» »

Asusovi transformerji ne kršijo blagovne znamke igrač

Asusovi transformerji ne kršijo blagovne znamke igrač

Transformer - robot

vir: Paid Content

Transformer - tablični računalnik

vir: Paid Content
Paid Content - Ko je Asus predstavil svoja tablična računalnika Eee Pad Transformer in Eee Pad Transformer Prime, si zagotovo ni predstavljal, da si bo s poimenovanjem na glavo nakopal tožbo proizvajalca igrač. Zgodilo se je prav to, saj je Hasbro lani decembra vložil tožbo zoper Asus zaradi kršitve blagovne znamke Transformer. Tožbo je sedaj izgubil.

Zgodba je tako neverjetna, da je že smešna. Transformerji so družina igrač, ki jo je leta 1984 predstavilo podjetje Hasbro, po kateri so kasneje izdelali tudi TV-serije, filme in računalniške igre. Transformer je sicer povsem običajna angleška beseda, ki v tehničnem smislu pomeni transformator napetosti. Ker med živo pisanimi roboti, ki lahko spreminjajo obliko, in elegantnim tabličnim računalnikom ni nobene podobnosti, je sodišče zahtevo Hasbroja vrglo v koš.

Hasbro je namreč trdil, da Asu krši blagovno znamko, predstavlja nelojalno konkurenco in da zlorablja že uveljavljeno blagovno znamko, zato so terjali odškodnino in sodno odredbo, ki bi Asusu prepovedala uporabo omenjene blagovne znamke. V podrobno utemeljeni odločitvi, v kateri so razdelali celotno zgodbo transformerjev, sodišče ugotavlja, da so Hasbrojeve zahteve neutemeljene. Izdelka sta tako različna po videzu, namenu uporabe in ciljni populaciji, da si ne predstavljata prav nobene konkurence. Nadalje sodišče ugotavlja, da je Hasbro predolgo čakal z vložitvijo tožbe, saj so se zanjo odločili šele, ko sta Asusova izdelka postala velik hit, in da tablična računalnika dejansko sta transformatorja, saj se s priključitvijo tipkovnice transformirata v prenosna računalnika.

V Hasbroju so nad odločitvijo sodišča razočarani, a poudarjajo, da se bodo borili dalje, saj gre le za preliminarno odločitev.

33 komentarjev

skika ::

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...

fosil ::

Samo ime transformer bi še šlo.
Ampak transformer prime je pa že kar preveč očitno.
Tako je!

Zheegec ::

skika je izjavil:

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...

Je super tablica, ampak je pa slaba dobava zaradi težav nVidie z dobavo Tegra 3...

morbo ::

Đizs, to je že na meji ideje da Apple toži pridelovalce sadja, ker predstavljajo nelojalno konkurenco. Toliko logike je v tej tožbi.

opeter ::

Jaz bi ukinil, da se lahko bilokakšna beseda/ime registrira.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Relanium ::

predstavlja nelojalno konkurenco


Made my day :))

nurmaln ::

skika je izjavil:

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...

:) ja... poleg ipada je tole najbolj prodajana tablica v sloveniji
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Spock83 ::

skika je izjavil:

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...


V družini imamo tri Asusove Transformerje ;)

nsignific ::

Pardon, gospod pisec novice, ampak če ti ne vidiš OČITNE povezave med Transformer Prime napravo, ki spreminja obliko & funkcionalnost in Optimus Primeom, si prizadet. Resno. RESNO.

Tole sodišče pa tudi. Nima iste ciljne publike? Pa ja, tech geeki SPLOH ne šljivijo transformerjev.

Spock83 ::

Res ne vem zakaj še ne tožijo našega evropskega ježa in ameriškega pasavca, ki se transformirajo v kroglo v primeru nevarnosti. Pa pričakujem še kolektivno tožbo električnih transformatorjev proti Hasbru zaradi uporabe njihovega imena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

SkipEU ::

Hasbro ima slabe odvetnike. Applovi ali Facebookovi odvetniki bi to gladko zmagali.

Meizu ::

morbo je izjavil:

Đizs, to je že na meji ideje da Apple toži pridelovalce sadja, ker predstavljajo nelojalno konkurenco. Toliko logike je v tej tožbi.


Mislim, da so pridelovalci sadja obstajali že veliko prej kot podjetje Apple. Prej bi se lahko zgodilo obratno.

JesusChrist ::

Meizu je izjavil:

morbo je izjavil:

Đizs, to je že na meji ideje da Apple toži pridelovalce sadja, ker predstavljajo nelojalno konkurenco. Toliko logike je v tej tožbi.


