» »

Nakup: iMac ali PC? :)

Nakup: iMac ali PC? :)

Gianni88 ::

Zdravo!

Prosil bi vas za pomoč pri odločitvi in mogoče kakšen nasvet :)

... Do sedaj sem imel stacionarne računalnike, in nazadnje laptop, ki pa mi je po 2 letih in 2 mesecih crknil (matična plošča) in sem se spet znašel pred nakupom in odločanjem kaj kupiti .. Ker že zaključujem študij ne potrebujem več prenosnika bom kupil stacionarni računalnik... dilema pa je PC ali iMac? .. Moja uporaba računalnika: internet, word, excell, filmi, glasba, in kakšna igra (zelo redko) .. se dajo drugače sploh vse igre igrati na imacu?

... da preidem k bistvu: Predstavil vam bom svoji 2 ponudbi med katerima se odločam:

1. Apple iMac 21,5'' 2,7Ghz i5 4GB RAM - NOV

2,7GHz Intel Core i5
4GB (dva 2GB SO-DIMMs) 1333MHz DDR3 SDRAM
Trdi disk 1TB; 7200 rpm
AMD Radeon HD 6770M z 512MB GDDR5 spomina

CENA: 1250,00€ (v iSpotu je takšen 1500€)


2. PC
Procesor : AMD Phenom II X6 1055T 6×2,8 GHz 6mb Cache (6 jedrni procesor!)
Spomin : 6gb DDR3
Grafika : AMD Radeon HD 6870 PCIe x16 1024 MB , HDMI, 2 x DVI
Trdi disk : 1.000 GB, SATA
8-Kanal-HD-Sound, 2x Front-USB-, eSATA- (zunanji priključek na ohišju)

CENA: 500,00€ + 200,00€ (monitor, miška, tipkovnica) .. tudi zelo ugodna podnuba!

Priznati moram da me iMac zelo mika, zraven tega pa mi ga je že par kolegov priporočalo .. imam pa še drugo dilemo .. gledal sem tudi na strani kjer priporočajo ali odsvetujejo nakup apple izdelkov (http://buyersguide.macrumors.com) in je od zadnjega minilo že 319 dni, tako da se v kratkem pričakuje izzid novejšega ... se potemtakem splača sedaj nakup ali bo čez kakšen mesec potem ta "zastarel" ko pride novi ven?

Prosil bi vas za kakšen nasvet, ker jaz več ne vem kaj bi :P hehe :D

mgermo ::

Zgornja računalnika nista primerljiva. Itak, da je prvi boljši (zato pa je 2.5x višja cena).
Osebno bi si sam sestavil i5 mašino, ki bi bila cenejša od maca, seveda pa ne bi bila tako fancy in ne bi bilo Mac OSa.
Če želiš Mac OS potem si ga privošči, drugače pa si sestavi intel based comp.

gendale ::

od teh dveh konfiguracij je imac boljši v vsem razen grafiki
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

user4683 ::

Če razmišljaš o iMacu počakaj še kak mesec ali tri, da jih osvežijo... Kdaj točno to bo, pa ne ve nihče :)

ducky ::

ne vem, kako lahko primerjaš dve stvari, pri kateri je ena stvar 1x dražja od druge.. :)

klinker ::

Ce precej uporabljas Office ti zna na Macu delat tezave vmesnik, saj je malo drugace narejeno. Recimo jst ki Office uporabljam cisto osnovno nimam problemov, moja boljsa polovica pa, ki Office precej advanced uporablja, Office na Macu videt ne more.
Drugace pa...z iMacom pridobis na prostoru, nimas kazina s kablovjem in pa za zdaj je OSX se vedno precej bolj odporen na razno sranje ki lezi po spletu. Tudi na ceni ne zgubijo tolko kot standardne kiste. Mocno priporocam tudi nakup Magic Trackpada...od kar ga imam miske prakticno ne uporabljam vec. Sicer za igre in designerske zadeve je neuporaben, za ostalo pa vsaj meni boljse od miske.
Iger tudi ni tako malo, pozabi pa na tak razpon kot je na win... http://www.macgamestore.com/

Drugace pa imas tudi opcijo hackintosha... Building a Sandy Bridge CustoMac: Buyer's Guide ;) .... ce te kazin na mizi in za njo ne moti, hoces pa imet OSX :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Robi :P ::

primerjaj PC v rangu 1000e pa ti povem da pohrusta tega iMac-a ki stane 1250e!
Moj nasvet: dej 800e za PC kot sm dal jaz pa boš dobil tole:

