» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
83 / 91
»»

donfilipo ::

Pomeni od oka jih je pol pol povprečje 2533+1690/2=2115€.

naša povšrečna plača je pa 960€ neto?

DF, da se naus zmedu s kriznimi racuni.


Ne če naute uletaval z budalostmi>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

T-h-o-r ::

naša povprečna je okrog 960, s tem da jih 65 % dobiva nižjo plačo od tega


kako pa je v avstriji?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

donfilipo ::

Pmeni (ajde mala korekcija) ker sem videl drugo cifro:

970:2115=0,41%

pomeni povprečna plača deluvajočega pa ne doseže polovice ampak 41%. In zdaj kje sem se zmotil?

Zdaj razumem starega nacija, ki je razlagal, da če bi bile babe dobra reč bi bil bog ženska;(( in seveda tudi zakaj avstrijke enakopravnosti praktično ne poznajo. Niti malo vsaj glede na cifre>:D

Ampak jim zato ne gre tako slabo8-).

Policisti (osnovni) pa so plačani v razmerju z drugimi manj kot v Sloveniji.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

noraguta ::

tuki maš neke podatke kao List of countries in Europe by monthly average wage @ Wikipedia pomoje še kar realne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Aha pomeni povprečje plač ne gre pol moški pol ženske ampak drugače.

Torej:

970/1873=51%

Tu so pa nekje spet pri 1/2.
Se pravi isti šmorn, s tem da sem prepričan da življenski stroški pa niso 1/2.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Karaya 52 ::

DF, vcasih, pa baje se danes temu pravijo modularnost, sicer ne v ekonomiji, princip je pa isti. Tko je blo v socializmu pa ocitno se danes. Dolocis osnovni modul, potem pa mnozis s faktorji in sestavis svasta. Place? Mala malica. Pa kaka ponudba/povprasevanje na trgu dela! Sam megla je pa dobra, to pa.

donfilipo ::

Ja s tvoje strani:)

Analiza je hitra cifre pa tako približne.

Vseeno se vidi, da je povprečna plača v Avstriji cca 2x cečja kot v Sloveniji, kar vemo v bistvu že nekaj let!!!

In tako je tudi pri osnovnih policistih. Pomeni sorazmerno ne zaslužijo bistveno drugače kot pri nas!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

noraguta ::

donfilipo je izjavil:

Aha pomeni povprečje plač ne gre pol moški pol ženske ampak drugače.

Torej:

970/1873=51%

Tu so pa nekje spet pri 1/2.
Se pravi isti šmorn, s tem da sem prepričan da življenski stroški pa niso 1/2.

ja in ? kva je tuki problem? tolk sproduceramo? klinc uni majo vse hribe z žicncam prepradene pr nas pa naravovarstveniki v javni službi kokodakoja to neba da vsak gre k bi rad kej investeru v smučarske centre. pa teh pizdarij je poljubno mnogo.ni sam lučka kajfež bogataj plačana za dežurno zdrahraco. pa najbolš pr žičnicah je da so avstrici kup dnarja iz kohezije potegnl pa majo zadeve, nekje pokrite če vsaj še 20 let kolkr tolk obratujejo. pro nas pa država ne funkcionira. pol pa nej ne jamrajo če ni dnarja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Kar sem ponovno odkril je, da nimajo NOBENE enakopravnosti:)...realne...ampak to je pa izven namena malega researcha.

In podobno je tudi v Nemčiji. Enakopravnost izzvzeta!

Pomeni sindikati morajo pokazati, kje sem se zmotil, Karayi ni treba stalno kazati, da je pička, noraguta ti pa najprej počakaj cifre, in ne mešaj zraven lučke, smučarske centre in svetega lojza8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

T-h-o-r ::

noraguta, upam da si uspešen biznismen, ki izkorišča vse te tržne niše, ki jih naštevaš
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

noraguta ::

ja prežvim se z svojim delom, pami nihče ne nakazuje regresa na lepe oči. sm pa propadu biznismen z čistimi računi in sem moral zamaknit izplačilo regresov preden sem zapl dol "štacuno". ampak državi ne gre kaj dosti bolje. ša glede ne avstrijo hoče trikrat večje komunalne prispevke pa še kaj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

djordjevic ::

Kaj si pa tak bedak in delaš na črno. Ane, T-h-o-r? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

aja na rdeče mormo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Double_J ::

Tem policijskim sindikatom bi jaz ponudil resen dialog v zameno, da prekinejo s temi referendumskimi aktivnostmi.

