» »

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov

1
2
3 4 5

bluefish ::

Odvisno od objektiva.
Efekt je sicer malce slabši kot pri večjem senzorju.

Glede cene pa bo verjetno vpliv na starejše modele. NEX-5N, ki sedaj stane okoli 600EUR, namreč prav tako dobi naslednika.

Za ostale znamke ter modele pa počakaj še na kako drugo mnenje, ker jih toliko ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Janac ::

Olympusa, ti kasneje zaradi kvalitetne optike ne bo zal.

komar88 ::

aja meni se gre tudi za to, da bi bila zadeva v velikosti podobna z kompaktom..
Janac: tole pa grem sedaj malo prečekirat ;)

LP

komar88 ::

Janac, mi je postal všeč tisti Mini PEN, ki ga imaš ti...
me zanima, če ima zadeva že vgrajeno bliskavico? in kakšen se kaj tebi zdi? kolikšen je čas vklopa? itd.

LP

Janac ::

nima vgrajene bliskavice je pa prilozena...

nevem kako se mi zdi, ker po mnenje forumasev neznam fotografirati.

Switch on Time to Taking a Photo 2.6s

Janac ::

bliskavica:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

komar88 ::

Janac, koliko časa pa je trajalo, da si ga dobil? tukaj piše dobavni rok 15 dni, jaz pa bi ga v 18 dneh že želel imeti..

Janac ::

3 dni

BigWhale ::

Pojdi v trgovino in sprobaj zadevo! Primi v roko, naredi nekaj fotk. Potem primi se DSLR in naredi isto.

Ergonomsko so tile 4/3 kamere cisti zabluz. Imas neko malo zadevo, ki jo je najlazje drzati z 2x dvema prstoma, a ze malo vecji objektiv ti jo vlece navzdol.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz bi kupil DSLR že zaradi robustnosti, da funkcij in sposobnosti ne omenjam. Zdaj pa... keš je le keš. Pojdi v trgovino in probaj sposoditi aparat za 1 dan oz. naj ti kdo posodi. Isto z DSLR. pa probaj video, snemanje v svetlobo, v senci... Jaz vem, da DSLR je čist druga pesem, vsaka funkcija ma svoj gumb... ta glavna stavr pri fotkanju pa so itak objektivi in senzor, sam... kaj je bolj važno: da fotko sploh nmaš (tu ti vsak kompakt za 100 e prav pride) ali vrhunskost (če bi to iskal te teme ne bi odpiral). Če hoše samo sliko in da doma ni treba nič popravljati, potem kar pojdi v res dober kompakt in pozabi na 3/4, če bi se rad igral pa pojdi na DSLR in pozabi na 3/4.

Ampak to sem jaz, mam DSLR in kompakta. Kompakta ne prižgem nikoli več.

Rabljene robe imaš precej, tko da za ta denar dobiš že kak dober rabljeni vstopni DSLR z objektivi. Ampak... to je začetek ;) Firme: Canon in Nikon imata stabilizacijo v objektivih, kar je fajn ker jo rabiš res samo pri tele, sam po drugi strani so pa objektivi pol dražji... Eni hvalijo nove Pentaxe (stabilizacija v ohišju), ni pa toliko rabljene robe.

zz

komar88 ::

@BigWhale: Sem bil v trgovini, tam sem poizskusil EOS 600D in pa Nikon 1 J1, Olympusa pa še ne..

@Zvezdica: Z veseljem bi vzel DSLR pa se boljim, da se mi zadeve na bo ljubilo nositi s sabo..
Torej ti misliš, da m4/3 niso vredu zadeve in da bi bil kompakt boljša izbira?

LP

Zvezdica27 ::

lp,

sploh ne. To si moraš odgovoriti sam. To ej tko kot da bi ti rekel, da ti zrezki ne smejo biti všeč. Jaz ti govorim, da so makaroni bolj zdravi, če pa že pa vsaj puranji zrezek. Če pol ti naročih svinjino, je to tvoja stvar, sem pa pripomil, da sam kompakta ne prižigam več. DSLR je težek samo če maš s sabo vedno vso robo. Malo predvidevaš uporabo in lahko z enim objektivom pokriješ dan.

najpšrej se odloči kaj bi rad, gotovo je 3/4 vrhunski, sam za ta denar, dobiš rabljene DSLR in za isti denar bi jaz vzel DSLR, ki omogoča vseč - če pa boš to izkoristil pa sam veš....

zz

komar88 ::

aha, sem ravno danes videl v katalogu od leclerca (nekako tako, tega si nikoli ne zapomnim),da dobiš Nikona D5100 za 670€ in pa bon za 150€ nakupa.. Misliš, da se splača in ali je D5100 vredu mašina?

