» »

Šola o donosnem projektu - ali kaj je delodajalec pripravljen plačati dobro

Šola o donosnem projektu - ali kaj je delodajalec pripravljen plačati dobro

donfilipo ::

V sosednji temi je jure omenil plačilo 3000€. Če dobiš toliko, se lahko postaviš v javnem skretu ob Janšo ali Jankiviča in ni bojazni, da bi zamrznil zaradi kompleksov:)

In zdaj. Ker so časi precej čudni, Jure pa eden redkih humanistov, sem se odločil da tako senzacionalno novico velja raziskati.

'Imam par projektov, plačilo je trikrat toliko kot zaslužiš zdaj, obvladat pa moraš Javo, poznati arhitekturo sodobnih računalnikov in optimizacijo algoritmov za iskanje (delo se v glavnem vrti okoli Lucene/SOLR). Sicer je zaželjen vsaj magisterij s tega področja, a če pokažeš znanje, nikogar ne bo motilo, da papirja nimaš.'

Morda od jureta še kakšna dodatna informacija?
Pol pa se zaletimo:)

Moram povedati, da tudi sam JAVE ne poznam in se bo profesor sam še najbolj učil, učenci pa lahko obilno dodajali znanju!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Morda od jureta še kakšna dodatna informacija?

Da iščemo tudi kandidate za mlade raziskovalce, ki bi se s tem radi ukvarjali - v takem primeru nam jih plača celo EU.

luli ::

Tipicno. Uspesno slovensko podjetje z subv. Delavci.

jype ::

luli> Tipicno. Uspesno slovensko podjetje z subv. Delavci.

Po skoraj letu dni še nismo našli nobenega ustreznega kandidata, ki bi to znal, tako da s subvencijo jasno ne bo nič, se mi pa ne zdi nič narobe, če se v praktično bazične raziskave vlaga tudi v za industrijo zanimivih panogah.

Če se javiš in imaš ustrezne papirje, je pa to free money, ki sem ga jaz plačal od svoje plače, tako da ti ga z veseljem podarim (namesto da izgine nekam drugam).

GoodSatanist ::

donfilipo je izjavil:



'Imam par projektov, plačilo je trikrat toliko kot zaslužiš zdaj,


3*0=0;((
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

donfilipo, v čem točno je problem? Se ti zdi 3 jurje preveč ali premalo? Se ti zdi, za jype nabija in dejansko nima dela, za takšne ljudi? Ne štekam.

jype ::

Zdi se mu fino, da delo je, pa žalosten je, da ni nikogar, ki bi ga sprejel.

Se mi zdi.

GoodSatanist ::

Jype, a bi mogoče lahko spisal nek dokument z neko konkretno nalogo, pa da vidimo če bi bili temu kos? Drugače pa dvomim da ne moreš v enem letu najti koga, ki bi to znal... nekateri moji sošolci s fakultete so znali nadmudriti svega i svašta...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

donfilipo ::

IceIceBaby je izjavil:

donfilipo, v čem točno je problem? Se ti zdi 3 jurje preveč ali premalo? Se ti zdi, za jype nabija in dejansko nima dela, za takšne ljudi? Ne štekam.


3000 je super. Skoraj bajka. Za povprečnega slovenca.

Pri otipavanju projekta pa bodo fantini in tudi jaz videli, otipali, kaj dejansko do uspeha manjka. Jaz sicer zase že slutim:), ampak hej šola je za vse!

Obdelal bom elemente, kaj je java, kako izgleda, ....itd, jure in poznavalci pa 'pizdili' nad našim neznanjem. Šola!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

GoodSatanist> Drugače pa dvomim da ne moreš v enem letu najti koga, ki bi to znal...

Problem ni, da ne bi bilo ljudi, ki ne bi znali - problem je, da so ti ljudje polno zaposleni v zelo dobro plačanih službah.

Ni jih pa veliko, to pa drži.

donfilipo> Obdelal bom elemente, kaj je java, kako izgleda, ....itd, jure in poznavalci pa poudili na našim neznanjem. Šola!

Joj, s tehničnimi podrobnostmi je križ, ker o njih lahko govorimo šele po podpisu ustreznih zagotovil, da se o teh rečeh ne bo govorilo izven dogovorjenih okvirjev.

Java je zgolj okolje - delo nima veliko zveze s poznavanjem programskega jezika, je pa to skoraj nujno, da se lahko učinkovito dela (obstoječa rešitev je napisana v popolnoma drugačnem okolju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

A20 gate ::

donfilipo je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

donfilipo, v čem točno je problem? Se ti zdi 3 jurje preveč ali premalo? Se ti zdi, za jype nabija in dejansko nima dela, za takšne ljudi? Ne štekam.


