» »

Haswell

Haswell

Temo vidijo: vsi

Skyman ::

po 15.7(sredina julija) oz malo pred avgustom

PARTyZAN ::

Uf, še se bom načakal. Hvala :)

Isotropic ::

kmetek je izjavil:

in kaj zdaj boste vsi, ki imate/imamo 2500k in kasnejše procesorje, šli menjati? kok let bo tale 1150? 2-3 leta max?
zakaj amd ne menja tako pogosto?

fm1, fm2?
amd menja na vsako generacijo očitno. pa vprasanje, ce ne bo kaveri tut nov chipset.
2500k se pa do naslednika skylake (2016) pomoje ne bo splacal menjat. IPC je itak ze kar na visokem nivoju, po 6 coreih zaenkrat ni potrebe - itak je to domena softvera, pa se navit se da.
sam graficne menjas pa je. pa dost rama kupis, da te ne bo v prihodnosti zvijalo, ko ga bos mel premalo, ddr3 bo pa fajn drag.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FM2 bo podpiral še eno generacijo APU-jev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Mah, osebno v tem ne vidim prav nic slabega in vec kot 2 generacije cpujev niti ni smiselno furat na enaki platformi. Ce ze upgradeam platformo, si bom pa ja se novo platko ubodu po dveh generacijah :)

Isotropic ::

upostevaj, da kompatibilen socket ne pomeni se nic. q9550 nisi mogel dat v kaksen zgodnji 775, isto pri amd am2/ am3.

Skyman ::

ASrock matične plošče socket 1150



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

svenica ::

A bo Haswell imel kak ekvivalent 3930K? Gledam wiki, pa nič ni videt. Tej že ne. :/
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Dr_M ::

Ne bo se kmalu. 2014 ali celo 2015, ce se prav spomnim.

Jst ::

Jaz sem slišal v podcastu, da bo novo napajanje potrebno zaradi novih sleep states oz. varčevalnih funkcij (gor ste omenili samo za OC). Proizvajalci plat bodo pa poskrbeli, da če ne boš imel kompatibilnega napajalnika, bodo novi Ci state-i na disable...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RC14 ::

Če prav razumem okoli tega novega napajanja in napajalnika, torej bo potrebno imeti nov (kompatibilen) napajalnik ? Če je tko, Svašta.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

bluefish ::

Potrebno ne, zaželeno pa.

Skyman ::

Jst je izjavil:

Jaz sem slišal v podcastu, da bo novo napajanje potrebno zaradi novih sleep states oz. varčevalnih funkcij (gor ste omenili samo za OC). Proizvajalci plat bodo pa poskrbeli, da če ne boš imel kompatibilnega napajalnika, bodo novi Ci state-i na disable...

Ah to je nekaj vr-zone pogruntal.Govoril se je da naj bi porabil na linijo 0.05a.Naj bi pa bilo baje v biosih poskrbljeno da se ta varcevanje enejbla oz disejbla! Je pa veliko vecjih proizvajalcev ze potrdilo da so njihovi napajalci kompatibilni.

Enermax bescheinigt seinen Serien Revolution 85+, 87+, Pro/Modu 87+, MaxRevo, Platimax, Triathlor FC und Triathlor (ab 385 Watt) problemlose Funktion. Sea Sonic bestätigte auf Anfrage von ComputerBase die Kompatibilität von G-Series, X-Series und Platinum-Series, Antec die von High Current Pro Platinum, True Power Gold, Earth Watts Platinum und High Current Gamer M. Corsair kann bisher die Reihen GS, TX, HX, AX und AXi freigeben. Derzeit arbeiten die Entwicklungsabteilungen an der Überprüfung weiterer Produktreihen.

Vir: http://www.computerbase.de/news/2013-04...

Ce sm moce narobej kej zastopil me nej kdo popravi.Hvala!

Jst ::

Problem je v tem, da ko gre Haswell v deep mode varčevanje, je na liniji zelo malo toka. Napajalci imajo pa zaščito pred preveč IN premalo toka; takrat se preventivno ugasnejo. Če matična ne bo zaznala kompatibilnega napajalnika, bo pač izklopila napredne varčevalne funkcije v CPUju. Tako sem jaz razumel v čem je catch.

V arhitekturi Haswella so se zelo trudili z varčevanjem energije. Tako, da še vedno stojim za mojo predikcijo, ki sem jo napisal v polovici prejšnjega leta, da bo Haswell porabil ene 30% manj v idealnih razmerah. To se bo najbolj poznalo v Ultrabookih in modelih, ki ne bodo top of the line in z oznako "Ultra Low Voltage," oziroma kako bodo pač poimenovali te modele. Ampak to predvidevam samo za CPU del*. Z izboljšanim GPU delom čipa skupaj bo številka seveda manjša.

