» »

Varčevalni ukrepi vlade

Varčevalni ukrepi vlade

Temo vidijo: vsi
««
27 / 91
»»

Okapi ::

Yipe. Ki ne razlikuje pojma organizacija in dezintegracija
Jebiga, nismo vsi magistrirali na kranjski sorbonni za organizacijo dela:-)

O.

jype ::

telbanc> Sej veš da čez naše strokovnjake jih ni, ane.

Po pravici povedano ne capljamo za svetovnim vrhom v stroki, temveč predvsem v družbenih vrednotah.

-valvoline- ::

jype,jaz teb res ne morem skapirat.Po tvojih postih edino k lahka človek sklepa je to da je 100% ziher da delaš v javnem sektorju in nam tule prodajaš bučke o programiranju,zemanti in podobne nebuloze.
:D

Pšenični ::

jype je izjavil:

telbanc> Sej veš da čez naše strokovnjake jih ni, ane.

Po pravici povedano ne capljamo za svetovnim vrhom v stroki, temveč predvsem v družbenih vrednotah.


Če nadaljujem....jaz mam občutek, da nam manjka organizacije in discipline......

Tega se bojo pa naši z težavo naučili v Nemčiji. Ne vem, zakaj mam tak občutek.

"jype,jaz teb res ne morem skapirat.Po tvojih postih edino k lahka človek sklepa je to da je 100% ziher da delaš v javnem sektorju in nam tule prodajaš bučke o programiranju,zemanti in podobne nebuloze."

Eh, z Yipetom nam ni dolgčas. Kdor ne misli tko k on, je itak psihotičen.....smo že navajeni, da nas ozmerja, npr. ko "zgubi referendum o DZ ju" in ostale, ki so jih levi socijalisti izgubili.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Valv, ti le ne razumeš jypove dialektike. Za trening se zazri v bel list papirja in koncentirano glej vanj - ko boš začel odkrivati odtenke črnine boš razumel.
/\/\.K.

jype ::

Tudi telbanc je ne.

Matako ::

Dobro, samo on je iz Borovnice.
/\/\.K.

Pšenični ::

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&Vie...

Evo, kako gre to v našem ljubem JS.

Nekaterii so tle našli svoj "drugi dom". Za ene se takoj najde služba, zanimivo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

telbanc> Za ene se takoj najde služba, zanimivo.

Jah, eni pač imamo iskana znanja, drugi jih pa nimate.

Pšenični ::

jype je izjavil:

telbanc> Za ene se takoj najde služba, zanimivo.

Jah, eni pač imamo iskana znanja, drugi jih pa nimate.


Ah, seveda tale Širca ima "posebna znanja".



Verjetno imaš tud ti, "podobne kvalitete."

Evo, po moje tvoja punca cele dneve programira, da nas lah ti moriš cele dneve na slo-techu.

Zgodovina sprememb…

jype ::

telbanc> Evo, po moje tvoja punca cele dneve programira, da nas lah ti moriš cele dneve na slo-techu.

Zna bit!

telbanc> Ah, seveda tale Širca ima "posebna znanja".

A jih torej nima? Ima šolo, izkušnje in sposobnost.

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Na število prebivalcev Nemčija ima za 40% manj birokratov k mi.Zadnjih 10 let se je tam število državnih parazitov skozi zmanjševalo,pr nas pa strmo naraščalo.

Prosim za konkretne številke in vključi vse javnosektaške parazite, tako na lokalni, kot na zvezni ravni. Imam občutek, da ko se številke primerjajo, se za Nemčijo upošteva samo zvezni del JS. Ampak kakorkoli, prosim konkretne številke. Pri nas se natančno ve, kaj se skriva v številki 160.000.

jype ::

-valvoline- itak misli, da so učitelji, gasilci, zdravniki, vojaki in policisti kar vsi po vrsti birokrati.

Invictus ::

JS in JU nista eno in isto. Je bilo večkrat napisano.

Žal tega še ljudje iz JU ne vedo ... Toliko o uspešnem šolanju in samoizobraževanju.

Če vam ni v Sloveniji in JS všeč, dajte odpoved. Saj vas bodo tako ali tako prej ali slej odpustili.

