» »

Ali jo pripada regres za letni dopust?

Ali jo pripada regres za letni dopust?

harmony ::

Ženi se izteka pogodba za določen čas 31.3.2012 in ne bo dobila pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas. Zanima me ali jo pripada sorazmeren delež regresa v višini treh mesecev torej jan, feb, mar? Ali je to sploh kaj zakonsko določeno ali kako drugače? Drugače je v 2 letih zaposlitve vedno dobivala regres normalno v mesecu juniju ali juliju.

gzibret ::

Mislim, da do regresa ni upravičena. Bi morala delati vsaj 6 mesecev. Nisem pa ziher. Poglej Zakon o Delovnih razmerjih.
Vse je za neki dobr!

harmony ::

Ja sej dela že 2 leti pri tem delodajalcu.

Ziga Dolhar ::

Drezni MadMicko.

Glede na to, da ji gre sorazmeren del letnega dopusta (3/12), regres pa je vezan na letni dopust - ji gre IMHO tudi 3/12 oz. 1/4 regresa (četrti odstavek 131. člena ZDR). Vendar nisem 100%, sem pa sam v identičnem položaju :).
https://dolhar.si/

connel ::

Hm, pred leti sem se kar nekaj časa (beri let) bodel z oddelkom za finance ali mi pripada regres ali ne, jasno sem trdil, če mi pripada dopust, mi potem tudi regres. Delal za določen čas pač. In kadarkoli sem ji težil za to, je vedno rekla da ne, pa nisem odnehal in nekega dne je le pogruntala, da mi pripada in sem dobil nakazano za nazaj, seveda brez obresti. Razlaga takrat je bila, pripada ti sorazmerni delež, po dvanajstinah. Če delaš 2 meseca ti pripada 2/12, če 5 mesecev 5/12 in tako naprej.

St235 ::

Pripada ti sorazmeren delež:

131. člen

(regres)

(1) Delodajalec je dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače.

(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.

(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.

(4) V primeru, da ima delavec pravico le do sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.


Če delaš 2 meseca ti pripada 2/12, če 5 mesecev 5/12 in tako naprej.
Če delaš več kot 6 mesecev v letu ti pripada celoten dopust/regres.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

connel ::

Ah seveda, pozabil na tole Lakotnik, kar je nad 6 mesecev je celotni da.

harmony ::

Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regres! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010058 (1078) edi123
»

Odpoved pogodbe in vročitev

Oddelek: Loža
233789 (2950) Vetrolov
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236479 (3822) Invictus
»

Pravica do regresa

Oddelek: Problemi človeštva
53316 (3260) Dragane
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286266 (5519) alesr

Več podobnih tem