Janac ::

jaz sem hotel vzeti D3100 pa sem potem storniral, ker ima samo 1 leto garancije

komar88 ::

koliko pa si je pričakoval?

Janac ::

vsaj 2 leti

nejcek74 ::

Prakticno edina prednost 3/4 pred DSLR je v tezi in velikosti aparata. Recimo meni to odtehta, ker se mi v naravo in na potovanja ne ljubi vlacit prevelike zadeve, oziroma si zelim cim manj. V primerjavi z naprednimi kompakti pa imas moznost menjave objektiva. Drugace pa glede upravljanja ni nujno kake velike razlike glede na vstopne DSLR, se pa razlikuje od modela do modela.
Je pa tako da jaz se zbiram peneze :) za 3/4, DSLR najveckrat ostane doma v predalu, po svetu pa trenutno hodim z Agfo, ki jo prekasa vsak telefon s fotoaparatom.
*in je katastrofa od fotoaparata, ampak po svoje blazno zabavno fotografirat s fiksnim objektivom. Naenkrat nemores (ni potrebe) po zoomiranju ampak se zacnes prestavljati po okolici, da poisces pravi pogled. Po mojem je celo bolje tako zacet fotografirat. Skoda samo ker so jpg-ji neostri in ker strasansko izkrivlja sliko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Janac ::

katerih nastavitev ali funkcij pa micro nima pred digitalnem slrju?

Zvezdica27 ::

lp,

noben ni rekel, da 3/4 nima prednosti... odvisno z akaj rabiš; lažji, bolj user fiendly, slike so skor 100% bolj lepo zasičene kot na DSLR, nima optičnih viewfinderjev, lažje snemat video (najbrž pa ni eksternega vhoda za mic), cenejši od primerljivo hi-end DSLR itd...

Zdaj pa enemu je to +, drugemu -.

3/4 je čist fajn zadevca in 95% profiamaterjem (tud men) bi služil zelo dobro.

Ker pa mamo denar, čas in ego... si pač kupimo DSLR čeprav ga ne izkoriščamo. Torej: zame ali top shit 3/4 ali entry DSLR ni dileme: entry DSLR pa en dober dober wide-standard objektiv, kvaliteten flash in en povprečen tele. Če je denar še fish. To je to.

zz

Janac ::

micro je prihodnost :)

bluefish ::

Ni.
V tem trenutku je m4/3 podoben trend kot so bili DSLR-ji. Prednost vidim le v modelih z APS-C velikostjo senzorja.

Ideal bi bila pa itak kaka Leica M9 za zmerno ceno - FF senzor v relativno malem ohišju.

Janac ::

velika prednost je tudi cena, pm1 dobis ze za 350eurov. Vstopni DSLR pa za 470eurov

bluefish ::

Enako lahko rečeš za kompakte, pa imajo svoje prednosti ter pomanjkljivosti.

Janac ::

Ok.

povej mi pomanjkljivosti pen minija

bluefish ::

Kot sem zapisal v predhodnem postu - velikost senzorja, ki je skupna večini teh aparatov. Le Sony ter Samsung (morda še kak proizvajalec) vgrajujeta senzorje enakih velikosti kot v DSLR.
Saj OK, za večino to ni opazna slabost, ki bi se odražala na fotografijah nedeljskih izletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Če hočeš dobro uporabljat, moraš dokupit iskalo. Fotografiranje s fotoaparatom v iztegnjenih rokah je bližnjica do stresene slike.

O.

Janac ::

saj kljub temu je veliko vecji senzor kot pri digitalnem fotoaparatu

Okapi je izjavil:

Če hočeš dobro uporabljat, moraš dokupit iskalo. Fotografiranje s fotoaparatom v iztegnjenih rokah je bližnjica do stresene slike.

O.


iskalo pa stane najmanj 100e + potem odpade bliskavica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

Janac je izjavil:

iskalo pa stane najmanj 100e + potem odpade bliskavica
Bliskavica je itak za okras, iskalo pa naj bi uporabljal večino časa.

