» »

Linksysov router ima obupno slab domet

Linksysov router ima obupno slab domet

Azz_Kikr ::

Moj Linksys router WRT120N bi naj oddajal signal do 20 metrov, a ga vseeno v sosednji sobi že zeo slabo lovi. Kako lahko povečam signal? Vem, da obstajajo neke antene, ampak sploh ne vem, če vsaka paše na vsak router in ne bi rad kupil takšne, ki ni ustrezna za moj router. Nekateri omenjajo, da se je treba poigrat z nastavitvami, ampak ker sem na tem področju pravi laik, se mi zdi, da ne bom znal. Mi lahko pomagate?
If sometimes you feel yourself little, useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

RejZoR ::

Če ti download deluje normalno, potem se ne sekiraj če je malo črtic pri signalu. Na Acerju pred meseci sem skoz imel 1 ali 2 črtici, pa je zadeva skoz delovala na polno. Spet drugje sem imel skoz 5 črtic, pa je hitrost ves čas nihala, pogosto je povezava padla dol brez pametnega razloga it.

Tud višanje moči anten ne bo obvezno odpravilo težav. pomemben je signal/noise ratio in če bo noise prevelik bo stvar celo slabša. Se pa boš lahko igral s tem, če si gor naložiš DD-WRT firmware recimo. Tam lahko potem višaš moč anten kar preko nastavitev routerja.

Za začetek pa probaj samo prestavit router na kakšen drug konec. Včasih že to pomaga, ko ga daš stran od vira motenj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Tvoj router ima notranje antene, tako da ga lahko samo obračaš/prestaviš, da najdeš najbolj ugodno mesto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132794 (2454) amigo_no1
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271504 (1167) RejZoR
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818575 (16470) pobalinka2
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173537 (3094) mat xxl
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273829 (3281) Pyr0Beast

Več podobnih tem