Mislim, da so pridelovalci sadja obstajali že veliko prej kot podjetje Apple. Prej bi se lahko zgodilo obratno.


Tudi transformerji so obstajali dosti pred hasbro-jem, pa ne vidim tožbe.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Ubistvu bi izumitelji transformatorjev morali toziti Hasbro ker uporablja uveljavljeno ime za trzenje svojih igrac in s tem predstavlja nelojalno konkurenco... transformatorjem :)

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...
Sem se mel sanso kaksen teden igrat z enim, pa je ubistvu ze skoraj uporabna zadeva. Ker navadne tablice brez tipkovnice so (zame) dobre glih samo za prebiranje novic na netu (kar ne pocnem), gledanje filmov (kar mi gre na zivce ce moram zaslon drzat v roki ves cajt) in pa pogovarjanja s kuzki in mucki ki ponavljajo za tabo z jebeno annoying glasom.

Ce bi taka stvar laufala x86 software in imela moznost priklopa tipkovnice (tko kot ima transformer, da rata lusten netbook) pol bi bla pa ze moja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Wega ::

Mislim da bistvo besede transformer ni transformator napetosti ampak preoblikovanje, spreminjanje. Tako ASUS transformer kot družina Transformerjev se namreč preoblikujejo. Asus tablica se lahko pretvori v prenosni računalnik (ajd, recimo) Transformerji pa se iz avtomobilov in kamionov preoblikujejo v recimo robote, ki znajo streljati in leteti in podobno.

Torej je vse skupaj tako, kot bi imeli Kameleone in bi potem začeli proizvajati računalnik ISKRA Delta Kameleon, pa bi jih Kameleoni tožili.

Edit zatipk
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wega ()

JesusChrist ::

Transformator je električna naprava, ki pretvarja električno energijo oz. preoblikovanje, spreminjanje po tvoje. Transform = pretvarjanje, preoblikovanje.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

antonija ::

Sej je vsem jasno da povezava med fensi robotki in asusovim gizmotom obstaja, ampak je treba poznat celga fuka stvari da ti je jasna (pomaga ce si uber geek). Glih je zato je en povprecen sodnik povedal hasbrotu kam si lahko tako tozbo vtaknejo.

Ker ce bi takale neumnost sla skoz potem dobijo ameri svoj precedent s katerim bi res lahko lokalni siptarji tozili apple zaradi nelojalne konkurence...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Wega ::

Ja, ja, saj se nisem obesil na to, samo pravim, da ni bistvo pretvarjanje električne energije ampak pretvarjanje, preoblikovanje, preobraževanje.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

SLO_Matej ::

antonija je izjavil:

Ce bi taka stvar laufala x86 software in imela moznost priklopa tipkovnice (tko kot ima transformer, da rata lusten netbook) pol bi bla pa ze moja.

http://www.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Sla...

Furbo ::

nsignific je izjavil:

Pardon, gospod pisec novice, ampak če ti ne vidiš OČITNE povezave med Transformer Prime napravo, ki spreminja obliko & funkcionalnost in Optimus Primeom, si prizadet. Resno. RESNO.

Tole sodišče pa tudi. Nima iste ciljne publike? Pa ja, tech geeki SPLOH ne šljivijo transformerjev.


Zaradi tega oni ne bodo prodali manj igrač, tu ima sodišče prav.

Bo pa zaradi imena zagotovo prodan kak prenosnik več. To je pa tudi res.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

antonija ::

Sej tale slate zgleda kul sam je pa vecji (volumensko) od kaksnih lustnih netbookov (ki pa verjetno nimajo touch screena). Ker pri transformerju mi je bla vsec glih moznost packanja po ekranu skupaj s tapravo tipkovnico da se da normalno (za tolk majhen gizmo) delat.

Bom zgleda pocaku na ultrabooke ce bo kaksen od njih imel touchscreen...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

spirit ::

Ojoj, tole mi pa res ni jasno, vsak pokriva svoj del trga, ki sicer lahko da imata skupne kupce ampak močno dvomim, da bo nekdo izbiral med Asuisovim transformerjem in igračo ali igrico transformers. Antonija, Transformer prime je tajnši od večine netbookov, ima pa res malce večjo.

MIHAc27 ::

Če bi šlo tole čez, bi jaz lahko tožil enga smrkavca, ki ima ime in priimek isto kot jaz in igra v pokemon turnirjih. Pač meče slabo luč name (predvsem zato ker ne zmaga :P ) pa tudi štelo bi se lahko kot tatvina identitete.

