» »

Zakaj so največkrat muslimani teroristi?

Zakaj so največkrat muslimani teroristi?

«
1
2

mtosev ::

A mi zna kdo to razložiti?
že nakaj časa me zanima zakaj je ravno največ teroristov muslimanov in še nisem uspel priti do razlage. v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • zaklenil: ahac ()

PaX_MaN ::

največ teroristov muslimanov

To je sam subjektivna percepcija - ni nujno, da je to res.
Povedano drugače: peer-reviewed članke na plano or else zaklent temo, ker bomo kuj pr cionistih pristal.

marijancek ::

tradicija. zakaj je pa največ židov genijev? tudi tradicija. pa še geni malo.

kivi113 ::

v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..


Mislim, da napaka v tvojem razmišljanju prihaja od tu. Baje naj bi bilo v koranu ogromno nasilja. Itak je ogromno nekih zapovedi, kako naj bi se nekdo obnašal, in predvidene kazni, če se nekdo ne obnaša tako. Dolžnost muslimanov je, da druge konvertirajo v islam, in če kdo zapusti to vero, je predpisana kazen smrt.

Mohamed je napisal, da je islam miroljubna vera, kar muslimani radi ponavljajo. Pozabijo pa povedati, da je marsikatera stvar napisana enkrat tako, drugič drugače, in da se upoštevajo stvari, ki so v koranu napisane kasneje.

Njihov primitivizem izhaja ravno iz primitivne religije. Tudi za Slovenijo si upam trditi, da so verniki precej bolj zaplankani kot neverniki.

Da bi bili židje kaj posebej genialni, pa dvomim, da je kaj drugega, kot pr. Židje niso ravno druga rasa. Židje so samosvoji na podlagi še ene božje knjige, sicer pa so bele barve ravno tako, kot ostali belci.

Lahko se seveda tudi motim (kot že mnogokrat do sedaj).

Isotropic ::

a lahko ugotovis korelacijo med delovanjem ameriske vojske (v tretjih drzavah) in terorizmom od leta 1979 naprej recimo?

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Ti si res eden "kivi", če trdiš, da je specifična religija "primitivna".

Dejstvo je, da so tako koran, kot biblija (in ostali temelji religij) nekako "moralno" zrcalo obdobja v katerem so nastale. Norme obnašanja in spremljivosti tistega časa. Načeloma so obe zaradi tega (in iz našega pogleda) izjemno nasilne in vsaka vera ima posameznike, ki so ekstremisti.

Naša (zahodna) vera (oziroma njen izvor) je izvorno popolnoma enako nasilna, kot njihova. Zanimivo pa je to, da se je "biblija" morala bistveno bolj prilagajati družbi (v modernih časih), kot "koran". Mogoče bi bilo bolj zanimivo debatirati, če je to res in zakaj, kot pa o teroristih :).

IceIceBaby ::

Ti si res eden "kivi", če trdiš, da je specifična religija "primitivna".


Vse religije so primitivne.

Norme obnašanja in spremljivosti tistega časa.


Biblija je nastajala več 100 let, pisalo pa jo je verjetno ogromno število avtorjev. Težko rečeš, da biblija povzema norme kakšnega specifičnega časa.

kivi113 ::

Isotropic je izjavil:

a lahko ugotovis korelacijo med delovanjem ameriske vojske (v tretjih drzavah) in terorizmom od leta 1979 naprej recimo?


Že že. Tudi sam nimam posebnih simpatij do načina udejstvovanja zahoda na bližnjem vzhodu.

Kar pa ne spremeni dejstva, da se arabci raje koljejo med sabo, zato, ker je eden sunit, drugi pa šiit, kot da bi to energijo vlagali v razvoj in napredek (tehnološki in socialni). Raje verjamejo v bukve, tudi zaradi katerih so tak lahek plen zahoda, kot da bi - se civilizirali.

In v interesu zahoda je, da so tam bebci, ki verjamejo v take stvari, ker jih je zato lažje krasti njihove nafte.

ahac ::

arabci raje koljejo med sabo, zato, ker je eden sunit, drugi pa šiit

Ja, protestanti pa katoliki v S. Irski se imajo pa ful radi med sabo in sploh ne poznajo terorizma. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mtosev ::

IRA je mrtva. sedaj je tam več miru. in ja poznam bloody sunday.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

kivi113> Baje naj bi bilo v koranu ogromno nasilja.