Izdelki
1 x XFX Radeon HD 6970 2GB 308.40 €
1 x Noctua NH-U9B SE2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) - AKCI 45.00 €
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 200.40 €
1 x ASRock Z68 Pro3 Gen3 94.80 €
1 x Patriot G2 Series 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 45.00 €
1 x SATA Sony NEC AD-5280S 18.90 €
1 x Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze 75.60 €
Kupiš še ohišje in disk če ga nimaš in če ti je grafa premočna lahko vzameš slabšo in še tu prihraniš! To sem naročil prek dinota in s poštnino vred me pride 794€ disk in ohišje že imam doma
Btw tole zgirze tistega iMac-a ki stane 1250e tudi če daš slabšo grafo!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

klinker ::

Robi :P je izjavil:

primerjaj PC v rangu 1000e pa ti povem da pohrusta tega iMac-a ki stane 1250e!
Moj nasvet: dej 800e za PC kot sm dal jaz pa boš dobil tole:

Izdelki
1 x XFX Radeon HD 6970 2GB 308.40 €
1 x Noctua NH-U9B SE2 (am2+, am3, FM1, 775, 1155, 1156, 1366) - AKCI 45.00 €
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 200.40 €
1 x ASRock Z68 Pro3 Gen3 94.80 €
1 x Patriot G2 Series 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 45.00 €
1 x SATA Sony NEC AD-5280S 18.90 €
1 x Thermaltake Smart M650W - 650W - 80+ Bronze 75.60 €
Kupiš še ohišje in disk če ga nimaš in če ti je grafa premočna lahko vzameš slabšo in še tu prihraniš! To sem naročil prek dinota in s poštnino vred me pride 794€ disk in ohišje že imam doma
Btw tole zgirze tistega iMac-a ki stane 1250e tudi če daš slabšo grafo!!


Pozabil si vstet v ceno 21,5" LED IPS zaslon. Poleg tega primerjaj z all in one sistemi ki so sami po sebi drazji, ne pa z neko kisturino ki ti zaseda 1/3 mize.

Mavrik ::

klinker je izjavil:

Pozabil si vstet v ceno 21,5" LED IPS zaslon. Poleg tega primerjaj z all in one sistemi ki so sami po sebi drazji, ne pa z neko kisturino ki ti zaseda 1/3 mize.


Če avtorju velikost ni pomembna, potem "kišturina ki zaseda 1/3" ni problem. Fajn bi bilo če bi malo več razmišljali kaj avtor rabi in malo manj svoje preference ven metali.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

neres ::

Po specifikacijah strojne opreme se Mac ne splača, ker plačaš več za primerljive komponente.

Mac pa se splača če ti OS nudi dodatno vrednost, kar pa je v veliki meri stvar okusa/prioritet. Na splošno je na Mac OS manj softwerja (tako dobrega kot "zlega"), vprašanje pa koliko tega sploh rabiš. Za igre ne bi priporočal Maca, ker jih je za Mac precej manj in ker grafična ni ne vem kaj.

Zheegec ::

iMac se ne splača zaradi OS. Itak je Windows boljša stvar. iMac se ti splača zaradi super ekrana, sploh 27".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gianni88 ::

Hvala vsem za odgovore :) .. sam se tudi bolj nagibam k imacu :)

Glede čakanja na nove.... Kako je potem s temi sedanjimi imaci? .. za koliko jim pade cena? .. gre za to da se mi trenutno kar malo mudi, saj mi je ta laptop crknil sredi pisanja diplomske naloge :/ .. in če ta omenjeni model iMaca drugače stane 1500€ (v iSpotu- jaz ga dobim drugje za 1250€) .. se mi splača čakat 3 mesece da bi potem stal recimo 1100€ (v iSpotu)??

Iger pa ne igram kaj veliko, ker nimam niti časa.. sedaj če sem mogoče zašpilal kako fifo enkrat na pol leta :D .. tako da se ne bom obremenjeval, če ne bom mogel igrati ;)

Hackintosh so mi tudi že priporočali :D .. ima kdo konkretne izkušnje? se spustil kdo v sestavljanje le tega? ..

zanima me tudi kako ravnate z garancijo ponavadi ob nakupu? .. se zadovoljite z 12 mesečno garancijo ali podaljšate na 3 leta ali več??

hvala vsem za pomoč :)

klinker ::

Zheegec je izjavil:

iMac se ne splača zaradi OS. Itak je Windows boljša stvar.


