» »

Kako utišati tole konfiguracijo?

Kako utišati tole konfiguracijo?

habermas ::

Nabavil sem naslednjo konfiguracijo:
Antec p182, Asus p5q, Core2Duo 8400, Gigabyte 9600gt pasivna, corsair 450W, Mushkin 4gb rame, WD Caviar Blue 500gb

Moja ideja je bila zero-noise računalnik :) zdaj pa vidim da je to skoraj mission impossible.

Na Antecu je prižgan top tricool fan na low(ostala dva sta izklopljena), na procesorju je pa stock fan od intela.Temperatura procesorja je nekje med 30 in 35 stopinj, plošča se greje med 39-43.

Tisti ki imate Anteca ste se verjetno že ukvarjali s tem. Kakšna kombinacija case fanov in hladilnika za procesor je najtišja?

Kar se tiče case fana sem gledal Nexus Real Silent Case fan ali pa Noctua NF-S12.

Hladilnik za procesor:
Na podlagi tega seznama (http://www.silentpcreview.com/article30...
sem gledal Scythe Infinity - ali ga lahko uporabljam brez ventilatorja?

Kaj mi je torej storiti?

kixs ::

Pojdi se na silentpcreview forum. Je vec ali manj ze vse napisano. Vente iz P182 moras zamenjat ali pa shekat voltazo (menjava zick v molexu - poglej google) iz 12V na 7V in pustiti na Low, da se vrtijo pod 1000 obrati.

Vent na procesorju pa reguliraj glede na temperaturo - vec ali manj omogocajo to vse maticne.

miha85 ::

Jaz ti nebi priporočal da vzameš te Noctua NF-S12. Jaz imam od teh ker ene par komadov pa temperatura računalnika postane nerealna!
To ni rešitev. Jaz sem že poskusil "no-noise" računalnik sestavit pa meni ne uspe.

Naj bolje je da poiščeš kateri ventilatorji te motijo. Za dual-core bi mogoče (!) lahko koristil Thermalright IFX-14 ali Thermalright HR-01 Plus brez ventilatorja.

Za ventilatorje v Antecu bi pa jaz koristil SilenX iXtrema Pro, 120x120x38mm, 1200rpm, 99.5m³/h, 14dB(A).

Lep pozdrav
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Steinkauz ::

Predlagam da odpreš kišto in ugotoviš kateri so najglasnejši. Pomoje je stock najglasnejši. Neki daš, da se drugi ne vrtijo in počasi ugotavljaš in iščeš šibke člene.
Jst bi predlagal tele k so tihi in še kr poceni:
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...
Noctua so dragi kot žafran, samo so pa dobri.
Zelo verjetno pa boš mogu menjat cpu cooler, če hočeš tišino. Jst počasi prihajam do popolne tišine.
Proc hladilnik je tih(sicer drag, so tut cnej tihi), na grafi mam accelero, napajalnik je tih, zdej enkrat pa bom še ohišju menjal vente :)

bluefish ::

Kot že rečeno, najprej se loti ventilatorjev ohišja. Vsekakor zamenjaj tudi hladilnik procesorja. Kar nekaj hrupa oddaja tudi disk. Ena rešitev je, da ga obesiš na gumice v 5,25" režo, druga pa je uporaba ustreznega ohišja (recimo https://www.cool-pc.org/productdetail.p... ).

axee ::

In...ko boš vse to zamenjal, nastavil vse ventilatorje VSAJ pod 1000rpm (sam imam slip stream na 800rpm in so super, na spcr so jih zelo prehvalili), ko boš disk utišau(quiet drive) in cpu (thermalrigtt hr-01 plus je zaenkrat daleč najboljši za sisteme z nizkim pretokom zraka/počasnim ventilatorjem na hladilniku) se loti (če ti ni škoda ohišja) rezanja vseh mrežic pred ventilatorji, da uničiš vse turbolentne zvoke. Tudi obloge za stišanje nikoli ne škodijo, škoda samo da jih v sloveniji ni preveč velik na izbiro.

miha85 ::

Jst bi predlagal tele k so tihi in še kr poceni:
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...


Ne to koristit! So preveč slabi. Sam sem njih koristil pa sem njih moral zamenjat. Najmanj 1200 obratov mora imet!

Lep pozdrav
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

axee ::

Pri 1200 obratih je oprosti ampak vsak ventilator glasen. In 800rpm slip streami naredijo z 1 in in 1 out konfiguracijo zadosten pretok za večino NENAVITIH sistemov.