Okapi ::

Ja, samo cenovna razlika do DSLR se precej zmanjša z dokupom iskala.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Janac ::

tale pm1 ima 2 leti garancije napram vstopnem DSLR-jem nikon D3100 za 470eur ima le 1 leto...

bluefish ::

D800 recimo ima tudi eno leto garancije. Tvoj point?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BigWhale ::

Na koncu prides do spoznanja, da ce se s fotografijo ne mislis bolj resno ukvarjati, potem ti 4\3 aparat ne prinasa prakticno nobene prednoti pred nekim spodobnim kompaktom. Edino hitrost zooma gre v prid 4\3.

JayKay ::

zato pa ne kupis m4/3 pac pa nekaj s aps-c senzorjem. recim onex serija je malenkost vecja od enega olympusa,ampak dosti manjsa od kakega cenovno primerljivega dslr-a. Sem vec kot zadovoljen s nex-5n, ga normalno nosim okrog, tudi s 55-210 zoom leco. ogromno nastavitev (sicer tudi v p&s mode dela super slike)in vedno vec objektivov (hint 50mm f1.8 leca)

mile ::

BigWhale, pa si ti kaksen micro43 fotkic dejansko uporabljal ali samo neki lapas tuki?

Ce je kaksen sistem nezbalansiran je to nex s svojimi objektivi

imam Olympusa e-pl1 + Panasonic G1 (oba fotkica sem kupil po 150€,senzorji tukaj so res ze out-dated, ma se vedno dobri)
Samyanag 7.5 (240€)
Panasonic 20mm 1.7 (250€)
Olympus 45mm 1.8 (240€)

in grem komot na sprehod s kamero okoli vratu in se oba extra objektiva v zepih, in govorim o poletni kolekciji.

Meni je micro43 odlicen kompromis med velikostjo in kakovostjo, kar asp-c brezrcalci ne bodo nikoli dosegli, vsaj z neko normalno
corner-to-corner zmogljivostjo in da dejansko objektivi ne bodo gromozanski.

poglej si zeis-a 24mm

jaz vidim prihodnost v pocenih FullFrame fotkicih, kar naj bi Nikon pricel z D600, in po drugi strani dejansko majhni brezzrcalci.govorimo o kombinaciji body-a in objektiva,kjer objektivi dejansko normalno risejo izven centra slike, ne kot recimo NEX-i

Nimam problem-a preklopit na drugo znamko, ampak trenutno me cisto nic ne vlece k Sony-u..

Evo se moje slike
http://www.flickr.com/photos/vagabund-s...

Janac ::

lejte tole:

bluefish ::

mile je izjavil:

... kjer objektivi dejansko normalno risejo izven centra slike, ne kot recimo NEX-i...
Gledam testne posnetke, pa se mi zdijo normalni.
Drugo je seveda, če se greš pipetkanje. V tem primeru še FF ni varen.

BigWhale ::

Ce bi se ljudje znali normalno pogovarjati ...

mile je izjavil:

BigWhale, pa si ti kaksen micro43 fotkic dejansko uporabljal ali samo neki lapas tuki?


Saj ne, da bi to moral tudi v resnici storiti, ampak ja sem. Pa ne samo enega. Problem teh aparatov ni samo v pomanjkanju nabora objektivov ampak se marsikje drugje. Saj so ze prej povedali ... Viewfinder recimo, ce ga nimas moras delati z ekranom. Slikanje s stegnjenimi rokami je nerodno, v mocnem soncu bo se tako dober LCD preslab. Ce mas LCD viewfinder v mocnem soncu nisi kaj prida na boljsem. Jaz ga na oko ne morem pritisniti, ker nosim ocala.

Marsikateri aparat je brez flasha (built in flashi so tako ali tako vecinoma zelo neuporabni) vcasih so tudi brez hot shoe prikljucka za zunanji flash.

Potem je tukaj se battery life, ki je vecinoma krajsi od DSLRjev.

Saj noben ne pravi, da so 4/3 in podobni aparati za v smeti ampak en povprecen amater ne bo kaj dosti pridobil, prej obratno. Tako kot z entry level DSLRjem z nekim osnovnim kit objektivom. Prvo vprasanje ponavadi je: 'kolkratni zoom pa ima to?'

mile ::

se opravičujem, če sem bil preoster...ma vseeno širiš tukaj neke neresnice

Ergonomsko so tile 4/3 kamere cisti zabluz. Imas neko malo zadevo, ki jo je najlazje drzati z 2x dvema prstoma


g1,g2,Gh1,gh2,OM-D

vsi imajo konkreten grip,OM-D celo opcijskega,dvodelnega, ...cista poezija, po eni strani imaš fotkič za v žep z majhnimi palačinkami, lahko ga pa transformiraš v DSLR form, kjer ti tudi daljsi objektivi (recimo 100-300, ki je se vedno precej manjši kot drugi 200-600mm eqvivalenti)

Na koncu prides do spoznanja, da ce se s fotografijo ne mislis bolj resno ukvarjati, potem ti 4\3 aparat ne prinasa prakticno nobene prednoti pred nekim spodobnim kompaktom.


