» »

Instant internet

Instant internet

kranjec ::

Zivjo!

Ker moje delo od mene zahteva, da imam svoj laptop in internet praktično vedno pri sebi, se odločam za nakup nekega interneta, do katerega bom imel dostop vedno in povsod.
Se da dobiti kaj takega?

Jaz sem si nekako predstavljal da v laptop priključim USB in se povežem do interneta v Kopru, Postojni, Ljubljani ali pa Mariboru, pač povsod :)

Obstaja kaj takega in kako zanesljivo oz. hitro je to?

Hvala in lep pozdrav!

vorantz ::

Vsi ponudniki mobilnih storitev ponujajo to kar hočeš
Pri enem od njih se to imenuje enako kot naslov tvoje teme :P

kranjec ::

in kako hitro to deluje? Kot na mobilnih telefonih? Ker če je tako potem ni dosti vredno.

DeFacto21 ::

Jah, hitrost je bolj ali manj odvisna od signala. Z simobilovim instant netom mam slabe izkušnje, tak da ti tega ne priporočam.
Signal je bil non stop slab (čeprav naj bi bila pokritost signala odlična na tem mestu), večkrat je padla konekcija, pa sem bil brez neta tud kak dan ali več, itd..

kranjec ::

aha ok, kakšen drug ponudnik ki je zares dobre? Potrebujem zanesljiv internetni dostop

DeFacto21 ::

Nisem ga še imel možnost probat, ampak kok sem slišal naj bi bil dost dober mobitelov net: http://www.mobitel.si/akcije/instant-in...

kranjec ::

in če prav razumem to pač priklopiš USB v prenosnika in kjer je signal za mobitel je tudi za internet?

DeFacto21 ::

Točno tako ;)..Mobitelov signal je pa več ali manj povsod, imajo odlično pokritost.

kranjec ::

no hvala lepa za tole...bom sprobal
lep pozdrav

Machete ::

Ugrabljam temo.

Mi lahko kdo prosim svetuje možnosti za boostanje signala? Zadevo sem uredil za tretjo osebo. 100m stran je bila hitrost prenosa fantastična. Tam kjerj je sedaj mišljen pc z usb modemom, pa če imam srečo se poveže preko EDGE načina, kar je praktično neuporabno, saj navadno stran odpira po 4minute. Sedaj je res kriza, da bi za neuporabno stvar dajal 360€ na leto. Vem da ni to mobitelov problem, če signala tam ni, pa vseeno.

Kakšne imam možnosti razen premika pcja v radiju par metrov. Kakšna zunanja antena, ojačevalnik signala, drug model modema.. ? Gre za tistega ZTM (ali nekaj takega) kitajskega, ki je v mobitelovi ponudbi brez vezave 100€.

Še en hec pa je da je signala na full, tako sem tudi z telefonom prej na lokaciji preveril, če bo to ok. Očitno signal ni dovolj.
Če dam telefon zraven usb modema, mi prenos podatkov na telefonu dela zelo vredu in mi recimo mmc odpre v parih sekundah, na Pcju pa v 3-4 minute.

Zakaj taka razlika? Ima ta kitajski usb gsm modem tako u kur*u anteno??

Mi lahko kdor koli prosim pomaga.

amigo_no1 ::

Zunanja antena, jo montiraš na streho.

nekaj takega:
http://antene-zupancic.si/trgovina/cata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Frenckie ::

Za priklop zunanje antene mora še verjetno predelati modem.

Machete ::

Ni treba. Ima tak konektorček gor ravno za te antene. Sem si jo sposodu danes. Zunaj na laptopu HSPA+ notri na PC lih da EDGE... Pa da vidimo popoldne če to funkcionira. Sam ko je treba za ta blesav kabel zdaj v hšo vrtat.. grr

Machete ::

Sam btw. Zrihtano. ujel taprav kot v prvo, da ni blo treba še enkrat na streho. Lovi umts z preskoki na hspa z Iskrino anteno, ki jo prodajo mobitelovi centri.
Hura :D

yoco ::

Prebral sem, da naj bi na Mobitelu Instant internet povečali limit prenosa na 30GB mesečno, prej 20GB. Zanima pa me, če mogoče kdo ve, če je povečan tudi dnevni limit? Vem, da je bil 1GB.

Unknown_001 ::

yoco je izjavil:

Prebral sem, da naj bi na Mobitelu Instant internet povečali limit prenosa na 30GB mesečno, prej 20GB. Zanima pa me, če mogoče kdo ve, če je povečan tudi dnevni limit? Vem, da je bil 1GB.

Trideset GB??
Jst mam mobitelov 3G usb ključek pa mi zarad ping-a ne rata tolk porabt:P

shadowfax ::

Katera je trenunto best-buy opcija instant interneta? Ne spremljam toliko. Selim se za nekaj mesecev pa se ne bi rad vezal oz. napeljeval nekih kablov itd. Hvala!

hojnikb ::

če nerabiš velik in maš pokritost, se plača vzet tusmobil preplačniški... za 15€ dobiš "neomejeno" prenosa in nobenih vezav, sam filaš z kartico..
#brezpodpisa

shadowfax ::

Ok, v središču Lj verjetno je pokritost. To pol nabavim sam tisti ''usb ključek'' za sim kartico in pol sam filam?

hojnikb ::

jap. Pa vklopiš to opcijo za cel mesec (sicer je 1e na dan).
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108759 (12183) zobnik
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413751 (11114) x.sci
»

Kako do interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
204006 (2505) miha07
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192691 (2348) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462882 (2006) Pesimist

Več podobnih tem