» »

Avtomatično podaljšanje naročnine za telefon

Avtomatično podaljšanje naročnine za telefon

gexi45 ::

Vsak čas bo moji mami potekla naročnina za telefon imam pa en problem. Telefon z naročnino je bil kupljen pri Tušmobilu, ki ga je prevzel telemach s katerim imam problem. Oni zahtevajo da pride mama osebno podpisat, da noče več imeti naročnine pri njih drugače bodo oni avtomatično podaljšali pogodbo. Mama je glih prišla iz bolnice ker je imela pljučnico in je glih nebi rad v takem stanju na okol furo. Torej mene zanima če oni res lahko to naredijo, od kod njim ta pravica nikoli ni noben od nas podpisal karkoli v zvezi z avtomatičnim podalšanjem, vse kar je mama podpisala je bilo še pri tušmobilo pogodbo za 24 mescev ki bo sedaj potekla.

bluefish ::

Jah, nekako je obično, da po preteku dveh let vezave naročnina ostane. Če ne želiš več ohraniti paketa pri njih, pošlješ dopis in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dottor ::

Naj nardi mama pooblastilo nate in ji reši ti to v njenem imenu ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gregor_m ::

gexi45 je izjavil:

Vsak čas bo moji mami potekla naročnina za telefon imam pa en problem. Telefon z naročnino je bil kupljen pri Tušmobilu, ki ga je prevzel telemach s katerim imam problem. Oni zahtevajo da pride mama osebno podpisat, da noče več imeti naročnine pri njih drugače bodo oni avtomatično podaljšali pogodbo. Mama je glih prišla iz bolnice ker je imela pljučnico in je glih nebi rad v takem stanju na okol furo. Torej mene zanima če oni res lahko to naredijo, od kod njim ta pravica nikoli ni noben od nas podpisal karkoli v zvezi z avtomatičnim podalšanjem, vse kar je mama podpisala je bilo še pri tušmobilo pogodbo za 24 mescev ki bo sedaj potekla.


Iz zgoraj napisanega je ocitno pogodba vezana na njo in ona je uradno edina, ki jo lahko spreminja. Tako je obicajno povsod, lahko bi kaksen skregan druzinski clan zlonamerno spreminjal mamino narocnino.
Predlagam, da napises vlogo za odjavo ali ti jo oni natisnejo tvoja mama pa jo podpise in zadevo neses v poslovalnico. Mogoce lahko mama napise pooblastilo, da (zaradi bolezni) lahko v njenem imenu urejas narocnino.

gexi45 ::

Sem jih vse vprašal pa so rekl da dopis nebo veljal, glede tega da bi jaz prinesel vlogo za za odjavo so pa rekl da moram imeti poblastilo notarja ker drugače lahko ponaredim njen podpis, to je pa pol isti drek jo morem notarju peljati pa še plačat mu, da dobim potrdilo.

Men osebno se to zdi totalna bedarija, da more nekdo ki mo POTEČE pogodba za naročnino it tja in preklicat. Pač čudno zakaj ni pogodba sedaj po 24 mescih nična. to je tak ko, da bi šel jaz kupit avto na 12 obrokov in bi jaz mogel iti tja, da mi nebi še za 13 mesec trgal.

Jim bom še enkrat zatežil drgače si bom pa še jaz izmislil naročnino in jim bom poslal račun za stortive katerih niso naročili pa bomo vidl če bojo pripravljeni plačat al pa k meni prit odpovedat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

feryz ::

Zakaj pooblastilo?
Zakaj pa ne natipkaš obvestila o odpovedi naročniškega razmerja, mama ga podpiše, ti ga pa odneseš ali pošlješ tja?

bluefish ::

Ignoriraj, kaj oni pravijo. Po vsej verjetnosti bi jo radi tam zato, da bi predstavili ponudbo,...

Priporočeno pošljite dopis in to je to.

