» »

Nova anketa: tablico že imate?

1 2
3
»

Looooooka ::

GALAXY Tab.Za kksn film na pocitnicah, ko dezuje je ok.
Pa vceraj sem videl, da se da gor namestit tud C4droid tko da, ko bo res dolgcas na plazi...bo geek mel kj za delat :)

Zero0ne ::

kixs je izjavil:

Ce pa koncept ne bi bil dober, potem prav gotovo ne bi bilo toliko prodanih.


Prodaja ni zaradi dobrega koncepta, ampak zaradi dobrega marketinga. Razen surfanja na sekretu še nisem slišal ene pametne namembnosti, v kateri bi tablični PCji prekašali laptope/netbooke oz. pametne telefone. Ne tič ne miš.
uname -o

jype ::

3furious> zakaj bi na kavču gledal video na tablici s kislim zvokomm, namesto na 40+ inčnem tvju z 5.1 prostorskim zvokom.

Pojma nimam zakaj bi imel sploh TV, če maš lahko spodoben projektor.

Tablice so super za razmeroma učinkovite uporabniške vmesnike, le nihče še ni nobenega napisal, ker je elektronska industrija debilna in si vsako podjetje domišlja, da je njihov standard edini, ki omogoča vse tisto, kar si uporabnik želi, deluje pa itak nič, celo če imaš čisto vso opremo od istega proizvajalca.

lmilan51 ::

Kupil iPad 1, za 250 EUR - da nekako vstopim v svet tablic

figula ::

Nimam.
Se ne upiram, a je ob dveh stacionarcih in enem jabolčnem prenosniku ne rabiva. Pa še draga je :)

ql000 ::

Imam iPad 2 (eno leto), dobil na test Samsung Galaxy Tab 7.7. Namestil povsem enake aplikacije, kot jih imam na iPad-u, da vidim kje je razlika. Pa matr me jezi pri samsungovih tablicah - super strojna oprema, pa za en klinac operacijski sistem. Android so napisali programerji, ne pa designerji in to se mu prav pozna. Koliko enega sprehajanja po menijih je potrebnega, da prideš do informacij, glupi dialogi, da ne govorim o Google play trgovini. Applov app store je včasih prav butast, tale od googla je pa jao jao. Če ne vem točnega imena aplikacije moram predrkat ziljon strani, da jo najdem "na roke". Multitasking na Androidu je rešen tako kretensko, da sem prav slabe volje. Gumb za preklop iz spanja je na nemogočem mestu. Poskušal bom živet s Samsungom kakšnih 14 dni, pa da vidim, če mi bo prirasla k srcu. Kaj so plusi - definitivno majhna dimenzija pride prav, ko bereš - ne boli roka. Pri iPad-u je teža kar problem pri branju. Res kvaliteten zaslon in zvočniki (tu sem presenečen). Feedback ob tipkanju je huda stvar. To pogrešam pri iPad-u. Čez 14 dni dobim na test še 10" verzijo Samsunga.

Brane2 ::

Meni se zdijo vsi ti gadgeti super zadeva za problem, ki še ni dentificiran in rešen.

Vsi se naslajajo nad obliko potem pa iščejo neka mašila od uporab da upravičijo nakup.

Super zadeva, ki čaka kickass programje, ki bo sprožilo plaz in takrat bo stvar dobila prepoznavnost, kot jo ima tricorder v star treku.

Tole sedaj je IMHO samo zbiranje kritične mase materiala, podobno kotpri modelih nastajanja planetov itd.

Ni mi jasno,zakaj morajo v tole tlačit virtualne stroje itd. Naj dajo ven en optimiziran linux in vse v Cju ali čem podobnem.

In da se pač ve, da se za delo v takem okolju od developerja pač pričakuje predvsem učinkovita koda, ker omejitve so pač take.

APlikacij potem mogoče ne bi bila milijarda ampak tiste, ki bi bile na razpolago, bi bile res uporabne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

roli ::

Brane2 je izjavil:

Meni se zdijo vsi ti gadgeti super zadeva za problem, ki še ni dentificiran in rešen.

Vsi se naslajajo nad obliko potem pa iščejo neka mašila od uporab da upravičijo nakup.

Super zadeva, ki čaka kickass programje, ki bo sprožilo plaz in takrat bo stvar dobila prepoznavnost, kot jo ima tricorder v star treku.

Tole sedaj je IMHO samo zbiranje kritične mase materiala, podobno kotpri modelih nastajanja planetov itd.

Ni mi jasno,zakaj morajo v tole tlačit virtualne stroje itd. Naj dajo ven en optimiziran linux in vse v Cju ali čem podobnem.