Zaenkrat je to, to. Če ne pristanejo, potem pa naj zbirajo te podpise, jaz ne vem ali jih lahko zberejo. Dejstvo je da delajo probleme s tem da se uveljavitev zakona odlaša. Da bi pa uspeli razveljaviti zakon, pa mislim da nimajo možnosti.

Verjetno če bodo kar nadaljevali, bo še prej sprejeta ta omejitev referendumov, kar se tiče fiskalnih zakonov.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Ups

Nemčija:

http://www.gutefrage.net/frage/wieviel-...

1796:2039=0,88%

Sem se malo zahebal?

Nemara sindikati ciljajo na nemške policijske plače?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

noraguta ::

donfilipo je izjavil:

Ups

Nemčija:

http://www.gutefrage.net/frage/wieviel-...

1796:2039=0,88%

Sem se malo zahebal?

Nemara sindikati ciljajo na nemške policijske plače?

kvaj sploh point tega??? menčija ni socialna država. mi smo in mamo lepe prispevke. pa iakone denarja za vzdrževanje infrastrukture nimamo. alb ti rd da še ostalo kr je vn pobegne?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

djordjevic ::

noraguta je izjavil:

menčija ni socialna država.

Tule pa si ga res malo mimo pihnil. Ne samo, da je v primerjavi z nami, nemška država nadsocialna, imajo tam začudoma tudi odgovorne delodajalce, delavce in sindikate. Ter politike. Zato nas Švabi peglajo zadnjih pet let. Zato.
No grave is deep enough to keep us in chains.

noraguta ::

djordjevic je izjavil:

noraguta je izjavil:

menčija ni socialna država.

Tule pa si ga res malo mimo pihnil. Ne samo, da je v primerjavi z nami, nemška država nadsocialna, imajo tam začudoma tudi odgovorne delodajalce, delavce in sindikate. Ter politike. Zato nas Švabi peglajo zadnjih pet let. Zato.

ja ne vsmislu slovenije al pa rusije. ne za vsako ceno. nič ni zajamčenega. sej to je blo že leninu jasn da socializem v nemčiji nebi uspel. ker ljudje predobro živijo. socialna država je itak joke pa relikt. se pa dobro plačuje in prodaja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jan_g ::

Obstaja, ja, s tem da je v ZDA javnim uslužbencem prepovedano stavkati.

edit: da ne bom prehitro govoril, ne vem, če velja za celotno zda, vem pa da je moral sindikat za zadnjo stavko v javnem prometu v new yorku (tam nekje okrog 2006) plačati nekaj milijonov dolarjev, vodja sindikata pa je šel na kratek izlet v zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

donfilipo ::

V USA bodo vsem prepovedali stavkat.

Kad tad in na miljun načina:)

Ampak USA imajo nekateri ZELO dobre plače, so top of the world in desnica ima tam domovino:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jan_g ::

Predvsem pa imajo očitno javni uslužbenci dovolj visoke plače, da nekih silnih štrajkov ne potrebujejo. Je pa tam itak celoten koncept drugačen, ni problema odpustiti par sto ali tisoč zaposlenih iz javne ustanove.

donfilipo ::

Dvigni nivo debate, preklinjanje pusti v vaški gostilni.


Se opravičujem, ampak te že dolgo tam ni bilo da bi klel namesto mene:)

Imajo kletvice lahko tudi lahko literarni pomen, kjer se izrazi splošno začudenje nad OSNOVNIM nepoznavanjem modela Evrope in razvitega sveta.