Seveda Alien...ce je tebi tako, je tako za vse ;((

@Gianni88

Cakas lahko k vecjem na nov model ne pa na padec cene.
Hackintosha furam ze par let, pa sestavu sem jih tudi ze kar nekaj. Ce te zanima ZS me ;)

SLO_Matej ::

Saj obstajajo tudi all-in-one PC-ji. Npr. Sony Vaio: http://store.sony.com/webapp/wcs/stores... ali Asusovi vse-v-enem: http://www.asus.com/Allinone_PCs/
Ponavadi PC-ji ponujajo tudi zaslon občutljiv na dotik, česar iMac nima. :)

Mavrik ::

Glede čakanja na nove.... Kako je potem s temi sedanjimi imaci? .. za koliko jim pade cena? .. gre za to da se mi trenutno kar malo mudi, saj mi je ta laptop crknil sredi pisanja diplomske naloge :/ .. in če ta omenjeni model iMaca drugače stane 1500€ (v iSpotu- jaz ga dobim drugje za 1250€) .. se mi splača čakat 3 mesece da bi potem stal recimo 1100€ (v iSpotu)??


Novim iMacom cena ne pada - jih menjajo z novimi za (približno) isto ceno, stare pa (razen v kakih akcijah) nehajo prodajati.

Hackintosh so mi tudi že priporočali :D .. ima kdo konkretne izkušnje? se spustil kdo v sestavljanje le tega? ..


Če nimaš res dosti izkušenj s strojno in programsko opremo ti tega ne priporočami. OS X je izjemno občutljiv na strojno opremo in če res ne boš kupil pravih stvari ti operacijski sistem preprosto ne bo delal. Ker očitno nisi dovolj izkušen niti da bi poznal konkretno razliko med Windows in OS X ti to ne bo delalo.

zanima me tudi kako ravnate z garancijo ponavadi ob nakupu? .. se zadovoljite z 12 mesečno garancijo ali podaljšate na 3 leta ali več??


Za 1000€ vredne stvari je 1-letna garancija čisto premalo. To da Apple daje samo 1letno garancijo na svojo strojno opremo je eden večjih nategov, ki jih naredijo svojim uporabnikom - popravilo napak na iMacih je večinoma (zaradi laptop strojne opreme) hudo drago, Applova strojna oprema pa tudi ni opazno bolj zanesljiva.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Seveda obstajajo. Zdaj pa sestavi enega ki ima enake specifikacije kot iMac in pol primerjaj cene ;)
Touchscreen na desktopu je seveda zelo uporabna zadeva....za mucenje rok ;((

ProGTX ::

Osebno bolj navijam za sestavljeno konfiguracijo, vendar edina stvar, kjer iMac očitno zmaga, je zaslon. Če si misliš sam sestaviti računalnik, boš moral kar dobro preiskati za podobno kvaliteten zaslon, pod 300€ ne boš prišel. Je pa res, da niti nujno ne rabiš takega. IPS zaslone se dobi tudi za 200€ ali manj (glej LG IPS235). Pa licenca za Windows te bo dodatno stala (razen če si arrr).

Hackintosha pa raje ne. Bi se kar namatral, da bi usposobil, Mac OS X pa ni prijeten sistem (predlansko poletje sem ga mesec in pol uporabljal v službi), zato nima smisla tega početi.

Torej, če misliš iMaca, malce počakaj na nove modele in poskrbi, da dobiš več kot eno leto garancije. Sicer pa je Slo-Tech poln nasvetov za lastno konfiguracijo.

klinker ::

ProGTX je izjavil:


Hackintosha pa raje ne. Bi se kar namatral, da bi usposobil, Mac OS X pa ni prijeten sistem (predlansko poletje sem ga mesec in pol uporabljal v službi), zato nima smisla tega početi.


S pravo plato in grafo ti serviram z popolnoma delujocim in updateanim hackintoshem v krajsem casu kot bos ti winse nalozil ;)
In zakaj je OSX neprijeten sistem?

DeFacto21 ::

Heh primerjati dve stvari, pri katerem je cena 2x visja od druge je nesmisel.
Osebno bi pa izbral 2. izbiro.

Gandalfar ::

Kdaj bo nov: http://buyersguide.macrumors.com/#iMac

bi ze moral bit. Torej .. any day now.