In da se pač ve, da se za delo v takem okolju od developerja pač pričakuje predvsem učinkovita koda, ker omejitve so pač take.

APlikacij potem mogoče ne bi bila milijarda ampak tiste, ki bi bile na razpolago, bi bile res uporabne.

Tukajle bi se pa kar strinjal! Tablice me vedno spomnijo na nekaj kar ima ogromen potencial, ki pa še ni bil izkoriščen. Kar je sicer malenkost žalostno.

Kar se pa VMjev tiče - iOS aplikacije so nativne Objective C. K njim lahko potem dodaš še standarden C/C++. Prav tako si do nedavnega rabil malce bolj poznat zadevo, ker iOS ni imel garbage collectorja ampak je bilo treba memory managment delat ročno. Sedaj sicer lahko greš na garbage collector.
http://www.r00li.com

Okapi ::

Vsi se naslajajo nad obliko potem pa iščejo neka mašila od uporab da upravičijo nakup.
Če ne veš, zakaj bi uporabljal, je tudi kladivo neuporabno orodje. E-tablica je recimo (skoraj) idealna za branje stripov. Tistih, ki jih ukradeš s torrentov. Skoraj zato, ker doslej niso bile dovolj velike, oziroma niso imele dovolj velike ločljivosti, da bi lahko na njih udobno bral A4 stripe. iPad 3 moram še preizkusit.

O.

Brane2 ::

Blazna aplikacija.

Drpneš stripe zasonj, nato te ucurijo parsto € za medij, na katerem jih lahko bereš. :))

Tudi če bi bila smiselna, taka uporabane bo prinesla tiste prepoznavnosti, kot jo ima recimo telefon.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

1000 stripov, če jih kupiš, je recimo 1000 evrov (pa je več, ampak zanemarimo podrobnosti). Če kupiš e-tablico, da jih lahko normalno bereš (na veceju, v postelji, na plaži ... pač tam, kjer običajno bereš stripe), si prišparal 500 evrov. In 1000 stripov ni nič zelo posebnega, če si reden bralec stripov.

O.

Lonsarg ::

Jaz tkole razmišljam, telefon z res velikim ekranom, ki ga imam zdaj(4.3"), delam vse, kar bi na tabletu, popolnoma vse, samo manj udobno je. Kaj naj potem če kupim tablet grem nazaj na razne telefone z 1.5" ekranom?

To pa ne gre, ker tablet nima take mobilnosti kot telefon(100% mobilnost, če se tako izrazim), torej ne morem zaradi tableta nič prišparati na telefonu.
Torej 500€ za to, da bom 10% stvari počel bolj udobno, to je tista končna računica, ki je malce naugodna, v kolikor ta Tablet ni hkrati še PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor P ::

Za mene so tablice itak neka hitra bližnjica (predvsem stroškovna), dokler ne naredijo ta pravih zverin8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ql000 ::

Gregor P je izjavil:

Za mene so tablice itak neka hitra bližnjica (predvsem stroškovna), dokler ne naredijo ta pravih zverin8-)


ja druga stvar, ki me jezi na Samsungu - cukanje. Beštija ima dvojedrni procesor in ne vem kaj še vse in cuka. Cuka že ko šaltaš med screen-i, no comment.

Drugače pa je meni tablica v primerih mobilnosti popolnoma zamenjala računalnik. Kamor koli grem na predstavitev, sestanek,... gre z mano samo iPad. MacBook ostane doma ali v pisarni. Začel sem celo razmišljat v smer, da bi si nabavil iMac-a, kao stacionarc, iPad je pa za na teren. Danes, ko imaš na razpolago Dropbox, google bo dal nekaj podobnega ven, se mi zdi to v redu kombinacija.

francek1 ::

Zero0ne je izjavil:

kixs je izjavil:

Ce pa koncept ne bi bil dober, potem prav gotovo ne bi bilo toliko prodanih.


Prodaja ni zaradi dobrega koncepta, ampak zaradi dobrega marketinga. Razen surfanja na sekretu še nisem slišal ene pametne namembnosti, v kateri bi tablični PCji prekašali laptope/netbooke oz. pametne telefone. Ne tič ne miš.

Ker očitno ne poznaš uporabnosti tablic, ti bom omenil le dve; ni lepšega, kot navigacija na 7 colskem Galaxyju, pa tudi stare mame si rade na njem ogledajo slike in videe vnukov.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Brane2 ::

Ampak stare mame ne stojijo v vrstah za nakup najnovejše tablice.