In ja, sam delam v francosko govorečem delu, pa tudi ne znam francosko. Pa se da preživeti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

-valvoline- je izjavil:

jype,jaz teb res ne morem skapirat.Po tvojih postih edino k lahka človek sklepa je to da je 100% ziher da delaš v javnem sektorju in nam tule prodajaš bučke o programiranju,zemanti in podobne nebuloze.
:D

Zemanta, http://www.zemanta.com/blog/meet-the-te... pa še vsaj eno firmo ima.


Ne znam nemščino,če bi kolk tolk znal bi mogoče že zdavneje šel tam,vsaj začasno.

Kakšen Štajerc pa si da ti je Nemščina tuja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

krneki0001 ::

Mene pa zanima kdaj bosta bavčar in njegov OMV vrnila tisto miljardo in pol kredita, ki si jo je sposodil Bavčar pri vseh slovenskih bankah?
Pa kdaj bo gospod, ki je zastavil svoje dobro ime, da je dobil kredit brez zavarovanja, tudi ta kredit povrnil (gre za bivšega direktorja merkurja)?
Kdaj bodo tovšakova, zidar in podobni vrnili ves sposojen denar iz naših bank?

Če nebi oblast NLB in NKBM nalagala da dajeta kredite tajkunom, nebi nikoli bilo potrebno dokapitalizirat banke. In največ kreditov, ki jih nihče ne bo vrnil, se je dalo ravno med 2004 in 2008 po nalogu plešatega poveljnika. Seveda si tega nihče ne bo priznal, vendar je to res in krediti, ki sta jih banki dali med tema letoma, ne bodo nikoli poplačani s strani tajkunov, ampak s strani davkoplačevalcev z dokapitalizacijami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Karaya 52 ::

Sindikalni pohlep lahko spravi drzavo na kolena, na isti nacin kot je Kordez (F21) unicil Merkur. Ker imam obcutek, da je edina alternativa rezom v JS, Merkurjev model lastninjenja, kjer se krediti smatrajo kot osnovni kapital, katerega cena so pac obresti in samo te se odplacujejo. To je alternativa, JankovicevoKordezeva.

-valvoline- ::

http://www.finance.si/270248/Kdo-se-bo-...

dronyx je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Na število prebivalcev Nemčija ima za 40% manj birokratov k mi.Zadnjih 10 let se je tam število državnih parazitov skozi zmanjševalo,pr nas pa strmo naraščalo.

Prosim za konkretne številke in vključi vse javnosektaške parazite, tako na lokalni, kot na zvezni ravni. Imam občutek, da ko se številke primerjajo, se za Nemčijo upošteva samo zvezni del JS. Ampak kakorkoli, prosim konkretne številke. Pri nas se natančno ve, kaj se skriva v številki 160.000.

http://www.finance.si/270248/Kdo-se-bo-...

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Sindikalni pohlep ? Kaj je to ?

Timurlenk ::

škoda, le zakaj ti, ki stalno bežijo iz države, zaradi davkov, pijavk, komunistov, kučana itd. nikdar zares ne gredo?


valvoline, kaj še sploh iščeš tukaj? dočakal boš samo rdečo revolucijo v najboljšem primeru

Karaya 52 ::

amigo_no1 je izjavil:

Sindikalni pohlep ? Kaj je to ?


Termin, ki v slovenskem prostoru ne obstaja, pa ga pocasi uvajam. Sicer se kaj podobnega dokaj pogosto bere na naslovnicah kaksnega anglosaksonskega casopisa. Tako to gre. Pa se ena slovenska lastnost, naj mi bo dovljeno pokritizirati jo. Pohlep ali pa recimo neka zdrava ambicioznost po vecjem zasluzku ima v primitivnih druzbah kot nek obrambni mehanizem vgrajeno unicevalno zavist. "Naj sosedu krava crkne." Mja, imas pohlepa kolikor hoces, problem ni omejen izkljucno na bele ovratnike. Imas recimo pohlepne luzerje, ki zivijo na fizolu iz konzerve. Zeljo imajo so pa prevec tupi da bi jo realizirali. Sindikati po vecini kar ustrezajo tej definiciji.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Timurlenk je izjavil:

škoda, le zakaj ti, ki stalno bežijo iz države, zaradi davkov, pijavk, komunistov, kučana itd. nikdar zares ne gredo?


valvoline, kaj še sploh iščeš tukaj? dočakal boš samo rdečo revolucijo v najboljšem primeru