3000 je super. Skoraj bajka. Za povprečnega slovenca.

Pri otipavanju projekta pa bodo fantini in tudi jaz videli, otipali, kaj dejansko do uspeha manjka. Jaz sicer zase že slutim:), ampak hej šola je za vse!

Obdelal bom elemente, kaj je java, kako izgleda, ....itd, jure in poznavalci pa 'pizdili' nad našim neznanjem. Šola!

donfilipo > Razsvetli nas v katerih stvareh si ti boljsi od povprecnega developerja.

donfilipo ::

Jure imaš ZS. Ko boš zaslutil talent ga pokliči. Zdaj TU pa šofiraj navidezni projekt, ki tebi da več kot nek test ali pogovor, bralcem pa osnove tega, kaj se v real money svetu res rabi!


Bom šel po korakih, počasi kot pri Gideju in Camusu...spuščal tudi vice, ampak vsak dober delodajalec bo pa lahko videl, če bo kdo pokazal da je res talent! In na ZS se zlahka pogovorita.

Ker pa je IT hot real money, Gide pa mrzel ta topel, pričakujem da se lahko namesto monologa lahko ogromno naučim, kar bo vsekakor zanimivo predvsem za tiste nadebudne mlajše.

Razsvetli nas v katerih stvareh si ti boljsi od povprecnega developerja.


Grd sem, smrdim in pa pojma nimam o developingu.
Imam pa nekaj smisla za to, kako se na povsem nestandardne načine, da kako reč tudi naučiti.
8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

donfilipo> Jure imaš ZS.

Imam jih že precej (tvojega pa ne). Žal moram opozoriti, da v zadnjem času pride na razgovor tudi po več deset kandidatov, pa nihče od njih ni izbran. Seveda ljudi potrebujemo, zato se ne moremo nehat ukvarjat z iskanjem.

black ice ::

jype je izjavil:


Da iščemo tudi kandidate za mlade raziskovalce, ki bi se s tem radi ukvarjali - v takem primeru nam jih plača celo EU.

Če pravilno razumem (vsaj prejšnje razpise za mlade raziskovalce) moraš za morebitno pridobitev statusa mladega raziskovalca imeti dokončano prvo stopnjo, mar ne?

donfilipo ::

Ponavljam.

Predvidevam da poleg formalega ZS, in sklepanja razmerja, mnoge od učenja donosnih poslov nekako odvrača to, ker ne vedo, kako sploh to približno izgleda. Niti približno. Drugo je, ker niti ni ene fine lahke tabele, ki bi jo lahko JS izdelala s svojimi megadataminingi, namreč kateri so ti donosni posli. A to naj bo druga tema.

Strah pred neznanim je hudič, delne poznavalce pa dobijo v roke strokovnjaki, ki hočejo rezultat čimprej. In kar jaz trdim, so besede kakih 20 študentov s FRI, ki so trdili, da jih tam učijo zastarele in brezvezne reči. Pa da vidimo. Namreč ni čisto tako, so pa tudi čisto druge poti! V tej šoli pa bom poskrbel, da bodo vsi, od šlosarjev, do reperjev in SMS ekspertov,....videli kako to izgleda. En tak virtualen projekt, kaj se je dejansko treba naučiti (in se bom tudi sam učil:)pri 53letih skurjen in po doktrini znanstvenikov edino še rahlo predolg za v žaro;((. In če vsaj nekaj uspe meni, dohtarju šnopsa in ostalih drog, potem upam vsaj, da bodo nadebudni mladci dobivali ideje voljo in znanje.

Ker pred davnimi leti, sem pa v enem takem testu, recimo temu inovativnega mišljenja le skuril mašinerijo8-O.

Kramp zahteva nekaj. Mišice in kolikor toliko zdravo hrbtenico. Od tu naprej, se pa misteriji o poklicih in to celo ZELO DONOSNIH samo po nepotreben večajo, pa to kot kaže za nacijo ni dobro. Slo-tech je že ponudil nekaj predavanj, ...zelo odličnih v obliki filma, ampak če so pa zraven še vaje in zajebancija v živo, pa ima po moje tudi nek efekt.

Vsi programerji praktično vedo kako in kaj dela šlosar (vsaj upam:) šlosarji in veliko sicer tudi talentiranih ljudi pa nikakor kaj delajo developerji!!! Za to gre primarno v šoli donosnega projekta, je pa jasno da s samo šolo pa se zaenkrat ne služi8-)

Pa še nekaj je zadaj. Taka šola je eksperiment, je povsem demokratična in odprta. In nekaj jih je že bilo. Manjkal je le en trd bumbar, ki bi ponujal in zahteval razlage tudi za tiste, ki jim mlin ne dela čisto v matematični, ampak predvsem fuzzy in še blurry logiki8-)
Ker vem, da imata obe določene prednosti pri različnih opravilih, snovanjih in predvidevanjih.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Evo ker se še lovim, da preidiem iz filosofic mode na technological mode razmišljanja, danes samo en tak nasvet....- ...opazovanje starca. True events.