Saj noben ne pravi, da so 4/3 in podobni aparati za v smeti ampak en povprecen amater ne bo kaj dosti pridobil, prej obratno. Tako kot z entry level DSLRjem z nekim osnovnim kit objektivom. Prvo vprasanje ponavadi je: 'kolkratni zoom pa ima to?'


4/3 fotkic je vsaj majhen in ima veliko vec moznosti, da se znajde v kaksen žepu ali torbici, DSLRji v kar konkretnem procentu po začetnem navdušenju po enem letu nabirajo prah doma... govorim za te začetniške modele nikon 3xxx,5xxx serija in eqvivalenti pri Canonu, ker zdaj je pač moderno, da si kupiš DSLR

Viewfinder recimo, ce ga nimas moras delati z ekranom.

micro4/3 je segmentiran tako, da cenejsi modeli nimajo VF, ker pac so to modeli namenjeni PS upgrejderjem...in ti so navajeni slikati s stegnjenimi rokami. Zakaj bi jim zato zviseval ceno, če ti uporabniki VF itaq ne bodo uporabljali. Za zahtevenejse imaš potem opcijo dokupit VF za 150€ ali pa kupis G/GH serijo pri Panasonicu ooziroma sedaj OM-D

In pa ti EVF so po mojem mjenju daleč pred temi zanikrnimi OVF v majsih DSLRjih, ker dober OVF pač rabi plac.

Marsikateri aparat je brez flasha

G1 - vgrajen
G2 - vgrajen
G3 - vgrajen
gh1 - vgrajen
gh2 - vgrajen
gf1 - vgrajen
gf2 - vgrajen
gf3 - vgrajen
gx1 - vgrajen
e-p1 - vgrajen
e-p2 - vgrajen
e-p3 - vgrajen
e-pl1 - vgrajen
e-pl2 - vgrajen
e-pl3 - zunanji
e-pm1 - zunanji
OM-D - zunanji

se pravi 3 od 16 modelov nima flash-a...res da so to vsi zadnji oly-evi modeli...ne vem kaksno strategijo so usekali...bomo vidl

Potem je tukaj se battery life

true,pač LCD je v uporabi non stop, v nekaterih primerih celo 2,plus multiple core CPU-ji

Imaš pa prednosti,CDAF je dejansko zanesljiv, ne pozna front/back fokusa in še hiter je ko hudič, objektivi so narejeni
za video uporabo, da ne slišiš vseh motorčkov zraven..poglej si GH2..za marsikoga najboljsa video platforma za smešen denar.

Tako kot sem rekel, predvidevam da bodo ti cheap-o DSLRji izginili. Gledam Nikona, nastancal je lepo serijo poceni FullFrame objektivov, sedaj manjka samo se en body- za njih, ki ne bo stal 3k€... kombinacija D600 + 28/50/85 1.8 se mi zdi super...

Saj noben ne pravi, da so 4/3 in podobni aparati za v smeti ampak en povprecen amater ne bo kaj dosti pridobil, prej obratno. Tako kot z entry level DSLRjem z nekim osnovnim kit objektivom. Prvo vprasanje ponavadi je: 'kolkratni zoom pa ima to?'


Jaz sem povprečen amater in se ne morem strinjat, da nisem nič pridobil...

mile ::

roblem teh aparatov ni samo v pomanjkanju nabora objektivov


Samyang 7.5mm fishi
Pananonic 8mm
Olympus 12mm 2.0
12mm 1.4
Panasonic 14mm 2.5
Nokton 17mm 0.95
Olympus 17mm 2.8
Sigma 19mm 2.8
Panasonic 20mm 1.7
Panasonic 25mm 1.4
Nokton 25mm 0.95
Sigma 30mm 2.8
Olympus 45mm 1.8
Panasonic 45mm 2.8 macro
Olympus 60mm macro
Olympus 75mm 1.8

