» »

En SCSI problem - noče u2w

En SCSI problem - noče u2w

hlodek ::

No, doslej sem moj Seagate Cheetah trdi disk, ki podpira u2w, imel na Adaptec 29140 kontrolerju, torej na max. 40MBps.
Danes pa dobim kontroler ki podpira do 160MBps, priključim disk in zaženem računalnik ter v BIOSu od kontrolerja nastavim najvišje hitrosti za ta device(disk).
Ne glede na sposobnost diska mi kontroler najde disk kot max sync 40MBps(kot standarden uw SCSI, ne pa kot u2w). Disk je 100% u2w, poizkusil sem tudi s podobnim diskom ki je tudi u2w, pa isto.

Bi mi kdo znal pomagat? Prosim.

TylerDurden ::

Kabli so tapravi? Na kontrolerjih imaš ponavadi več vhodov, imaš priključeno na tapravega?
Let\'s make some soap ...

hlodek ::

Da, kabli so ta pravi(68 pinski, s terminatorjem). Disk je tudi na pravo mesto priključen. Čisto lepo dela, ampak na 40MBps in ne 80MBps, kot je deklariran(100%). Z diskom ni nič narobe, ker sem poskusil tudi s podobnim. S kontrolerjem pa isto, ker ima dva kanala, ki oba podpirata do 160MBps.

V windowsih ni nobenih nastavitev za to, tako da predvidevam da je ali na kontrolerju v BIOSu treba kaj prestavit, ali pa mogoče kaj na disku. Je pa polno teh stvari in nočem česa pokvarit, zato sprašujem vas.

hlodek ::

No, mal sem še bral na netu in se mi zdi da nekaj na jumperjih od diska. Zdi se da ne deluje na LVD, kot bi lahko.
Eno mesto za jumperje nastavljat:
mesta za jumper dat

Drugo:
piše HDA, prestavljam pa lahko nek RES;8,4,2,1(ADDR).

Mamo kaj strokovnjakov za SCSIje tule?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hlodek ()

MCSE ::

Kako maš pa une "reserved" jumperje nastavljene? in ali imaš prvi SE mode jumper slučajno gor?

hlodek ::

Nobenega jumperja ni gor. Najverjetneje je kriv SCA-68pin adapter, ki ne podpira U160. Izgleda da bo treba lotat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gledanje 4k filmov na Led Smart Tv Samsung

Oddelek: Zvok in slika
133943 (3448) bbobst
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565805 (4405) b3D_950
»

Problem z diskom pri inštalaciji WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
12969 (969) solatko
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261734 (1378) mkonci
»

Trdi disk - iz 250 GB na 137,4 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
151368 (1163) Daedalus

Več podobnih tem