» »

Euro Jackpot

Euro Jackpot

1
...
3 4
5
»

meho7 ::

shadeX je izjavil:

En komentar glede tega jackpota (citiram iz 24ur).

Odloči se sicer lahko za letno izplačevanje nagrade po obrokih, pri čemer bi nagrado prejemala 30 let, ali pa za enkratno izplačilo v višini 480,5 milijona dolarjev. Po navedbah loterije se prejemniki nagrade najpogosteje odločijo za enkratno izplačilo.


A se še komu zdi to najbolj idiotska poteza, ki jo dobitnik lahko v tem primeru naredi, al sem edini tukaj?

1. Če prav razumem z enkratnim izplačilom izgubi 300M dolarjev (izplačajo 480M namesto 780M - mogoče minus davek?) v 30 letih oz. 10M na leto!? Ok, sicer en proti argument je, da že 480M kot navaden smrtnik ne porabiš.

2. Kaj ti bo 480M v enkratnem znesku? Za kaj boš sploh porabil toliko denarja kot navaden smrtnik?

3. Če se dobitnik odloči za obročno plačevanje na 30 let:

- Vsak mesec na račun prejme 2.1M! Torej še vedno če želiš večjo/boljšo hišo, avto, jahto, potovanja, lahko VSE to v roku 1-2 let dobiš

- Se zaščitiš, da v primeru preveč zapravljanja (nekaterim to postane hobi), ne izgubiš vsega kot če bi izplačal v enkratnem znesku. Tako si za VSAJ 30 let nedvomno preskrbljen.

- Če se ločiš s tem NE izgubiš polovico premoženja!
- Imaš čas, da ko začetni hype izgine, lahko začneš bolj premišljeno delati z denarjem

Sedaj mi je šele jasno koliko so američani fu*njen narod.

Pa še za konec:

Sicer bi lahko ostala anonimna, a se je odločila, da bo tako hitro stopila pred javnost zato, da bi "čim prej opravila s tem", je dejala. Upa, da jo bodo sedaj pustili pri miru.


Javnosti si se pokazala, zato ker upaš da te bojo sedaj pustili pri miru? Kakšna logika je pa to? :))

Ni čudno, da se nas vesoljci izogibajo...


https://www.reddit.com/r/AskReddit/comm...

Master_Yoda ::

Ali lahko drzavljan Slovenije vplaca kombinacijo preko kaksne druge spletne strani kot npr. Lottoland?

fireX88 ::

Master_Yoda je izjavil:

Ali lahko drzavljan Slovenije vplaca kombinacijo preko kaksne druge spletne strani kot npr. Lottoland?


ja jaz sem že večkrat in tudi večkrat dobil, vendar ne več kot 4€ ali 5€. Toliko, da sem porabil za naslednji krog in sem bil zopet v minusu. Ne vem pa, kako si lahko izplačaš.

lp
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

less ::

fireX88 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Ali lahko drzavljan Slovenije vplaca kombinacijo preko kaksne druge spletne strani kot npr. Lottoland?


ja jaz sem že večkrat in tudi večkrat dobil, vendar ne več kot 4€ ali 5€. Toliko, da sem porabil za naslednji krog in sem bil zopet v minusu. Ne vem pa, kako si lahko izplačaš.

lp


Jaz sem si enkrat poskusno izplačal 5€ (od dobitka 19€) na prepard visa kartico.

fireX88 ::

Pa?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

N0t0ri0us ::

jaz sem si od 12€ izplačal 6€, če se ne motim je bilo 3€ provizije in pa 3€ transakcija. Ne me pa držat za besedo :D #lottoland

fireX88 ::

svašta
se pravi če dobiš eurojepot ti pol pobere transakcija? wtf nigga?

sej verjetno so le to moje mokre sanje :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

N0t0ri0us ::

ne mislim da so bili to fiksni zneski :)

edit: sem šel gledat. 12EUR sem vplačal, 9.2EUR sem zadel, 6EUR mi je pristalo na računu :D tako je bilo :D

Zgodovina sprememb…

donvito ::

Pri E-loteriji ni nobene provizije. Sem v kratkem zadel dvakrat in pri izplačilu na TRR ni bilo nobene provizije.

shadeX ::

Vi kar vplačujte na privat stavnicah. Vas bo enkrat fajn po prstih opeklo.

Za informacijo: Znanec si lasti stavnico (ima vse potrebne licence in zgleda popolnoma legit) in ko sem ga vprašal kako izplačuje je rekel: Že kdaj bi bankrotiral, če bi izplačeval večje dobitke, male pa seveda izplačam ker tako širim "dober glas".

Meni to pove dovolj kako te stavnice poslujejo.

:))

Če že moraš igrat loto, ga igraj na loteriji slovenije. Če zadeneš vsaj dobiš.

