» »

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Grafično oblikovanje - Prenosnik

DKirbi ::

Pozdrav!

V zelo bližnji prihodnosti se odločam za nakup novega prenosnika. Trenutno si lastim amilo FS P7350 Core 2 Duo 2.0 ghz 3gb RAM z grafično kartico Nvidia 9300M GS. Kupil sem ga mislim da pred 4 leti, ko sem stopil v prvi letnik faksa. Začel sem se kar resno ukvarjat z Adobe programi kar se tiče oblikovanja in video editiranja. Večkrat sem pa tudi pognal kakšen 3D oblikovalski program in sestavil kakšno krajšo animacijo. Priznam da sem bil že od nekdaj manjši game freak, tako da mi je prenosnik kar dobro služil.
Vendar pa prihaja čas, da zamenjam mašino za nekaj bolj naprednega, saj že imam sčasoma dovolj izgubljanja živcev ko poganjam kakšne Adobove programe (Photoshop, Indesign, Illustrator, Premiere) in ko se ukvarjam z datotekami večjimi od 100MB.

Zelo sem že tudi razmišljal o japki (Apple) ampak zaenkrat nimam ravno stalnih dohodkov (staršev ne mislim obremenjevat s tem), imam pa stvar na spisku nekoč, ko bom imel redne dohodke in si bom lahko kaj takega privoščil.

Torej iščem nekaj, kar bi lahko bilo boljše kot kak Mac in nekje tam do 1600€. Razmišljam o i7 procesorjih 4jedrni, 8 ali 9 celični bateriji (za večjo mobilnost), vsaj 6gb pomnilnika (minimum), disk ni tako pomemben saj bom uporabljal tudi zunanje diske imam pa vsekakor namen vgraditi kakšen SSD, grafična kartica z vsaj 1gb pomnilnika (min). Doma imam sicer 24" zaslon ampak opažam, da ko se premaknem iz točke A na točko B, mi 15,6" ni dovolj oz. že nekoliko težaven. Vem da ob nakupu 17" začne trpeti baterija tako da sem nekoliko v dilemi. Optični pogon ni bistven, ker ga sploh ne uporabljam. Usb priključki min 3 (trenutno imam samo 2 in moram vedno izklapljat miško ali tipkovnico, da povežem zunanji disk kar je pain in the..).

Bi me lahko mogoče usmerili h kakšni znamki? (Razn apple seveda) Nazadnje mi je en izmed prodajalcev, ki ga poznam priporočil Asus, ki pa ima kar zanimive ponudbe, vsaj na področju komponent in hardverja.

Hvala za vaše odgovore

videc ::

HP EliteBook 8560p i7-2640M 8GB/750 WWAN, LG717TC
Če imaš pa denarja >2000€ pa HP EliteBook 8760w i7-2670QM 8GB/128+500, LY905TC

DKirbi ::

A so še kakšne druge variante od HPjev? Pač sj ni druga ampak po izgledu mi sploh niso všeč. Drugače pa hvala za odgovore.

Invictus ::

Lenovo Thinkpad w520.

Glede na to da si pa Adobe user, pa Apple Macbook Pro tudi precej prav pride ... Je dobro podprt.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO_Matej ::

ASUS N75SL-TZ054V: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s... (tukaj mislim, da je najcenejši v Sloveniji)

Dobiš zelo zmogljiv procesor i7 2670QM, 8 GB DDR3 RAM-a, zmogljivo grafično kartico GeForce GT 635M 2 GB, 2-krat 750 GB trdi disk s 7200 RPM (kar pomeni, da se hitro vrti in bo delovanje še toliko hitrejše), 17" Full HD (1920 x 1080) LED zaslon, HD (1280 x 720) kamero, sicer 6 celično baterijo Li-Ion 5200 mAh 56 Whr ter zvočnike Bang & Olufsen z dodatnim nizkotoncem, ki ga priključiš v prenosnik in zagotavljajo izvrsten zvok, kakršnega ne dobiš praktično na nobenem drugem prenosniku, kar lahko preveriš v različnih reviewjih. Zavedati se moraš tudi, da so Asusovi prenosniki trenutno eni izmed najzanesljivejših. ;)