Ponavljam gre za OSNOVNO poznavanje, ki bi ga tu sodelujoči morali prerasti pa mi ni jasno s kakšnim namenom ga niso?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

jan_g je izjavil:

Predvsem pa imajo očitno javni uslužbenci dovolj visoke plače, da nekih silnih štrajkov ne potrebujejo. Je pa tam itak celoten koncept drugačen, ni problema odpustiti par sto ali tisoč zaposlenih iz javne ustanove.


Ja takole je nekako.
Principa solidarnosti, socialne države niso sploh jemali tako na gosto, kot pri nas. Imajo pa ga vendar, nekako na pol skritega. Ker so ugotovili, da so korelacije med socialo in kriminalom in stabilnostjo družbe.

Sicer bi se desnica brez problemov sociali tudi odrekla. Pa se ni zmogla dolgoročno. Malo.... ali celo do Obame je morala tudi popustitit in bila poražena. Morda začasno. Pa vendar.

Kar se pa stavk tiče, pa je drugače. Na delavske kolektivne pravice gledajo kot na neke popolnoma za lase privlečeno pravice, ki nimajo veze s free marketom. Pomeni če ti ni všeč plača, pa pejt:)

Spet zato, ker je tam doma desnica in ne levica:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jan_g ::

Donfilipo, že 230 let se prerokuje propad zda, začenši z angleškim kraljem, ki je izgubil svoje kolonije. A glej ga zlomka, še kar njihov vlak sopiha naprej, medtem pa je propadlo že veliko število ostalih držav in sistemov. Tako da jaz ne bi preveč pametoval o desnici in zaslužkih.

Tukaj, pri nas pa bodo šle čez edino take reforme, ki se ne bodo direktno tikale prejemkov (plač in pokojnin). Indirektno (inflacija, višji davki) ljudje požrejo, direktno pa zelo težko. Se mi zdi, da je imel o tem dosti za povedati tudi Drnovšek 10 do 15 let nazaj, še sam se spomnim, ko je govoril, da je dosti lažje uravnavati javne finance z inflacijo kot z znjižanjem plač.

donfilipo ::

Donfilipo, že 230 let se prerokuje propad zda, začenši z angleškim kraljem, ki je izgubil svoje kolonije. A glej ga zlomka, še kar njihov vlak sopiha naprej, medtem pa je propadlo že veliko število ostalih držav in sistemov.


Ja kdaj sem pa jaz napovedal propad USA?

Sveta ne USA>:D


Je pa tudi res, da lepo počasi in previdno hodijo po stopinjah Evrope. In tako izgleda cel svet. Malo smešno, ker so tehnološko carji, pa vendar.

Skratka gredo v levo, cel svet za njimi, izleti norcev so pa drug problem:)) Njihov ne.

Se pa strnijam, da bi nemara bilo za Evropo bolje, če bi bili manj socialni in bolj tehnološko carji. Ampak ne gre. Smo prerazdrobljeni. Že DARPE v Evropi ne more bit. Ne govorimo iszega jezika 99% tekoče. In niz drugih ovir.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Ena najbolj nazorna ovira. Medsebojno poznavanje:

Avtrija obljubljena dežela za šverc:).
15km severno od mene, pa tudi ostali ste s fičotom v največ 2 urah tam!

In pol ljudi ali več ne ve, da je v bistvu bolj socialna od nas, ker imajo pač boljši standard. Že kar dolgo. In da so po vojni celo bili izrazito socialdemokratsko obarvani, kot protiutež recimo Titu.

Na koncu koncev...da je bil če pravilno gledamo, Kreisky bolj lev od Tita, ker je ta pač s pobijanjem in terorejm skrenil v totalitarnost...nato pa malo popuščal.