Če bi ga dejansko prebral bi videl, da ga je precej manj kot v ostalih sorodnih knjigah - kar ni presenetljivo, glede na to da je bistveno mlajša knjiga.

mtosev> A mi zna kdo to razložiti?

Niso. Največkrat so (po 2. svetovni vojni) teroristi še vedno levičarska gibanja in imajo na vesti tudi največ žrtev. Premaga jih samo organiziran državni terorizem določenih režimov (in ZDA so tudi med njimi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Rippy ::

Biblija je nastajala več 100 let, pisalo pa jo je verjetno ogromno število avtorjev. Težko rečeš, da biblija povzema norme kakšnega specifičnega časa.


To bi recimo "držalo", če gledaš nazaj iz našega vidika. Ampak moraš upoštevati, da je znanost, kultura ter družba napredovala prav polžje nekje do renesanse. Zadnjih 100 let je pa prišlo do "eksplozije" na tem področju.

Takrat je 100 let "specifični čas".

JohanP ::

mtosev je izjavil:

A mi zna kdo to razložiti?
že nakaj časa me zanima zakaj je ravno največ teroristov muslimanov in še nisem uspel priti do razlage. v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..


Od kje ti podatek, da v Koranu nič nič ne piše o nasilju? Takšno vsebino ima okrog 100 verzov.
Bistvena za tvoje poizvedovanje sta dva, K9:5 in K9:29.

kivi113 ::

jype je izjavil:

kivi113>
Če bi ga dejansko prebral bi videl, da ga je precej manj kot v ostalih sorodnih knjigah - kar ni presenetljivo, glede na to da je bistveno mlajša knjiga.


Res je. Nisem ga prebral. Mnenje sem ustvaril zgolj na podlagi mnenj tistih, ki trdijo, da so ga.

Biblija naj bi (spet je nisem prebral) vsebovala ogromno nasilja in obstaja kar nekaj zanimivih youtube filmčkov, kjer razlagajo kaj vse naj bi bog dovolil in zahteval in podobno. In ker naj bi bila biblija tako zelo krvava, to, da ima koran "precej manj" nasilja, pravzaprav ni več zelo relavantno.

Se pa zavedam, da youtube filmčki, takšni in drugačni, niso lih zanesljivi. Gledal sem npr. Sama Harrisa, Hitchensa, Dawkinsa in podobne, pa youtube userje nonstampcollector.

Glede protestantov in katolikov, so se pa zgleda malo umirili. Pri nas na zahodu gremo v smeri znanosti in strpnosti, kar vpliva tudi na vernike. Ne trdim, da so katerikoli drugi verniki kaj boljši, ne morem pa drugače, kot da si arabce predstavljam v skupinah, ko težijo z alah akhbar in kje kaj težijo ali razbijajo.

Po moje jih religija drži tako nazaj, in so kot taki plen tistim, ki jih želijo izkoriščati. Od kod zgodbice o devicah, če pobijaš nevernike in podobno, pa ne vem. Mogoče od kakšnih takih, ki Koran samo razlagajo.

Invictus ::

Meni se zdijo Izraelci v Libanonu in Američani v Afganistanu in Iraku tudi teroristi.

Evo, pa so še kristjani in židje teroristi.

Drugače je bil pa islam ena najbolj strpnih ver dokler niso katoliki prinesli sranja na Bližnji vzhod s križarskimi vojnami. Od takrat naprej se kristjanom ne odpušča več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yugos ::

mtosev je izjavil:

A mi zna kdo to razložiti?
že nakaj časa me zanima zakaj je ravno največ teroristov muslimanov in še nisem uspel priti do razlage. v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..




mtosev ::

Invictus je izjavil:

Meni se zdijo Izraelci v Libanonu in Američani v Afganistanu in Iraku tudi teroristi.

Evo, pa so še kristjani in židje teroristi.