ProGTX ::

klinker je izjavil:

ProGTX je izjavil:


Hackintosha pa raje ne. Bi se kar namatral, da bi usposobil, Mac OS X pa ni prijeten sistem (predlansko poletje sem ga mesec in pol uporabljal v službi), zato nima smisla tega početi.


S pravo plato in grafo ti serviram z popolnoma delujocim in updateanim hackintoshem v krajsem casu kot bos ti winse nalozil ;)
In zakaj je OSX neprijeten sistem?


Prej kot v 15 minutah (dobro, še posodobitve pa smo pri pol ure)? :D

Res sem malce grdo rekel, OS je precej subjektivna stvar - definitivno mora vsak sam preizkusiti. Priročno je zaživela podobna tema. Mene so motile manjše stvari, ki se jih kar nabere - grozno upravljanje z okni, nadležen Finder, problemi s tipko delete (!), ne moreš videti podrobnosti vseh izbranih datotek v enem oknu, ...

Limit-sky ::

ProGTX je izjavil:

[ne moreš videti podrobnosti vseh izbranih datotek v enem oknu, ...


Če ne znaš, še ni rećeno da ne obstaja...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

klinker ::

ProGTX je izjavil:

Prej kot v 15 minutah (dobro, še posodobitve pa smo pri pol ure)? :D


Recimo da imamo nek 500GB HDD in 10M linijo, instalacija z USBja v obeh primerih...
Liona z vsemi patchi imam gor v 13 min + posodobitve ene 5-10min ker imam ze installer posodobljen na 10.7.3.
Winsi 18 min + posodobitve vsaj pol ure...glede na to da je treba posodobit vec krat, vmes restartat, itd...in to da imas ze zadnji SP vgrajen v instalacijo, ker da imas Win7 brez SPja si pa itak pecen ker SP rabi celo vecnost za instalacijo.
So pa na SSDju razlike precej manjse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

borut_p ::

Vedno se mi je zdelo zanimivo, ko ljudje pravijo da se maca ne splaca zaradi visoke cene. Kaj pa je potem z raznimi dell, hp itd. Tudi tam je cena proti komp sestavljenem po meri dosti visja.
Glavna razlika je seveda OSX ki je povsem drugacen in ti predlagam ga prej sprobat predno kupis maca

klinker ::

Oz je spodnja graficno mocnejsa, pa se rama je vec. CPUji bi se lahko reklo da so tam, se pa da X6 tudi fino navit, tako da tudi tu iMac malo pesa.
Skoda ker ta kista ne gre v tak lep IPS zaslon, nima wifija, BTja, iz nje strli en kup kablovja ki se za mizo prepleta v pajcevino, pa se precej placa zasede in glasna je :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DragonHeart ::

če ne veš kaj bi rada, obvezno kupi pc. o tem ni nobenega dvoma. Mac bi preplačala tako da se ti zmeša.

Če kupiš recimo pc ki bi imel isto ceno kot mac, bi imela vsaj 3x močnejšo mašino od maca.


v tvojem primeru je sicer mac res MALENKOST boljši (pravzaprav nisem prepričan v to. Če še enkrat pogledam dejansko ne vidim neke razlike ki bi bila vredna plačati 700 eur več) vendar ne toliko da bi se splačalo 700 eur več plačati zanj. halo no misli malo:D

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Pri all-in-one systemih je še ta problem, da jih malo težje nadgrajuješ. Torej, ko se čez čas odločiš za malo močnejši računalnik, moraš prodati tudi monitor.

Invictus ::

Najprej se odloči kateri OS boš uporabljal. Če boš Windows, je stvar jasna.

Razen če hočeš laufat Winodowse na MACu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Grafično je tista mac mašina švohnejša, prav tako kar se tiče rama. Če lavfaš kkšne zahtevne stvari gor, ti ne pomaga noben intel i79 50Ghz turbo CPU, če enkrat zmanjka rama. Za dolgoročno uporabo računalnika, je pa 4GB rama že na meji.

Sploh pa za opravila, ki jih op misli opravljati, je mac ena strašna izguba denarja.

Nerdor ::

Jst bi osebno kr benal osebke, ki kr ne morejo iz sebe, da nebi pametoval, kup PC-ja, ker manj košta. Glej, če mu je simpatičen iMac in všečen MacOSX, potem nej si kupi iMac, pa čeprav košta 2x toliko kot PC. Jst osebno sem sit Windowsov in si bom eventuelno privoščil kak Mac, ker mi je MacOSX preprosto lepši od Windows 7. Včasih je treba naresti korak "v levo", da ohranjaš smer. :)=
... for lifetime!