E to vidiš mene boli da peče:)
To je pa ja čisto OSNOVNO znanje, kot zemlja ni ploščata.
In če nekdo pride z zemlja je ploščata, takoj gledam da ni kaka velika neumnost zadaj:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

noraguta ::

Principa solidarnosti, socialne države niso sploh jemali tako na gosto, kot pri nas. Imajo pa ga vendar, nekako na pol skritega. Ker so ugotovili, da so korelacije med socialo in kriminalom in stabilnostjo družbe.
in to se policajem odšteje od bruto dohodka kaj potem javkajo? bojo pa na šihtu še bolj lenarili. itak pa zavse poskrbi država. ker v privatnem sektorju pa kao ni jebe?

pa ne primerjaj več amerike pa evrope ker so tam davki bistveno drugačni, pa zbornice bistveno brugačne kot so v evropi na nacionalni ravni.

pa ne primerjaj več amerike pa evrope ker so tam davki bistveno drugačni, pa zbornice bistveno brugačne kot so v evropi na nacionalni ravni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

donfilipo ::

E to zdaj čak da preberem genesis:D

Ne saj drži. Realni sektor je v avstriji zelo močan. Tudi finančni baje si je po balkanski tragediji sumljivo opomogel.

In ni kaj, da če mi nekako ne bomo znali z šokom defibrilirati realnega sektorja, lahko ivedemo samo še prisilno upravo in delovna taborišča:)

Cifre sem potegnil ven, da izpolnim virtualno zahtevo sindikatov in ugotovil, da imajo nemški policaji, glede na povprečje, služijo malo bolje kot pri nas, v avstriji pa isto. Cirka.

Pomeni osnovna predpostavka sindikatov, da policisti pri nas sorazmerno zaslužijo malo, ne drži tako na debelo. Bodo morali pokazato detajle in cifre iz EU...sveta. Meni se ne ljubi brksat za 0 evrov:) Pokazal sem samo dober namen.

To drugo, ali sploh lahko javni sektor stavka, če je gospodarstvo na psu???
Hm očitno da lahko, čeprav dejansko NISO vitalno ogroženi. VItalno ogroženi težko dobijo 12€ za metek in pištolo po Martelancu:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

noraguta ::

balkansko krizo avstrija sanira vsake 2 leti pred in po krizi. mislim da so se podobne rešitve omenjale tud pri nas, ampak ne mi raje z nlb povzričamo balkansko krizo svake dve let.

glede realnega sektorja pa naš ni niti približno na ravni avstrije. niti ni nikoli bil. pa nejmu še vseeno kaže dobro, turizmu niti ne slabo. zdravstvu napram našem celo super...

ne javna uprava naj ne stavka ampak naj se samo odpusti če ima kanček zdrave pameti ker glede na vzvode katere ima v rokah ni ustvarila ustrznega okolja. sploh pa še če ji beži gospodarstvo tja čez mejo. celo v avstrijo. ampak samohranitveni nagon gre na prvo žogo in potem te namesto treznega razmisleka pričaka v "medijih" en kup nebuloz spisanih med službenim časom v mladini in facebooku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Kar se tega tiče ima desnica deloma prav.

avtrijci (no tujci ne ravno jodlpergerji:) bi kupili, na novo zgradili in investirali, če bi mi imeli dobre pogoje. Očitno jih nimamo. Morali bi biti precej boljši od njihovih lastnih. Sicer so raje doma. Ob bazenu:)

In seveda dejansko je in bo treba delati tudi spet za malico in psr evrov za čike in ozmerjat inšpektorja, če bo hotel malo firmo na robu zapret. Ni druge. Se pa človeku vseeno za malo zdi, ko eni solidno služijo za premikanje miške in še stavkajo tako po TV:)

Pa ne mislim policaje, za njih mislim, da bi morali nekako NAD ta nivo...izjemoma, ker pri razpadu moralno etičnega sistema policija igra eno odločilnih vlog! Seveda pa ni rečeno, da bo ravno mene kdo poslušal. Torej vloga pri narušenem sistemu in ne primerljivost z Evropo. Dve različni reči.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

T-h-o-r ::

ne vem, zakaj janša ali vizjak lepo ne povesta tem sindikatom, da samo drek mešajo, itak nimajo prav nobene šanse, da bi dejansko zmagali


sam pa ne verjamem, da bodo sploh zbrali 40.000 podpisov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Keyser Soze ::

Pravilno! Cel čas so jih dobesedno podjebavali, Gorenaka sploh omenjal ne bom, ker je poden od človeka, patološki lažnivec, preprosto rečeno, noben jih ni ama nič upošteval. Kot da jih ni. Sedaj so dobili servirano nazaj, hladno, na lepem krožniku demokracije. Nepričakovano, pa vseeno ne preveliko presenečenje.