Bomo videli.


*to je verjetno tudi eden od razlogov, da bo Haswell dober za navijanje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Skyman ::










bluefish ::

Sexy.

Janac ::

Pismo, škatla kr poka od tok bundla!

So že kej znane cene za plate?

Tok faz še nikol nism vidu, to se bo res navijal b.p čez 5.0Ghz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Skyman ::

hehe Janac bos kupu to plato? Jz bom kar na maximus VI exstreme pocakal.. ma 5.0 bo ze s osnovno plato to šlo čez.5.0 je osnova za haswija

Janac ::

Eh, nevem še. Dokler ni cen znanih nemorem nič rečt.

TechBeats ::

Asus z87 Deluxe is mine! 8-)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

Janac ::

2loud4u ::

hojnikb je izjavil:

še vedno bo dovolj samo 4 pin ;)
tisti extra pini so samo za OC..



Ma, lepo te prosim, naviješ lahko magar s 4-imi pini, ker so itak povezani med sabo, če pa so ločeni, jih pa povežeš, žica pa zdrži dosti več, kot nekateri mislijo, sploh ne vem, zakaj gredo delat 2× 4pin... Samo, da plačaš nekaj več za napajalec ali pa razne konektorje...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Dr_M ::

Go troll somewhere else.


Tok faz še nikol nism vidu, to se bo res navijal b.p čez 5.0Ghz!


Ce dobis slab cpu, ti tok faz pomaga tocno nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Skyman ::

Janac je izjavil:

http://wccftech.com/msi-z87-g45-gaming-...
To ste že vidl?

Nekaj sm gledal ja..

In zakaj potem nekatere matične plosce imajo 2x8pin nekatere 1x4 1x8 pin recimo MSI MPOWER MAX ali kaksna MAXIMUS VI EXSTREME ki je top plata..

hojnikb ::

me prav zanima, kaj bo z navijanjem cenejših procesorjev pri haswellu :D
#brezpodpisa

ziga7 ::

PARTyZAN je izjavil:

Kdaj bodo plošče s patchanim chipsetom?

Skyman je izjavil:

po 15.7(sredina julija) oz malo pred avgustom


Kater bug je to? USB 3.0?
A bo za plosce kupljene pred julijem na voljo nov BIOS? Ne razumem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga7 ()

Skyman ::

ziga7 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Kdaj bodo plošče s patchanim chipsetom?

Skyman je izjavil:

po 15.7(sredina julija) oz malo pred avgustom


Kater bug je to? USB 3.0?
A bo za plosce kupljene pred julijem na voljo nov BIOS? Ne razumem...


Ne to ni softwarske narave bug ampak.Je chipset bug,če ti das medtem ko imas USB 3.0 priplopljen in das racunalnik v sleep,potem ko racunalnik zbudis iz sleep mode ti vec ne bere iz USB3.0 pomaga ponovno zaganjanje usb-ja.Dej ce ti veliko to uporabljas oz si odvisn od raznih naprav ki uporabljajo USB 3.0 potem pocakaj do sredine julija ko naj bi na nove plate vgrajevali popravljen chipset na voljo bodo v zacetku augusta! (o tem je bil članek)

Skyman ::

BIOSTAR Hi-Fi Z87X 3D Motherboard With Puro Hi-Fi Technology Whit Bundle(women)

A to dobis komplet zensko pa plato? ce narocis?? mogoce kaksn ve?





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

hojnikb ::

mmmmmm sam tale je pa huuudaa :D
...platka mislim. Kdo bi si mislu, da biostar še sploh obstaja ? :|
#brezpodpisa

gendale ::

Dr_M je izjavil:

Ne bo se kmalu. 2014 ali celo 2015, ce se prav spomnim.

Tele štosi z ivye in hwe so mi malo čudni.

Najprej boš imel izbiro med navadnim hwjem in ivye z 2 jedroma več in boljšo pomnilniško prepustnostjo, po drugi strani, pa ča bo AVX2 pol tega kar obljubljajo si boš pa želel hwja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Isotropic ::

ne bo, ker bos itak rabil app podporo.

RC14 ::

Me prav zanima, ali se bodo tudi te Z87 Extreme 4 tako dobro obnesle, kot se te Z77 Extreme4 plate?
Upam tudi, da bo podobna cena te Z87 plate , kot je sedanja Z77 extreme4. Tudi za navijanje zna bit zelo spodobna.

