» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
36 / 41
»»

einstein :P ::

Najbolje je kupiti dober nosilec, pa je - tak, ki objame telefon, da ne more past iz njega.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Sriple Tix ::

Eno je teorija, drugo praksa, ki jo dojameš, ko ti s točno takšnega nosilca odleti telefon v neznano in ga ne najdeš več. Doživeto in od takrat naprej bo vselej dvojno varovan!

r3dkv1c4 ::

einstein :P je izjavil:

Najbolje je kupiti dober nosilec, pa je - tak, ki objame telefon, da ne more past iz njega.

...to mi vsi vemo ampak daj nam ti odprtoglavi ajnštajn kaj bolj konkretnega povej, ne samo nabijat v prazno in mešat megle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

GamerBoy ::

Okej recimo, da ni več mraz :) Katere 622-700c plašče na treking kolo za 90%cestno kolesarjenje, ostalo je urejeni makadam ?

Trenutno imam author cross 700x38



Sicer ni slaba, ampak imam občutek da me malce bremza po ravnini, če primerjam s starem MTB, kjer sem imel 1.5 slick gume, ki so bile tudi zelo ok za po makadamu. Na trek obročih kot sem že napisal imam 622x38, na obroču pa je nalepka 622x17,kar me je presenetilo, nisem si namreč mislil, da je možen tak razpon (od 38mm pa vse do 17mm gume).

Torej je ta razpon možen ali si jaz to narobe razlagam in kakšen predlog pnevmatike (sploh so zaželeni komentarji tistih, ki imajo s tem kakšne praktične izkušnje).
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

tku009 ::

RockyS ::

Danes sem v Lidlu kupil jakno za 18€, zadeva je OK za ta denar, edina napaka je to da skozi zadrgo kar močno prepušča veter, posledično zelo hladi.

Aston_11 ::

Potem ni Ok. Mi je pa čudno, ker jakno z Lidla ima tudi my wife, že od lani, pa takih pripomb ni nikoli imela. Modeli so pa itak enaki. Ponavadi imajo narejeno tako, da je za zadrgo še en notranji ali pa zunanji sloj, ki zadrgo pokriva.

jype ::

einstein :P> PS: se drugače tudi briješ po nogah?

Ne brijem se, blond sem.

Glede zabeležene višine je pa lani takole:

Total Distance (km)	10,586
Total Time (h)		437:44:32
Average Speed		24.18 km/h
Total Elevation (m)	113,911

RockyS ::

Aston_11 je izjavil:

Potem ni Ok. Mi je pa čudno, ker jakno z Lidla ima tudi my wife, že od lani, pa takih pripomb ni nikoli imela. Modeli so pa itak enaki. Ponavadi imajo narejeno tako, da je za zadrgo še en notranji ali pa zunanji sloj, ki zadrgo pokriva.


No, da se posipam s pepelom, zgleda sem bil (zelo) štorast in slep, da nisem opazil tega sloja, ter da si ga očitno nisem pravilno oblekel :)

ttommy ::

Jaz imam to jakno iz Lidla že dve leti in je čisto OK.
Gamer

Master_Yoda ::

Kaksne kljucavnice imate na vasih kolesih ? Sem si nabavil novo kolo za v sluzbo oz. po opravkih, pa me zanima katero kljucavnico priporocate ?

Najbolje je verjetno U (oz. D) lock, zanima pa me katerega priporocate.

jype ::

Če nimaš ustrezne kolesarnice, je povsem verjetno, da boš ceneje prišel skozi, če greš z avtom, sploh v izpostavljenih soseskah.

Ker predpisi za kolesarje ne veljajo, policija ob prijavi kraje kolesa nikoli ne ukrepa.

GamerBoy ::

Koliko so jih pa tebi ukradli in kako ? Sem že slišal za kraje ko so jim na balkone plezali po bicikl :/


p.s. Lidl ma še vedno te koleasarske jakne in majice, ampak večinoma XL&XXL, izgleda da imam srečo, da je povprečen kolesar tam cca 175 in nam visokim roba ostane, medtem ko se uni stepejo za svoje M/L :P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

jype ::

Spovedničar> Koliko so jih pa tebi ukradli in kako ?

Samo enega. Na žalost ni bil moj, temveč od mame. Stopil sem v kolesarski servis, dekle naj bi počakalo zunaj, pa ni.

Master_Yoda ::

jype je izjavil:

Če nimaš ustrezne kolesarnice, je povsem verjetno, da boš ceneje prišel skozi, če greš z avtom, sploh v izpostavljenih soseskah.

Ker predpisi za kolesarje ne veljajo, policija ob prijavi kraje kolesa nikoli ne ukrepa.


Puscal bi ga na stopniscu od firme (znotraj), pred trgovinami,... Kolikor sem gledal so U locki od cca 17 EUR naprej, vendar nevem ce so ti ze ok ali je bolje dati par eur vec. Predlogi za specificne modele dobrodosli!