Yakamashi ::

Vkolikor zelis za spletno paralelno loterijo dobit licenco pri EU regulatorju, bo visje dobitke izplacala zavarovalnica, kateri placujes (debilno visoke) mesecne premije.

Razloga, zakaj bi katerakoli zavarovalnica sploh zavarovala kaj takega, sta dva:

1.) Verjetnostni racun
2.) Dejstvo, da je pool igralcev spletnih loterij relativno majhen

Vir: delam za podjetje z MGA licenco

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Splača se igrat, če veš da boš zadel.
Quack !

less ::

less je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Ali lahko drzavljan Slovenije vplaca kombinacijo preko kaksne druge spletne strani kot npr. Lottoland?


ja jaz sem že večkrat in tudi večkrat dobil, vendar ne več kot 4EUR ali 5EUR. Toliko, da sem porabil za naslednji krog in sem bil zopet v minusu. Ne vem pa, kako si lahko izplačaš.

lp


Jaz sem si enkrat poskusno izplačal 5EUR (od dobitka 19EUR) na prepard visa kartico.


fireX88 je izjavil:

Pa?

Prejel 5EUR.
Sem še enkrat pogledal, izplačilo na lottoland in v spletni banki je vseh 5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

meho7 ::

shadeX je izjavil:

Vi kar vplačujte na privat stavnicah. Vas bo enkrat fajn po prstih opeklo.

Za informacijo: Znanec si lasti stavnico (ima vse potrebne licence in zgleda popolnoma legit) in ko sem ga vprašal kako izplačuje je rekel: Že kdaj bi bankrotiral, če bi izplačeval večje dobitke, male pa seveda izplačam ker tako širim "dober glas".

Meni to pove dovolj kako te stavnice poslujejo.

:))

Če že moraš igrat loto, ga igraj na loteriji slovenije. Če zadeneš vsaj dobiš.

Lottoland je legit pa ja ne bodo reklamirali scamma po britanski tv :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

oo7 ::

Že kdo igral vikinglotto?

To je v bistvu polovični Eurojackpot.

Eurojackpot 1-50 številk kjer jih zbereš 5 in 1-10 kjer zbereš 2
Vikinglotto 1-48 številk kjer jih zbereš 6 in 1-10 kjer zbereš 1

Eurojackpot cena 1 polja 2,20 eur
Vikinglotto cena 1 polja 1,10 eur

eurojackpot minimalno 10 mio eur max 90 mio eur
Vikinglotto minimalno 3 mio eur max 35 mio eur

Eurojackpot žrebajo na Finskem ob petkih
Vikinglotto žrebajo na Narveškem ob sredah

Jaz sem danes prvič vplačal eno polje upam, da bom na koncu viking :))

Matej_K ::

Še verjetnost povej za oba za top dobitek. Lahk tko izračunaš kaj se bol splača...če ciljaš top dobitek seveda.
... .. .

eric_cartman ::

Počasi mi bo jasno zakaj Eurojackpot zadevajo samo Finci, Danci, oz. Nemci..

https://www.24ur.com/novice/svet/mesto-...

Njim očitno za par evrčkov več dovolijo imeti kombinacijo večih številk.. Kar pa pomeni, da če pogoji niso za vse enaki je ta igra res vrhunec nategatorstva...

Lahko da se motim, vendar pri nas še nisem zasledil možnosti igranja večih številk za recimo 10 EUR tako kot pri njih.

https://www.veikkaus.fi/fi/eurojackpot#!/ejackpot-porukka

Čisto kot primer.. Sistem 10 + 2 stane 52 EUR. Če jih skupaj špila 5 je to 10 EUR po osebi.. Možnosti pa bistveno večje..

Sistem 8 + 3 je 34 EUR.. itd.

Lahko da sem to res pozno ugotovil in da ste drugi to že prej vedeli.. Samo res mi ni jasno kako je lahko to dovoljeno..

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Huh zanimivo, sem mislil da EuroJackpot tega ne omogoča.
To pri nas omogoča Loto...

Javi kakšnemu 24ur, bodo raziskali. Če že tako radi pišejo o dobitnikih.
... .. .

eric_cartman ::

Da ne bom kar nekaj napamet govoril prilagam še statistiko zadetkov.
Torej Finska z dobrimi 5 mil. prebivalcev ima 10 glavnih dobitkov.

Nemčija jih ima največ - 29, kar je povezano tudi z maso ljudi. Ampak potem je tu še Danska s 5 mil. prebivalcev.. Prav tako 5 dobitkov.

Slovenija slaba 2 mil. prebivalcev in nobenega glavnega dobitka.

Statistika:
https://www.euro-jackpot.net/en/statist...

Torej bo nekaj na tem.. Ker če možnosti ne bi bile bistveno večje za zadetek pri njih.. Potem bi imeli podobno statistiko glede zadetkov.. Pa spet..Nemčije ne štejemo, ker ima bistveno več prebivalcev..