Steinkauz ::

Mah če kupim 5 slip streamov zraven mojga cpu hladilnika+slim stream na grafi ima da je dovolj pretoka :)
Pa mam tega 800rpm na grafi pa super hladi...

xabre ::

narediš na stikala. Za desktop/server mode, daš vse na min ali pa ugasneš nepotrebno, za igre ali podobno pa nazaj prižgeš. Pa če maš na plati vent, zna bit zelo glasen.

kixs ::

xabre:
Antec P182 ohisje ze ima moznost razlicnih nastavitev vrtljajev ventov - Low, Mid, High. Problem je le v tem, da ima na Low 1200 obratov, kar je za Silent dosti prevec. Ker tecejo v osnovi na 12V. Lahko to osnovo znizas z menjavo zick v molexih na 7V ali 5V. 7V je verjetno boljsa izbira in dodatno z Low nastavitvijo dobis res nizke obrate in ni potrebe za menjavo Stock ventov - skoda denarja za en "mali hack" molex konektorjev.

bluefish:
To ohisje ima posebne silikonske podlozke za vgradnjo diskov. Zato ni potrebe po montazi na gumi vrvice, ker zelo dobro blazijo tresljaje.

Corsair 450VX je sicer tih, ni pa najtisji, se posebej, ce imas vgrajene mocne komponente. Pri porabi nad 300W postane "glasen". Tvoj sistem seveda ne porabi 300W!

habermas ::

Hvala vsem za odgovore.

Ventilatorji:

kixs97: gledal sem modifikacijo molexa:
http://www.ocforums.com/showthread.php?... in izgleda precej enostavno. Ne poznam pa toliko elektronike da bi rekel če je zadeva 100% varna in zanesljiva. Računalnik bo za podjetje in v tem primeru raje kupim nove ventilatorje. Če pa bo treba tudi te ventilatorje undervoltati potem pa res nima smisla kupovat.

Kar se tiče ventilatorja je glede na SPCR (http://www.silentpcreview.com/article69... Noctua zmagovalec. Zdej me zanima če bi blo treba nabavit samo 1 za zadaj ali tudi na vrhu. Je pa potem vprašanje če je ta noctua primeren za horizontalno montažo.

Hladilnik za procesor:
Thermalright
http://lantera.si/index.php?Itemid=36&c...
Scythe Ninja
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
Scythe Mugen
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Napajalnik:
kixs97: kateri ventilator je še tišji od Corsairja 450W?

buhti69 ::

lp

folk kaj pa pravte na tadva hladilnika? ubadva pašeta na amd ko piše...
Scythe Samurai Z
Scythe Katana 2

pa še a je tole dosti dvigneno da bo šlo mem ramov, ker jesti mam zelo blizu rame in je to majčken problem... mam plato asus m3a78

edit: falil sem temo, mogu bi dati pod utišanje računala
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buhti69 ()

axee ::

Čez hr-01 plus ga ni, pa še cena je kar uredu.

BTW tišji od Corsairja 450W je Enermax Modu82+ 625W

buhti69 ::

Čez hr-01 plus ga ni, pa še cena je kar uredu.

BTW tišji od Corsairja 450W je Enermax Modu82+ 625W

ah 50€ pa nedam... povej a sta unedva hladilnika vredu?
AMD Phenom X3 8450 @ 2,1Ghz | Sapphire HD 4670 512M DDR3 | Asus m3a78
LC Power 600W/12cm V2.2 | Apacer DDR2 800MHz Golden Cover KIT (4x1GB)
WD 320GB 16MB SATA2/300 + WD 500GB, 7200rpm, 16MB, USB 2.0

axee ::

Če že potem ninjo

HyperGL ::

Jaz bi si pa malo izposodil tole temo (da ne odpiram nove z identičnim naslovom)...

Sem si ravnokar postavil računalnik v sobo (zaradi svetlobe) in me sedaj moti ves šum, ki prihaja iz njega...
Ali je možno hladiti naslednje komponente pasivno?

intel C2D E6400 (stock)
nvidia GF 6800GT

V ohišju imam napajlnik z 12cm ventilatorjem (dokaj tih), en 12cm ventilator na zadnji strani, ki piha ven ter enega 12cm postavljenega prečno po dnu ohišja, da piha po chipsetu in deloma na ventilator grafične. Rad bi se znebil vsaj še enega 12cm ventilatorja!