Davni sosed ultra mlad junc, so bili globoko v puberteti. Prve tete, težave v šoli, jasno Cankar pa slovnica, pa zgodovina in..... Poznamo. Pa so posegli malo po kokici, horsiju in tako je šlo lepo v smer zu grund.

Slučajno je stric filip dobronameren in hudiča pozna. Pa sem eno mamico lepo na kratko naslovil. Sinko je na krivih potih in bo zabredel globoko....ČE....
se, ker ga veseli IT, hitro ne vpiše na vse razpoložljive tečaje IT....mimo formalnih zofofilskih šol...in kot samouk začne delati pri privatniku tipa: 'we don't brake for nobody'. Ja spaceballs:)

In glej hudiča tak privatnik, ki je rabil samouke iz IT (ker so bili 1500€ cenejši kot pravi strokovnjaki:) je bil, gospa ga je z močnimi vezami zagrabila za muda, in sinko je začel delati in obredel vse tečaje. Še danes ne loči Kanta od kontejnerja za odpadke8-), ampak vozi se z BMW7, ima hišo, vredno med brati pola miljunčiča in ko sem ga na zadnje videl izgleda zdrav. Celo nekoliko manj škrt, ko sem predvideval8-)

Tako da, ker sem ravno videl MVA oglas. Razmislite o tem. To so usmerjene šole, ki nosijo DENAR, ata filip pa danes sicer kar dobro ve zakaj je dober včasih tudi Kant, ali Lacan, ali Žižek, ve celo kako cca. deluje kokica in horse...ampak pravo pot do denarja, sem pa kreten izpustil;((

Torej, če imate voljo in povrh še talent, na MVA odmah!

Tu bomo pa z jupetom obrali predvidevam tudi druge poti, ne jure?8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ZaphodBB ::

Don, podpiram projekt.

Pokaži Slovenskemu sajberspejsu kako zgleda pot v prihodnost. Vsi neposvečeni mrko gledajo v robotske gospodarje, daj loti se tega eksperimenta in opiši pot.

ssokec ::

kaj pa če si prestar za MVA in bi rad samo zamenjal službo, ker imaš dovolj dosedanjega programiranja?

Okapi ::

Vprašaš se, kaj še znaš delati, in če ne znaš nič uporabnega, se vprašaš, kaj bi rad znal, in se začneš izobraževati, formalno ali neformalno.

O.

donfilipo ::

Kot je rekel Okapi.

Sam sem dodal malce preveč Sokrata, za osebni življenski stil, kar zna biti ekstremno nevarno (The unexamined life is not worth living:)...ampak za tole šolo pa evo. Začel bom pri Homerju in podajal vtise in ideje. Pa da vidimo. Tole je lordovska pot se mi zdi.

http://www.homeandlearn.co.uk/

In ko nekaj predelam, pa poročilo in naprej.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

garamond ::

Hej donfilipo, opozorilce: da te ne bo na koncu preveč zaneslo. Tako kot je bilo Aristotelu najvišja možna srečnost razmišljanje samo, je nekaj podobnega s programerji ... rezultat dela pa samo pika na i, bistvo pa je proces. Thinking whole day long, creating systems whole day long, changing pixels on the screen whole day long.

No, da vidimo, kam bo šla tema naprej, in le pogumno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

donfilipo ::

Me bo ja zaneslo. Še zmeraj me je:)

Pa nič zato. Tistih par, ki naj bi jim to prineslo izziv in bodo yupetu (pa še kar nekaj ZELO sposobnih meneđerjev sem videl preko TV:) poslali mail:

"ejga jest mam pa tko zlo fajn attitude do mavričnih in znam sve, a mi lahko pomagaš poiskati job?";((

pa bodo jasno morali vedeti, da če kdo plača, dano delo zna tudi oceniti na podlagi parametrov: znanje, izkušnje, prodornost idej.... in najboljši tudi izvirne in nekonvencionalne rešitve. Ker to pa da še največ investicijskega zaleta izpod prašičkov tistih, ki dejansko imajo preveč in hočejo še več:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje so naše ladje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
788412 (5007) krneki0001
»

Assange išče ekvadorski azil

Oddelek: Novice / NWO
4814435 (9343) MrStein
»

Ali gre zahod v pi***? (#2 edition) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14913082 (11039) Ramon dekers

Več podobnih tem