Drugače moje mnenje... z temi tožbami včasih res pretiravajo. Saj ime je treba zaščitit, da se preveč ne zlorablja, ampak da bo nekdo kar patentiral besede, ki so zelo pogoste in običajne (apple, face, book, net, phone,....) je pa že malo too much.
Transformers Prime je mogoče malo preveč očitno. Pa nej dajo Transformer elite, extreme, superduper al pa kaj podobnega.

antonija ::

Antonija, Transformer prime je tajnši od večine netbookov, ima pa res malce večjo.
Vem. Sej zato mi je precej lustkan.

Tisto o volumnu sem napisal za asusov slate, ki ga je linkal SLO_Matej. Poganja pa x86 software, ker je tud must have za mojo uporabo, pa mora znat bit USB host, pa verjetno hocem se kaksno neumnost preden si kupim kaj takega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mikic007 ::

Ce je kaj na tem, si dela Asus medvedjo uslugo. Risanke, se bolj pa film je totalen poden, kdor zaradi tega kupi tole tablico je zrel za strokovno pomoc. Kvecjemu bi Hasbro moral placati Asusu, ker jim dela reklamo ...

gemini ::

Ja s temi imeni so res smešni, še bolj kot s patenti... Sicer pa je asusova tablica res vredna nakupa, sam sem kupil tega transformerja, plačal 60€ več kot bi dal za ipad, ampak je ne zamenjam, zadevca je res odlična.

Phantomeye ::

Wega je izjavil:

Mislim da bistvo besede transformer ni transformator napetosti ampak preoblikovanje, spreminjanje. Tako ASUS transformer kot družina Transformerjev se namreč preoblikujejo. Asus tablica se lahko pretvori v prenosni računalnik (ajd, recimo) Transformerji pa se iz avtomobilov in kamionov preoblikujejo v recimo robote, ki znajo streljati in leteti in podobno.

Torej je vse skupaj tako, kot bi imeli Kameleone in bi potem začeli proizvajati računalnik ISKRA Delta Kameleon, pa bi jih Kameleoni tožili.

Edit zatipk



Wrong. V bistvu je obratno. Avtomobili so njihova kamuflaža. Tako kot TARDIS iz dr.who. Kamuflaža glede na kontekst.

Transformerji so primarno roboti.

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Zheegec je izjavil:

skika je izjavil:

Kdo te kupuje Asus tablice sploh? More biti zelo nizka številka...

Je super tablica, ampak je pa slaba dobava zaradi težav nVidie z dobavo Tegra 3...


Tocno tako. Solit se lahko grejo z dobavo.
Sem narocil v sredini februarja model za 600eurov in sem cakal kot bedak. Sele po enem tednu so mi poslali mail o dobavljivosti, ki bi bil od sredine marca do sredine aprila. Se pravi bi cakal od enega do dveh mesecev.

Pfff....

para! ::

Sej ne, da se inovativnost Asus branda vidi tud po imenih, ki jih izbirajo. Transformer Prime? Ni nobene možnosti, da so z imenom mislili na kaj drugega, kot na lik iz filma (samo Asus ve zakaj).

Aja, sej res....govorimo o podjetju, ki svoje izdelke kliče tudi "eee" :))
Death before dishonor!

3furious ::

Vse skupaj me je spomnilo na nedavno ugotovitev, da imajo android telefoni in kondomi veliko istih imen:))
 android ali kondom

android ali kondom

In the age of information, ignorance is a choice.

bojsi ::

Avtorju novice: Hasbro tožbe ni izgubil, ker tožba še vedno teče. Ni pa sodnik ugodil zahtevi Hasbro-ja po prepovedi prodaje. Klik.

Druga cvetka avtorja: tablica je medtem postala velik hit??!!

knesz ::

bojsi je izjavil:

Avtorju novice: Hasbro tožbe ni izgubil, ker tožba še vedno teče. Ni pa sodnik ugodil zahtevi Hasbro-ja po prepovedi prodaje. Klik.

Druga cvetka avtorja: tablica je medtem postala velik hit??!!

/sarcasm on:
Pa sam napiši novico bolje, ne pa da se pritožuješ.
/sarcasm off

MrStein ::

Če je pilot na crash course, bodimo tiho, saj sami smo še slabši pilot...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Android tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9016479 (11436) Mavrik
»

Asusovi transformerji ne kršijo blagovne znamke igrač

Oddelek: Novice / Tožbe
338722 (6806) MrStein
»

Samsung v Nemčiji dosegel zmago proti Applu

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
185872 (4337) mtosev
»

ASUS Eee Pad Transformer Prime (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5924399 (20704) CaqKa
»

Asus je na Computexu predstavil Padfone

Oddelek: Novice / Android
278491 (6921) PrimozR

Več podobnih tem