Kup s strani folka voljenih pooblaščencev je ugrabilo državo za svojega talca, ne upoštevajo zakonodaje, delajo na svojo pest in mimo vseh civilizacijskih norma, pol pa jambrajo tlel naokol, kako so jih eni Policaji oropali manevrskega prostora. Fuj, sličimo enemu Iranu, ne pa državi v EU (pa ne da so te kakšen hud splošni zgled).

Kot je povedal vrli član te koalicije (se mi zdi, da so sami profeti v tej vladi).


Stojimo na robu propada, toda mi bomo naredili korak naprej.


P.S.: Čedalje večji občutek imam, da je na tem forumu en kup propadlih wanna be podjetnikov in pravih utajevalcev davkov. In ti potem slikajo sliko stanja naše države. Ni čudno, da je vsa iznakažena.


T-h-o-r je izjavil:

sam pa ne verjamem, da bodo sploh zbrali 40.000 podpisov

Pri ZDIU sploh ne vem če je bil dejanski namen referendum. IMO zgolj zamik uveljavitve zakona, ki bi posegal v že pridobljene pravice. To si lahko vlada šteje kot uslugo, saj zna s tem prišparat marsikateri dinar.

Za ZUJF bomo pa še videli, kakšen je dejanski plan. Zna bit, da je to res referendum.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

ne vem, zakaj janša ali vizjak lepo ne povesta tem sindikatom, da samo drek mešajo, itak nimajo prav nobene šanse, da bi dejansko zmagali


Saj na nek način mislim da so.

S tem da pogajanje s tako močnimi sindikati ni hec. Res ne. Lahko s stavko precej spremenijo normalni tok tako delavci kapitalistom, kot policisti občanom.

Bežno sem že opazil kako neki čudni obrazi, obračaji sredi vasi čez dve polni črti in škripajo z vozili, kot da je texas. Res. In ista ulica (titova:) v vasi v 5 urah 3x. Normalno sredi belega dneva z vsem škripanjem to ni. Ali pa gre za vaško posebnost? Paranojo?
Da ne govorim, če začnejo stavkati v stilu zapor na prehodih...itd....
Nekako velikih in močnih stavk pri nas niti vajeni nismo. No policijske so pa sploh nekaj posebnega, ker jim je normalna stavka (prekinitev dela) prepovedana.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In še nekaj je.

Policisti kot individuumi (posebej mladi manj plačani:) danes nemara niso ideološko motivirani, kot so bili nekoč.

Oditi tistim, ki zaslužijo 1100 bruto do 1300 bruto (verjetno jih ni tako lahko hitro nadomestiti) potemtakem ni tako nemogoče, Verjamem, da bi jih mafija hitro zaposlila8-)

Kot rečeno če si zdrav in imaš muda, si tam pri določenih skupinah hitro opomoreš. Problem je, ker so nekatere teh skupin jugo-naci in zlobne z vrha;((, druge pa enostavno žleht. Prej ali slej večina tudi sama zapade v težave in nek čudni nasilni mlin. Namreč easy money je ravno tako sranje, če ne znaš sebe ideološko dobesedno napumpat, da si ga vzel nasprotniku kot to veleva sveti zapis:).

Torej tudi en tak in mood motiv za boj proti škrtemu leviathanu tukaj vidim. Če je to kolektiv...namenoma močan kolektiv, kjer pa nekateri celo so bolje plačani od Janše, je pa to toliko slabše.

Nekaj je. Če bodo ukrepi stavke v škodo občanov podpore ne bo. Lahko je samo katastrofa. Ukrepi ki so opozorilni in v bistvu privabijo občane pa poidejo ali postanejo neopazni. Ne?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

donfilipo je izjavil:


Nekako velikih in močnih stavk pri nas niti vajeni nismo. No policijske so pa sploh nekaj posebnega, ker jim je normalna stavka (prekinitev dela) prepovedana.


