» »

Muchos Velikos ( plastikus ) Problemos

Muchos Velikos ( plastikus ) Problemos

DrSergioDJ ::

Ok, problem je tak. Dam jest lepo mojo mamaplato ABIT KT7 v prodajo, pride kupec, in ker je nisem prodajal z procesorjem, ga 5 min preden kupec pride, odstranim. In, ker sm jest itaq tak drek da ni večjega, se mi pri snemanju C Orba odlomi na Socketu koscek plastike, ki drzi Orba, in to tisti, ki je samo en ( na vrhu plate ). KAJ MI JE NAREDITI?!?!?! SM mal improviziru, pa na orba prsvajsu eno zelezno palcko, da se orb zdej tudi zgoraj prime za stranska drzalca na socketu, samo zdej ga mal prevec stisne in se mi zdi, da na drugi strani odstopa od procesorja ( ko sm probau, mi je takoj ko sm prisel v winse kazalo 65 stopinj, potem sm resitiral, v bios, pa je bilo ze skoraj 70 stopinj pa sm raj vse skupi ugasnu --> procesor duron600@600 normalno okoli 35 stopinj ). torej, H-E-L-P!!!!;(;(
...

ChiefThunder ::

To je pa sranje... probi s sekundnim ali pa s kakšnim zares močnim lepilom zalimat zadevo...

DrSergioDJ ::

ze probu z limom, EPOKSI lepilo, kao ful mocno pa dobro za plastiko, pa mi je drzal manj kot 5 sekund!!!!!
...

MadMax ::

Pistola na vroco plastiko, pa zalijes.

VASkO ::

ja tega se jaz tudi bojim, se mi je ze enkrat na eni 586 plati odlomilo. ce pogledamo, kaj vse ta plastika mora zdrzati, ne vem ce bos lahko s cim nazaj pritrdil, da bo drzalo.:(

hladilniki za AMDje imajo priporocen pritisk zelo velik, sem se potrudil in pogledal PDF, pritisk je do 12kg, saj veste, kako tezko je naprimer Orba gor namontirat, ali pa celo Volcana2, pri katerem moras sponko stisnit zelo mocno, da dosezes zatic. Zato mislim, da ne bos z niicemer mogel zalepiti tako mocno, da bo zdrzalo hude sile.

DrSergioDJ ::

ok, se dve ideji :D

1. kaj pa ce bi v uno plastiko en majhen srauf zasraufu?? Un del plastike se ne premika, jest pol srauf spodi pobrusim, da bo ravn ( da se bo orb zagrabu ), pa je??

2. Kaj pa če čez orba eno vrvico/zajlo nategnem, pa jo speljem pol skozi une luknje ob socketu pod maticno pa tm jako močno zategnem ( da bo držal v legi kot bi prvotno moglo??? )

:|
...

Dalmatinc ::

kup novga orba>:D

DrSergioDJ ::

ok, to je bil zdej en lep primer, ko se folku ne da prebrat natančno. NI POČU ORB ( jao, pa ni mi problem dat tistih 3000 za novga ), ampak je počla MATIČNA ( eden od unih plastičnih zatičev, un, k je na vrhu matične, k drži ORBA !!!!!! ) ;((
...

VASkO ::

dalmatinka, preberi prejsnje poste, problem ni v orbu ampak v plati, ker se mu je odlomila plastika s socketa pa ne more zahaklati orba!!!

TribesMan ::

ejga Sergio najbl uporabna zadeva za limanje je definitivno dvokomponentno lepilo, edina slabost je to da se susi okoli 12-24 ur se najbol pa se pocuti ce ga mas med susenjem u pecici (okoli 60-90 stopinj) takrat ima zadeva mehansko trdnost 3200N/cm2 kar pa ni tako slabo, ce pa ga ne segrevas pa to trdnost doseze pa nekaj dneh

Bungee- ::

Dej prosm napis kolk velika je tista plastika, jest mam eno plastoko od starga socket 7 podnozja, ce ti kej pomaga ... aja in JE cela 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

DrSergioDJ ::

heh, bungee thanx, but it ain't gona fit :D delcek k se je odlomi dol z socketa je velik cca 4*3*3mm :D cel socket zamenjat se pa da NE ;( thanx vseeno.

kako nej dam maticno v pecico, pa da jo zazgem al kva
...

