» »

Prenosnik - ob mirovanju ne zatemni ekrana

Prenosnik - ob mirovanju ne zatemni ekrana

pudlcek ::

Pozdravljeni!

Imam leto in pol star prenosnik MSI. Problem je, da ob mirovanju ne zatemni ekrana. Kako bi lahko rešil ta problem?

Hvala za nasvete in lep dan!

shadeX ::

Hm če sem prav razumel ti ne zatemni ekrana ko je prenosnik toliko časa "odsoten" ? Ja prva stvar, ki bi jo jaz poizkusil je ta. Ker nisi napisal tvojega OS, bom povedal za Windows 7.

-Na namizju klikni desno tipko
-Izberi Personalize
-Spodaj imaš štiri ikone ( Desktop Background, Window Color, Souns, Screen Saver )
- Klikni na screen saver
- V novem oknu klikni na "Change Power Settings"
- v Novem oknu na levi strani izberi: "Choose when to turn off the display"
- v Novem oknu izbereš kdaj se ekran ugasne oziroma kdaj računalnik zaspi.

Upam da sem ti pomagal..
lp

pudlcek ::

To imam vse narejeno...da naj bi se ekran zatemnil pol 10 minutah, vendar se ne. Skoraj vse sem že probal, vendar nevem kaj naj bi povzročalo ta problem.

Hvala vseeno za odgovor!

LP

Mesar ::

A ti veš kaj pomeni mirovanje?
Your turn to burn!

drzni86 ::

poglej kako imaš nastavljen izklop monitorja v primeru da imaš prenosnik na bateriji in kako če ga imaš na kablu...

solatko ::

Zadaj ti potekajo programi, ki vzdržujejo prižgan monitor. Poglej katere procese imaš vklopljene in nepotrebne izklopi.
Delo krepa človeka

pudlcek ::

Probal sem vse, kar je bilo napisano sem imel že prej narejeno tako :) ..vendar nevem kaj povzroča problem, ob mirovanju se ne zatemni... Še kakšna rešitev?

Hvala, LP

SLO_Matej ::

Poskusi z Microsoftovim orodjem za samodejno odpravljanjem težav - Microsoft Fix it. Tole bo verjetno primerno za rešitev tvoje težave: http://support.microsoft.com/mats/windo...

Več o MS Fix it: http://zmaga.com/ucenje.php?id=2498

Mesar ::

Jaz bi na novo sistem postavo.
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Jaz bi na novo sistem postavo.

Ti si itak starokopitni in bi za vsako stvar formatiral. Če maš čas in če misliš, da se tako rešuje težave, kljub vsemu temu razvoju raznih orodij (ki so tudi že del samega OS-a, kot tudi teh Fix it), ti kar.

Mesar ::

Če pa rešuje težave tako mu ti svetuješ pa drugi pa ma že puni komp toolov, celi disk bo zafilo z repair tooli pa še kr ni popravo. Meni se to ne zdi rešitev.
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Če pa rešuje težave tako mu ti svetuješ pa drugi pa ma že puni komp toolov, celi disk bo zafilo z repair tooli pa še kr ni popravo. Meni se to ne zdi rešitev.

Poglej si naprej kako ta Fix it orodja delujejo. Prenese se kot namestitveni program, ki se ga samo zažene in to je to. Ko opravi svoje, to preneseno datoteko (program) izbrišeš. Se nič ne namešča ali kaj podobnega. ;)

Mesar ::

Itak da se TMP mapa s fajli pa je verjetno že tak težka da bvz.

Vsaki taki programček pa ti polek vsega pusti še malo nesnage na PCJu to je dejstvo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Itak da se TMP mapa s fajli pa je verjetno že tak težka da bvz.

Vsaki taki programček pa ti polek vsega pusti še malo nesnage na PCJu to je dejstvo.

Zakaj bi že puščal nesnago, če gre za uradno Microsoftovo tehnično podporo? 8-O

Mimogrede, mapa z začasnimi datotekami, pa naj bi se praznila sama oz. bi za to morali poskrbeti programi, ki so vanjo shranjevali začasne datoteke. Kakorkoli, še vedno je tukaj Čiščenje diska - orodje, ki je že vgrajeno v sistem Windows in samodejno počisti sistemske datoteke, ki jih sistem ne potrebuje več. http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

Mesar ::

Tole čiščenje diska ne deluje kot bi moralo in sam program samo nasmeti še dodatne datoteke na disk za svoje delovanje.
Your turn to burn!

pudlcek ::

Sem sprobal ta Fix in mi ni popravlo, tudi Windowsi so že bili na novo naloženi :) ......