Tudi če bi lahko stale tako dolgo, sploh ne vem, če bi našle štacuno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

francek1 ::

Debilizmov okoli nakupov iPadov nisem omenjal....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Runnagain ::

Mja, tole anketo bi morali razširit...dodati bi bilo potrebno:
- imam, vendar ne uporabljam
- imam, a sem jo zaradi neuporabnosti prodal.

Ker se mi zdi da večina tukaj, ki je proti tablicam, jih dejansko sploh ni imela v rokah (oz. imela v rokah, vendar ni uporabljala intenzivno recimo 14 dni), zato tudi ne more podajati relevatnega mnenja.

LP, Runnagain!!

jype ::

Okapi> 1000 stripov, če jih kupiš, je recimo 1000 evrov

Edini branja vreden strip je itak Alan Ford, ki ne potrebuje barv, pa še to zgolj v srbohrvaškem jeziku.

VelikiTun ::

Runnagain je izjavil:

Ker se mi zdi da večina tukaj, ki je proti tablicam, jih dejansko sploh ni imela v rokah (oz. imela v rokah, vendar ni uporabljala intenzivno recimo 14 dni), zato tudi ne more podajati relevatnega mnenja.
Si pomislil na to, da morda že pred nakupom ne vidimo uporabnosti ali pa so sistemi na njih preveč omejujoči? Kupiti solidno tablico za 400€, da se potem praši na polici ali pa se truditi s prodajo, je nesmisel.

wade ::

Imam. Sicer komaj nekje 3 tedne, ampak za moje potrebe ni bolšega.
Nimam pa laptopa, vsaj ne svojega :) (za resno delo uporabljam desktop)

Runnagain ::

VelikiTun je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Ker se mi zdi da večina tukaj, ki je proti tablicam, jih dejansko sploh ni imela v rokah (oz. imela v rokah, vendar ni uporabljala intenzivno recimo 14 dni), zato tudi ne more podajati relevatnega mnenja.
Si pomislil na to, da morda že pred nakupom ne vidimo uporabnosti ali pa so sistemi na njih preveč omejujoči? Kupiti solidno tablico za 400€, da se potem praši na polici ali pa se truditi s prodajo, je nesmisel.


Tudi to možnost dopuščam, in roko na srce, najuporabnejša stvar na svetu tablica pak ni, je le dodatek prenosniku (desktopu), in je v tem okviru drag spas...vseeno pa mislim, da lahko mnenje o stvari kvalitetneje podajaš, če si stvar preizkusil oz. si bil pri njej udeležen.
Kar se omejenosti tiče, je tukaj po mojem mnenju Android v prednosti pred iPad-i, vsaj tablice, ki so razširljive (usb, ...) in je nanje možno naložiti custom ROM-e, nisi vezan na Apple. Če pa delamo primerjavo tablice z namiznim računalnikom, pa glede razširljivosti oz. večnameste uporabe sploh ni vprašanja...tako kot ga tudi ni v primerjavi lap-top - desktop mašina.

LP, Runnagain!!

Truga ::

Okapi je izjavil:

1000 stripov, če jih kupiš, je recimo 1000 evrov (pa je več, ampak zanemarimo podrobnosti). Če kupiš e-tablico, da jih lahko normalno bereš (na veceju, v postelji, na plaži ... pač tam, kjer običajno bereš stripe), si prišparal 500 evrov. In 1000 stripov ni nič zelo posebnega, če si reden bralec stripov.

O.

Jaz sem sam zaradi stripov razmisljal o tablici. Nakoncu sem se premislil, zdaj jih berem pac kar na vaiotu.

BigFoot ::

Sem nekaj časa nazaj razmišljal da bi si nabavil recimo iPad ali pa Galaxy Tab, pa sem na koncu raje kupil 11,6" netbooka.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

GeRo ::

Npr. pri meni to žal ne pride v poštev. Meni je pomembno da je resolucija in kvaliteta (IPS) zaslona visoka. In mobilnost glede internet dostopa. Je pa notebook ali netbook definitivno boljša zadeva glede usb priklopov, itd. Cenovno pa če ti je pomemben zaslon te stane prenosnik kar precej več.

Brane2 ::

Tole je mogoče uradno rahlo OT ampak IMHO paše perfetktno sem:

Prvi Android SmartPhone:

Android 0.9
On the journey of life, I chose the psycho path.

M@73Y ::

Uporabnost tablice: Link: http://www.wimp.com/dadipad/
..jump into psytrance tunnel..

djordjevic ::

Ryanair je izjavil:

skika je izjavil:

Imam.

Na tablici kavč browsam/mailam, uporabljam za zapiske, občasno kakšne igre ali igrice, video (streamam), berem mango, kažem fotke, kaj nahitro naskečam ko pade ideja...

