» »

Posojanje avtomobilov

Posojanje avtomobilov

«
1
2

dronyx ::

Tole (posodiavto.si) je zanimiva ideja. Zadeva naj bi delovala tako, da se včlaniš v ta kljub, kjer si potem lahko avto izposodiš ali pa ga posodiš nekomu za nek znesek (recimo 20 € na dan).

Zadeva naj bi bila cenejša kot rent-a-car, medtem ko tisti, ki posojajo avtomobile na ta način zmanjšajo stroške lastništva.

Jaz sem že pred leti razmišljal o ideji, da bi recimo lahko občine nabavile nekaj "občinski" avtomobilov, ki bi si jih lahko občani za razumen denar izposojali podobno, kot se uporablja službene avtomobile v podjetjih. Na tak način verjetno marsikdo sploh ne bi potreboval več svojega lastnega avtomobila, sploh tisti socialno bolj šibki, kajti že samo lastništvo avtomobila je precejšen strošek.

Sicer take ideje prakticirajo baje Izraelci v kibucih, je pa res, da to industriji po moje ni preveč všeč, ker naslednji logični korak je potem ta, da jaz ne kupujem svoje kosilnice, vrtalnega stroja itd, ampak si sposojamo iz nekega skupnega fonda.:)
  • spremenil: dronyx ()

MadMax ::

Konja in ženske se ne posoja.

V zadnjih nekaj desetletjih so konje zamenjali avti.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dronyx ::

Ne bo minilo dolgo, ko si bodo na tak način sposojali tudi ženske. 20 €, pa je tvoja za en dan. Jaz imam na voljo eno blondinko - spodaj temno in eno rjavolasko - spodaj neznane barve. V kompletu z avtom pa stane tak "dvojček" 35 €/dan plus stroški (full insurance guaranteed ). :D

Ups - pozabil sem, da to dejansko že prakticirajo swingerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

@nny ::

Temo smo že imeli.
PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Kaj pa če si hočemo ženske sposodit tipa? Prosim dostavite mi enega nekadilca, nesmrčača z jezičnim znanjem ter indeksom telesne teže 20-25!

jype ::

Lastništvo osebnega avtomobila je en največjih nategov sodobne družbe.

@nny> Kaj pa če si hočemo ženske sposodit tipa? Prosim dostavite mi enega nekadilca, nesmrčača z jezičnim znanjem ter indeksom telesne teže 20-25!

Gospa pravi, da se pod 10 jurjev na dan ne pogovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ciklamen ::

Lani enkrat sem gledal 5th gear v VB car sharing, zadeva je delovala tako da si prislonil kartico na mesto kjer je bil card reader na vetrobranskem steklu in na tak način odklenil avto. Potem si ga vozil in pustil na določenem mestu. Kasneje si dobil račun na dom kako dolgo si uporabljal avto in to je bilo to. Nisi rabil tankat, nisi rabil nič. Če si dobil kazen za napačno parkiranje je to pokrilo podjetje ki se s tem ukvarja, če ni prišlo po avto v določenem času. Avti so bili pa novejši.
- End of the Post ->

LordTado ::

Ja pa bodo potem nardili da bo možno vse posojat,hišo,avto,psa,ženo otroka:)

@nny ::

Ja, Rent-a-bullmastif je tudi tržno zanimiva ideja, sploh med ljubljansko smetano.

jype je izjavil:


Gospa pravi, da se pod 10 jurjev na dan ne pogovarja.


Treba je samo izbrati trenutek po energičnem soočenju mnenj, pa bo sama plačala za nekaj dni tišine in umanjkanja umazanih nogavic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

dronyx ::

Industrija dejansko načrtno spodbuja individualizem, da celo življenje nekaj kupujemo in vlačimo skupaj, na koncu pa ugotovimo, da smo dejansko bolehali za boleznijo, ki se ji reče strokovno Compulsive hoarding. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

@nny ::

dronyx je izjavil:

Industrija dejansko načrtno spodbuja individualizem, da celo življenje nekaj kupujemo in vlačimo skupaj... :))


+1, absolutno drži
Saj res, zakaj potrebujemo jaz in 5 mojih najbližjih sosedov vsak svojo kosilnico za travo?

mihec87 ::

Gdo časti popravila potem?

thramos ::

/5

dronyx ::

@nny je izjavil:

Saj res, zakaj potrebujemo jaz in 5 mojih najbližjih sosedov vsak svojo kosilnico za travo?