Zato ker v resnici nimamo velikih in močnih sindikatov. Že v policiji sta dva, wtf?

Poleg tega so naši sindikati namesto direktnih pogajalcev z delodajalcem, za kar se predstavljajo, v bistvu predvsem parapolitične organizacije, ki upajo, da bodo razmere za delavce spremenile indirektno v stilu... izvajamo štalo v zakonodajnem procesu, nakar bo vlada morala zamenjati komplet ploščo ali se bo recimo zamenjala vlada (v letu, dveh, treh wutevr). In nakar bo posledično mogoče kaj novega padlo za naše člane. Se bomo takrat menili naprej. Vmes rihtamo piknike, da ne bo čisto dolgčas. Življenje pa teče.

Hja ok, saj je način! Ampak milo rečeno suboptimalen.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Zato ker v resnici nimamo velikih in močnih sindikatov. Že v policiji sta dva, wtf?


Jah Matako nekako nimamo nič močnega velikega...razen volje do šimfanja. Tu smo Slovenci in jaz sam svetovni prvaki:))

Saj si videl da še en film s špelco se nam ne splača:))
Ampak po drugi strani pa kritika tudi ni vedno slaba. Učena interesna, kot laična včasih žleht in foušaritna.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ja saj. Včeraj sem pomenljivo omenil, da bosta letos dve ločeni maturantski četvorki, ker so se organizatorji sprli. Vprašanje, če ob taki organizaciji ni optimalno število bližje nič.

Podobno se dogaja v drugih oblikah interesnega združevanja. Taki smo, jbg!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

Keyser Soze je izjavil:


Kot je povedal vrli član te koalicije (se mi zdi, da so sami profeti v tej vladi).


Stojimo na robu propada, toda mi bomo naredili korak naprej.



Ha Ha, in ti ljudje so dejansko izvoljeni. Svašta. Očitno lahko samo še skočimo dol.

Niso vsi tukaj zafrustrirani zaradi svojega dela ... Davčni utajevalci? Zakaj bi plačal nekaj kar ni treba? Saj Slovenci ljubimo zastonjske storitve ... Tudi zaposleni v JU.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Keyser Soze ::

Invictus je izjavil:

Saj Slovenci ljubimo zastonjske storitve ... Tudi zaposleni v JU.

Slovenci predvsem ljubijo zastonjske storitve javnega sektorja ja. Privat bi vse zaračunali 1,5x normalne tržne cene, pa čeprav je kvaliteta izdelka oz. storitve na 0,5 preostale ponudbe, storitve javnega sektorja bi pa zastonj.

Dokrajčit ljudem vlog javnega sektorja, ko pa niso sposobni ovit mozga okoli tega, kaj je to... Mission impossible. Kot da bi 5 letniku razlagal koncept denarja in zakaj ga ne moreš kar narisat/naprintat, ko ti ga zmanjka.
OM, F, G!

T-h-o-r ::

Slovenci predvsem ljubijo zastonjske storitve javnega sektorja ja. Privat bi vse zaračunali 1,5x normalne tržne cene, pa čeprav je kvaliteta izdelka oz. storitve na 0,5 preostale ponudbe, storitve javnega sektorja bi pa zastonj.


kot so ljudem prali možgane, kako sdk drago računa svoje storitve, da naj gredo na banke, banke bodo vse pocenile

čez pol leta pa so se direktorji in računovodkinje jokali, ko so jim banke nabile stroške v nebo :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krneki0001 ::

T-h-o-r je izjavil:

Slovenci predvsem ljubijo zastonjske storitve javnega sektorja ja. Privat bi vse zaračunali 1,5x normalne tržne cene, pa čeprav je kvaliteta izdelka oz. storitve na 0,5 preostale ponudbe, storitve javnega sektorja bi pa zastonj.


kot so ljudem prali možgane, kako sdk drago računa svoje storitve, da naj gredo na banke, banke bodo vse pocenile

čez pol leta pa so se direktorji in računovodkinje jokali, ko so jim banke nabile stroške v nebo :))