Zgodovina sprememb…

DKirbi ::

@SLO_Matej tega sem gledal in mi je zelo všeč, tud cena je kar solidna. Zdaj še samo čakam na kakšno kritiko ali boljšo ponudbo :) nekaj me je sicer skrbelo glede RAMov ker ima limit 8GB, videl sem že nekaj laptopov z 12 GB limitom... ampak nisem seznanjen toliko s področjem računalništva da bi vedel če me lahko to kaj skrbi ali ne :)

Zheegec ::

Dobro, N75SL in Elitebook nista ravno v istem rangu ane... Če bo veliko za 3D oblikovanje, potem zelo prav pride profi grafika in pa SSD disk. Če so važne še barve rabiš še kakšen boljši 30-bit display. To ima edino kakšen boljši Elitebook ali Thinkpad. Ostalo odpade. Za igračkanje je pa kakšen takšen Asus čisto OK, razen precej povprečnega ohišja in pa slabe baterije. Potem se že bolje splača kakšen Macbook Pro 15 z dodatno vgrajenim SSD, samo je pa že kar blizu 2k€ skupaj z doplačilom za anti-glare 1600x1050 panel pa še vsaj 200€ za SSD je nekje 2100€ kar je že blizu elitebooka z IPS Dreamcolor2 ekranom in profi grafiko.

jype ::

Invictus> Lenovo Thinkpad w520.

Priporočam.

Zheegec ::

W520 je super, malo slabši ekran kot HP Dreamcolor2, ima pa še boljše ohišje, baterijo in pa nižjo težo. Je pa kakšnih 200€ več od primerljivega Elitebooka. Oboje sta odlični zadevi za resno uporabo.

Invictus ::

Poglej malo po Evropi za W520. Dobiš kake ugodne zadeve. Potem pa samo dokupiš mednarodno garancijo na Lenovo strani.

Če boš kupoval MacBooka, si vzemi 17 colskega, ki ima 1900x1200 zaslon. Ti bo najbrž prišel prav.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

turbolenca ::

Če si profi oblikovalec, potem vsekakor Dell m4600, HP 8560w ali lenovo w520. Od teh treh bi ti sam svetoval Dell-a m4600.

Mesar ::

Jaz bi tudi kakšnega HPja priporočal.
Your turn to burn!

DKirbi ::

@turbolenca zakaj pa dell m4600 če pa ima od drugih dveh najslabši procesor...

Ugotovil sem tud, da bi potreboval nek prenosnik, ki bi bil razmeroma tih. Ta moj trenutni Amilo FS začne ob večjih naporih tudi pri priklopu na elektriko vklapljati ventilator (sicer imam hladilnik ki pregrevanje rešuje ampak stvar še vedno ni ravno tiha...). Velikokrat nameravam tudi menjati okolje tak da bi potreboval nek powerhorse z mogoče nadpovprečno baterijo ali z možnostjo nadgradnje le te.

Zanimalo bi me informativno če je kdo že kdaj preizkusil ali kaj slišal o teh HP Envy prenosnikih?

http://www.laptopmag.com/review/laptops...

Izgledajo na videz precej podobni MBP prenosnikom, tudi po hardwarju ne zvenijo slabo. Je pa res da 17" je bolj težko okrog prenašat..

SLO_Matej ::

DKirbi je izjavil:

Ugotovil sem tud, da bi potreboval nek prenosnik, ki bi bil razmeroma tih. Ta moj trenutni Amilo FS začne ob večjih naporih tudi pri priklopu na elektriko vklapljati ventilator (sicer imam hladilnik ki pregrevanje rešuje ampak stvar še vedno ni ravno tiha...).

Potem izberi Asus. N55SF je zelo tih, torej bo najverjetneje tudi N75SL.

turbolenca ::

DKirbi je izjavil:

@turbolenca zakaj pa dell m4600 če pa ima od drugih dveh najslabši procesor...
Lp.