Zato ker vemo da bo enkrat že pršlo *naših 5 minut*.Komunisti pa spakirajte kovčke in marš na Kubo in S.Korejo.
:D

Zgodovina sprememb…

Timurlenk ::

ne, oprosti, po desni logiki mi že smo kuba


vi pa jo želite spremeniti v irak/somalijo


zato, pustite nas na naši kubi, VI pa pojdite v irak/somalijo

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Timurlenk, sej tajkuni, graditelji cest, tudi niso šli. No vse Kredite vključno z EU denarjem so odnesli ven. No bistveni del. Sicer pa JU in JS , ki imajo denar, prav tako kupujejo raje ceneje čez mejo, tako da ta denar tudi nič ne koristi Slovenkemu gospodarstvu. No famozni dvig DDV, bo pa itak prizadel spet revne, ti nimajo denarja da se odpeljejo čez mejo po cenejše nakupe, tako da ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Timurlenk ::

ne, pač res mi dvigne "dekl"

90 % slovencev je valvoline


pizdijo, grajajo, kurcajo, obirajo, obrekujejo, jadikujejo, jamrajo


ampak, storijo pa 0, prav 0, menda je vse narobe, kar je še kje možno, ampak očitno jim to nekako ugaja? kot neki mazohisti


npr. meni je tukaj dokaj lepo, nekaj težav, ampak lepo, rad živim tukaj



eni pa samo jamrajo kako je vse v pizdi, ampak ukrenejo pa 0, samo gobec se jim pregreva :)

očitno jim kljub temu, da jih obkrožajo same pijavke, povsem lepo, lepše, kot bi jim šlo kjerkoli drugod



Mr.B je izjavil:

Timurlenk, sej tajkuni, graditelji cest, tudi niso šli. No vse Kredite vključno z EU denarjem so odnesli ven. No bistveni del. Sicer pa JU in JS , ki imajo denar, prav tako kupujejo raje ceneje čez mejo, tako da ta denar tudi nič ne koristi Slovenkemu gospodarstvu. No famozni dvig DDV, bo pa itak prizadel spet revne, ti nimajo denarja da se odpeljejo čez mejo po cenejše nakupe, tako da ?

revni že tako nimajo denarja za dvdje, pralne stroje, lcdje, avtomobile, whatever

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Mi pravis da se reven, ker nimam pralnega stroja in DVD predvajalnika? :( FAAAAAAAAAAAK, MOJ LAJF!!!!1!!11one1!!

jype ::

Karaya 52> Mi pravis da se reven, ker nimam pralnega stroja in DVD predvajalnika? :( FAAAAAAAAAAAK, MOJ LAJF!!!!1!!11one1!!

Brez skrbi, nisi sam. Tudi jaz sem dobil cmok v grlu ko sem se zavedel, da sem v resnici pod pragom DVD revščine.

-valvoline- ::

Timurlenk je izjavil:

ne, pač res mi dvigne "dekl"

90 % slovencev je valvoline


pizdijo, grajajo, kurcajo, obirajo, obrekujejo, jadikujejo, jamrajo


ampak, storijo pa 0, prav 0, menda je vse narobe, kar je še kje možno, ampak očitno jim to nekako ugaja? kot neki mazohisti


npr. meni je tukaj dokaj lepo, nekaj težav, ampak lepo, rad živim tukaj



eni pa samo jamrajo kako je vse v pizdi, ampak ukrenejo pa 0, samo gobec se jim pregreva :)

očitno jim kljub temu, da jih obkrožajo same pijavke, povsem lepo, lepše, kot bi jim šlo kjerkoli drugod



Mr.B je izjavil:

Timurlenk, sej tajkuni, graditelji cest, tudi niso šli. No vse Kredite vključno z EU denarjem so odnesli ven. No bistveni del. Sicer pa JU in JS , ki imajo denar, prav tako kupujejo raje ceneje čez mejo, tako da ta denar tudi nič ne koristi Slovenkemu gospodarstvu. No famozni dvig DDV, bo pa itak prizadel spet revne, ti nimajo denarja da se odpeljejo čez mejo po cenejše nakupe, tako da ?

revni že tako nimajo denarja za dvdje, pralne stroje, lcdje, avtomobile, whatever

