» »

Prekinitev pogodbe SIOL

Prekinitev pogodbe SIOL

petrusko ::

Vem da se da vsaka pogodba prekinit -> če gre za paket z vezavo (recimo 2 leti), potem običajno naročnik plača kolikor je pač ostalo do konca izteka pogodbe.
Koliko časa imamo naročniki čas, da po podpisu pogodbe le-to prekinemo, brez stroškov prekinitve.
Namreč ponujajo mi internet z 24 mesečno vezavo, in bojim se da mi ponudba ne bo ustrezala (premala hitrost). Rad bi bil 100% prepričan, preden karkoli podpišem.


Vem da imam kot potrošnik pravico nek določen izdelek vrniti v trgovino, če se izkaže da ali ne ustreza ali pa sem se zaj... pri nakupu. Kako je pa s storitvami, pa se mi ne sanja.

Hvala za odgovore!
LP

Aston_11 ::

petrusko je izjavil:

Vem da se da vsaka pogodba prekinit -> če gre za paket z vezavo (recimo 2 leti), potem običajno naročnik plača kolikor je pač ostalo do konca izteka pogodbe.
Koliko časa imamo naročniki čas, da po podpisu pogodbe le-to prekinemo, brez stroškov prekinitve.
Namreč ponujajo mi internet z 24 mesečno vezavo, in bojim se da mi ponudba ne bo ustrezala (premala hitrost). Rad bi bil 100% prepričan, preden karkoli podpišem.


Vem da imam kot potrošnik pravico nek določen izdelek vrniti v trgovino, če se izkaže da ali ne ustreza ali pa sem se zaj... pri nakupu. Kako je pa s storitvami, pa se mi ne sanja.

Hvala za odgovore!
LP


Prvič slišim. Za nakupe na daljavo to velja, da bi pa kar tako vračal stvari v trgovino - prvič slišim.

Gray_Warden ::

zakaj enostavno ne pokličeš na siol in vprašaš?
Why so serious?

amigo_no1 ::

Za storitve velja samo takrat, če oni spremenijo pogoje uporabe - tako je imel npr. Simobil, vendar moraš prej kupljeno subvencionirano opremo (telefon) še vedno plačati.

petrusko ::

@Gray_Warden bom ... samo dobro se je prej malce seznanit s tematiko

@Aston_11 ... res nisi še nikoli kupil kakšnega nedelujočega izdelka

@amigo_no1 ... ja, če spremenijo splošne pogoje, to mi je jasno;

Grem še enkrat brat splošne pogoje...

Gray_Warden ::

če bi poklical in vprašal bi odgovor že imel :D

takole je:
če imaš karkoli zakupljeno....telefon, televizijo, računalnik, antivirus, boš moral to plačati ko prekineš pogodbo. Če imaš le naročnino, pa lahko odpoveš kadarkoli.

glede na to da si vezan za 2 leti sklepam da si kaj kupil zraven..verjetno tv ali kaj takega? komunikator mogoče?

Skratka karkoli si zakupil zaradi česar si vezan za 2 leti, to boš moral plačati če boš odpovedal naročnino. Če boš naročnino le povečal na hitrejši internet pa ne plačaš ničesar...razen višje naročnine.

zdaj pa dvigni že enkrat telefon in pokliči tja in vprašaj. saj ne grizejo.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

petrusko ::

Gray_Warden je izjavil:

če bi poklical in vprašal bi odgovor že imel :D

takole je:
če imaš karkoli zakupljeno....telefon, televizijo, računalnik, antivirus, boš moral to plačati ko prekineš pogodbo. Če imaš le naročnino, pa lahko odpoveš kadarkoli.

glede na to da si vezan za 2 leti sklepam da si kaj kupil zraven..verjetno tv ali kaj takega? komunikator mogoče?

Skratka karkoli si zakupil zaradi česar si vezan za 2 leti, to boš moral plačati če boš odpovedal naročnino. Če boš naročnino le povečal na hitrejši internet pa ne plačaš ničesar...razen višje naročnine.

zdaj pa dvigni že enkrat telefon in pokliči tja in vprašaj. saj ne grizejo.


Ne ... ničesar še nimam ... niti razmerja niti nobene opreme.
Gre se za to, da prosimo Telekom, da nam napelje optiko že 5 let -> sedaj se je končno nekaj zmigalo in bodo zadevo pripeljali -> seveda potihem pogojujejo s/z priklopom na SIOL.
Načeloma nimam nič proti SIOL-u, vendar cenovno gledano je konkurenca ugodnejša (za moje potrebe).

Sem jih klical in načeloma je tako kot praviš (če nimaš nič zakupljeno potem ni nobenih stroškov), hudir pa se skriva v podrobnostih... Nimam ravno dobrih izkušenj s gospodičnami na telefonski pomoči :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

PaX_MaN ::

Telekom/SiOL bo s prvim aprilom spremenil cenike, torej boš lahko, če boš sklenil razmerje pred tem datumom, imel šanso prekinit brez penalov.
:D

petrusko ::

PaX_MaN je izjavil:

Telekom/SiOL bo s prvim aprilom spremenil cenike, torej boš lahko, če boš sklenil razmerje pred tem datumom, imel šanso prekinit brez penalov.
:D


Prvo aprilska šala?!?

PaX_MaN ::

Ne. Na januarskem oz. februarskem e-računu so mel dopisan tole:
Obvestilo o spremembah cenika
Sporočamo vam, da bomo 1. 4. 2012 spremenili nekatere cene. V skladu z ZEK-om ima vsak naročnik pravico v tridesetih (30) dneh po objavi obvestila brez odpovednega roka in brez sankcije odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinja. Poravnati pa mora vse obveznosti. Spremembe cenika bodo od 1. 3. 2012 na voljo na www.telekom.si, v Telekomovih centrih ali na brezplačni številki 080 8000.

OZZY ::

Koker vem gre HBO paket za 2 evra gor.. za ostalo ne vem.
Go with the flow.

St235 ::

Zakaj bi pa sploh odpisal 24 mesečno pogodbo? Pač skleneš navadno naročniško razmerje in ga lahko kadarkoli prekineš.

Drugače pa velja enako določilo kot za nakup blaga na daljavo. Če storitev naročiš na daljavo lahko v 15 dneh prekineš pogodbo brez razloga.

boogie_xlr ::

Naročniško razmerje brez vezave, ne vem pa, če dobiš modem zraven.

šernk ::

Greš do prvega telekomovega centra in vprašaš ali pa jih pokličeš. telekom je še vedno imel možnost 2 mesečnega testiranja, vsaj pred dobrim letom dni še vedno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

boogie_xlr je izjavil:

Naročniško razmerje brez vezave, ne vem pa, če dobiš modem zraven.


Seveda dobiš. Je pč v lasti Siola/Telekoma. dvomim, daje pri vezavi drugače.

connel ::

Vežeš ali ne, modem je v njihovi lasti, kar niti ni neumno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569454 (56900) Cruz
»

Avtomatično podaljšanje naročnine za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
151984 (1635) Invictus
»

Mobitel prekinitev razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
3414782 (8431) Lonsarg
»

Tušmobil po prenosu številke in izteku aneksa ni prekinil naročniškega razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
265482 (4869) Michaelosz
»

Prekinitev siol ADSL!!! ali je mogoče?

Oddelek: Omrežja in internet
316554 (3954) michel

Več podobnih tem