Zato, ker si lahko narediš custom-config in si vzameš i7-2860qm, kot sem naredil sam.

Zgodovina sprememb…

ramiz?! ::

sam bi ti predlagal HP envy series ... lahko 17 inčnega z resolucijo 1920x1080 in so tudi custom-config pa še lep design imajo ... (not daš lahko karhočeš ... od najboljšga intel procesorja pa do 16 gb rama) cena je pa tudi srejemljiva.

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopp...

ramiz?! ::



2200$ = 1700€ ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

turbolenca ::

ramiz?! je izjavil:



2200$ = 1700€ ..


Zdej pa še prištej poštnino + carina = krepko čez 2k€.

ramiz?! ::

ja sej maš tudi ebay.de, ebay.at itn ..... js sem ti pač link iz uradne strani nalimou .... v kšni trgovini maš lahko še kakšen popust ...

DKirbi ::

Ja saj to sem gledal, večinoma po ameriških dobaviteljih in uradnih straneh in so cene kar fajne, ko seveda pretvoriš $ v € ponekod piše da imajo tudi free shipping ampak domnevam da samo po ameriških zveznih državah. Koliko pa znaša carina? Je kakšna fiksna postavka ali procentna glede na nakup v državi in višini nakupa... Nisem še kupoval iz tujine, tako da tukaj nimam veliko izkušenj.

Všeč pa sta mi posebej postala ta HP Envy 17" in pa Dell Studio XPS L702x vendar sem za slednjega nekje na spletnih reviewih zasledil, da je zelo glasen in da se pregreva (http://goo.gl/dODQb). Zdaj če bi pa za nakup iz tujine naneslo že preko 2k pa bi se mi itak potemtakem lahko bolj splačal kak MBP. Za to verzijo pa se moram pozanimat pri kakšnih lastnikih svoje stroke pa upam da bom dobil njihovo osebno mnenje iz prve roke. Hvala vsem za trud, čas in vaše odgovore, cenim pomoč!

Zheegec ::

HP Envy je (vsaj prejšnji - 2011 model) en najslabših HP prenosnikov na trgu. Elitebooku še blizu ni. Je za mulce, ki bi gor špile nabijali, pa še to ne opravlja ravno dobro :)

turbolenca ::

DKirbi je izjavil:

Ja saj to sem gledal, večinoma po ameriških dobaviteljih in uradnih straneh in so cene kar fajne, ko seveda pretvoriš $ v € ponekod piše da imajo tudi free shipping ampak domnevam da samo po ameriških zveznih državah. Koliko pa znaša carina? Je kakšna fiksna postavka ali procentna glede na nakup v državi in višini nakupa... Nisem še kupoval iz tujine, tako da tukaj nimam veliko izkušenj.

Všeč pa sta mi posebej postala ta HP Envy 17" in pa Dell Studio XPS L702x vendar sem za slednjega nekje na spletnih reviewih zasledil, da je zelo glasen in da se pregreva (http://goo.gl/dODQb). Zdaj če bi pa za nakup iz tujine naneslo že preko 2k pa bi se mi itak potemtakem lahko bolj splačal kak MBP. Za to verzijo pa se moram pozanimat pri kakšnih lastnikih svoje stroke pa upam da bom dobil njihovo osebno mnenje iz prve roke. Hvala vsem za trud, čas in vaše odgovore, cenim pomoč!


Svetujem, da pogledaš za kakšnim workstation notebook-om. Tudi sam sem dolgo kolebal med HP 8560w in Dell precision m4600. Glede na nešteto prebranih postih na različnih forumih, sem se na koncu odločil za Dell-a. Lahko pa si tudi sam veliko prebereš na http://forum.notebookreview.com/

Lp in veliko veselja pri nakupu.

JayKay ::

ne morem verjet kakšne kante so to. sem mislil da je moj Studio 1555 chunky, pol pa to.. :)
btw, počakaj do poletja do novih MBPjev

turbolenca ::

JayKay je izjavil:

ne morem verjet kakšne kante so to. sem mislil da je moj Studio 1555 chunky, pol pa to.. :)
btw, počakaj do poletja do novih MBPjev


A si lahko malce bolj konkreten....