Jaz bom počakal, da pridejo popravljene verzije ven, nočem plate ki ima bug, sam kar dosti uporabljam USB priključke. Je pa avgust še daleč:8) Če se bodo dobro oz bolje navijali tile haswelli od ivy procov, pol bom z veseljem počaku do avgusta, ker avgust je itak prevroč za navijanje:D

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

ja extreme4 so se res dober obnesle, sam zlagale so se kulk ma procesor dejansko napetost... 8-O
#brezpodpisa

Skyman ::

RC14 je izjavil:

Me prav zanima, ali se bodo tudi te Z87 Extreme 4 tako dobro obnesle, kot se te Z77 Extreme4 plate?
Upam tudi, da bo podobna cena te Z87 plate , kot je sedanja Z77 extreme4. Tudi za navijanje zna bit zelo spodobna.

Jaz bom počakal, da pridejo popravljene verzije ven, nočem plate ki ima bug, sam kar dosti uporabljam USB priključke. Je pa avgust še daleč:8) Če se bodo dobro oz bolje navijali tile haswelli od ivy procov, pol bom z veseljem počaku do avgusta, ker avgust je itak prevroč za navijanje:D

Lp


Kako to mislis ce se bodo tako dobro odnesle? nisi glih ti imel tezave neke s asrockom! tle gor na forumih?

RC14 ::

Kako to mislis ce se bodo tako dobro odnesle?

Mislu sem, Če bodo tudi te Z87 extreme4 tudi tako dobre, kot so te sedanje Z77, torej nizka cena, dobra kakovost, lepo se navijajo....

nisi glih ti imel tezave neke s asrockom! tle gor na forumih?

Očitno si me zamenjal z nekom drugim. Nisem imel jaz nobenih problemov z asrockom.;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

okey okey nima veze sm zamesal sory:)





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Nwanko ::

Okvirne cene pri nas,oz nemčija :)

Skyman ::


Pri nas lahko tud 350€+ 400€ glede na to da se bo še davek povečal v nemciji pa tam okol 330€ glede na to da bo cena i7 4770k 327€ to je najdrazji model tako da racunaj.. :)

TechBeats ::

Jaz pravim da več kot ene 330€ ziher ne bo..

Ajde 4 junij, komi čakam!
AciD TriP

bluefish ::

3770 je v DE tam okoli 245€. 4770 več kot 300€ res ne bi smel biti.

Dr_M ::

Ob izzidu je bil precej vec. 3770 okoli 300e, k pa se ene vec.

Skyman ::

Kdo pa se gleda 3770 za 20€ dobis vec od procesorja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

bluefish ::

Ampak je 4/4 v. 4/8.

Skyman ::



0.94V nice oz 0.20v na 1ghz! userji SB pa IB samo sanjajo o teh voltazah

TechBeats ::

misliš rečt max 0.020v oz. če smo res natačni ~0.016v

default 3.5ghz 0.88v, OC 4.5Ghz 0.896v, za 1.5Ghz na 5ghz je potem samo 0.024V ni da ni :D
AciD TriP

TechBeats ::

Edit:
Pa še povrh tega je ES čip

Samo kar je mal tema je da je HT izključen, upam da ne bo preveč težav in da bo res i7 4770k zmožen usaj 6Ghz pri ene 1.2v in zmerni temperaturi.
AciD TriP

RC14 ::

mokre sanje, čeprav bi tudi jaz bil vesel tega;)

Po mojem se bodo navijali podobno kot IB,no, verjetno rahlo bolje, pa vseeno po mojem kr nekje 4.5~4.8 GHz , mogoče če bo dober primerek 5GHz na zraku in mogoče bodo malce hladnejši in to bo to, vse drugo so sanje. Bodo pa primerki, ki bodo pač šli v višave, kot pa pri vseh dosedanjih čipih SB, IB.., take pač ponavadi dobijo testerji, inženirji, da nam naredijo najboljše vtise....

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Skyman ::

Bo kar lepo več šel ko IB pa SB ne to tle odvnisno od srece oz dobrega primerka da bo sel na 5.0.Glede na to da je samo jedro kar spremenjeno in da je isto na 22mn tehnologiji bi tole znalo leteti.. Vsaj 5-5.5ghz osnove 6ghz bi bilo pa potem lahko una meja da bi se rekl imam dobr primerek!


 i7 4770k (ES)

i7 4770k (ES)




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

D3m ::

Kake majhne razlike na tabeli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

premajhne za upgrade :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779286264 (145948) next3steps
»

varčen računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
161558 (1047) MStrix
»

Zanimanje za Gaming seat

Oddelek: Igre
172875 (2264) Unknown_001

NVIDIA GeForce Titan 780 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9615973 (12199) dzinks63
»

AMD jedra Streamroller

Oddelek: Strojna oprema
151334 (617) RejZoR

Več podobnih tem