» »

NTFS->FAT32

NTFS->FAT32

Matek ::

KEr sem imel probleme z WinXP sem jih vrgel dol in dal gor WinME. Eno particijo sem imel za dokumente, MP#-je in podobno. NA njej ni blo nič inštariranega. Bla pa je NTFS. WinME je ne najdejo, ker ni Fat32. Kako jo pretvorit?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

Brez podatkov - enostavno. Formatiraj.
S podatki - jeba. Inštaliraj XP še enkrat (Me+XP). prestavi stvari v drugo particijo in formatiraj tisto NTFS kot FAT. Prestavi vse še enkrat in na novo naloži Me.

Mogoče obstaja kakšen program s katerim se v Me da delati z NTFS (da rešiš podatke), poglej malo po forumu, o tem se je že govorilo. Vendar v končni fazi le formatiraj disk v FAT.

Koci ::

Z Partition Magic 7.0, čeprav meni ni prijelo. Mi javlja neke napake. Najboljši bo res format.
Panta rei!!

Quickbeam ::

Bi bil kakšen program za dos ki lahko spremeni velikost particij, naredi novo particijo brez da bi zgubil podatke?

andrej ::

Partition Magic zna to.

Matek ::

Okej, hvala vsem. Sem rešil podatke z enim programčkom, ki se imenuje Partition star. Partition magic poznam, sam ga nisem mel pri roki. Simons, probaj s tem programom, dela tud v dosu. Jaz sem samo v winsih spremenil file system v Fat32, rebootno, pa je blo okej8-).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Justy ::

MadManMato a lahko prosim das link kje bi se dalo ta programcek dobit...

Hvala, LP

Quickbeam ::

Partition magic sem slišal da zasede precej prostora, bi bla kaka verzija, ki jo spraviš na ne preveč disket?

Andor ::

Obstaja nek gonilnik za datotečni sistem NTFS v Win 95/98, ki se imenuje NTFS File System Driver for DOS/Windows.

Mam ga na cd-ju revije Monitor: Naj programi 2000.

Sam preizkusil ga pa nisem...
Če ga pa vseeno kdo rabi lahko pošljem po mailu.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

Marjan ::

ko že ravno govorite o tem...

Kakšna pa je sploh razlika med NTFS in FAT32?

Jaz imam 1 particijo FAT32 in winXP, pa me zanima če bi pretvoril v NTFS kaj s tem pridobim? Ali morda izgubim?

andrej ::

razlika je zelo velika. Ce mas samo Windowx XP na racunalu potem uporabljal NTFS. Edini razlog za FAT/FAT32 je ce mas vec sistemov na disku.

Prednosti NTFS-ja:
- varnost (za vsako datoteko lahko poves, kdo jo lahko uporablja in kaj lahko z njo dela)
- enkripcija (ti lahko datoteko zasifriras tako, da jo lahko samo ti vidis vsebino)
- podpora za vecje particije in datoteke
- journaling. vse kar se dogaja na disku se dogaja v obliki transakcij. tak da ce rescimo zmanjka toka bodo NTFS podatki ostali konsistentni. To sistem garantira. Docim pri FAT so velike tezave.
- pa se cel kup drugih lastnosti, o katerih nebi sel v detalje. Vec pa lahko najdes kar na MS webu, ali ce v googlu poisces NTFS.

Quickbeam ::

Pa se splača oz. je tak v redu če konvertiraš v ntfs da nebi zgubil podatkov namesto formatiranja? Je mogoče formatiranje boljše?

Marjan ::

hvala za info andrej :)

Vidm da bom kar mogu presedlat na NTFS :\

ToniT ::

Lahko brez problema konvertiraš.

Matek ::

Tukaj mate partition star. Ful dober majhen programček za particioniranje. Dela tudi v dosu.

Name: UNREGISTERED!
s/n: PS1-E389N-ED81U-BB7D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353343 (2167) teedy
»

Problem pri fat 32 disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
61267 (1197) Han
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233172 (2766) andrej
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222256 (1954) Tito
»

NTFS particija

Oddelek: Programska oprema
12918 (743) `DoC

Več podobnih tem