Bungee- ::

Ma kupis eno ultra dobro epoxy lepilo ... slaba stran tega je dolgo susenje ... cca 24 ur @ 25°C no ampak potem pa stvar DRZI, tko da ni treba u pecico tlacit :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

DrSergioDJ ::

jah, kupu sm eno epoksi lepilo, lepo zmesu, namazu, 30min prov prtisku gor, da bo ja drzal, pol se je se cca 17 ur sušil, pa je po 5 sekundah odpadlo, k sm dau orba gor :(
...

VASkO ::

enkrat je na Akibi bla en adapter, ki ga das v socket pa ti odklene proc, mogoce je pa na tistem bila priponka, samo nisem ziher.

Bungee- ::

Madona clovk se se na lim ne more vec zanest ;(( Jest nimam vec idej. Aja a ma mamaplata mogoce lukne okol ???? potem bi lahko kako drugac pritrdil hladilnik....8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

DrSergioDJ ::

ma lukne :D ( lih to sm omenu, da bi zico/vrvico skoz napelu, pa orba zategnu ), sam, men je zmankal idej :D
...

TESKAn ::

Hm, probi nardit eno ploščico, k ma nasred lukno z istim premerom kot je premer ORB - ovih rebr, pol pa še zvrti štiri lukne, pa pršravfi na plato. Zadeva bo k beton>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TribesMan ::

Fantje a nic ne berete dvokomponentno lepilo!!! Ne pa epoxy. Poleg tega epoxy se topi plastiko

Opkow ::

Svetujem ti, da das na vrh orba dve kovinski precki z luknjami na obeh koncih. In orba prisraufas na plato. To je najbol ziher, pa se pritisk lohka reguliras po zelji. Rabs pa se 4 sraufe dolzine cca 7 cm ter matice in .. prisraufas.



To je dost bol ziher k pa kak lepil.

Ka pa ce ti enkrat v compu lim popusti, pa nredi kak cm lufta od proca lih tolk da ne opazis, da se ti je sneu in ti tkoj skur proc k ga bs przgau .. Al pa orb pade na grafcno in nredi kratke stike... ;}

jRk0 ::

Ti je najboljše ja. MOj sošolec si je kupo Gorba na proc, kjer ne gre gor, pa je vse malo "preuredil" (zvrtal luknje in dal šraufe) in je potem vse lepo delalo.BTW za kolko prodaš matično, tako pokvarjeno? Si bom
že jaz sam to popravo.:)

Bungee- ::

Sergio: najboljs je da vzames ravno prav veliko alu plosco, v katero naredis luknjo, ki je toliko velika kot orb, le da na parih mestoh naredis zatice, tako da se zataknejo nakje spodan na orbu, potem pa samo se 4 vijake in stvar je resena 8-) Sicer nimam orba, vendar pa mislim da bi se dalo vrjetno zadevo se lepse izpeljat .... 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Shadowman-x ::

Vprašanje za DrSergioDJ-a:
Ali si povedal kupcu za zlomljen zatič ali je to moral ugotoviti kupec sam?

DrSergioDJ ::

odgovor: se sam nism opazu, ker mi je kupec povedu, da kera pizda sm, k mu nism povedu. in sm opazu. ko je odsel, sm mal po sobi pogledu pa najdu un mali koscek, k je odletu stran nekje na tleh. Mogoce bom probu prsraufat :D
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zlepiti plastiko prenosnika, da bo res držalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81705 (1322) ToniT
»

Vulcano 7+ ali Dragon Orb 3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151107 (844) 3L33T
»

dvokomponentno + cipi + termalna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61031 (909) Vesoljc
»

Chrome ORB na socket370

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131440 (1299) slycer
»

blue orb na plato

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141412 (1246) texhex

Več podobnih tem