» »

Problem s skenerjem

Problem s skenerjem

kalcek16 ::

Ko skeniram katerikoli dokument mi na njem naredi rumene črte,zaslediu sem da Umax-ovi skenerji v windows xp neki zajebavajo in da dajejo rumene in zelene črte.(jaz ma Umax astra 200P) v windowsih 98 pa dela ql.Ampak jaz mam rajs xp,zato me zanima če so že kakšni popravki?

kalcek16 ::

SE opravičujem, imam Umax Astra 2000P

ali3n ::

poglej na Umaxovi strani, če so kaki novejši gonilniki?
+ preveri še na Microsoftu, če kaj omenjajo ta problem (search...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

guggy ::

Poznam problem iz službe. Vsi ti skenerji do 150.000 sit so relativno slabe kvalitete in optika pogosto dela te črte. Pomembno je če to dela takoj pri prvem skenu ali kasneje s pregrevanjem? Rešitve verjetno ni. Če ti omogoča skeniranje transparency (dia) poskusi še to in če se tam pojavi isti problem lahko skener samo vrneš. Vendar ne pričakuj da bo nadomestni kaj boljši, lahko le upaš. lp

ali3n ::

hm... gugi - sam zakaj pa v Win98 dela OK?
problem pomojem ni hardware-ski, ampak.... gonilniki?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

guggy ::

Se povsem strinjam, vendar gre tukaj za kombinacijo. Ker gre za relativno slabo optiko se resolucija napihuje softversko, sem spadajo tudi gonilniki, (poznam skenerje za miljon sit, ki zmorejo le 14 bitne globine in 4200 pixlov - vendar resničnih ne softverskih), zato ob preobremenjevanju skenerja ta pač ne zmore zahtevane naloge. Poskusi še z gonilniki itak jih dobiš na umaxovi strani ali drugih sajtih z gonilniki. Dia sem ti predlagal zato, ker se takrat optika bolj obremeni saj dela še z odbojem in je zato dober pokazatelj stanja in kvalitete skenerja. lp

ali3n ::

načeloma veljajo Astre za dost vredu skenerje - sploh glede na ceno. Takih anomalij (opisuješ rumene črte) sigurno nebi smelo bit. Možen razlog je tudi moire... Če ti ne bo z novimi (drugimi - lahko probaš tudi kake starejše!) gonilniki uspelo odpraviti te napake ti svetujem, da pokličeš uvoznika (JAE d.o.o.) - in se posvetuješ z njimi.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umax AstraNET iA101

Oddelek: Pomoč in nasveti
151381 (1381) gm80
»

skener

Oddelek: Strojna oprema
81217 (1140) BoBi
»

UMAX ASTRA @ winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111057 (946) rc-car
»

Umax Astra 3400 in W2K

Oddelek: Strojna oprema
9915 (835) Borci
»

Skenr

Oddelek: Kaj kupiti
181734 (1516) PIII850

Več podobnih tem