» »

usb zaščita

usb zaščita

urh__ ::

Živjo,

mene pa zanima ali obstaja kakšen program, ki se ga lahko naknadno inštalira na usb ključ in kjer se potem lahko nastavi geslo za vstop kot je to mogoče pri OS za računalnik, hvala.

Vesoljc ::

truecrypt? samo nisem ziher ce gre brez instaliranega klienta na masini?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

urh__ ::

truecrypt poznam ja samo mislim, da res ne gre brez, da je instaliran na racunalniku. problem je, ker dosti menjam računalnike pri delu in tega programa nimajo niti...

amigo_no1 ::

En kup jih je ->
googlaj "portable appz", vse skopiraš v Tc kontejner.

en vodič:
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

temp123 ::

Moral sem se prijaviti za tole temo.

TrueCrypt lahko imaš na USB kot prenosni program. Preprosto greš pod Tools > Traveler Disk Setup in izbereš kje ti direktorij ustvari. V to mapo ti pa prekopira vse datoteke, ki jih rabiš(Truecrypt.exe za odpiranje šifriranih datotek/particije/container itd, en dodatni .exe za ustvarjanje novih containerjev, gonilniki)

Torej, ti imaš tole mapo na USB ključku, in še eno datoteko, ki pa je ustvarjena z TrueCrypt. V mojemu primeru imam 7,5GB datoteko na ključku in pustim okoli 300MB prostora za vsak primer če rabim kaj gor dati brez gesla. Preprosto greš v TrueCrypt mapo, in preko TrueCrypt.exe odpreš svojo šifrirano datoteko. Vse je portabilno, in deluje na oboje 32/64bitnih sistemih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: temp123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šifriranje folderja/container na PC brez pravic

Oddelek: Pomoč in nasveti
112041 (1756) sodnicaN
»

Zaščita datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
172147 (1556) fosil
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930478 (26978) Jst
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010623 (8035) poweroff
»

Varovanje podatkov na prenosnem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
192163 (1876) SasoS

Več podobnih tem