7-14mm 4.0
9-18mm 4-5.6
12-35mm 2.8
35-100mm 2.8
12-50mm
eno brdo 14-42mm zumov

14-42x ( hudo kompakten zoom)
40-175x

2x14-150mm
40-150mm
45-200mm
75-300mm
100-300mm

prihajata 2 Tamronova obketiva

1xsuperzoom
in en 14-50 2.8 (tam nekje)

Jaz ne vidim nekega velika pomanjkanja...trenutno najka samo recimo poceni hitra (2.8) zoom alternativa,kar se bo kmalu spremenilo...no, jst sm ljubitelj fixnih objektivov,tako da me to ne gane... Sigma in Tamron sta zacela delat objektive za ta sistem in bo tudi ta vrzel kmalu zafilana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

mile ::

bluefish je izjavil:

Kot sem zapisal v predhodnem postu - velikost senzorja, ki je skupna večini teh aparatov. Le Sony ter Samsung (morda še kak proizvajalec) vgrajujeta senzorje enakih velikosti kot v DSLR.
Saj OK, za večino to ni opazna slabost, ki bi se odražala na fotografijah nedeljskih izletov.



To je tudi en tak splosen mit...tale zadnja generacija micro43 senzorjev (recimo OM-D,gx1,Gh2) je tako blizu ASP-Cju, da je ze zanemarljivo. Ostane se en stop razlike v DOF-u, kar se v vecini primerov skompenzira z hitrejsimi (in kvalitetnejšimi) objektivi, ki jih je mnogo lazje narest za manjsi senzor,po drugi strani je pa to prednost, da lahko v slabih pogojih slikas pri 1.4 blendi in imas
se vedno dovolj veliko globinsko ostrino

Sej majhen dof je super za dolocene zadeve, za 90% fotk pa ne, sploh recimo nekje v zaprtem prostoru, slaba svetloba, vec ljudi na kupu..pri majhni globinski ostrini je tezko dobiti ze 2 osebi lepo v fokusu,na večjem senzorju moraš zapreti blendo za stopnjo ali dve in nisi čisto nič pridobil z večjim formatom.

micro43 je čisto fajn kompromis med velikostjo in kakovostjo

mile ::

vcasih so tudi brez hot shoe prikljucka za zunanji flash.


again, to so samo najcenejsi modeli, ki so namenjeni PS upgrejderjem...kaj bo njim zunanji(ogromen) flash ? Po drugi strani pa vsi Olyevi fotkici lepo prozijo remote flash

Moj e-pl1 se odlično razume s FL-36R

BigWhale ::

mile je izjavil:


g1,g2,Gh1,gh2,OM-D

vsi imajo konkreten grip,OM-D celo opcijskega,dvodelnega, ...cista poezija, po eni strani imaš fotkič za v žep z majhnimi palačinkami, lahko ga pa transformiraš v DSLR form, kjer ti tudi daljsi objektivi (recimo 100-300, ki je se vedno precej manjši kot drugi 200-600mm eqvivalenti)


Nevem, jaz sem probaval GX1, GH1 in Sonijevega NEXa, Nikon V1. Pa je vse bolj kot ne premajhno in prestorasto za uporabo. Pa imam relativno drobne rocice. :)

mile je izjavil:


4/3 fotkic je vsaj majhen in ima veliko vec moznosti, da se znajde v kaksen žepu ali torbici, DSLRji v kar konkretnem procentu po začetnem navdušenju po enem letu nabirajo prah doma... govorim za te začetniške modele nikon 3xxx,5xxx serija in eqvivalenti pri Canonu, ker zdaj je pač moderno, da si kupiš DSLR


IMO je bolje, da ljudje ne slikajo, ce nimajo namena, kot pa da slikajo prav vsak prdec, samo zato ker lahko. :) Vsi ti aparati spadajo v isti kos kot entry level DSLRji. Cena za osnovni model je taksna, da se amaterju bolj splaca kupiti nekega kompaktneza, ker bo dobil vec za svoj denar. Kolikor sem gledal, vsi ti aparati pridejo z enim objektivom, velikokrat celo fixnim. In spet si pri vprasanju: 'kolk ma to zuma?'.