Zato, ker če bi imeli samo eno kosilnico, bi se na koncu stepli, ker bi vsi hoteli kositi travo na isti dan in ob isti uri. Osnova individualizma je tudi v tem, da se s sosedi neprestano primerjaš, kdo ima boljšo kosilnico in PR prek "remote control" (reklame na TV...) spretno manipulira s tvojimi čustvi (beri, prepričajo te, da si luzer, ker imaš slabšo kosilnico od soseda in letiš v Obija kupit novo)

black ice ::

@nny je izjavil:


Kaj pa če si hočemo ženske sposodit tipa? Prosim dostavite mi enega nekadilca, nesmrčača z jezičnim znanjem ter indeksom telesne teže 20-25!

Nisem zainteresiran.

MadMax ::

@nny je izjavil:

Saj res, zakaj potrebujemo jaz in 5 mojih najbližjih sosedov vsak svojo kosilnico za travo?

Saj ne, ampak z dvema nisi v najboljših odnosih, tri so pa popolnoma brez čuta za čuvat tuje stvari, še svoje pridno uničujejo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

@nny ::

dronyx je izjavil:

@nny je izjavil:

Saj res, zakaj potrebujemo jaz in 5 mojih najbližjih sosedov vsak svojo kosilnico za travo?

Zato, ker če bi imeli samo eno kosilnico, bi se na koncu stepli, ker bi vsi hoteli kositi travo na isti dan in ob isti uri. Osnova individualizma je tudi v tem, da se s sosedi neprestano primerjaš, kdo ima boljšo kosilnico in PR prek "remote control" (reklame na TV...) spretno manipulira s tvojimi čustvi (beri, prepričajo te, da si luzer, ker imaš slabšo kosilnico od soseda in letiš v Obija kupit novo)


Vse je stvar komunikacije. Ergo, če se ne moremo človeško zmenit - plačajmo ko majmuni! :)))

dronyx ::

black ice je izjavil:

@nny je izjavil:


Kaj pa če si hočemo ženske sposodit tipa? Prosim dostavite mi enega nekadilca, nesmrčača z jezičnim znanjem ter indeksom telesne teže 20-25!

Nisem zainteresiran.

Jaz pa sem, edino indeks telesne mase me malo skrbi. Če sem prav izračunal, je moj neto ITM 29 kar naj bi bila celo debelost prve stopnje! OMG! Za ITM 25 praktično ne smeš nič konkretnega pojest, razen enkrat na dan otrobov in sena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

@nny ::

dronyx je izjavil:

black ice je izjavil:

@nny je izjavil:


Kaj pa če si hočemo ženske sposodit tipa? Prosim dostavite mi enega nekadilca, nesmrčača z jezičnim znanjem ter indeksom telesne teže 20-25!

Nisem zainteresiran.

Jaz pa sem, edino indeks telesne mase me malo skrbi. Če sem prav izračunal, je moj neto ITM 29 kar naj bi bila celo debelost prve stopnje! OMG! Za ITM 25 praktično ne smeč nič konkretnega pojest, razen otrobov in sena.


Moj ITM je 18. Če ima tip 10+ ali 20+ ...postati omleta z švic nadevom me ne zanima. Poleg otrobov in sena lahko pripravim tudi regrat in solato. :)

black ice ::

dronyx je izjavil:

Za ITM 25 praktično ne smeš nič konkretnega pojest, razen enkrat na dan otrobov in sena.

Tule si konkretno mimo usekal.

dronyx ::

@nny je izjavil:

Moj ITM je 18. Če ima tip 10+ ali 20+ ...postati omleta z švic nadevom me ne zanima. Poleg otrobov in sena lahko pripravim tudi regrat in solato. :)

Ooo, tole pa nikakor ne bo šlo. Jaz ne jem namreč nobene zelenjave, sadja itd. Prirojena napaka oz, softwerski hrošč v firmwaru (no patch available yet). :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mihec87 ::

dronyx je izjavil:

@nny je izjavil:

Saj res, zakaj potrebujemo jaz in 5 mojih najbližjih sosedov vsak svojo kosilnico za travo?

