Velikost: 12 m2
Cena: 200 €



soba enoposteljna
Naslov: Poljanska 19, 1000 Ljubljana
Velikost: 12 m2
Cena: 220 €
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

No, za sobo pa res redki plačajo toliko.

Timurlenk ::

mhm, to si jaz izmišljujem, da folk prek 200 plačuje za sobe 8-)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

Čist verjamem, da kdo tolk plača, ampak ogromno jih je, ki plačajo manj.

Mesar ::

jype je izjavil:

Čist verjamem, da kdo tolk plača, ampak ogromno jih je, ki plačajo manj.


To govoriš iz lastnih izkušenJ?
Your turn to burn!

jype ::

Ja.

Mesar ::

jype je izjavil:

Ja.


Kako to?
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Kako to?

Študentje plačujejo 100-150 na mesec za sobo v zasebni režiji (plus stroški, jasno).

Mesar ::

Ja kje? 20km iz LJ ?
Your turn to burn!

ZaphodBB ::

Seveda obstajajo dobra stanovanja - ne ga lomit fantje.

Staro meščansko stanovanje v centru Ljubljane, 100-200m2 se lahko kosa z vsako bajto.

black ice ::

S stroški vred.

Mesar ::

Pa s tem, da na eni strani razpada na drugi pa je gnilo. Pa 100m2 ni bajta ampak vikend.
Your turn to burn!

guest #44 ::

Seveda, za sedet pred računalnikom mora biti soba velika vsaj 30 m2, drugače ni to to.

Mesar ::

guest #44 je izjavil:

Seveda, za sedet pred računalnikom mora biti soba velika vsaj 30 m2, drugače ni to to.


TOčno tako!. Čeprav sem zaj v 5x5 torej 25m2 sobi.. se kr malo utesnjeno počutim, se bom mogoče prestavil v garažo 88m2, drugač težko diham. Sej ne rečem, če doma samo spiš, ješ zunaj, preostanek si pa v službi, pol maš doma dovolj 3 kuhinjske elemente, 1 mizo, 1 posteljo, 1 stol pa 2,25m2 kopalnico. Vse skupaj na 20 m2.
Your turn to burn!

guest #44 ::

Če bi reku, da rabiš plac za seksat bi mogoče še razumel, ampak tko pa :))
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17438702 (15389) kriptobog
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273734 (59533) damirj79
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565099 (46340) Okapi
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519965 (15692) energetik

Več podobnih tem