Viewfinder recimo, ce ga nimas moras delati z ekranom.

mile je izjavil:

in ti so navajeni slikati s stegnjenimi rokami. Zakaj bi jim zato zviseval ceno, če ti uporabniki VF itaq ne bodo uporabljali. Za zahtevenejse imaš potem opcijo dokupit VF za 150€ ali pa kupis G/GH serijo pri Panasonicu ooziroma sedaj OM-D


In zahtevnejsi bodo v nekaterih primerih ostali brez flasha, ce si bodo omislili EVF.

mile je izjavil:

In pa ti EVF so po mojem mjenju daleč pred temi zanikrnimi OVF v majsih DSLRjih, ker dober OVF pač rabi plac.

Na mocnem soncu je se najboljsi EVF slabsi od najslabsega OVFja. :)

mile je izjavil:

Jaz sem povprečen amater in se ne morem strinjat, da nisem nič pridobil...

Pridobil si moznost menjave objektivov. Nastel si pa v primerjavi za DSLRji eno pescico objektivov, ki so si precej podobni. Danasnji kompaktni s svojimi objektivi pokrijejo precejsenj range. Prvi Sonyev Cybershot, ki sem ga nasel gre od 27mm do 810mm. Povprecen 4/3 bo stal precej vec. Panasonic GH2, prva cena, ki sem jo nasel je bila 1300 EUR s 14-140 objektivom. Nikon D7000 z 18-105 pa stane nekaj cez 1100 EUR. Nevem no, a je pr prvem napaka ampak D7000 je high range DSLR, ki ponuja precej. In ce ga takole ob bok postavis s temle Panasonicom, nevem no ... Panasonic ga prehiti pri snemanju videa, ker zna 1080p pri 60fps. To ni nekaj kar bi povprecen amater pogresal.

mile ::


Nevem, jaz sem probaval GX1, GH1 in Sonijevega NEXa, Nikon V1. Pa je vse bolj kot ne premajhno in prestorasto za uporabo. Pa imam relativno drobne rocice. :)


kaj konkretno te je pri GH1 zmotilo? gumbov kukr hoces, grip je odlicen....nic kontretnega nisi povedal


IMO je bolje, da ljudje ne slikajo, ce nimajo namena, kot pa da slikajo prav vsak prdec, samo zato ker lahko. :)


a to je odgovor? naj ljudje ne slikajo?

Vsi ti aparati spadajo v isti kos kot entry level DSLRji.


lahko das da DSLR v zep ?

Cena za osnovni model je taksna, da se amaterju bolj splaca kupiti nekega kompaktneza, ker bo dobil vec za svoj denar.


e-pl1 se prodaja < 200€ z osnovnim zoom objektivom. Noben me ne bo preprical, da kompakt za manj 200€ nudi vec. Pika.

Kolikor sem gledal, vsi ti aparati pridejo z enim objektivom, velikokrat celo fixnim. In spet si pri vprasanju: 'kolk ma to zuma?'.


kot kit se prodajata samo 14mm in 17mm, in se to je < 10% vseh kitov

In zahtevnejsi bodo v nekaterih primerih ostali brez flasha, ce si bodo omislili EVF.


kot sem ze 2x omenil, je micro43 sistem precej segmentiran. Imas kar nekaj bodyev z vgrajenim EVF, na katerega komot nataknes zunanji falsh razlicnih proizvajalcev.

Na mocnem soncu je se najboljsi EVF slabsi od najslabsega OVFja. :)


ni sans...zopet govoris nekaj kar v tri dni. 100% pokritost, brez tunel vision-a, WSYIWYG, se pravi takoj vidis tocnost WB, expozicije, moznost histograma, Picture in Puicture za fine manual focus, face detection/eye detection spilata u nulo..sam sem imel Olympus-a 620 in nikona 3100...to je poden proti moji G1, ki ima EVF prve generacije...ti iz zadnje serije so pa sploh bomba...ko pa malo svetloba pade, pa cez tiste okularje ne vidis nic...plus sem imel kar nekaj manualcev, to je s temi majnimi OVF misija nemogoce. Imetniki ocal pravijo, da so EVF boljsi..sploh recimo OM-D


Pridobil si moznost menjave objektivov. Nastel si pa v primerjavi za DSLRji eno pescico objektivov, ki so si precej podobni.
Danasnji kompaktni s svojimi objektivi pokrijejo precejsenj range.


pokrijejo ze, ampak s kaksno opticno kakovostjo...ne vem kako sploh lahko izjavis taksno neumnost, da je en kompakten superzoom lahko ekvivalent namenskemu objektivu.