Drugače je bil pa islam ena najbolj strpnih ver dokler niso katoliki prinesli sranja na Bližnji vzhod s križarskimi vojnami. Od takrat naprej se kristjanom ne odpušča več.

po tej logiki je vsaka vojna terorizem. kolk se spomnim so prvo arabci napadli žide leta 1967 in od tedaj si izrael lasti dele zahodnega brega, Golan heights in mogoče še česa. za palestince kateri trpijo. mislim pa, da bi rabili najti skopno rešitev. vseeno v izraelu živi 20% muslimanov in jih očitno tam sprejamajo kot vse druge državljanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> kolk se spomnim so prvo arabci izrael napadli leta 1967

To se pa slabo spomniš.

mtosev ::

Opinions are divided on whether Israel's attack was an act of aggression or a preemptive strike of a defensive nature.
only for jype
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMicka ::

Zakaj, zakaj. Do tega vedno pride v družbah, kjer vre. Včasih je zelo vrelo v Severni Irski, pa v Španiji, danes tam manj, pa zato več v Iraku in še kje. Pač vre tam, kjer je neka skupina ljudi zapostavljena in prej ali slej poči film. Mislim, zakaj hudiča človek, ki postavlja vprašanja, naprej ne vzame v roke zgodovinske knjige. Bo kmalu jasno, da so takšne in drugačne teroristčne dejavnosti izvajali vsepovsodi. Tudi npr. v anglo-meriški "osvobodilni" vojni, kjer so domačini, ki so bili privrženci angleškega kralja, klali neoborožene ženske in otroke tistih drugih, in obratno. Pa sej je itak vse na Googlu :)

IceIceBaby ::

Kar pa ne spremeni dejstva, da se arabci raje koljejo med sabo, zato, ker je eden sunit, drugi pa šiit, kot da bi to energijo vlagali v razvoj in napredek (tehnološki in socialni). Raje verjamejo v bukve, tudi zaradi katerih so tak lahek plen zahoda, kot da bi - se civilizirali.


Ob takem posploševanju mi gre kar malo na bruhanje. "Arabci" niso eni 4 mohamedi tam dol južno od nas. "Arabcev" je kar nekaj na svetu. Poleg tega niso vsi muslimani.

Imaš predele, kjer ljudje živijo praktično v plemenskih skupnostih in izjemno bogate ter uspešne centre, kjer trenutno gradijo najvišje stavbe na svetu, vlagajo nenormalno visoke zneske v razvoj in izobrazbo...

Pa ne pozabi, da v bukve verjame tudi večina Evrope in USA. Namesto, da bi se "civilizirali" se tudi v naših koncih godi precej svinjarij v imenu teh bedarij.

To bi recimo "držalo", če gledaš nazaj iz našega vidika. Ampak moraš upoštevati, da je znanost, kultura ter družba napredovala prav polžje nekje do renesanse. Zadnjih 100 let je pa prišlo do "eksplozije" na tem področju.


Biblija, kot jo poznamo danes naj bi nastajala kakšnih 1500 let. Res hudo vsemogočen bog, če ni skupaj spravil ene brezvezne knjige v mesecu ali dveh.

po tej logiki je vsaka vojna terorizem.


Kaj pa drugega? Nobena vojna ni dopustna v nobenem primeru. Napredek bo, ko se bomo dovolj razvili, da nam bo to jasno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

mtosev> Opinions are divided on whether Israel's attack was an act of aggression or a preemptive strike of a defensive nature.

Ne, niso. Popolnoma jasno je, da je Izrael napadel prvi in brez povoda.

Arabci se niso takrat niti pripravljali na napad, niti niso konflikta zaostrovali z diplomatskimi potezami.

Verjetno si mislil na Yom Kippur War @ Wikipedia , v kateri so arabske države napadle Izrael (in bi brez vojaškega posredovanja ZDA dejansko uspešno okupirale Izrael).

mtosev ::

The Six-Day War -- the third major Arab-Israeli conflict -- was in a sense a continuation of the first two wars. Broadly speaking, the causes of the fighting in 1967 overlapped with the causes of fighting in 1948 (Arab rejection of Israel) and 1956 (continued rejectionism and an Egyptian blockade of shipping to Israel). See here for more.

Specifically, the war stemmed from Egypt's decision to expel United Nations troops from the Sinai peninsula and blockade Israel's port of Eilat, under international law a casus belli, or act of war, in addition to belligerent Arab threats to destroy Israel. Much of the above could be traced to Soviet meddling and misinformation.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

Zakaj so največkrat muslimani teroristi?

Zato ker se samo oni razglašajo ne na narodnost ampak na versko prepričanje, nisem še slišal da bi se kdo drug razglašal za kristjana, budista, pravoslavca itd...

v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..