LP

Mesar ::

Potem pa nesi na servis ker gre za napako strojne narave.
Your turn to burn!

solatko ::

Nimaš pravih gonilnikov matične plošče - pojdi na stran proizvajalca in si posodobi gonilnike. Lahko tudi namestih tale program:

http://www.iobit.com/advancedsystemcare...

Z njim počisti sistem, potem pa uporabi orodja, od zagona programov, do fixiranja windows programja, čiščenje registra....... imaš na voljo preko 20 programčkov, ki res delujejo v redu, tudi v brezplačni verziji programa. Uporaben je tudi njegov uninstaler, saj ga lahko nastaviš, da ti pobriše vse tiste zadeve, ki z orodjem programa ne gredo stran.

Mesar - Pri w7 se dolgotrajna uporaba ne pozna, če redno uporabljaš orodja, ki so že standardno nameščena - seveda je potrebna legalna verzija, ki ne vsebuje kakšnih "hekerskih izboljšav".
Delo krepa človeka

SLO_Matej ::

Tale neka tretja orodja za ne vem kakšno pohitritev delovanja in čiščenje registra, se ponavadi ne obnesejo dobro in kvečjemu kaj zaj...

Mislim, da so vgrajena orodja med Pripomočki -> Sistema orodja povsem dovolj in ta sigurno vedo kaj počnejo. ;)

Mesar ::

Mogoče mu pa kaki virus laufa v ozadju...
Your turn to burn!

solatko ::

SLO_Matej - to orodje je kot naročeno za domačo uporabo in dejansko uredi tiste male felerje, ki se počasi nabirajo v sistemu. Je eno boljših orodij za te zadeve, ki smo jih preizkusili - govorim o free verzijah, za vsakdanjega uporabnika.
Tista orodja, vgrajena v windows, so sicer vredu, samo za splošno uporabo sila komplicirana, ASC pa je dovolj namestitev in njegovo sprotno delo, ko računalnik ni obremenjen.
Potegni ga dol in poizkusi, potem pa daj mnenje. To orodje lahko uporablja praktično vsak, ki zna kliknit na ikono, orodja pa pač uporabi tisti v družini, ki se malo bolj spozna, da se ne pobriše kaj preveč.
Mene je ob prvem preizkusu, se mi zdi da je bila verzija 3.xx, ko mi je totalno zapacan XP skoraj popolnoma očistil, sam, brez kakšnih posebnih nastavitev (odpreš mapo in označiš, kaj naj počisti, ostalo pusti pri miru).
Delo krepa človeka

Mesar ::

Kera verzija 3.00 ti je bla všeč? jaz bi tudi to ne..
Your turn to burn!

solatko ::

Sedaj je že 5.xx, ki je še boljši in v delovanju manj opazen pri uporabi resursov. Uporabljam vedno posodobljeno verzijo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

SLO_Matej - to orodje je kot naročeno za domačo uporabo in dejansko uredi tiste male felerje, ki se počasi nabirajo v sistemu. Je eno boljših orodij za te zadeve, ki smo jih preizkusili - govorim o free verzijah, za vsakdanjega uporabnika.
Tista orodja, vgrajena v windows, so sicer vredu, samo za splošno uporabo sila komplicirana, ASC pa je dovolj namestitev in njegovo sprotno delo, ko računalnik ni obremenjen.
Potegni ga dol in poizkusi, potem pa daj mnenje. To orodje lahko uporablja praktično vsak, ki zna kliknit na ikono, orodja pa pač uporabi tisti v družini, ki se malo bolj spozna, da se ne pobriše kaj preveč.
Mene je ob prvem preizkusu, se mi zdi da je bila verzija 3.xx, ko mi je totalno zapacan XP skoraj popolnoma očistil, sam, brez kakšnih posebnih nastavitev (odpreš mapo in označiš, kaj naj počisti, ostalo pusti pri miru).