Kako lahko rečeš peščica? kaj točno manjka na tistem seznamu? in me mi zdej s 400mm/f4 ali se kaksnimi hujsimi

Prvi Sonyev Cybershot, ki sem ga nasel gre od 27mm do 810mm.


in sedaj bos reku, da je fotka pri 800mm uporabna ?
Pol pa slikaj s tem kompaktom portrete pri 90mm eqv z 1.8 blendo...ajde, da vidimo


Panasonic GH2, prva cena, ki sem jo nasel je bila 1300 EUR s 14-140 objektivom.
Nikon D7000 z 18-105 pa stane nekaj cez 1100 EUR. Nevem no, a je pr prvem napaka ampak D7000 je high range DSLR, ki ponuja precej. In ce ga takole ob bok postavis s temle Panasonicom, nevem no ... Panasonic ga prehiti pri snemanju videa, ker zna 1080p pri 60fps. To ni nekaj kar bi povprecen amater pogresal.


na geizhals se oba kit-a prodajata za tocno isto ceno , 1079€ dalje,s tem da 14-140 objektiv precej drazji(600€) od 18-105 "plastic-mount"(230€)
14-140 pokrije 28-280
18-105 pokrije 27-157 ne ravno primerljivo
glede avtofocusa,kvalitete optike ne bom sedaj, ker nimam primerjave, predvidevam da je Lumix boljsi

pustimo to, da je d7000 2x tezji

se pa strinjam, da ima d7000 odlicen senzor...vendar jaz ga ne bi imel

mile ::

Pridobil si moznost menjave objektivov. Nastel si pa v primerjavi za DSLRji eno pescico objektivov, ki so si precej podobni


evo, jst sem prilepil link do svojih slik, lahko si ogledas kaksne vrste fotk sem do sedaj sproduciral...Ce menis, da lahko ta razpon z isto
svetlobno mocno in DOF-om pokrijem z enim kompaktom, prosim sporoci kateri je to...da prodam vse skupaj,in kupim to magicno skatlico

BigWhale ::

mile je izjavil:


Nevem, jaz sem probaval GX1, GH1 in Sonijevega NEXa, Nikon V1. Pa je vse bolj kot ne premajhno in prestorasto za uporabo. Pa imam relativno drobne rocice. :)


kaj konkretno te je pri GH1 zmotilo? gumbov kukr hoces, grip je odlicen....nic kontretnega nisi povedal


Tko k men zena ne zna povedat zakaj ji ena obleka ni vsec. :> Ergonomija mi ne ustreza, tipke niso tam kjer bi jih pricakoval, samo eden (pa se ta vcasih premajhen) scroll wheel mi je premalo.

mile je izjavil:


IMO je bolje, da ljudje ne slikajo, ce nimajo namena, kot pa da slikajo prav vsak prdec, samo zato ker lahko. :)

a to je odgovor? naj ljudje ne slikajo?
o

Seveda. Ce kupis aparat zato, da se ti ga potem ne ljubi s sabo nosit, potem je bolje, da ga nimas. Ce se ti to dogaja z DSLRjem, se ti bo tudi z 4/3. Najmanjsi DSLRji niso kaj bistveno vecji od 4/3 aparatov. EOS 1100D je malenkost sirsi od DMC-G2 tezji je pa 70g. Ce gledas samo body. Ce das se objektiv zraven, se bo malo hitreje zredil ampak kaksne bistvene razlike pa ni. 4/3, ki ti mlahavo cepi v zepu bos prej izgubil kot malo vecjega DSLRja, ki ga imas na ramenu.

mile je izjavil:


Cena za osnovni model je taksna, da se amaterju bolj splaca kupiti nekega kompaktneza, ker bo dobil vec za svoj denar.

e-pl1 se prodaja < 200€ z osnovnim zoom objektivom. Noben me ne bo preprical, da kompakt za manj 200€ nudi vec. Pika.