Zato, ker če bi imeli samo eno kosilnico, bi se na koncu stepli, ker bi vsi hoteli kositi travo na isti dan in ob isti uri. Osnova individualizma je tudi v tem, da se s sosedi neprestano primerjaš, kdo ima boljšo kosilnico in PR prek "remote control" (reklame na TV...) spretno manipulira s tvojimi čustvi (beri, prepričajo te, da si luzer, ker imaš slabšo kosilnico od soseda in letiš v Obija kupit novo)


Težava je v sami uporabi dva soseda pazita tatretji dela z njo kot svinja z mehom in zadeva crkuje kot za stavo servis pa plačujejo vsi...Je kar dosti takih primerov z kmetijskimi stroji...

In ponavljamgdo bo plačeval servis avta ker tisti ko si ga bo sposodil nebo pazil nanj..

jype ::

@nny> Treba je samo izbrati trenutek po energičnem soočenju mnenj, pa bo sama plačala za nekaj dni tišine in umanjkanja umazanih nogavic.

S tem bo križ - ne le, da so intelektualne sposobnosti dekleta na zelo visokem nivoju, zaljubljen sem tudi v obseg znanja, iz katerega vleče zaključke. Nestrinjanje je precej redek pojav, pa tudi takrat se praviloma izmenja argumente na spoštljiv način. Jaz dejansko upočasnim vožnjo avtomobila, če mi dekle namigne, da vozim prehitro (in nikoli ne vozim preko omejitev).

onyx> Za ITM 25 praktično ne smeš nič konkretnega pojest, razen enkrat na dan otrobov in sena.

Ješ lahko popolnoma karkoli, seveda pa ni nujno, da požreš ravno vse smeti, ki jih vidiš. Dobra hrana ni nujno nezdrava. Moj indeks je trenutno 23.5, pa nisem nikoli lačen. Jem vse.

mihec87> Težava je v sami uporabi dva soseda pazita tatretji dela z njo kot svinja z mehom in zadeva crkuje kot za stavo servis pa plačujejo vsi...Je kar dosti takih primerov z kmetijskimi stroji...

Še vedno pa vsak plačuje manj, kot če bi imel svojo lastno.

mihec87> In ponavljamgdo bo plačeval servis avta ker tisti ko si ga bo sposodil nebo pazil nanj...

Odgovornih ljudi na tem planetu primanjkuje, to drži - nikakor pa to ne pomeni, da jih je premalo, da bi si lahko skupno lastništvo avtomobila privoščil kdorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

VelikiTun ::

Kot je bilo že debatirano v prejšnji temi - le tisti z raznimi kripami bi morda prispevali avto, novega v najem ne bo dajal nihče.

@nny ::

mihec87 je izjavil:

Težava je v sami uporabi dva soseda pazita tatretji dela z njo kot svinja z mehom in zadeva crkuje kot za stavo servis pa plačujejo vsi...Je kar dosti takih primerov z kmetijskimi stroji...

In ponavljamgdo bo plačeval servis avta ker tisti ko si ga bo sposodil nebo pazil nanj..


Če začneš že v startu razmišljati o negativnih plateh sharinga, se zjutraj ne splača niti zvaliti iz postelje. Ljudje pazijo na tisto, v čemer prepoznajo vrednost, le-ta pa ni nujno materialna - finančna. 30000 ljudi vozi v Ljubljani 300 koles in uradna bilanca vandalizma je 6 porezanih špic in kablov za bremeze ter eno zvito krmilo. Neuradna tudi nekaj odlomljenih zvoncev in porezanih sedežev. Aha, čakaj, moram še prešteti kolesa, ki so končala v Ljubljanici. 0.

mihec87 ::

Ne razmišljam v štartu, vem za večino primerov ki so se zaradi tega končali...

Kolo in avto je rahlo smešno primerjat se ti ne zdi..