V koranu piše marsikaj... odvisno od interpretacije... tudi to da morajo iti nad nevernike z mečem in ognjem....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

mtosev> The Six-Day War

The Israeli government later abandoned its initial position, acknowledging Israel had struck first, claiming that it was a pre-emptive strike in the face of a planned invasion by the Arab countries.[120][121] On the other hand, the Arab view was that it was an unjustified attack.[122][123] In the leadup to the war, the United States advised Israel that America's military intelligence saw no signs of Egypt preparing to invade Israel.[124]

Ne se hecat.

amigo_no1> Zato ker se samo oni razglašajo ne na narodnost ampak na versko prepričanje

Ne se hecat.

amigo_no1 ::

Your point being ?

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> The Six-Day War

The Israeli government later abandoned its initial position, acknowledging Israel had struck first, claiming that it was a pre-emptive strike in the face of a planned invasion by the Arab countries.[120][121] On the other hand, the Arab view was that it was an unjustified attack.[122][123] In the leadup to the war, the United States advised Israel that America's military intelligence saw no signs of Egypt preparing to invade Israel.[124]

Ne se hecat.

amigo_no1> Zato ker se samo oni razglašajo ne na narodnost ampak na versko prepričanje

Ne se hecat.

A casus belli played a prominent role during the Six-Day War of 1967. The Israeli government had a short list of casī bellorum, acts that it would consider provocations justifying armed retaliation. The most important was a blockade of the Straits of Tiran leading into Eilat, Israel's only port to the Red Sea, through which Israel received much of its oil. After several border incidents between Israel and Egypt's allies Syria and Jordan, Egypt expelled UNEF peacekeepers from the Sinai Peninsula, established a military presence at Sharm el-Sheikh, and announced a blockade of the straits, prompting Israel to cite its casus belli in opening hostilities against Egypt.[WIKI]
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

IceIceBaby ::

Your point being ?


Protestanti VS katoliki na irskem naprimer.

mtosev ::

IceIceBaby je izjavil:



Kaj pa drugega? Nobena vojna ni dopustna v nobenem primeru. Napredek bo, ko se bomo dovolj razvili, da nam bo to jasno.

to bo možno ko se bomo rešili raznih bin Ladenov, Hitlerjev, Stalinov, Napoleonov, Miloševićev in drugih ljudi kateri imajo takšno razmišljanje kot oni. kar pa se verjetno ne bo nikoli zgodilo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> A casus belli played a prominent role during the Six-Day War of 1967.

Škoda da to v resnici ne drži in je Izrael "napadel, ker se je počutil ogroženega" (nekaj podobnega kot so ZDA napadle Irak).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

Israel was clearly the victim of Arab aggression in the Six Day War. This is an important point with regard to the issue of Israeli settlements in, and sovereignty over, the West Bank and Gaza Strip. International law is very clear: Had Israel been the aggressor, its occupation of the West Bank and Gaza Strip would have been illegal, as would all future expansion of Israeli population into these territories.
Only for jype
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> Israel was clearly the victim of Arab aggression in the Six Day War.

[citation needed]

mtosev> Had Israel been the aggressor, its occupation of the West Bank and Gaza Strip would have been illegal, as would all future expansion of Israeli population into these territories.

It is illegal.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Cionističnih medijev pa res ne moreš spraševat o tem, halo?

Vprašaj Spiegel.

Invictus ::

jype je izjavil:

mtosev> kolk se spomnim so prvo arabci izrael napadli leta 1967

To se pa slabo spomniš.


Zelo slabo se spomni. Če bimalo prebral kako knjigo, bi videl da so tam Žide (oz. Jude, kar je bolj politično korektno) naselili leta 1946.

In Izraelci so takrat začeli svoj osvajalni pohod.

mtosev: RTFM za izrealsko arabsko vojno

In ja, zame je vsaka vojna terorizem. Kaj tukaj ni jasno? Je bila kaka res potrebna ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::


priporočam ogled
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

amigo_no1 je izjavil:

Zakaj so največkrat muslimani teroristi?

Zato ker se samo oni razglašajo ne na narodnost ampak na versko prepričanje, nisem še slišal da bi se kdo drug razglašal za kristjana, budista, pravoslavca itd...


