» »

UMAX ASTRA @ winXP

UMAX ASTRA @ winXP

rc-car ::

Vem, da je debata na to temo ze bila, in da je eden na dolgo in siroko se o tem razgovoru, sam jest tistga ne najdem..

Imam skener UMAX ASTRA 2100U prikljucenega na USB..
Problem je da mi winsi sami instalirajo svoj driver za skener, neglede na to, da jest ze prej instaliram iz CDja..
Z driverji od windowsow skener sicer dela, ampak moras skenirat z tistim twainom od winsow kjer ne mores nastavit cisti nic!!
Z UMAXove strani sem potegnil nek fix al addon za XP, sam tist nic ne pomaga.. Kako nej instaliram tega hudica, da bom lahko skeniral z UMAXovim twainom??

Thnx!! :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

BigHugo ::

Poglej na Umaxovi strani.
V WinXP dela brez problema (sam imam 2200 model).

LP BigHugo
LP BigHugo

andrej ::

zadeva dela cisto ok tudi z w2k driverji. Finta, ki jo moras uporabit je ta:
1. skener NE sem bit priklopljen
2. instaliras gonilnike
3. rebootni.
4. priklopi skener...

Zadeva potem dela... Vsaj na mojem starem 1212U je blo tak...

Ce si zdaj ze instaliral kaksne gonilnike jih moras vse popucat prej...

rc-car ::

Jest sem to naredu tko, sam nisem rebootal masine ampak kar prikljucu skener (USB) pa ni delal...
Bom probal se tko.. Drgac bo treba pa kak cel driver za XP dol potegnt.. :(
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ToniT ::

Naredi tako, kot ti je andrej rekel. Meni Umax 2100U dela bp.

rc-car ::

Sem z neta potegnu driverje za XP (9MB :\), instaliru, robootal in ne dela! Ist kot prej.. Mi nekej javka naj preverim SCSI kontroler.. Pa mam USB skener.. :\

What to do?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

andrej ::

kot sem prej reko mora prejsnje driverje cisto popucat! Mislim, da bi mogo nekje na netu naj tudi en programcek, ki ti to naredi...

rc-car ::

Aja? Mogoce ves kako se mu rece?
Jest sem pobrisal v ControlPanel Prejsni VistaScan (ki ni delal..) v Device Managerju pa sploh ni bilo videt skenerja..

Ima mogoce kdo link do tega programcka?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

BigHugo ::

Daj prečitaj si še ta post.
Meni in ostalim dela brez problema.

LP BigHugo
LP BigHugo

rc-car ::

BigHugo tnx, sem naredil po tvojih navodilih v tistem postu in dela!

Sam neki me se zanima, zdej se je v trayu pojavla ikonca Safely Remove Hardware. Ko kliknes gor zgleda kot, da je to tko, da lahko potem odklopis skener.. Je to tko? Kaj ta ikonca pomeni in kako se je znebim? :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

BigHugo ::

vse USB naprave lahko vklopiš ali izklopiš med delovanjem.

LP BigHugo
LP BigHugo

rc-car ::

To vem, samo zakaj potem tista ikona v trayu?

Ko zazenes pise:
Safely Remove Hardware
Select the device you want to unplug or eject, and then clisc Stop. When Windows notifies you that it is safe to do so unplug the device from your computer


Potem sta dva gumba. Properties in Stop. Properties ti da lastnosti od driverja, Stop pa nardi zgoraj opisano (nisem probaval..)

Kako se znebim te ikone?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LEOScan-S3 driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
6921 (819) cekr
»

Scanner?

Oddelek: Kaj kupiti
161887 (1672) Webmojster
»

geforce al procesor

Oddelek: Kaj kupiti
201390 (1145) BigHugo
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132184 (1993) andrej
»

Antivirusni program za XP?

Oddelek: Programska oprema
131437 (1240) BigHugo

Več podobnih tem