Fak,čakamo in čakamo na Slovenskega Fuhrerja,ampak nikakor da se kdo oglasi. Če pa le pride nekdo z pravimi preferencami pa bo štala,v to sem 100% prepričan. Definitivno to ni Jajčko Pederajčko.
:D

Timurlenk ::

Karaya 52 je izjavil:

Mi pravis da se reven, ker nimam pralnega stroja in DVD predvajalnika? :( FAAAAAAAAAAAK, MOJ LAJF!!!!1!!11one1!!



ne, pravim da ne pičiš luksuza, kot ga tudi revni ne

ampak, ti priporočaš človeku tudi, da naj živi v kontejneru, tako da ne vem, kaj naj si mislim o tebi


tisti, ki pa za to denar zapravljajo, pa bodo kljub 2 procentoma višjemu ddvju še vedno kupovali te reči

Fak,čakamo in čakamo na Slovenskega Fuhrerja,ampak nikakor da se kdo oglasi. Če pa le pride nekdo z pravimi preferencami pa bo štala,v to sem 100% prepričan. Definitivno to ni Jajčko Pederajčko.



morda pride, ampak vsekakor ne bo desni, ne v sloveniji

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Ja seveda,šutiral bomo leve in desne.
:)

Mr.B ::

Timurlenk, za prvi dve tretini tvojega odgovora se strinjam. Samo izhaja iz problema, da se da narod na dim zelo dobro zmanipulirati. No lahko pa pokažemo pravo Slovensko mentaliteto , ah sej so vsi isti. To je pa bistveni problem.

Za drugi del, pa ti bom rekel nekako takole, ko se bo trend padanja BDP-ja nadaljeval, inflacija pa bo rasla, boš videl kako bodo cene hrane letele v nebo, ko se bo ostali del sveta pobral iz krize. Predvsem pa razmisli od kje uvažamo hrano, in kakšno je njihovo stanje BDP-ja...

Bistveni problem ki ga označujemo pod tajkuni in prijatelji je in je ostal da se je denar iz kreditov predvsem izvažal v tujino, pri nas pa ostala luknja. V financah je bil zelo lepo opisan problem NLB-ja, in načina dela izčrpavanja Slovenije ter gospodarstva, ko prebereš članek o gradbeni jami :
lede na to, da je Bavarski dvor kupil zemljišče za 750 tisoč evrov, poznavalci ocenjujejo, da je NLB močno, kar osemkrat preplačala zemljišče
iz 750k€ na 5.5 Mil€ http://www.finance.si/347746/Naprodaj-l...

Imaš pa še en starejši članek : http://www.finance.si/307446/Gradbenim-... Tako da oseba ki priznava da denar države pelje v tujino, namesto da bi se zavzemal za zmanjšanje obremenitve ravno realnega sektroja. Ok pustimo da oseba ni nikoli nič uspešno naredila z lasnimi denarci... No vsaj v Sloveniji, ne...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

-valvoline- je izjavil:

Ja seveda,šutiral bomo leve in desne.
:)

Medtem ko ti tule stresaš svoje frustracije, tako levi, kot desni aparatčiki dobo živijo in se fino imajo. Političarji pri nas so vsi enaki, ker vsi izhajajo iz nekdanje ZSMS ali KP. Ne more biti drugače.

-valvoline- ::

Timurlenk je izjavil:

ne, pač res mi dvigne "dekl"

90 % slovencev je valvoline


pizdijo, grajajo, kurcajo, obirajo, obrekujejo, jadikujejo, jamrajo



Najprej te bomo nogiral iz javnega sektorja,pol se nam boš pridružil.Upam.
:D

Mr.B ::

Političarji pri nas so vsi enaki, to mišljenje je ravno bistvo problema v Sloveniji. Zato pa ni potrebe po spremembah, kaj šele da bi narod karkoli sankcioniral...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

-valvoline- ::

dronyx je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Ja seveda,šutiral bomo leve in desne.
:)

Medtem ko ti tule stresaš svoje frustracije, tako levi, kot desni aparatčiki dobo živijo in se fino imajo. Političarji pri nas so vsi enaki, ker vsi izhajajo iz nekdanje ZSMS ali KP. Ne more biti drugače.

Vse dokler ne pride naš Fuhrer.Čakamo in čakamo.
;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Političarji pri nas so vsi enaki, to mišljenje je ravno bistvo problema v Sloveniji. Zato pa ni potrebe po spremembah, kaj šele da bi narod karkoli sankcioniral...