(vsi ventilatorji delujejo na 800-900 rpm)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

axee ::

Grafa gre zaziher pasivno (acc s1), procesor pa v večini primerov tudi, recmo hr-01 +, lahko tudi z zelooo počasnim ventilatorjem (npr slip stream 500rpm).

Pyr0Beast ::

Imas slucajno Leadtekovo grafo ? :)

Procu lahko BP spustis delovno napetost, greje se manj posledicno lahko znizas vrtljaje ventilatorju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mercan ::

Sam imam Antec mini P180 ohišje (dokaj podobno P182), AMD phenom 9950.

Zadnji ventilator 12 cm je res obupen in ga imam ugasnjenega, vrhnjega 20 cm pa imam na low. To je vse kar se tiče ventilatorjev, na napajalniku je skoraj neslišen, na procesorju imam pa hladilnik Scythe Orochi brez ventilatorja in normalno je temperatura okrog 30 stopinj, idle okrog 27.

Zadnjič sem zadnji ventilator zamenjal z neko iXtremo 12cm in jo dal na 5V, da še mal več zraka ven spumpa, čeprav ni nobene potrebe v bistvu, ker je že tako dovolj hladno.
Prav ta IXtrema PRO, če jo daš na 5V ali 7V pride lahko v poštev pri P182 za zgoraj in bo zelo tiha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercan ()

Steinkauz ::

P182 nima nobenega 20 cm. Verjetno misliš nine hundred

Mercan ::

Res je, sem zdaj popravil, ker imam mini P180.

HyperGL ::

pyrobeast: ja leadtek grafična je, zakaj? sicer sem sedaj znižal ventilator na 25%, bom pa v kratkem še poskusil jo spravit na 1.1V iz 1.3V in bom izklopil vent... pa da vidim pol :D

drugače pa mislim, da največ hrupa povrzoža ravno CPU hladilnik (zalman 7000CU)... bom poizkusil še s stock coolerjem, ki se ugaša pod minimalno obremenitvijo.


bom poročal...

axee ::

brez zamere mercan, ampak na tujih forumih sem slišau toliko kritik čez te ventilatorje, prvo kot prvo so zelo pokvarljivi in ne tako tihi kot obljubljajo. No, če je tebi dovolj tih zgornji 20cm ventilator vrjamem da ti bodo tudi te ventilatorji (pa brez zamere, ampak ta 20cm je glasen proti najboljšim 12cm ventom :) ). Še vedno nevidim zakaj si nebi nabavili slip streamov (relativno poceni), ali če ste bolj pri denarju noctue, pa zelo dobro profesionalno izvedenih testih (spcr) konkurence tem ventilatorjem ni para (v rangu 12cm).

Pyr0Beast ::

Hmm .. Vent na grafi, ce je dobro namazan hladi grafo vse do 18% :)

Ce hoces spraviti na 1.1V bos moral pa stvar kar posteno odviti :)

Vendar pa se vse skupaj se vedno prevec greje da bi delovalo pasivno.

Odstrani tisto trapasto mrezico, katera povzroca samo dodaten sum. Grafa je drugace dokaj tiha.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

eg0ist45 ::

habermas: Imam zelo podobno konfiguracijo e8500, p5q, asus geforce 9600 gt (zelo velik fan).
Nameraval sem kupiti Aneteco p182, ker naj bi bil tiha zadeva :)) Stvar je taka, če izkopim vse ventilaroje v trenutnem ohišju je zadeva zelo tiha samo po določenem času se procesor malo segreje zaradi pomankanja ventilacije in je malo glasnejši, kar pa po mojem prepričanju z ventilacijo v p182 in vsemi silent zadevami bi moglo bi zelo tiho oz neslišno. Da ne pozabim omeniti, da mi matična plošča z EPU 6 motorčkom upravlja z vrtljaji procesorja (z trenutno ventilacijo 2x80mm zadaj padejo vrtljaji procesorja pod 800(stock hladilnik), brez ventilatorjev pa je nekje okoli 1400 kar je zelo tiho)in vsemi voltažami. Zato me zanima, če si si tudi ti tole inštaliral in spravil v delovanje - ko prvič zažaneš te upraša če skalibriraš in ti to nardi u minutki pol pa nastavš na avtomatsko vodenje lepo dela :) Koliko so glasni ventilatorji od ohišja, če so na low in si oddaljen 1m od ohišja in kakšne maš kaj temperature??? Rad bi nabavu ohišje pr katerem se da lepo zaspat če je nažgan k zdej, če nism res zmatran gre bl težko :)) Če ima kdo slučajno NZXT. Whisper naj prosm pove kk je pa pri tem ohišju kkašna je kaj glasnost itd. K če se neda nič nardit glede tele glasnosti si bom najbrš nabavu kkšnga Lian Li-ja pa akustično peno not dau pa bo - ima slučajno kdo kakšne izkušnje ? :)

