» »

NTFS particija

NTFS particija

teac ::

A Partition Magic podpira spreminjanje NTFS particije v FAT32 particijo.
Rad bi spremenil NTFS particijo v Fat32, pa me zanima če to gre.
Da malo razložim:
Do včeraj sem imel inštalirane XP-je, pa sem se odločil, da jih bom uporabljal kot drugi OP, ker pač še niso tako podprti z gonilniki...itd...
Zdaj pa sem na primarno particijo dal WinME, ki pa seveda ne prepoznajo particij, ki jih je ustvaril XP (torej ntfs al nekaj takega).
A lahko to rešim z Partition Magic-om???
LP :D

Paramedic ::

Odgovor je: da, vendar le z najnovejšim.
End transmission.

||_^_|| ::

drgač pa loh uporabš ukaz convert u "dosu" u xpjih

andrej ::

v XP-jih se je NTFS malenkost spremenil, tako da to delaj z izjemno previdnostjo! Osebno bi raje te podatke presnel kam drugam, particijo preformatiral na FAT32 potem pa te podatke nazaj presnel.
||_^_||: convert ne more convertirat NTFS v FAT32 ampak samo FAT/FAT32 v NTFS!

bostjan1s ::

Se da, jaz sem tud neki v tem smislu si convertal...

andrej ::

bostjan: a lahko navedes komu je bil namenjn tvoj post. Kot odgovor teac-u ali meni, ali komu drugemu?

Flega ::

S katerim programom lahko NTFS particijo vidim, berem in pišem pod Win 98?8-)

JLP ::

Z NTFSDOS podjetja Sysinternals.
Live long and prosper!

appz ::

obstaja en nemški program in sicer "xdisk"
je res najbolsi kar se tega tice ker prepozna vse mozne particije in jih lahko tudi detljno sformatira itd.--priporocam!!

Flega ::

Ja vse to ke lepo in prav. NTFSDOS je navoljo samo za branje, medtem, ko je treba za celo verzijo plačati dost dnara. Kaj ne obstajajo samo kakšni gonilniki, ki bi omogočali, da je NTFS particija vidna, ter se da na njo pisat in iz nje brati.

Loki ::

Andrej a je kej novga v NTFS 6?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

NTFS 6 ne obstaja. Niti NTFS 5.1 ne, ceprav marsikdo to tece NTFS-ju v XP-jih. Verzija v XP-jih zaenkrat ostaja 5.0. Zaenkrat zato, ker niti pri MS tocno ne vejo. Nekateri pravijo 5.0, ponekod je zasledit 5.1, itd...
Skratka, vecjih novosti ni. So pa nekatere manjse spremembe v headerjih, s katerimi pa imajo imaging programi tezave. Razen novega Ghosta 7.0 kot mi je znano...
Drugace pa je ze sam NTFS zelo funkcionalen in vsebuje zelo veliko lepih featurjev - ce bi jih ljudje le bolj uporabljalil..

`DoC ::

Kolega je imel iste probleme kot ti in se je kar dosti namatral da je nazaj v FAT32 convertu particijo na disku. Se bom mal kasneje pozanimu kaj je naredil....8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233199 (2793) andrej
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222266 (1964) Tito
»

DOS zagonska

Oddelek: Pomoč in nasveti
111016 (898) dr.J
»

2 problems

Oddelek: Operacijski sistemi
131047 (855) Elemen_T
»

NTFS => FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
101222 (1105) Dexxx

Več podobnih tem