Jaz opazujem v JU situacijo, ko se menjajo in kolobarijo. Niti enega politično nastavljenega aparatčika niso do zdaj vrgli na cesto, ali mu odvzeli plačni razred (tu gre za plače, ki so ranga 2000 EUR neto in navzgor)! Vsi ti ljudje so se tekom let samo nabirali in nabirali in nabirali. Vsaka nova vlada, nove zaposlitve, vezane seveda na mandat in zaupanje, ki se pa vse po vrsti pred volitvam spremenijo za nedoločen čas. In poudarjam VSAKA, da ne bo kdo tule preveč naiven!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Jaz zase lahko rečem, da moje največje politično razočaranje sega v leto 2004. To so bile tudi zadnje volitve, ki sem se jih udeležil v tej državi (od takrat dalje vsak volilni listek leti direktno v smeti in je škoda, da mi jih sploh pošiljajo) in takrat glasoval za SDS v upanju, da bo prišlo do korenitih sprememb in da tudi mi zaživimo v moderni, evropski državi, kjer bodo znanje in sposobnosti nekaj veljali.

Slovenija bi morala takrat prekiniti z dogovorno ekonomijo in planskim gospodarstvom ter postaviti pravosodje na noge. Vendar izkazalo se je, da se ni zgodilo praktično nič konkretnega, oziroma da so bili prej težava zgolj ljudje. Levičarji in komunjarje.

Pa lahko bi bil takrat oportunist in danes fikus v 55 plačnem razredu. Vendar to ni moj stil. Jaz ljudi cenim izključno glede na lastnosti, ki jih imajo ter me absolutno ne zanima njihov politični nazor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

Dokler imamo tak volilni sistem , je zadeva nerešljiva. Ok poleg spomina zlate ribice, ampak....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

Glede na to, da se še Švica, kot pojem nevtralnosti vedno tesneje povezuje z EU... bi se vprašal po smiselnosti izstopa in tudi s tem povezanimi posledicami.
švica se povezuje z EU na ravni projektov ne pa monetarno, niti politično.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Karaya 52 ::

Timurlenk je izjavil:

ampak, ti priporočaš človeku tudi, da naj živi v kontejneru, tako da ne vem, kaj naj si mislim o tebi


Ce ti taksne izmisljotine pomagajo bezati pred realnostjo ... tudi prav. :))

BlueRunner ::

noraguta je izjavil:

Glede na to, da se še Švica, kot pojem nevtralnosti vedno tesneje povezuje z EU... bi se vprašal po smiselnosti izstopa in tudi s tem povezanimi posledicami.
švica se povezuje z EU na ravni projektov ne pa monetarno, niti politično.

Povezuje se gospodarsko. Nekateri tukaj pa ne vedo niti tega, da je naša pristop v EU vezan na pogodbe, ki urejajo gospodarsko in politično. Če želiš izstopiti politično, bi to za nas pomenilo avtomatičen izstop tudi v gospodarskem smislu.

Pa še Švica se vedno bolj povezuje z EU... ja, gospodarsko. Ampak oni pač po svoje, mi smo se pa po svoji.

Če ti ta, malo večja slika, ni jasna, potem ti pač ni jasna.

Še najbolj komično pa je, ko nekdo prijavi kako birokrati v Bruslju nimajo besede v Sloveniji. Dobra fora. Kakor stvari stojijo je slovensko zakonodajo lažje spremeniti iz Bruslja (ali pa vsaj z bebavim izgovarjanjem na Bruselj), kot pa v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

pravijo, da je najprej potrebno šparat pri sebi, zato bodo tudi ministri imeli nižje plače

zato so ministrom znižali plače za 8%
poslancem za 10%

ostalim javnim osližbencem pa za 15% + znižanje dajatev za prevoz, ukinitev regresa in odpravnive oz. tistega kar dobiš ko greš v penzijo


torej najboljše plačanim javnim oslužbencem bodo vzeli pol manj kot tistim slabše plačanim
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

OK, vseeno je treba biti pošten. To znižanje za ministre in poslance je že dejstvo, in k njemu se bo znižanje za ves javni sektor, za kakršnegakoli se bodo na koncu zdilali, prištelo. Se pravi 8+15.