šernk ::

Ne moreš vzdrževanje kolesa primerjat z vzdrževanjem avta... z najetimi bi vsak zapeljal brez skrbi čez pločnik in imaš čez pol leta vse uničeno, od gum do rok.

kolesa se na tak način praktično ne da uničit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

@nny ::

mihec87 je izjavil:

Ne razmišljam v štartu, vem za večino primerov ki so se zaradi tega končali...

Kolo in avto je rahlo smešno primerjat se ti ne zdi..


Razlika je v čustveni navezanosti na pleh.

VelikiTun ::

@nny je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ne razmišljam v štartu, vem za večino primerov ki so se zaradi tega končali...

Kolo in avto je rahlo smešno primerjat se ti ne zdi..


Razlika je v čustveni navezanosti na pleh.
Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

jype ::

VelikiTun> Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.

@nny ::

"Če kdo misli, da brez zelenjave ni kvalitetne erekcije, si lahko mirne vesti v beležko zapiše na prvo stran, da je bedak."

I like U! :)

mihec87 ::

@nny je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ne razmišljam v štartu, vem za večino primerov ki so se zaradi tega končali...

Kolo in avto je rahlo smešno primerjat se ti ne zdi..


Razlika je v čustveni navezanosti na pleh.


Sprenevedanje oz obračanje za dosego svojega prav...
Pustimo čustva oz navezanost...

Kolo ima koliko mehanskih delov, koliko pa avto...Če si za mi posodi tvoj avto za ene dve uri za tistih par eur...

Se mi zdi da tule za izposojo navijajo tisti ki bi si avto sposojali..

VelikiTun ::

jype je izjavil:

VelikiTun> Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.
Si kar mislim, kako bi delovalo to deljenje stroškov, ko bi bilo potrebno popravilo ali zamenjava kakega par sto € vrednega dela.

@nny ::

Aha, bolje da stoji v garaži in rjavi...;)

mihec87 ::

jype je izjavil:

VelikiTun> Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.


Platišč sam ne boš zjebal v življenski dobi avtomobila če si vsaj kolikor toliko naredil izpit..

Ravno tako velja za roke,isto menjalnik če nisi konj ne zjebaš v letu dveh..

Raje imam da rjavi kot pa da z izposojo zaslužim jurja v enem letu, za servis pa zagonim 2k eur..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

black ice ::

jype je izjavil:



Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.

Koga boš terjal, ko ti bo čez čas zaradi (karikiram) neprimernega speljevanja odpovedala sklopka? S tem ne mislim na 18 letne mulce, sklopko znajo skuriti tudi nedeljski vozniki/-ce.
Na koga boš obesil ta strošek? rand()osebo? Normalno, da boš plačal sam.

Od oka ocenjujem, da bi ravno toliko, če ne več, kolikor bi 'zaslužil' z izposojo dal za popravila.

Dodatek: Ideja ni slaba per se, temveč je še en dokaz, da teorija in praksa ne gresta (vedno) z roko v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

VelikiTun ::

mihec87 je izjavil:

jype je izjavil:

VelikiTun> Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.


Platišč sam ne boš zjebal v življenski dobi avtomobila če si vsaj kolikor toliko naredil izpit..

Ravno tako velja za roke,isto menjalnik če nisi konj ne zjebaš v letu dveh..
Pa si te trditve pripravljen preizkusiti s posojo lastnega vozila nekemu naključnemu osebku?

dronyx ::

@nny je izjavil:

"Če kdo misli, da brez zelenjave ni kvalitetne erekcije, si lahko mirne vesti v beležko zapiše na prvo stran, da je bedak."

I like U! :)

Smo bili enkrat na sindikalnem izletu v Lipici in so bile vse sodelavke naravnost fascinirane nad erekcijo čistokrvnih lipicancev. Samo fora sploh ni v senu. Štekaš? :D

amigo_no1 ::

Torej kupiš avtomatika -> odpadejo konji brez občutka v rokah in nogah.
(Alu) platišča (podvozje) se da poškodovati s hitrim plezanjem po visokih robnikih (pločnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

šernk ::

jype je izjavil:

VelikiTun> Pa popravilo sklopke ali uničenih platišč stane ene toliko kot ravnanje špic na kolesu. Jao.