DragonHeart ::

glej če na javnem forumu vpraša za mnenje, bo dobil mnenja vseh. tudi tistih ki se jim nakup maca zdi izjemno beden zaradi pretirane cene le tega. Če ne rabiš maca iz nekih poslovnih razlogov...ni razloga da bi ga kupil.

Namesto maca se bolj splača kupit pc, extra denar pa vložiti v boljši procesor, ssd, boljši zaslon itd...

On pa je rekel da samo sedi za računalnikom ter brska po internetu in občasno mogoče požene kakšen špil. 1200 eur dat za facebook mašino?!? smeh:D

Zheegec ::

t bi osebno kr benal osebke, ki kr ne morejo iz sebe, da nebi pametoval, kup PC-ja, ker manj košta. Glej, če mu je simpatičen iMac in všečen MacOSX

Če kupuješ neki ker ti je "simpatično in všeč", potem najbrž ne boš na Slo-tech spraševal, kaj kupiti - ker si se že vnaprej odločil, ane?
"Meni je všeč Ferrari, Mclaren pa ne, kaj predlagate da kupim, Ferrarija ali Mclarna?" Je kar malo težko komentirati na to, ane :)

Kot rečeno, zelo dobra stvar na iMac je dober ekran. Tako, da je treba pri PC prišteti še 200€ za dober 22" IPS monitor ali pa 800€ za dober 27" IPS monitor.

Striktno gledano same komponente notri bodo za isto ceno pri PC boljše, vsaj še 120GB SSD se dobi za nekje isto ceno zraven.
Če ti je pa ena stvar bolj "všeč" ali pa "luštna", potem pa sploh ni debate - ignoriraš vse to prepiranje in prerekanje in kupiš točno to. Problem solved!

1200 eur dat za facebook mašino?!? smeh:D

Če bi ti vedel, koliko ljudi kupi drago kišto za čisto osnovno uporabo. Pa ne sedaj samo pri Apple, ampak na splošno. Nekateri bi igrali igre na prenosniku za 300€, drugi pa imajo eno leto doma imac27 in gor le in samo internet, še Openoffice ni gor :)
Pa jim ti dopovej, da bi za njihovo uporabo PC za 500€, ki ima 60GB SSD za sistem deloval NORO bolje. Pač jim je bila stvar všeč, če bi vsi vedno gledali samo objektivno in racionalno bi bil svet dolgočasen :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

DragonHeart ::

ALIEn3001, lepo napisano.

ripmork ::

Pač jim je bila stvar všeč, če bi vsi vedno gledali samo objektivno in racionalno bi bil svet dolgočasen

Kje je meja med objektivnostjo in subjektivnostjo?
Če nekdo racionalno presodi, da mu določen specifičen dizajn sistema, nabor aplikacij/whatever pomeni več kot price/performance - zakaj bi to bilo iracionalno?

Če se gremo racionalnost s prioriteto na varčnosti, je itak najbolj smiselno kupit rabljen sistem, ki mu konkretno pade cena,
pa potem na njem kvalitetno poganjaš igre/programe, ki so bile pač popularne 2 leti nazaj. Vsaj kolikor vem dobra igra še vedno dobra ostane, se ne pokvari glih kot salama ane. Ne more npr. nekdo, ki redno posodablja PC to postavljati kot temelj racionalnosti - ker je denimo svojo blazno željo po takojšnjem igranju najnovejših izidov iger samoumevno postavil kot nekaj racionalnega. Samo kot primer:)

As I said, vsak ima svoje prioritete. Te pa so potem merilo, kaj je racionalno za posameznika in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

DragonHeart ::

tudi to je pojasnil. Če ti je prioriteta dizajn in ne performance kupi mac za 1200 eur. Če bi rad performance pa kupi pc, saj za isto ceno dobiš MNOGO več.

sicer pa je to precej bedna miselnost. Tudi pc se da izjemno lepo urediti tako da v končni fazi izgleda veliko lepše kot mac. Če pa ti je tako všeč videz operacijskega sistema, pa se da tudi tega lepo ponarediti v windowsih ali linuxih.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Všeč mi je, da se vedno najde nekdo, ki moje poste narobe razume :)
Anyway, avtorju teme: Kupi kar koli, važno da bo notri SSD in bo zadeva super. Če pa ne bo notri SSD... Pa nevem... Leta 2012 bi se že spodobilo, da bi računalniki lepo tekoče delovali ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ripmork ::