Kje pa? Pri nas sigurno ne. Najcenejsega, ki sem ga nasel je bil drazji od 300 EUR. Pogovarjamo se o povprecnem uporabniku, ki gre v big bang in kupi fotoaparat.

mile je izjavil:

kot kit se prodajata samo 14mm in 17mm, in se to je < 10% vseh kitov


Ja, ce nimas gor vsaj 14-140 te bo vsak vedno vprasal: 'kolk ma to zuma'. Pa zakaj ma un manjsi aparat vec.

mile je izjavil:


ni sans...zopet govoris nekaj kar v tri dni. 100% pokritost, brez tunel vision-a, WSYIWYG, se pravi takoj vidis tocnost WB, expozicije, moznost histograma, Picture in Puicture za fine manual focus, face detection/eye detection spilata u nulo..sam sem imel Olympus-a 620 in nikona 3100...to je poden proti moji G1, ki ima EVF prve generacije...ti iz zadnje serije so pa sploh bomba...ko pa malo svetloba pade, pa cez tiste okularje ne vidis nic...plus sem imel kar nekaj manualcev, to je s temi majnimi OVF misija nemogoce. Imetniki ocal pravijo, da so EVF boljsi..sploh recimo OM-D


Ko svetloba pade v opticnem iskalu vidis to kar moras videti, ce ne vidis nic, pomeni, da tudi na sliki ne bos nic videl, pri normalnem fotkanju. Ce daljsas expozituro pa ze ves kaj delas in tudi ves kaj pricakovati. In nevem kateri imetniki ocal pravijo da so EVFji boljsi. Men na soncu se noben ni delal tko kot treba. Ker ga ne morem cisto na oko pritisniti in ce imas sonce za hrbtom ali pri strani ne vidis nic, ker je enostavno presvetlo.

mile je izjavil:


pokrijejo ze, ampak s kaksno opticno kakovostjo...ne vem kako sploh lahko izjavis taksno neumnost, da je en kompakten superzoom lahko ekvivalent namenskemu objektivu.


Kje sem kaj taksnega rekel? To je popolnoma isti smorn kot z DSLRji. Takoj, ko si na izmenljvih objektivih so kompakti v prednosti. Ne svetlobno, ne po kvaliteti ampak po prakticnosti. 800mm zanic slika? Se vedno boljsa kot ne-slika. :) Ne pozabi, da govorimo o povprecnem uporabniku.

mile je izjavil:

in sedaj bos reku, da je fotka pri 800mm uporabna ?
Pol pa slikaj s tem kompaktom portrete pri 90mm eqv z 1.8 blendo...ajde, da vidimo


Glej zgoraj. Nikjer nisem trdil kaksna bo slika in kaj bo iz nje. Ampak. Uporabnik o katerem govorimo, tudi ne bo slikal portretov z f1.8. Ampak bo reku kolegu: 'dej stari, prim se tko k da mas joske pa nared eno faco, jst tem bom pa sliku!', kamero bo mel pa ze itak na tistem zelenem kvadratku nastavljeno, da se bo pop-up flash odprl avtomatsko in on bo prtisnu. Na koncu bo pa imel rahlo streseno sliko, ki jo bo nalimal na Facebook.

mile je izjavil:

predvidevam da je Lumix boljsi

Ne ves. No, tudi ce je boljsi, je tako marginalno, da na facebooku ne bo nihce opazil.

mile je izjavil:

Pridobil si moznost menjave objektivov. Nastel si pa v primerjavi za DSLRji eno pescico objektivov, ki so si precej podobni


evo, jst sem prilepil link do svojih slik, lahko si ogledas kaksne vrste fotk sem do sedaj sproduciral...Ce menis, da lahko ta razpon z isto
svetlobno mocno in DOF-om pokrijem z enim kompaktom, prosim sporoci kateri je to...da prodam vse skupaj,in kupim to magicno skatlico


A vidis, ko nic ne razumes. Tole si preberi.

http://www.luminous-landscape.com/revie...

Hasselblad za $40.000 proti compactu za $500. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Janac ::

dobr sta pospamala temo. mene pa zanima kako to da ko spreminjam F vrednost se nic ne spremeni?

Okapi ::

Kaj bi pa rad, da se spremeni?

O.

Janac ::

da je bolj ostrine po globini slike

bluefish ::

BigWhale je izjavil:

Ce das se objektiv zraven, se bo malo hitreje zredil ampak kaksne bistvene razlike pa ni. 4/3, ki ti mlahavo cepi v zepu bos prej izgubil kot malo vecjega DSLRja, ki ga imas na ramenu.
Še to glede objektivov se zna spremeniti: http://www.dpreview.com/news/2012/06/08...
 EF 40mm f/2.8 STM

EF 40mm f/2.8 STM



Na 650D potem prav hecno zgleda:
 ...

...



Janac je izjavil:

da je bolj ostrine po globini slike
Za bolj ostro ozadje večaš f vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825152 (13417) BigWhale
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Loža
345247 (4605) freesty
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023719 (18570) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612192 (11464) Invictus

Več podobnih tem