Po drugi strani so bili pa veseli, ker so lahko zamutili in ne plačevali dajatev za delavce, ker na SDK-ju so moral prvo plačat davke in vse dajatve, potem pa so lahko nakazali plače, danes pa tajkunčki samo minimalne plače nakazujejo, dajatev in davkov pa ne plačujejo državam, potem pa se ljudje znajdejo v krizi, ko pride k zdravniku, pa mu ta pove, da že 6 mesecev ni plačanih prispevkov za zdravstvo od njegove plače in da ni zavarovan, pa da bo treba plačat storitev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

T-h-o-r ::

Po drugi strani so bili pa veseli, ker so lahko zamutili in ne plačevali dajatev za delavce,


kar seveda počnejo še zdaj

ampak sdk je itak evil, kakšen kapitalizem pa je to, da ne spustijo prometa naprej, če ne plačaš nobenih dajatev
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

djordjevic ::

Keyser Soze je izjavil:

P.S.: Čedalje večji občutek imam, da je na tem forumu en kup propadlih wanna be podjetnikov in pravih utajevalcev davkov. In ti potem slikajo sliko stanja naše države. Ni čudno, da je vsa iznakažena.

Evo, ga, naduradnik is back. Odpiraš šampanjec? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gregor P ::

djordjevic je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

P.S.: Čedalje večji občutek imam, da je na tem forumu en kup propadlih wanna be podjetnikov in pravih utajevalcev davkov. In ti potem slikajo sliko stanja naše države. Ni čudno, da je vsa iznakažena.

Evo, ga, naduradnik is back. Odpiraš šampanjec? >:D

In če da, ali to počneš v službenem času, ko te mi plačujemo?>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

Gregor P je izjavil:

In če da, ali to počneš v službenem času, ko te mi plačujemo?>:D

Dokler so stvari narejene kot je treba in v predpisanem obsegu, se lahko v presežku časa mečem po trepalnicah, če je taka moja želja. Ste me lepo naučili tule gor, da se dela toliko, kolikor si plačan.

Morate bit ponosni, da ste vcepili vsaj delček "privatniške mentalitete" v mojo glavo?
OM, F, G!

djordjevic ::

Vsekakor. Zdaj pa si plačilo zasluži v zasebnem sektorju, gospod nadsposobni. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

donfilipo ::

E djordje ko bo kapitalizem končno enkrat iz fevdalizma in če se najde denar za tranzicijo, potem bo Keyser samo kot svetovalec lahko podobno kot Matoz.vs sodnik.

Kar pa ne pomeni da je vedno potreben poklon. Včasih tudi pravniki kaj zalojajo. In to vrhunski. No on po moji vednosti še ni nič.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Keyser Soze ::

donfilipo je izjavil:

Včasih tudi pravniki kaj zalojajo. In to vrhunski. No on po moji vednosti še ni nič.

Če bi govorili o meni, bi bil vesel če bi lahko kaj zalojal. Ampak ne morem, ker imajo voljena gospoda vedno preveč zategnjene uzde. In potem narod tepe mene, osla.

No ja, upanje umre zadnje. Enkrat bom pa morda le lahko lojal po tej državi. Če bo sreča mila. In če bo gnila politika končno crknila.

P.S.: Aja, tud v privat sektorju sem že delal. Sicer manj kot dve leti, pa vseeno. V skladišču kemikalij. Pa tudi avtorske mi niso tuje. Ampak vzporedno z rednim delom. Da si ne bo kdo kaj spahnil slučajno.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Torej da si fušal od rednem delu praviš>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

Gregor P je izjavil:

Torej da si fušal od rednem delu praviš>:D

Fušal? Ne bi rekel. Fušaš ponavad na črno. No ja, vsaj pri nas se ta izraz uporablja za delo kjer dobiš plačano na roko. Tule ni bilo fušanja. Le cena je bila krepko pod ceno ostalih privat agencij, ki nudijo slične storitve.

Ampak saj pravite da je to OK? Če ponudiš nižjo ceno kot konkurenca? Al je kaj narobe s tem?
OM, F, G!
««
83 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746315 (40435) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137618 (128916) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782236 (77820) lexios

Več podobnih tem