Kombiniral pa bom z kljucavnico, ki jo ze imam (kolikor berem je dobro ce imas 2 razlicna modela kljucavnic torej ketna + U lock).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

GamerBoy je izjavil:

Koliko so jih pa tebi ukradli in kako ? Sem že slišal za kraje ko so jim na balkone plezali po bicikl :/

Policija pride, popiše in zadeva je za njih zaključena.

V Ljubljani, v Šiški vsi vedo za ekipo ki krade kolesa in jih po delih preprodaja naprej, pa nobene racije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Vzame kdo s sabo kaj za pojest, ko gre 100+ km daleč?

dolenc ::

Seveda, kašne datelne, banane, čokoladke, žitne ploščice itd ...

Aston_11 ::

Evo, prvi letošnji 100+ po 20 letih. Sem vzel s sabo dva sendviča s šunko in suho panceto in sta padla kot ata na mamo, predenj sem šel, pa pašto z dvema klobasama. Bal sem se spahovanja po klobasah, pa je šlo lišo skozi. Morda bi manjkala še kakšna banana za proti koncu poti. 1.500 višincev cca, zadnje klance sem se kar nekaj vlekel. 8%-ni med 10 in 13 km/h.... 13 minut več kot ponavadi od spodaj do zgoraj (Rebrnice). Mater, po dolini so že v kratkih hlačah...

Arctander ::

Prva letošnja daljša turca.

Portorož - Korte - Izola - Koper - Milje (Muggia) - Lazaret (Lazzaretto) - Anakran - Koper - Izola - Strunjan - Portorož.

Skupaj 70km, avg. 23km/h do zadnjih 10km, ko je začelo štrajkati koleno in sem jih odpeljal po penzionistično.

GamerBoy ::

Cestak ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Arctander ::

Treking s cestnimi gumami.

GamerBoy ::

Moj treking je letos blizu 500km, nisem pa delal več kot 55kmh ture, ker me hribi preveč izčrpajo, izogniti pa se jim skorajda ne morem. Prenose ima fine, samo kar ga najbolj loči od cestakov je pa res ta bolj pokončna drža, ko zapiha veter se počutim kot da me bo dvignilo in to pri 90kg:D

p.s. kakšne gume imaš to gor? Ker tudi sam razmišljam o menjavi za kakšne bolj cestno naravnane.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Arctander ::

Tole imam: http://www.schwalbe.com/en/tour-reader/... Za asfalt super, razmišljam pa, da bi nabavil še ene obroče za treking gume. Z omenjenimi po utrjenem makadamu še gre, če je neutrjen makadam ali bog ne daj makadamski klanec, pa je bolj bogo.

Danes je bilo super, ker ni bilo skoraj nič vetra, drugače pa tudi meni ni užitek kolesariti, če je vetrovno. Že če malo piha, se počutim takole:
 ...

...


:D

jype ::

Oglobili so me, ko sem peljal skozi križišče pri rdeči luči. Globa je 20 evrov. Glede na to, da v zadnjih 15 letih vsak delovni dan prevozim okoli 25 semaforjev, ko je rdeča luč...

To pomeni, da vožnja skozi križišče pri rdeči luči stane 0.0002 evra oziroma 0.02 evrska centa.

Dobil sem še prijazen nasvet redarja, da razume mojo križiščno strategijo, ampak da če lahko prosim ne pred njim.

Mislim, da sistem ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

Kaj je že s to križiščno strategijo? Greš skoz rdečega peščca, ko že avti šibajo skozi?

GamerBoy ::

Haha :)) Trollface nalepke na feltne pa gas (y)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

jype ::

Ne. Spelješ nekaj sekund preden speljejo tisti, ki bi skozi tebe zavijali desno.

bluefish ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj je že s to križiščno strategijo? Greš skoz rdečega peščca, ko že avti šibajo skozi?
Seveda. Potem pa na YT nalepiš posnetek in pojamraš nad neobzirnimi vozniki. :P

jype ::

bluefish> Seveda. Potem pa na YT nalepiš posnetek in pojamraš nad neobzirnimi vozniki. :P



Redarja tudi ni motilo, da ne vozim po kolesarski stezi, ko je ta vrisana na pločnik, kar me veseli, ker je potem veliko lažje razumeti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

bluefish ::

Vidiš. Voznik taksija bi moral posneti svojo akcijo in se potem pritožiti, ker ga pešči/kolesarji ovirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::

bluefish> Vidiš. Voznik taksija bi moral posneti svojo akcijo in se potem pritožiti, ker ga pešči/kolesarji ovirajo.

Čemu? Saj ga ne, on ima vendar odbijač.

bluefish ::

Uh, indeed. :))

jype ::

Če pozorno pogledaš posnetek vidiš, da se ukvarja s telefonom.