še mal slikic:
[url=http://www.shrani.si/?1e/n4/lZ2Auoi/unt...

tle je ena predstavitev naj bi bil p180 ampak je p182 ker ima za kable pospravt in lukne za vodno hlajenje... pa zgleda d je kr tiho ohišje.


link za NZXT. Whisper:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

in še predstavitev šepetalca :)

axee ::

Whisperja bi se jaz izogibal, prvič ima spredi plastičen led ventilator (to prinese dosti na vibracijah), potem postavitev ventilatorjev je neumna, zgornji del ima samo enega, spodnji tri (kdo nuca 9 diskov in še to tako vročih), poleg tega pa v spodnjem delu sperdnji ventilator večinoma piha v pleh, malo gre zraka mimo diskov. Zanimivo je kako sta lahko tiho dva 80mm ventilatorja?? Zgoraj pa itak ni vhodnega ventilatorja, dal bi se zmodificirat ampak škoda dajat denar v to ohišje (zaa moje pojme).

Uglavnem je preveč vprašanj za to ohišje, p182 ševedno favorit.

eg0ist45 ::

 Slika iz prejšnjega posta

Slika iz prejšnjega posta



axee ja maš prov zgori bi bil potreben še en ventilator spodaj pa je čist uredu unadva na konc 2x80mm sta ubistvu nepotrebna. Diski so pa baje raje bol topli kot mrzli - baje majo manjšo življensko dobo, če jih podlajaš mal zraka pa je blagodejno :)

Glede P182 še zdaj nevem zakaj se je habermas pritoževal - to mi je vzbudilo dvome, ker nevem kje tiči problem glasnosti v priloženih ventilatorjih al njegovi komponentah - cpu/gpu ventilator,... V

Če nebom p182 nabavu bom pa enga Lian Li-ja in dodal peno not pa mnde bo :)

axee ::

Z nobenim ohišjem, antic ali lian li ne boš dobil dovolj tihih ventilatorjev, za pravo tišino boš moral v izbrano ohišje dati kakšne boljše (v prejšnih postih). Mi je pa ušeč ker je p182 zares masivno in ni iz aluminija (kot npr lian li-ji), kar zelo pomaga.

mihamedo ::

zero noise hmm .. Se da vendar ima vse svojo ceno.. recimo.. Napajalnik je dobro da je vsaj dvakrat močnejši od porabe, tako zagotoviš mosfetom lahko in predvsem hladno delovanje. jst sm na svojem napajalniku naredil nov hladilnik za mosfete, in temperaturo preko polnjenih bakrenih cevk odvajam izven napajalnika.Tam je namreč temperaturna razlika dovolj velika, da odvečno temperaturo brez problema odvajaš. Pri modifikaciji moraš paziti da je hladilnik na mosfetih na najvišji točki.vroče gor hladno dol.Druga stvar je hladilnik processorja. Če vzameš velik hladilnik in brezventilatorski sistem je dobro da zgornji pogrov ohišja menjaš z mrežico ali pa ga navrtaš. Na spodnjem delu ohišja pa narediš luknjice da omogočiš zraku da se preko termike premika skozi ohišje čez hladilnik od processorja.Pri meni so se največji problemi pojavljali pri diskih in grafični kartici... Postopek modifikacij še teče. .ko bo stvar končana bom naredil topic z navodili in sliki.
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

axee ::

Jah če paše na grafično accelero s1 je to najboljša izbira, ob nakupuladilničkov za rame in ob potrebi nabavi 500rpm ventilatorja, pa še vseeno je težko... Nevem če bi se jaz spuščal v totalno pasiven sistem ( mrežica namesto stranice) edino če je res na odprtem prezračenem prostoru. Malo bi me skrbelo segrevannje ostalih komponent, kar nekaj primerov sem že bral ko so uspešno furali tak sistem a so se nekateri mosfeti in čipi na ramu začeli močno greti ali celo topiti... Vsaj kakšen 500rpm vent noter in en ven, da si zaziher (moje razmišlanje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Pyr0Beast ::

