» »

utišanje PC

utišanje PC

boris322000 ::

Pozdravljeni,

Imam PC z naslednjimi karakteristikami AMD 1300, 256 MB DDR, grafična 4200, disk IBM 40 GB 7200,

Rad bi ga stišal, ne rabim navijati. Kako do tihega računalnika brez da bi sam šaril po notranjosti (lahko servis ali kdo drug - prosim za pomoč.

Blup ::

Brez šarjenja po notranjost boš bl teško kej naredu... razn če ga bo dau v drugo sobo :D ....

Zdej pa mal bl resno :D ...
glavni krivci za hrup so:

- ventilator na procesorju
-ventilator v napajalniku
-disk
-ventilator na grafični kartici

- kar se tiče ventilatorja na procesorju lahko kupiš drugega oz ga daš na 5V
- kar se tiče napajalnika je isto
- disk daš v škatlo, ga izoliraš
- za grafično kartico kupiš hladilnik brez ventilatorja

... lahko pa ceu računalnik izoliraš s kkšno peno, sam če boš to vse dobr zapru se ti bo računalnik začeu mal kuhat in boš mogu še dodatne ventilatorje dt, da ti pihajo v ohišje in vn...

Skratka... dela je velik ampak povsod je treba po računalniku šart... ampak več al mn ti to lohka na servisu nrdijo (z izjemo napajalnika, k če tm šarš zgubiš garancijo)...

No, to je blo mal na kratko kaj boš delal v naslednjih dneh :D , za podrobnosti pa lohka še vprašaš...

Blup
:\

boris322000 ::

Hvala za odgovor

Ventilatorja na procesorju in napajalniku - kako ju daš na 5V
kerga mi predlagaš da kupim in kje ter koliko cca. stane .
Kaj mi predlagaš za grafično kartico kakšen hladilnik brez ventilatorja.

Blup ::

ZALMAN CNPS6000-ALCU OEM (hladilnik za procesor z 92 mm ventilatorjem + potenciometer - 5,5 - 12V) = 4.200,00 SIT

ZALMAN ZM80-HP VGA (hladilnik za grafično kartico brez ventilatorja) = 6.120 SIT --- NI NUJNO DA PAŠE NA TVOJO G.K. , zato najprej preveri!!!

Glede napajalnika sm ti pa že povedu... ko ga enkrat odpreš gre garancija...
.. če se boš pa lotu tega, potem pa kupi tole:

ZALMAN ZM-F1 80mm SILENT (ventilator) = 996 SIT ... cenejša varianta je, da daš upor na sedanji ventilator (koliko ohmski pa jst ne vem, more kdo drug povedat) in ga naštimaš na 7V al pa clo 5V... odvisno od tega kok se ti greje oz kok močn je...

Skratka... kot vidiš je zadeva zelo draga... ali pa tudi ne, odvisno kok ceniš tišino... ampak vedi, da če boš tole vse postoriu se ti bo še vedno nesramno grdo dru HDD...

Blup
:\

DSmidgy ::

Bolše je dat ventilator direktno na 5V, kot pa da upor zravn spajkaš - u napajalniku prispajkaš en kabel od ventilatorja na rdečo (+5V) enega pa na črno (nula). Drugače pa daj upor 50 (ene 2400rpm) do ne vem - 70 ohmou (raje si izračunaj, glede na to kakšno napetost hoeš imeti na ventilatorju). Jaz sem ventilator probal in dela tudi na 3V (2 bateriji) - samo potem ne prepiha dosti zraka. Za upor glej da bo za večje moči - uzemi 4watnega.

boris322000 ::

fantje hvala

Eno vprašanje kolk bi računal delo, da bi mi to naredili. Jaz bi nabavil material. Sem iz LJ.

Blup ::

Če lupiš v Malcomu ti naredijo zastojn... vsaj včasih je bilo tako...

Blup
:\

the_unborn ::

kaj, ti zastonj kaj pokvarjo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362991 (2054) Steinkauz
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827997 (5492) Kato
»

Utisanje in hlajenje P166 masine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121744 (1523) .:Toto:.
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352301 (1705) tigrr

Več podobnih tem