Pa vse to moraš vedno plačat sam, če imaš lasten avto, sicer pa si stroške deliš.


menjava sklopke 100€ na 10-15 let...vaw, ker strošek. niti 1000km ne naredim s toliko bencina :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

@nny ::

dronyx je izjavil:

@nny je izjavil:

"Če kdo misli, da brez zelenjave ni kvalitetne erekcije, si lahko mirne vesti v beležko zapiše na prvo stran, da je bedak."

I like U! :)

Smo bili enkrat na sindikalnem izletu v Lipici in so bile vse sodelavke naravnost fascinirane nad erekcijo čistokrvnih lipicancev. Samo fora sploh ni v senu. Štekaš? :D


Pasma šteje. [:)))]

mihec87 ::

Ahm torej smo tu da bom kupil avtomatika zato da se bo negdo za par evrov iživljal,potem še vzamem terenca da se lahko zapelje na pločnik,nato še dam vitlo da se lahko potegne iz dreka v gozdu...Popravila ki bi jih drugače ne delal prej kot v 10h letih bi jih sedaj v 2h letih...

Sorry tale računica ne gre skozi....

@nny ::

ah...se gremo igro"živi bili, pa videli"?
Če bo fantom uspelo zalaufati projekt.

šernk ::

Še nekaj...kaj se zgodi če ti nekdo razbije avto in nimaš kaska? Sam ga namreč ne rabim, ker zaupam vase.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

Moj avto (jaz plačujem večino z njim povezanih stroškov) vozi 5 ljudi, pa po več kot petih letih uporabe ne beležim nobenih izrednih okvar.

šernk> Še nekaj...kaj se zgodi če ti nekdo razbije avto in nimaš kaska? Sam ga namreč ne rabim, ker zaupam vase.

Imaš kasko.

mihec87 ::

Pač ideja ni slaba...Deluje pomoje ok v krogu ljudi ki si zaupajo..

jype v kakšni relaciji si z temi 5 ljudmi?

Šernk vase že kaj pa tam kjer ni čisto vse odvisno od tebe(divjad npr..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jype ::

mihec87> jype v kakšni relaciji si z temi 5 ljudmi?

Med njimi je tašča :)

(Ki je že imela karambol z enim drugim avtomobilom in vozi precej neortodoksno, pa je kljub temu ceneje, da uporablja skupno vozilo.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mihec87 ::

To je to in maš recimo pogosto takšne tašče in avto je v enem letu za v smeti..

šernk ::

Vem da ni vedno vse odvisno od mene, ampak vozim defenzivno skozi ovinke in da mi v 10ih letih 1x prileti divjad v avto ga popravim 5x iz fonda ki je šel prej v kasko, na novem avtu (če ga bom kdaj sploh imel, po cenah bencina vse slabše kaže) bo kasko morda 2 leti, potem pa konec zagotovo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

mihec87
Avtomatik ni nobeno preseravanje, Ameri ga masovno uporabljajo že 50+ let in ne gredo nazaj.
Se je potrebno vprašati kako pogosto rineš na visok pločnik ?
Kar dalje napletaš je enostavno tvoje pretiravanje.

Če ima 5 ljudi na razpolago 1 avto, potem ga verjetno nebi šli namerno sabotirati (in ostali brez njega), kaj misliš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mihec87 ::

In če ga ameri uporabljajo, sosed še tut serje v polski sekret..
Ja saj z svojim ne rineš..lahko to trdiš za nekega neznanca ki si je avto sposodil za par eur.

Ni problema dokler je to krog ljudi ki jim zaupaš, oz v tvojem primeru so vsi odvisni od njega.....

Na izposodi.si je tako da imaš ti avto pri njih prijavljen in ko ga bo negdo rabil mu oni posredujejo če tvojega avta nebo več bo šel pa drugam in temu osebku se bo slikalo za tvoj avto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Giro car sharing

Oddelek: Na cesti
122233 (1651) ncop1
»

"zelena" parkirišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7313264 (9598) stara mama
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35177895 (68782) Unknown_001
»

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Oddelek: Na cesti
3325693 (22185) menjalnik
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477618 (6154) borutz

Več podobnih tem