Všeč mi je, da se vedno najde nekdo, ki moje poste narobe razume

Ma sej se v glavnem strinjamo - vsak naj kupi kar mu paše ane... mal filozofiranja o objektivnosti pa to:D

technolog ::

Zheegec je izjavil:

Všeč mi je, da se vedno najde nekdo, ki moje poste narobe razume :)
Anyway, avtorju teme: Kupi kar koli, važno da bo notri SSD in bo zadeva super. Če pa ne bo notri SSD... Pa nevem... Leta 2012 bi se že spodobilo, da bi računalniki lepo tekoče delovali ane :)


Ga boš ti potem tolažil, ko bo SSD odpovedal in mu bodo šli vsi podatki?

Zheegec ::

Klasični trdi diski so pa zanesljivi kot švicarska ura brez baterije ane? Drugače imam v 3 letih že drugi SSD (ne, prvi ni crknil, še vedno lepo deluje) in oba lepo lavfata. HDD je pa vmes ckrnil. OH, GROZA.

Pa če ti kišto strela skuri ali pa napajalnik sta tudi 2 klasična trda diska v RAID 1 brezveze. Redudanca fantje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meizu ::

SSD in redno vsakotedensko bekapiranje podatkov na externi prenosni disk, pa je. Nima bit kaj.

Sploh pa, če ti ckrne disk pri kišti, ki jo uporabljaš zgolj za brskanje po netu in gledanje filmov - a maš sploh razlog bit razkurjen, če ti disk crkne?

janezek67 ::

http://tonymacx86.blogspot.com/

Tole je link, s katerim lahko narediš hackintoshabrez problema. Fora je, da vzameš Gigabyte plate in Intel procesorje, pa je.

Nerdor ::

Zadeva je preprosta. Na papirju je PC po specifikacijah prepričljiv. Praksi se pa izkaže, da je iMac veliko bolj zabaven. Sicer so hackintoshi lovske zadeve (beri: za silo so uredu). Delajo, samo to ni to, ni čist Mac. ;)

PS: se pa dobijo nalepke za PC tipkovnice, kjer si zalimaš Mac simbole namesto Windows, Ctrl in Alt tipk. So pa cene teh nalepk tm okol 4€
... for lifetime!

Zheegec ::

Praksi se pa izkaže, da je iMac veliko bolj zabaven

Zakaj? Ker včasih naključno ne deluje wireless, kljub 1GB posodobitev Liona odkar je prišel ven (5 mesecev)?

Pa zakaj bi nekemu povprečnemu uporabniku priporočal Hackintosha? 99% možnosti je, da bo prišlo do težav. Hacintosh lahko en geek priporoča edino sam sebi :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Če bi jaz seštel čas, ki sem ga porabil za hackintosh in delal za denar ta čas, bi si lahko kupil 10 27" iMACov.

Me je izučilo. Velika potrata časa za osnovno delovanje.

Čeprav sem si zdaj kupil Lenovo E320 :D. Luštna, majhna, lahka in hitra zadeva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ql000 ::

Itak flamewar... Se pridružujem mnenju nekje zgoraj. Kupi kar se tebi zdi prav. Osebno sem na Mac-u.

Mr Hilter ::

Zheegec je izjavil:

Klasični trdi diski so pa zanesljivi kot švicarska ura brez baterije ane? Drugače imam v 3 letih že drugi SSD (ne, prvi ni crknil, še vedno lepo deluje) in oba lepo lavfata. HDD je pa vmes ckrnil. OH, GROZA.

Pa če ti kišto strela skuri ali pa napajalnik sta tudi 2 klasična trda diska v RAID 1 brezveze. Redudanca fantje...


Offtopic: pa je komu že skurila strela disk? Vem da je možno, za primer pa še nisem slišal (za vse druge dele že)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i5 ali i7 procesor ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9112033 (11138) SuperVeloce
»

iMAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
213197 (2776) Fuks
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440778 (38261) eieieie1

iMac i7 27" SSD ali PC + 27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5312341 (10462) jazbec
»

Kateri iMac, ce sploh?

Oddelek: Kaj kupiti
396712 (6069) klinker

Več podobnih tem