Tudi orodja vgrajena v sistem Windows delujejo sama (npr. defragmentacija diska) po urniku, kadar računalnik ni obremenjen. Prav tako tudi pregled z Windows Defenderjem. ;)

solatko ::

SLO_Matej - res je, vendar mora uporabnik imeti vsaj osnovna računalniška znanja, da te stvari pravilno nastavi, da mu slučajno ne pobriše, zgodovine, če to ne želi, gesel, določenih začasnih datotek.....
Zelo malo uporabnikov je, ki vedo kaj in kako nastavit.
Ko instalirač ASC, stranko enostavno vprašaš, kaj želi ohraniti in katere stvari bi rad na vsak način ohranil, poklikaš postavke in to potem avtomatsko deluje. Če stranka slučajno rabi določene operacije, ga lahko vodiš po skype-u, msn-ju ali po telefonu, poveš katero orodje naj klikne, kaj naj označi in je zadeva urejena. Za orodja operacijskega sistema, moraš biti prijavljen kot Admin, kar pa večina uporabnikov ne zna izvest in se popravki, oziroma zaželjene spremembe ne izvršijo.
Tu pa je zagon programa že v osnovi nastavljen z admin pravicami in se da vse nastavitve spreminjati tudi, če si samo user.
Delo krepa človeka

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

SLO_Matej - res je, vendar mora uporabnik imeti vsaj osnovna računalniška znanja, da te stvari pravilno nastavi, da mu slučajno ne pobriše, zgodovine, če to ne želi, gesel, določenih začasnih datotek.....
Zelo malo uporabnikov je, ki vedo kaj in kako nastavit.
Ko instalirač ASC, stranko enostavno vprašaš, kaj želi ohraniti in katere stvari bi rad na vsak način ohranil, poklikaš postavke in to potem avtomatsko deluje. Če stranka slučajno rabi določene operacije, ga lahko vodiš po skype-u, msn-ju ali po telefonu, poveš katero orodje naj klikne, kaj naj označi in je zadeva urejena. Za orodja operacijskega sistema, moraš biti prijavljen kot Admin, kar pa večina uporabnikov ne zna izvest in se popravki, oziroma zaželjene spremembe ne izvršijo.
Tu pa je zagon programa že v osnovi nastavljen z admin pravicami in se da vse nastavitve spreminjati tudi, če si samo user.

Ravno to je, ne pobriše nič tvojih podatkov, ampak samo tisto kar sistem ne rabi več. Tako da ne rabiš nič nastavljat, samo uporabljaš Windows 7. ;)

Mesar ::

Kako pa ve, da sistem neki več ne rabi? Pa da nebo kasneje rabu? D
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Kako pa ve, da sistem neki več ne rabi? Pa da nebo kasneje rabu? D

To pa najbolje da povprašaš na Microsoftovih forumih Microsoft Answers (http://answers.microsoft.com/en-us ), ker verjel ali ne, nisem jaz pisal sistema Windows. :)

Gre se pa za sistemske datoteke, ki niso več v uporabi. Glede na tvojo vrlo sposobnost pa bi pričakoval, da znaš prebrati o teh stvareh na Microsoftovih straneh, do katerih povezave sem dal oz. malo pogooglati (http://bit.ly/Hsi6lM ).

Mesar ::

Ja samo problem je, da Windus ne ve če bom jaz pol dal nazaj neko aplikacijo pa pol rabim datoteke tote nazaj. A obstaja kak taki program, za Win 98SE? Da mau sprobam.
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Mesar je izjavil:

Ja samo problem je, da Windus ne ve če bom jaz pol dal nazaj neko aplikacijo pa pol rabim datoteke tote nazaj. A obstaja kak taki program, za Win 98SE? Da mau sprobam.

Saj ne briše nič od nobenih programov in tvojih podatkov.

Mesar ::

SLO_Matej je izjavil:

Mesar je izjavil:

Ja samo problem je, da Windus ne ve če bom jaz pol dal nazaj neko aplikacijo pa pol rabim datoteke tote nazaj. A obstaja kak taki program, za Win 98SE? Da mau sprobam.

Saj ne briše nič od nobenih programov in tvojih podatkov.


Kaj pa potem briše?
Your turn to burn!