Zheegec ::

Poleti pridejo novi Apple MBPji na novi Intelovi Ivy Bridge arhitekturi (skupaj s tono novih modelov od HPja, Asusa, Lenovota, Della, Acerja...). Zaenkrat izgleda, da bodo zelo podobni, kot trenutni, samo majhen update. Isto velja za vse ostale velike proizvajalce.
Če rabiš računalnik, potem nima smisla čakati. Če se ne mudi, potem bo nova generacija cca 15-20% hitrejša za cca 10% višjo ceno, torej majhna razlika. Glej samo, da bo stvar imela SSD, ostalo je pa odvisno od uporabe. Za profi delo Macbooki še vedno ne bodo imeli IPS matrik ekrana in profi grafičnih (ter ostalih zadev - recimo možnost 2 diskov v RAID 0 in RAID 1), za povprečnega uporabnika so pa še vedno super zadevica dokler imajo SSD.

Ivy Bridge

turbolenca ::

Zheegec je izjavil:

Če se ne mudi, potem bo nova generacija cca 15-20% hitrejša za cca 10% višjo ceno, torej majhna razlika.


Močno dvomim, da bo IB vs. SB za cca. 15-20% hitrejši. Govori se, da bo razlika le nekje do 10%.

Lp.

JayKay ::

Alien3001 + uber HD resolucija 8-)

turbolenca ::

JayKay je izjavil:

Alien3001 + uber HD resolucija 8-)


:)Tvoji komentarji so pa res nekaj posebnega.....:):):)

JayKay ::

povedano drugace: novi chipset, macbook air-like tanko ohisje, tanek, brez opticne enote in 2880x1900 resolucijo na 15.4 zaslonu.

Zheegec ::

A to je "napol uradno" ali želje? Ker je že čas da ima Apple kaj višje ločljivosti na prenosnikih, ki niso Macbook Pro 17, kjer so dosedaj bili kakšnih 10 let zadaj za konkurenco... 1680x1050 s TN panelom je največ, kar se dobi pri 15" in manjših. Če bo pa čez 1920x1200 pa čestitke! Potem pa kar počakat.

JayKay ::

"napol uradno" glede na HDPI support v novem OSx. vemo sicer kak so te govorice. O high-res ipadu se je govorilo ze pred izidom 2. V kolikor pride s to resolucijo, je to moj naslednji laptop :)

DKirbi ::

Zanimalo bi me še samo tole, sicer se je to vprašanje že ponekod pojavilo ampak kot sem rekel, nisem tako zelo seznjanen z računalniško strojno opremo. Zanima me predvsem grafična kartica v laptopih. Ta je pomembna čim pač veliko delam z bitnimi slikami se pravi photoshop in premiere, CAD ter Cinema4D pa temeljita na vektorjih, kar pomeni da sta bolj odvisna od ramov. V MBPjih sem zasledil grafične kartice ki imajo max 1GB pomnilnik ampak v več drugih laptopih, pa sem zasledil po več 2 ali celo 3GB pomnilnika. Sam si trenutno lastim 256MB (Nvidia) tako da ne vem točno predvidet, kaj je najbolj optimalno. Sam nekako domnevam da je 1GB čisto dovolj za delo z Adobe programi kar se tiče oblikovanja in editiranja videjev, kaj več pa se že bolj tiče igranja igric? Vesel bi bil, če bi mi lahko kdo to potrdil oziroma, to bolj razložil (sam itak ne ciljam na laptop s katerim bi lahko igral igrice...). Hvala še enkrat!

VelikiTun ::

Grafične kartice s 3GB pomnilnika so ponavadi precej šibke kar se tiče jedra. Tudi pomnilnik ni prav hiter.
Skratka, za normalno delo bo kartica z 1GB zadoščala.