Da imajo slab PR, ki varčevalnih ukrepov ne zna pravilno "skomunicirati", kot pravijo piarovci, je pa tudi že dlje časa jasno.

O.

donfilipo ::

Mr.B je izjavil:

Političarji pri nas so vsi enaki, to mišljenje je ravno bistvo problema v Sloveniji. Zato pa ni potrebe po spremembah, kaj šele da bi narod karkoli sankcioniral...


Zna biti. To da so pretežno vsi socialdemokratsko poluzeleni, sem namreč ugotovil sam iz branja programov. Pustimo zdaj marginalce. Ali pa tudi če jih ne.

Kdo ima stranko, ki predstavlja res kvalitativne spremembe tako ideološko, kot programsko. Drpajsanje okoli mavričnih s cingljanjem triangla RKC in zelena maša ob istočasno rdeče zadimljeni kitajski, kjer ljudje niti ne vedo kaj je GW, me niti ne zanimata. Also?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

dronyx ::

Jaz osebno politikom enostavno ne verjamem. Namreč kdor pozna način določanja plač v JS ve, da obstaja še vedno kup dodatkov in zakonskih trikov, da se izplačana plača popravi. Recimo politik si morda res zniža plačo za 8%, ampak v naslednjem trenutku si pa da izplačati 20% dodatka zaradi "povečanja obsega dela". Meni je na koncu pomembno neto izplačilo na TR in tu se po moje ni nobenemu znižalo.

Mr.B ::

donfilipo, pa če misliš da imamo vlado, ki lahko funkcionira v taki sestavi ? No glavni problem so žal in vedno bili Ljudje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

donfilipo ::

Namreč kdor pozna način določanja plač v JS ve, da obstaja še vedno kup dodatkov in zakonskih trikov, da se izplačana plača popravi. Recimo politik si morda res zniža plačo za 8%, ampak v naslednjem trenutku si pa da izplačati 20% dodatka zaradi "povečanja obsega dela". Meni je na koncu pomembno neto izplačilo na TR in tu se po moje ni nobenemu znižalo.

Ja kako za vraga bodo pa potem prišparali?

Ali imajo tudi za budget nek dodaten skrit vir? ????


donfilipo, pa če misliš da imamo vlado, ki lahko funkcionira v taki sestavi ? No glavni problem so žal in vedno bili Ljudje.


Torej bi po tvojem bistvena večina (37,8% SDS) po drugačnem volilnem sistemu zadeve bistveno spremenila?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In še eno opravičilo je pa vezano na zaguljenost švabov in švabščine.

Šele ko dobro prebrskaš, tudi izven njihovih uradnih litanij za nas nepotrebnega balasta, ugotoviš da heilarji skoraj skrivajo cifre javnih služb in da imajo dejansko beamte na vseh nivojih, zvezni in deželni.

Tako da.

Nemčija ima 8.000.000 delavcev v javnih službah (bundes+landes beamter) in 82.000.000 prebivalcev. 2/82=0,0975.....

Slovenija ima 160.000 delavcev v javnih službah (u cjelovitom i globalnom smislu do tokia:) in 2.000.000 prebivalcev. 160000/2000000=0,08.

Pomeni 9,75% javnih beamterjev nasproti 8% javnih uslužbencev pri nas.
Tako nekako, kot je tudi rahlo jecljavo trdil recimo Hanžek, nikoli pa pokazal enega enostavnega linka ali dokumenta, pa sem na roke prišel do narobe številk.

Nemci imajo pro/capita več javnega ljudstva:)
Onyx je sicer spet namignil nekaj, klinc pa je, če ni lepo cifer. Zato sem se popravil, ker se grešil,....mea culpa....a si vidu Tito opet greška8-)

http://de.answers.yahoo.com/question/in...
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

darkolord ::

Te pro-capita primerjave so itak precej nerelevatne. Mislim, da bi moralo vsakomur biti jasno, da se zadeve ne skalirajo linearno.

Mesar ::

darkolord je izjavil:

Te pro-capita primerjave so itak precej nerelevatne. Mislim, da bi moralo vsakomur biti jasno, da se zadeve ne skalirajo linearno.


Ja ampak eksponentno!
Your turn to burn!
««
27 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746579 (40699) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531137759 (129057) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782327 (77911) lexios

Več podobnih tem