SLO_Matej ::

Poglej si screen shot Disk Cleanupa oz. video njegovega delovanja na MS-jevi strani. Če niti tega nisi sposoben, prenehaj s spraševanjem.

solatko ::

SLO_Matej - Ravno to je to, zaradi česar osebno uporabljam ASC. Windows orodja čistijo v glavnem svojo nesnago, svinjarijo, ki jo po sistemu pustijo druge aplikacije, pa ne. Ta program očisti ves balast, vseh aplikacij, ne samo M$.
Poglej si samo odstranjevanje programov in ob brisanju poglej register, praktično je vse kar si dal na uninstall, še vedno not. Po navadi komercialni programi, svojih sledi v sistemu, s svojim uninstallom (lastni programčki za odstranjevanje progama), namerno ne počistijo. Tega ne počisti niti eno orodje operacijskega sistema windows.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

Poglej si samo odstranjevanje programov in ob brisanju poglej register, praktično je vse kar si dal na uninstall, še vedno not. Po navadi komercialni programi, svojih sledi v sistemu, s svojim uninstallom (lastni programčki za odstranjevanje progama), namerno ne počistijo. Tega ne počisti niti eno orodje operacijskega sistema windows.

Vem, da puščajo. In žal to lahko počnejo. No osebno me niti ne moti, če ni nikakršnih težav. Ampak če se pojavijo, saj se nekateri programi ne znajo niti odstraniti, potem pa pač uporabim Revo Uninstaller; http://zmaga.com/ucenje.php?id=3582 Ampak to je tako redko, da ga na nov sistem namestim samo kadar ga rabim. Sicer pa obstaja tudi portable verzija.

solatko ::

Revo je tudi vredu program, vendar so orodja ASC velko bolj uporabna. Bistvo je pa to, da že sam, po defaultu, zadovoljivo očisti sistem, tudi popolnemu laiku, taki pa imajo računalnik največkrat zasran, z vso nepotrebno navlako.
Delo krepa človeka

DragonHeart ::

solatko je izjavil:

SLO_Matej - Ravno to je to, zaradi česar osebno uporabljam ASC. Windows orodja čistijo v glavnem svojo nesnago, svinjarijo, ki jo po sistemu pustijo druge aplikacije, pa ne. Ta program očisti ves balast, vseh aplikacij, ne samo M$.
Poglej si samo odstranjevanje programov in ob brisanju poglej register, praktično je vse kar si dal na uninstall, še vedno not. Po navadi komercialni programi, svojih sledi v sistemu, s svojim uninstallom (lastni programčki za odstranjevanje progama), namerno ne počistijo. Tega ne počisti niti eno orodje operacijskega sistema windows.



Tudi če ostane kaj v registru je verjetnost da bo le to povzročalo kakšne težave minimalna....praktično se lahko težave pojavijo le če instaliraš novejšo različico nekega programa in mogoče ne deluje kot bi moralo. Takrat se pač poseže po Revo uninstallerju (instaliraš nazaj starejšo različico in uninstaliraš z revotom...recimo).
da pa bi zaradi tega ieml stalno ASC instaliran pa je povsem nesmiselno. Manj reči kot imaš instaliranih, lepše bo delal sistem.

solatko ::

DragonHeart - Problemi s hitrostjo sistema, nastanejo izključno zaradi vedno bolj zapacanega registra, saj poteka v ozadju cel kup neizvršljivih operacij, brezveznega iskanja po registru in nasprotujočih si ukazov. V registru je najbolje, da niti ime programa, ki si ga odstranil, v njem ni več moč najti, torej, da je register samo zbirka ukazov za nameščene programe in HW.
Samo v tem primeru, bo sistem odziven skozi enako. Orodja windows sicer lepo odstranjujejo stvari od M$-ja (izvzete so seveda navlake iz MSN-ja in drugih zabavnih programov, vse drugo pa pustijo pri miru.
Na xp je bilo nekaj odličnih orodij za optimizacijo, vendar so bila draga, piratske verzije pa neučinkovite ali pa so celo srale po sistemu.
V w7 in visto pa so dejansko ugradili nekaj teh čistilcev in optimizatorjev, tako, da se tudi če pustiš sistem čisto pri miru, ne paca toliko, da bi to opazil prej, kot v enem letu neprekinjenega delovanja. Sistem zavirajo programi, ki se namestijo poleg željenega, to pa moraš z nečim odstrant.
Tudi uninstaler v ASC je kar uporaben, sploh za iskalne vrstice v brovserjih in razne na pol vidne zadeve, ki jih nalimajo instalacije.
Delo krepa človeka