ZaphodBB ::

Tvoja mama je podpisala pogodbo o naročniškem razmerju in aneks s katero se je zavezala, da bo v naročniškem razmerju vsaj 24 mesecev. Po poteku 24 mesecev se naročniško razmerje ne prekine samodejno.

Lahko narediš kot sta rekla feryz in bluefish in pošlji dopis s katerim bo prekinila naročniško razmerje. Lahko si pa naročnik še en mesec dokler ne bo mama sposobna it sama tja in jih malo ozmerjat. :)
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

feryz ::

In, BTW, ni nobenega avtomatičnega podaljšanja.
Naročnina laufa dalje, le vezave oz. doplačil ni več.

Kako si ti drugače to predstavljaš? Da bi po dveh letih tvoja številka nehala delati, ker se je vezava iztekla?
Meni verjemi, da ne bi bil vesel. Sploh če bi, bože ne daj, telefon nujno rabil.

K3kec ::

Naj tvoja mama napiše dopis in se podpiše in to je to. Ne bodo komplicirali...

Assass1n ::

Kaj se ti tok mudi, naj se pozdravi in gre sama osebno prekinit naročnino, tiste 20€ boš že preživel kot da se sedaj vsi živcirate. Kot so ti že rekli, ona se je vezala za dve leti, sedaj pa naročnina teče dalje to se ne prekinja avtomasko, to je normalno.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Siddh ::

Počakaj kak mesec ali dva po preteku pogodbe. Račun nebi smel biti višji, pogodbo pa ravno tako lahko prekineš. Pogodbe ne smejo podaljšati še za naslednjih 24 mesecev, če misliš da se bo to zgodilo. Naročnina teče dalje, pač si takrat brez vezave.


knesz ::

A pa mama dejansko ne rabi več imeti telefonske številke? Če bo šla k drugemu operaterju ali na predplačniško, potem se prekinitve razmerja ne sme narediti.
Da ne bomo v naslednji temi brali "prekinili smo naročniško razmerje, kako sedaj dobiti nazaj telefonsko številko?"

Pyromanic ::

Kot so že drugi pisal. In tudi ne vem, kako se lahko še bolj enostavno napiše, da se bo razumel.
Pogodba = naročnina (veljavna do prekinitve)
Aneks = vezava za telefon ali popust (12 ali 24 mescev)
Če bi blo drugače in bi vam sami prekinl, bi pa vsi jokal zakaj ne morte več klicat in vaša cifra ne obstaja več, saj nisi sam prekinu, kako lahko to nardijo.
In kot so drugi že opozarjal. Če hočš številko obdržat, nardiš prenos številke pri drugem operaterju in ti oni prekinejo v tvojem imenu.

cortez ::

Kupi izi ali pa bob in prenesi številko na enega izmed teh 2 )zdaj maš pri iziju 1 mesec zastojn, pol daš pa na paket po potrebi).

Vse narediš online in imaš prenos narejen najkasneje v 3 delovnih dneh. Pri Telesmehu pa samo plačaš prenos številke 5 EUR.

Invictus ::

knesz je izjavil:

A pa mama dejansko ne rabi več imeti telefonske številke? Če bo šla k drugemu operaterju ali na predplačniško, potem se prekinitve razmerja ne sme narediti.
Da ne bomo v naslednji temi brali "prekinili smo naročniško razmerje, kako sedaj dobiti nazaj telefonsko številko?"

Vsaka telefonska številka je pol leta v karanteni zaradi takih ljudi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 šalabajzerji

Oddelek: Omrežja in internet
3813403 (973) Motion
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126173 (20111) harvey
»

Mobitel prekinitev razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
3414782 (8431) Lonsarg
»

Konec aneksa in prestavitev številke

Oddelek: Mobilne tehnologije
192027 (1854) boss-tech
»

Tušmobil po prenosu številke in izteku aneksa ni prekinil naročniškega razmerja

Oddelek: Mobilne tehnologije
265482 (4869) Michaelosz

Več podobnih tem