» »

Giro car sharing

Giro car sharing

matobeli ::

https://www.girocarshare.com/

Že nekaj časa spremljam če se se kaj dogaja, pa se mi zdi da ni ravno v porastu zadeva.

Kar je škoda ker se mi zdi princip res OK in relativno enostaven za uporabo. Baje je to sicer kopija tujih carshare storitev, ampak vseeno, v slo ni nič podobega še.

Ve kdo kaj več o tej storitvi, je dejansko delujoča ali samo proof-of-concept oziroma alternativa lastniku za njegovo floto?
Sem tudi razmišljal da bi dal svoj avto not...

Mnenja?

BTW: to ni reklama

fikus_ ::

Imaš avto? Bi ga dal v uporabo nepoznanemu človeku?

Poglej kakšen služben avto, katerega vozi več ljudi, kako zgleda po npr. enem letu! Podobno je z rentacar vozili, s tem da tam najemodajalci po vsaki izposoji pogledajo zunanjost vozila.

V teoriji zgleda odlično, v praksi . . .

matobeli ::

Tudi tukaj se dobiš osebno in avto pregledaš, imaš tudi na voljo nekaj časa za sporočit stanje, imaš tudi nekaj rezerviranih sredstev če je kaj narobe, nekaj se omenja tudi kasko zavarovanje za čas izposoje.

Zanima me seveda praksa, predvsem s strani ljudi ki poznajo zadevo in manj s strani ljudi ki jim avto "nekaj pomeni". ;)

KAVINSKY ::

Kopija ameriškega Turota (Doug Demuro že stoji za vogalom) :))

Lahko imaš 95% čisto navadnih ljudi kateri rabijo iti od točke A do točke B, potem pa dobiš enega, kateri gre v Ikeo z tvojim karavanom in v procesu nakladanja pohištva polomi plastiko v prtljažniku ali pa gre offroadat z SUVom. Pa potem dokazuj škodo.

matobeli ::

Sej sem rekel, zanimajo me realne izkušnje in ne strahovi ljudi ki jim avto "nekaj pomeni" ;)

Recimo daš na izposojo cliota, vrednega 2-3 jurje. Letno narediš 50 izposoj po 20€. Kako hudo lahko uničiš cliota da bo za jurja škode in da ne bo polovica avtomobila manjkala?

p0ki ::

matobeli je izjavil:

https://www.girocarshare.com/
Kar je škoda ker se mi zdi princip res OK in relativno enostaven za uporabo. Baje je to sicer kopija tujih carshare storitev, ampak vseeno, v slo ni nič podobega še.


Poglej si www.avant2go.com


lp,
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

matobeli ::

Poznam avant2go, čisto druga zadeva.

KAVINSKY ::

matobeli je izjavil:

Kako hudo lahko uničiš cliota da bo za jurja škode in da ne bo polovica avtomobila manjkala?


En ti naredi totalko, 2-3 jurje ne boš dobil od zavarovalnice. Pa še brez avta boš.

matobeli ::

Zanima me če kdo pozna dotični servis in ne kako te zavarovalnica nategne ;)

vostok_1 ::

fikus_ je izjavil:

Imaš avto? Bi ga dal v uporabo nepoznanemu človeku?

Poglej kakšen služben avto, katerega vozi več ljudi, kako zgleda po npr. enem letu! Podobno je z rentacar vozili, s tem da tam najemodajalci po vsaki izposoji pogledajo zunanjost vozila.

V teoriji zgleda odlično, v praksi . . .


To je vsekakor res. Večina službenih avto je zdelanih do amena.

Ampak mislim, da imajo tej car sharing servici nek rating sistem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ncop1 ::

Hej, namenoma obujam zamrlo temo - je situacija že kaj drugačna, je že kdo probal. Zdaj je že kar nekaj avtov gor. Tudi sam razmišljam da bi dal svojega gor, samo me prej zanima vsaj par mnenj že obstoječih uporabnikov :) Je kdo tukaj, ki je probal??

PS: zanima me res samo mennje uporabnikov, ne pa tistih ki mislijo da vse vejo... :)

matobeli ::

jaz še vedno spremljam, nisem pa se še opogumil da bi sprobal, ideja mi je pa še vedno všeč.

Najbolš da sva testna zajčka :)

ncop1 ::

Kaksna se ti zdi kaj politika glede zavarovalnice. Si kot najemodajalec dovolj zasciten. Skrite napake - turbine, skrita obraba...??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EGR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6510427 (5351) TadejVW
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
284185 (3521) St235
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11016235 (12583) solatko
»

Koliko časa lahko traja popravilo avtomobila

Oddelek: Na cesti
348512 (7465) SkIDiver
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477819 (6355) borutz

Več podobnih tem