Očitno še nisi bral kake knjige ameriškega vojaka ... Kjer opleta z Bogom kot da je njegova last. Ali pa srečal vernega Američana v živo.

Ni Slovenija center sveta in se svet ravna po njej. Je treba malo pogledat čez mejo.

mtosev je izjavil:


to bo možno ko se bomo rešili raznih bin Ladenov, Hitlerjev, Stalinov, Napoleonov, Miloševićev in drugih ljudi kateri imajo takšno razmišljanje kot oni. kar pa se verjetno ne bo nikoli zgodilo.


Vojn bo konec ko se bomo znebili raje kot je mtosev. Potem ne bo ljudi ki bi se šli vojno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mtosev ::

haha jaz sem proti vojni razen, če le ta ni nujna. kmalu bo itak verjetno nova vojna na bližnjem vzhodu. zahodne države (USA, UK, France, Israel,..) niso preveč zadovoljni s iranskim igračkanjem z jederskim orožjem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Saj jaz tudi nisem zadovoljen z ameriškim, britanskim, francoskim, ruskim, in še kakim igračkanjem z jedrskim orožjem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

vse te države ne grozijo eni državi, da jo želijo izbrisati iz obličja zemlje. v tem je razlika. malo daj v google pa boš vido o čem se gre

pozabil si še na pakistance in indijce
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

T-h-o-r ::

mtosev je izjavil:

A mi zna kdo to razložiti?
že nakaj časa me zanima zakaj je ravno največ teroristov muslimanov in še nisem uspel priti do razlage. v koranu namreč ne piše nič o takšem ali drugačnem nasilju na drugače misleče, različne rase, veroizpovedi,..

ker ima nad njih največji vpliv, kot vse ostale vere na druge narode



npr. krščanstvo so naši neverni dedki uspeli narediti že povsem benigno in počasi umira na obrobju (ne upoštevajoč usa, sam tam imajo cel kup nekih debilnih sekt)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Yohan del Sud ::

fino bi bilo prej razčistit definicijo terorizma ...

Kaj, če ena manjša skupina ljudi napove totalno vojno veliko večji, je to terorizem? Obratno je kaj? Genocid? In če sta skupini tam tam, je to klasična vojna? Ne vem, definirajmo.
www.strancar.com

T-h-o-r ::

ne, terorizem je takrat, ko v 90% ciljaš civilne tarče in civiliste
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

IceIceBaby ::

npr. krščanstvo so naši neverni dedki uspeli narediti že povsem benigno in počasi umira na obrobju (ne upoštevajoč usa, sam tam imajo cel kup nekih debilnih sekt)


Čez palec bi upal trditi, da RKC trenutno povzroči več svinjarije kot islam, posredno in neposredno. Je pa oboje rak za prebivalce našega planeta, vključno z vsemi ostalimi religijami.

ne, terorizem je takrat, ko v 90% ciljaš civilne tarče in civiliste


Če je vojna je vojna za vse. Meni se razne konvencije in dogovori o pravilih vojne naravnost gabijo. Dajejo neko legitimnost pobijanju in uničevanju.

jype ::

mtosev> vse te države ne grozijo eni državi,

Really?

mtosev ::

really. 60-70% sveta se ne strinja, da bi iran imel jedersko orožje. edini prijatelji irancev so rusi in kitajci
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

A napad parih držav na drugo suvereno nacijo zaradi namišljene grožnje je pa kaj?

mtosev ::

čudno, da zavračajo neodvisen dostop do jederskih objektov in požvižgajo razne UN resolucije.

naj se iranci uprejo in izpeljejo revolucijo in ne bo potrebe po kakršnikoli vojni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

mtosev je izjavil:

naj se iranci uprejo in izpeljejo revolucijo in ne bo potrebe po kakršnikoli vojni
Zakaj točno naj bi se uprli?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bližnjevzhodne države so pomagale Trumpu

Oddelek: Problemi človeštva
323699 (2816) dice7

Se bližamo WW3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7219669 (17740) ahac
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419194093 (153914) Alencica
»

Na prste lahko preštejemo mirna leta ZDA

Oddelek: Loža
72211 (1888) Manu
»

Anonymous postavil LocalLeaks in HackerLeaks

Oddelek: Novice / NWO
135413 (4051) poweroff

Več podobnih tem