BTW, kazen se mi zdi skrajno absurdna, skoraj žaljiva. A ni vožnja skozi rdečo luč en najtežjih prekrškov?

sesobebo ::

ni vazna teza prekrska. vazna je gibalna kolicina.

jype ::

A, v tem je fora. Potem moram resnično še malo shujšat.

Aston_11 ::

Potem bo razlika v prid pleha še večja. Rešitev je nasprotna. Ali bull bare na bicikl ali pa kile gor.

jype ::

Saj ne tekmujemo v gibalni količini. Pomembno je, kako hitro premikaš svojo zavest.

jype ::

Evo, Rusi naj kar pridejo, jaz sem pripravljen.







Če bo tudi ta zdržal 130kkm, kolikor je prejšnji... Kapo dol Italijanom.

bluefish ::

Aha, zato so torej šli bicikli v prodajo. Ni želje po karboncu?

jype ::

Ni potrebe, pa v trenutni situaciji raje rešujem socialno stisko parim kolegom kot da bi kupoval bicikle za 10 jurjev.

YaN-cH ::

Herezija!!! :)

GamerBoy ::

Kaj pa ga je izdalo ? Počil okvir ali si se samo naveličal menjati ketne, gonilke itd ?

p.s. Sicer pa ja... Opažam na namenskih forumih, da je kolesarjenje ratal res šminkerski šport, kjer kažeš elitnost, kot so nekoč to za golf pravili. Tle pa 5 čukov vrže za bicikel, potem pa čuka letno da si mal barve spremeni in podobno in to vse seveda neprofesionalno.

p.s.(2) Na Franji si kdaj bil ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

jype ::

Spovedničar> Kaj pa ga je izdalo ? Počil okvir ali si se samo naveličal menjati ketne, gonilke itd ?

Pozimi me je skrbelo za obroče, večjih plaščev pa na obstoječe okvirje nisem mogel montirat. Gorsko kolo je v remontu, ampak se mi ga ne ljubi zrihtat, ker je v primerjavi z ostalimi resničen nosorog. Stare specialke prodajam zato, ker jih ne potrebujem. Prostor v garaži sicer je, ampak eno rezervno kolo je IMO dovolj.

Spovedničar> p.s.(2) Na Franji si kdaj bil ?

Traso sem odpeljal štirikrat, a nikoli na tisti dan, ko se po trasi drenja na tisoče drugih kolesarjev. Moja najljubša dolga proga do sedaj je sicer alpski maraton v napačno smer, ali pa en dan do atomskih toplic, malo vzajemnega masiranja z dekletom v bazenu in potem drugo jutro nazaj, tja čez Črnivec, Šaleško dolino in skozi Vojnik ter čez tiste hribčke med Šentjurjem in Imenom, nazaj pa preko Kozjanskega parka do Save in ob Savi nazaj do Ljubljane. V Savinjski dolini imam tudi žlahto, najbrž zato.

Aja, ta bicikl sem dobil pri Vebu za ~1300 ojro (gotovine) skupaj s pedali in mehanskimi avid diski: http://veb-company.si/izdelek/4320/kolo...

Wheelset je res težak in bom bržkone vzel še enega lažjega za po cesti, samo da najdem kakšnega, do zdaj sem imel Fulcrum Quattro CX in je za svojo ceno (250 ojro) zdržal ogromno, pa ni pretežak, žal pa ni takšnega, da bi gor lahko privijačil rotorje za diskaste zavore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gzibret ::

Jype - ali je tale tvoja draga?

Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jype ::

Vajenc ::

jype je izjavil:




Lep in sorazmerno poceni za Colnago. Kako se cyclocross obnese na cesti? Je kaj težje gonit, glede na to, da je teža in profil gum bolj treking, lega in prenosi pa od specialke?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Aston_11 ::

Po cenah, ki jih berem na šminkerskih forumih, je bicikl prva liga in to praktično zastonj.

jype ::

Zjutraj sem dal gor ultremo 700x25C gume in razen tega, da bo še par sto kilometrov, preden se ujaha, šiba enako kot normalna specjalka (mu pa zmanjka prestav, ker je 48x11 največji prenos - verjetno bom ob priliki gor poskusil obesiti 53 verižnik, ampak tudi s tem se da čisto ok vozit po ravnem).

Vajenc> Lep in sorazmerno poceni za Colnago.

Hja, razen tekmovalnih biciklov Colnago vse zdaj dela nekje na Tajvanu, tako da razen nalepk nima kaj dosti zveze s Colnagom - je pa tako temeljito poliman z logoti in napisi, da se praktično ne more zlomt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

OO Jure, huda mašinka! Sam tudi premišljijem, da bi prodal specjalko pa enga CX vzel potem jeseni :). Čisto hud zgleda. Srečno vožnjo!

PS: Upam, da te vidim z njim na klasiki v nedeljo ;)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()
««
36 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220896 (13723) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22550357 (43646) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50958714 (51904) jype

Več podobnih tem