Skratka (meni) zelo uporabna stvar, ki hitro najde smisel veliko kje, kjer sploh nebi pomislil. Najboljša zadeva za casual portable computing.


p.s.: Pa super je za klasičen remote desktop, da si lahko na daljavo pripravim material za delo.
Podpis. Imam.

+1, HTC Flyer. Dodam še branje e-knjig, navigiranje po tujini s prednaloženimi kartami in, jasno, čekiranje mejlov, tvitov, fb-updejtov in še marsikaj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

tomaz- ::

imam. Uporabna zadeva. Zelo. Več možnosti uporabe so pa že navedli, tko da se ne bom ponavljal

filip007 ::

Od 300 do 500€ dati za ditalni okvir, se mi zdi neumno. Bi bila pa zelo dobra za kampiranje, bilo kje na avtobusu, v avtu, na vlaku, na letalu, v šoturu, na WC-ju, v Aljažem stolpu, v bolnici, v šoli...za tiste, ki resno radi igramo potem odpade. Ni lego kock, ni tipkovnice in ni miške, da bi se pa dodatno priklopilo je verjetno možno pa HDMI izhod na TV, samo to ni več PC potem...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nekikr ::

Zakaj bi dal 300-500€ za digitalni okvir, ko ga pa dobiš za 60€. Za tvojih 300€ in naprej dobiš že tablico :)

Spc ::

JayKay je izjavil:

Pa po vrsti:
Laptop
delo-web design/development
daljsi emaili
zahtevni office dokumenti
Tablica/telefon
hitro cekiranje mejlov
RSS/twitter cekiranje
casual gaming
branje knjig/revij
simple office dokumenti
hiter wireframing in prezentacije
video chat/skype
TV/VOD

in se kaj bi se naslo. Tablica je prirocen on-the-go device ki je sposoben veliko. Ne more pa v vseh primewrih nadomestiti PCja.

DVB-C/S/T ziher tablice ne podpirajo.
 

roCkY ::

Podpirajo pa HLS. Tablica brez (neomejenega) 3G je itak skoraj neuporabna.

ql000 ::

roCkY je izjavil:

Podpirajo pa HLS. Tablica brez (neomejenega) 3G je itak skoraj neuporabna.


Bi se kar strinjal. Rešujem z navezavo iPhone pa tethering prek DT pri Tušu, "neomejen" prenos. Mi še ni uspelo skurit tistih 2GB :) Ni mi jasno zakaj Samsung noče videt wireless omrežja, ki ga naredim z iPhonom. Vse ostale naprave se brez težav konektajo.

ql000 ::

Fak, zdele sem našel... Android ne podpira Ad-hoc brezžičnih omrežij! Pomeni, da sem na vikendu, pred sabo imam tri dni mira in ne morem z super duper Samsung Galaxy Tabom surfat po netu, ker ne vidi dostopne točke?!?!?!? Mislim, da sem nehal testirat zadevo... gre v kanto.

djordjevic ::

Mi ni najbolj jasno tole - sem že večkrat prek HTC Legenda ustvaril mobile hot-spot, nato pa se gladko povezal nanj s HTC Flyerjem (honeycomb).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mavrik ::

Ja, ker ti ustvari "infrastructure" omrežje, ne "ad-hoc". Isto naredi tudi iPhone, gl000, a si prepričan da nimaš kaj sfukanega na iPhoneu? Namreč iPhone ne bi nikakor smel ustvarjati ad-hoc omrežja, ampak infrastructure.

Druga opcija je pa da povežeš tablico čez PAN bluetooth (kar iPhone tudi podpira).
The truth is rarely pure and never simple.

ql000 ::

Uporabljam MyWi za kreiranje access pointa, mogoče je to problem. hmmm bom pogledal v nastavitve MyWi-ja.

kuglvinkl ::

Dost zanimivi rezultati. Samo 200 kupcev tablic.

A so non-geeks večji early adopters, ker so npr. podlegli marketingu?

roCkY ::

Meni se zdi pa kar precej. Do lani je bil praktično samo iPad. Ostalo so bile v glavnem neuporabne igrače.

Vsak izdelek mora dozoret. Table so v lanskem letu postale uporabne.

Kot sem že prej rekel. Brez stalne povezave v svet je nimam prakično kaj rabit. Torej poleg samega nakupa uporaba predstavlja stalen strošek.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193172 (2427) St235
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317516 (5738) St235
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479617 (6036) Malajlo
»

Kazen za parkiranje-kakšen znesek?

Oddelek: Loža
172416 (1984) T0RN4D0

Letalo v stolpnico.

Oddelek: Loža
91870 (1606) Tomi

Več podobnih tem