Urbano#Desno ::

eric_cartman je izjavil:

Da ne bom kar nekaj napamet govoril prilagam še statistiko zadetkov.
Torej Finska z dobrimi 5 mil. prebivalcev ima 10 glavnih dobitkov.

Nemčija jih ima največ - 29, kar je povezano tudi z maso ljudi. Ampak potem je tu še Danska s 5 mil. prebivalcev.. Prav tako 5 dobitkov.

Slovenija slaba 2 mil. prebivalcev in nobenega glavnega dobitka.

Statistika:
https://www.euro-jackpot.net/en/statist...

Torej bo nekaj na tem.. Ker če možnosti ne bi bile bistveno večje za zadetek pri njih.. Potem bi imeli podobno statistiko glede zadetkov.. Pa spet..Nemčije ne štejemo, ker ima bistveno več prebivalcev..


Nekako moraš upoštevati maso vplačil v posamezni državi. Možno da si Finci na vsak način želijo zapustiti tisto temo in žalost na severu in vidijo rešitev v hazardu.:D

MATiCEK ::

eric_cartman je izjavil:

Da ne bom kar nekaj napamet govoril prilagam še statistiko zadetkov.
Torej Finska z dobrimi 5 mil. prebivalcev ima 10 glavnih dobitkov.

Nemčija jih ima največ - 29, kar je povezano tudi z maso ljudi. Ampak potem je tu še Danska s 5 mil. prebivalcev.. Prav tako 5 dobitkov.

Slovenija slaba 2 mil. prebivalcev in nobenega glavnega dobitka.

Statistika:
https://www.euro-jackpot.net/en/statist...

Torej bo nekaj na tem.. Ker če možnosti ne bi bile bistveno večje za zadetek pri njih.. Potem bi imeli podobno statistiko glede zadetkov.. Pa spet..Nemčije ne štejemo, ker ima bistveno več prebivalcev..


Koliko jaz vem je pred leti en slovenec zadel EJ nekje 20mil€. Spomnim se zato, ker so takrat vsi govorili o tem kako ta srečneš še kar po več kot enem mesecu ni prišel po izplačilo dobitka... no nakoncu je le prišel po svoj dobitek.

eric_cartman ::

Imaš prav.. Torej tu ni zabeleženo.. Vprašanje pa je ali je igral preko interneta.. In ali je lahko vplačal več kombinacij.. Dobitek je bil izplačan v Žalec.. Hence. Fontana s pivom ja..

donvito ::

Glavni dobitek v Sloveniji je bil 2x.
https://www.delo.si/novice/slovenija/re...

Master_Yoda ::

A ni to isto kot sistemski listek pri lotu ? Pri eurjackpotu sistemskega listka ni, lahko pa sam izpolnis kombinacije (kar je pa verjetno prevec potrato da bi se spravil delati ce zelis vec kot 1 cifro zraven...).
Dovie'andi se tovya sagain.

cen1 ::

No da obudim ponovno temo na Lottoland. Atraktivno je s tega vidika da je cena nižja kot pri eloteriji (zaradi SLO davka) in sama preprostost uporabe (na eloteriji moraš dat osebne podatke pa ne vem kaj še vse). Fora je v tem da ko na Lottolandu vplačaš EurojackPot ga dejansko ne, ti "staviš" na Lottolandu in oni zase vplačajo to kombinacijo tako da teoretično če bi zadel so v bistvu oni zadeli na jackpotu, ti si pa zadel njihovo stavo. Izplačilo dobiš direktno od njih in ne od EuroJackpota. Seveda vedno obstaja ta možnost da gre firma v stečaj, kak drobni tisk, legalni izgovori ipd. in ne dobiš nič je pa to malo verjetno.

No in če ti recimo dobitek izplačajo na bančni račun v SLO se to verjetno še vedno tretira kot zadetek na igrah na srečo in bi ti FURS upalil standardnih 15%. Potem je pa še tisto večno vprašanje če je to da si ti stavil na Lottolandu sploh "legalno" ker Lottoland nima konecsije v SLO po Zakonu o igrah na srečo. Če bi se kdo dejansko vtaknil v ta del je vprašljivo ker bi bil rezultat izguba $$ za občino. Potem bi ti ostalo tožarjenje države in izpodbijanje zakona na ravni EU ali pa odprtje računa v Gibraltarju. :)

Lahko še kdo zakonsko podkovan poda svoje mnenje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

cen1 ::

No še to da se popravim, Lottoland dejansko ne vplača nobenih listkov ampak baje izplačajo iz lastnih prihodkov, zavarovalnice itd. Tako da v osnovi je to navadna privat stavnica.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919390 (1682) oo7
»

Loterija

Oddelek: Loža
264946 (4067) Jure14
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829469 (20546) avani
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152622 (58025) krneki0001
»

Euromillions

Oddelek: Loža
288445 (5122) meho7

Več podobnih tem