Zheegec ::

za photoshop je grafična v macbook pro 15 vsaj 3x predobra :)
photoshop profitira z boljšim procom, ram je itak praktično zastonj. Najbolj se pa seveda pozna SSD.
Razne 3D CAD/CAM aplikacije (catia, 3Dsmax itd) pa poleg naštetega zelo profitirajo pri raznih profi grafičnih karticah (nvidia quadto, ati firegl), ki se jih najde v profi prenosnikih, apple jih nima na voljo.
Večinoma so te grafične celo zapisane pod minimalne zahteve, kljub temu da deluje program tudi brez.

VelikiTun ::

Grafične kartice s 3GB pomnilnika (govorim o consumer razredu) so ponavadi precej šibke kar se tiče jedra, pa tudi sam GDDR ni ravno hiter.
Skratka, za normalno delo bo kartica z 1GB zadoščala.

Zheegec ::

velikitun - guadro 5010 s 3GB ram vsekakor ni šibka zadeva... Ali misliš, da je?

VelikiTun ::

Ciljal sem na razne GeForce/Radeon kartice oz. čipe, ki se jih včasih zasledi v sestavljenih sistemih. Quadro je druga zgodba.

Zheegec ::

Dobro mi govorimo o prenosniku za grafično oblikovanje...

VelikiTun ::

Pri slednjih pa je vse odvisno od uporabnika. Za CAD/CAM aplikacije in delo v 2D načinu pogosto zadošča že najbolj osnovna kartica, pri 3D pa odvisno od programa in števila poligonov v viewportu.

Glede na potrebe avtorja teme bo neka obična kartica več kot zadoščala.

bdoxx ::

kaj pa tanov samsung 700Z7C, ? prednročila so že nav oljo menda cca 1500€
Core i7-3615QM 4x 2.30GHz
8192MB
1008GB (1000GB and 8GB SSD)
NVIDIA GeForce GT 650M 2048MB

Zheegec ::

bdoxx je izjavil:

kaj pa tanov samsung 700Z7C, ? prednročila so že nav oljo menda cca 1500€
Core i7-3615QM 4x 2.30GHz
8192MB
1008GB (1000GB and 8GB SSD)
NVIDIA GeForce GT 650M 2048MB

Za igre je super.

turbolenca ::

DKirbi je izjavil:

Zanimalo bi me še samo tole, sicer se je to vprašanje že ponekod pojavilo ampak kot sem rekel, nisem tako zelo seznjanen z računalniško strojno opremo. Zanima me predvsem grafična kartica v laptopih. Ta je pomembna čim pač veliko delam z bitnimi slikami se pravi photoshop in premiere, CAD ter Cinema4D pa temeljita na vektorjih, kar pomeni da sta bolj odvisna od ramov. V MBPjih sem zasledil grafične kartice ki imajo max 1GB pomnilnik ampak v več drugih laptopih, pa sem zasledil po več 2 ali celo 3GB pomnilnika. Sam si trenutno lastim 256MB (Nvidia) tako da ne vem točno predvidet, kaj je najbolj optimalno. Sam nekako domnevam da je 1GB čisto dovolj za delo z Adobe programi kar se tiče oblikovanja in editiranja videjev, kaj več pa se že bolj tiče igranja igric? Vesel bi bil, če bi mi lahko kdo to potrdil oziroma, to bolj razložil (sam itak ne ciljam na laptop s katerim bi lahko igral igrice...). Hvala še enkrat!


Buy yourself a decent workstation laptop8-)

Zgodovina sprememb…

mmtu ::

Pozdravljeni,

bom vprašala kar tu saj prav tako nakupujem prenosnik, ki bi biu dovolj zmogljiv za uporabo grafičnih programov (Illustrator, InDesign, Lightroom,...).

Zanj nameravam dati okrog 800€. Bi mi lahko kdo kaj svetoval?

Najlepša hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega prenosika POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
211670 (1266) shadeX
»

najboljši vrhunski prenosnik za okoli 1500€

Oddelek: Pomoč in nasveti
252763 (2267) solatko
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
327922 (7043) koyotee
»

Novi MacBook Pro izšli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9922585 (19642) zee

Več podobnih tem