SLO_Matej ::

Pač teh stvari ne nameščaš. Jaz uporabljam Windows 7 že vsaj 2 leti brez ponovne namestitve in sistem deluje odlično in odzivno kot prvi dan. Brez nekih orodij za optimizacijo in super-duper izboljšavo hitrosti in ne vem česa še. Windows 7 pač enostavno funkcionira. ;)

Pa nisem nikoli nič posebej skrbel za register in brisal nepotrebnih vnosov. Razen, če je kakšen program zafrkaval pri odstranjevanju in ponovni namestitvi, sem ga pač z Revotom odstranil. Drugega ni potrebno, ker 7 deluje in se sam porihta, kar pač rabi. :)

win64 ::

@solatko in ostali: si boste že zapomnili: malo bolj poln register ne povzroča nevem kakšnih upočasnitev že vsaj 10 let. Pohitritev registra z zmanševanjem vnosov je mit. Če se ne strinjaš podaj vire, ki dokazujejo nasprotno.

solatko ::

win64 - Pobriši v registru kakšno vrsto, recimo od Skypea in potem opazuj obnašanje sistema, ko bo Skype hotel narediti svoje. Ravno tako se sistem upočasni, če izklopiš indexacijo, pa še nekaj je takih cvetk.
Izklopi internet in glej, koliko časa se ti postavlja sistem.
Sam pol register ne upočasnuje sistem, upočasnjuje delovanje programov, če je nepotrebnih informacij preveč, računalnik pa hardversko na mejah zahtev.
Register je precej poln že po nekaj nepopolno ali nepravilno odstranjenih programih.
Za preizkus vzemi programček Nero in opazuj, koliko zaznamb ti po odstranitvi najde revo. Potem, ko se nerotov uninstaler ustavi. To je samo en programček, podobno je pri igrah, nekaj pro programih, pri programju za hp naprave, Adobe napolni register skoraj toliko, kot vsi M$ programi......
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

win64 - Pobriši v registru kakšno vrsto, recimo od Skypea in potem opazuj obnašanje sistema, ko bo Skype hotel narediti svoje. Ravno tako se sistem upočasni, če izklopiš indexacijo, pa še nekaj je takih cvetk.
Izklopi internet in glej, koliko časa se ti postavlja sistem.
Sam pol register ne upočasnuje sistem, upočasnjuje delovanje programov, če je nepotrebnih informacij preveč, računalnik pa hardversko na mejah zahtev.
Register je precej poln že po nekaj nepopolno ali nepravilno odstranjenih programih.
Za preizkus vzemi programček Nero in opazuj, koliko zaznamb ti po odstranitvi najde revo. Potem, ko se nerotov uninstaler ustavi. To je samo en programček, podobno je pri igrah, nekaj pro programih, pri programju za hp naprave, Adobe napolni register skoraj toliko, kot vsi M$ programi......

Ampak zakaj bi sam posegal v register in brisal neke vrstice od programov, ki jih imaš? Ko je program odstranjen pa vnosi nič ne upočasnjujejo sistema, vsaj v Windows 7 ne. Program pa ne zbriše vsega iz registra, da ti ostanejo nastavitve, če ga še enkrat namestiš.

win64 ::

Največ se bo poznalo, če samo urediš kateri programi se ti zaganjajo ob zagonu. To pa lahko narediš z msconfig.
Vsi servisi od windowsa pa so potrebni, če jih izklopiš se bo nekje poznal manjko.

Povem še na drugi način: če nero pusti v registru nastavitve in teh nastavitev ne uporablja noben drugi program(tudi os), potem tej vnosi ne predstavljajo neke bistvene obremenitve. Drugo bi bilo, če bi recimo pustil kontekstne menije ali pa povezavo z določenimi tipi datotek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format ali brisanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61007 (909) solatko
»

Format sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
161578 (1353) solatko
»

Počasnost računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
343663 (3176) solatko
»

Iskanje v Windowsih ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
252755 (2471) amigo_no1
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281494 (1097) solatko

Več podobnih tem