Da se hladiti pasivno samo se moras vecinoma odpovedati hitrosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

eg0ist45 ::

Z nobenim ohišjem, antic ali lian li ne boš dobil dovolj tihih ventilatorjev, za pravo tišino boš moral v izbrano ohišje dati kakšne boljše (v prejšnih postih). Mi je pa ušeč ker je p182 zares masivno in ni iz aluminija (kot npr lian li-ji), kar zelo pomaga.


tale antec ima ventilatorje na low 20 decibelov lian-li ma pa 16 decibelne :) tako da lian li z peno bi mogu bit kr tiho :) aluminij pomaga samo da je zadeva bol hladna in lažja. antec ima pa troslojna vrata vesni sloj je plastika za utišanje, ki pa ubistvu deluje tudi kot izolator :))

Za totalno utišanje bi pri Antecu pomoje rabu zamenat vse ventilatorje z Noctua NF-S12-1200 , ki če bi bili preglasni pri 17dB bi uporabu priložen adapter za ultra low noise in dobil samo 7dB. Človeka pa baje ne sliši pod 10dB. Za boljši pretok pa bi dodal še spredaj en "opcijski" 120mm ventilator. Zamenjava za procesorski hladilnik pa bi bila kot nalašč Noctua NH-U9B. Draga nadgranja samo za silent :)) Pomoje bi ta kombiancija delovala tudi za Lian-lija brez pene :) Glede grafične pa če ni že silent vezdija tole bi blo fajn gor dat Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()

axee ::

Prvo kot prvo, ne zaupaj trditev o decibelih, saj neveš če je merjeno v isto glasnem prostoru in se zato teh ventilatorjev ne da primerjati. Glej ti raje na SPCR. Noctua ventilatorji ti bodo glasni (odvino kok si občutliv) pri 1200rpm, znano je da ga ni ventilatorja ki bi bil dovolj tih nad 1000rpm, za nekatere je tudi 800 preveč. Poglej si teste na spcr, ti bodo še največ povedali. Tudi noctuo se pri priloženem adapterju sliši, zato ne bodi preveč optimističen, na določeni točki vsak ugotovi kako so tudi noctue glasne (čeprav so trenutno najboljši venti glede na glasnost/efekt). Drugo, kot nalašč noctua hladilnik nebi bil, obstaja veliko boljših, cenejših in narejenih za tiho odvajanje toplote (omenjenih v prejšnih postih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

eg0ist45 ::

Mi lahk kdo od ponosnih lastnikov ohišja Antec P182 pove, če se da na zadaj pritjene regulatorje hitrosti ventilatorjev namestiti kake druge al so od priloženih tricool speljani? So priključeni direkt na napajalnik? Se jih da priklopt na matično?

axee: Najprej moram itq ohišje zamenat, kaj je sploh na stvari k pomoje z dobrim in tihim zračenjem bi tud stock hladilnik biu lpo tiho, ker tale Asusova P5Q tako lepo zmanjša vrtljaje in umiri procesor, če se delajo "pisarniške" stvari, da ne vidim potrebe po CPU coolerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()

rgv45vg4t335 ::

Od treh ventilatorjev v ohišju imaš dva izklopljena? Napaka!

Hrup se ne sešteva linearno. Če ima en ventilator npr. 10dB to ne pomeni 3* 10 = 30 dB ampak je 3 * 10dB < 15dB. Če ti CPU fan npr. ruži z 25 dB preglasi to za 10 krat. Skratka, vključi vse tri na low. Po tem bo temperatura ohišja nižja, CPU ventilator se bo manj vrtel in skupnega hrupa bo MANJ;)
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

V p182 imam sicer še original na minimum, na medium in high so obupno glasni, na minimum pa še preživiš(za nekatere bodo neslišni, zame ne). Čeprov bom jst verjetno poleti kupu slip streame. Venti so vezani direkt na regulator, priključeni na napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10516176 (13845) IvoJan
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547161 (5484) ABX
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506062 (4917) TOP
»

Kupujem kvalitetno ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6710207 (8817) M-XXXX

Več podobnih tem