» »

Euro Jackpot

Euro Jackpot

1 2 3
4
5

LeQuack ::

Kaj je izjavil:

Živjo!

Registriral sem se na eloterija.si, da bom kdaj pa kdaj vplačal kakšno kombinacijo.

Ob tem me zanima, pri kateri igri je statistično največja verjetnost glavnega dobitka:
- LOTO
- Eurojackpot
- 3x3


Zmagaš lahko samo tako da ne igraš.
Quack !

vostok_1 ::

1:100.000.000 niti ni tako slaba vrjetnost. :)

N0t0ri0us ::

na lotolandu sem vplačal EJ in tam ni bilo davka na srečke oziroma sem plačal 2€/stolpec.

Recimo da zadanem glavni dobitek :)) bi bile kake komplikacije glede tega ? Verjetno bi moral samo občini izplačati 20% al koliko je tega.. ne vem.. Igram drugič v življenju :P - verjetno tudi zadnjič

1. sem prejšnji teden ampak sem ugotovil, da sem imel moneybackwarranty al nekaj takega in ker nisem zadel ničesar, sem dobil denar nazaj in sem zato vplačal še enkrat :D

GTX970 ::

S takimi sladkimi vprašanji se boš spopadal takrat, ko bo do njih prišlo.
Z 90 milijoni na računu verjetno ne boš ostali v Slo...
V Slo je 15% davka da dobitek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

N0t0ri0us ::

vem, da do njih ne bo prišlo ampak vseeno me je zanimalo :P

Hvala za odgovore :D

vostok_1 ::

Z 90 miljoni obstaja zlo velika vrjetnost, da bi v par mesecih končal na kokainu ali zlo slabi družbi.
Ko dobiš tok denarja "šenkanega", večina ljudi okrog tebe te začne drugače jemat. Posledično si prisiljen v drugačno družbo "bolj na nivoju". Tam pa je bolj ali manj kot v house of cards ali game of thrones.
Ni veliko ljudi, ki zna to prenesti. Ampak good luck in any case. ;)

GTX970 ::

Saj pravim, s takim denarjem nimaš v Slo več kaj početi.Se prehitro izve.

shadeX ::

Jah in kaj če se zve? Single fucks were not given that day.

Sicer pa en iz grosuplja ki je zadel glavni dobitek, še danes ne vem kdo je. Isto ko je nekdo v našem mestu (ki šteje 6k ljudi), zadel sedmico, se ni nikol izvedlo kdo je. Vedlo se je samo da je nek starec. Pa še to je najbrž "baba čula baba rekla".

LeQuack ::

Mogoče pa dejansko ni noben zadel in je država pobasala denar?
Quack !

GTX970 ::

Jah in kaj če se zve? Single fucks were not given that day.

Recimo ugrabitve družinskih članov.

Pri tolikem denarju dobiš nenadoma en kup novih "prijateljev".

Sicer pa en iz grosuplja ki je zadel glavni dobitek, še danes ne vem kdo je.

Si od tam in ne veš ? Slabo si obveščen.

Kje je bil listek vplačan je nepomemben podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

shadeX ::

GTX970 je izjavil:

Jah in kaj če se zve? Single fucks were not given that day.

Recimo ugrabitve družinskih članov.


Preveč gledaš TV. A se je v Sloveniji kdaj to sploh zgodilo? Če smo že pri denarju, imajo tajkuni veliko več dnarja kot en "bogi" srečnež ki je zadel sedmico. Sicer ok, trenutni jackpot je sicer res ogromen, ampak še vedno dvomim da bi prišlo res do take skrajnosti, če že enga tajkunčka ne morjo primt pa mal ostrašit.

V ameriki kolikor vem je zmagovalec javno napovedan. Koliko je tam sploh ugrabitev zaradi tega tam?

Pri tolikem denarju dobiš nenadoma en kup novih "prijateljev".


To se strinjam. Eni so naivni in teh prijateljev ne "vidijo", drugi jih spregledajo. Jaz osebno, bi obdržal ravno toliko prijateljev kot jih imam sedaj. ( 0 ). Če govorimo o pravih prijateljih ki bi zate dali roko v ogenj.

Sicer pa en iz grosuplja ki je zadel glavni dobitek, še danes ne vem kdo je.

Si od tam in ne veš ? Slabo si obveščen.


Nisem od tam. Mogoče sem prehitro rekel. Sigurno je kdo ki bere forum iz grousplja pa lahko pove če pozna dobitnika. Ne da bi bilo važno, ampak samo toliko da bi povedal koliko se informacije hitro širijo.

Kje je bil listek vplačan je nepomemben podatek.


Jap. In kaj ima sedaj to veze? Glavni dobitek je šel v Grosuplje, ker ima dobitnik tam stalno prebivališče. Kje je vplačal pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

DeeJay ::

Mene pa zanima, če recimo en frend zadane jackpot, plača davek in men da 5 miljonov, morm jest spet davčni plačat?

Pesimist ::

DeeJay je izjavil:

Mene pa zanima, če recimo en frend zadane jackpot, plača davek in men da 5 miljonov, morm jest spet davčni plačat?


ne.

STASI ::

Pesimist je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Mene pa zanima, če recimo en frend zadane jackpot, plača davek in men da 5 miljonov, morm jest spet davčni plačat?


ne.


Ne prodajati buč. Seveda moraš. Ker si frend spadaš v davčno stopnjo vsi drugi in bi bil kar lepo obdavčen. Drugače imaš pa tule ZakonDDD
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

koli99 ::

Torej meni frend da 5 mil - davek državi. Jaz ta znesek dam naslednjemu prijatelju kateremu se zopet odmeri dave in tako n naprej dokler ti država ne pobere vsega:)

Hitro zapravit drugače boste brez vsega!

oo7 ::

En Čeh je bogatejši za 90 mio EUR>:D

Jaz sem zadel samo 2+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Smešno kako čez noč se ti lahko obrne življenje.

lonewolf_ ::

Saj ne dobiš vsega naenkrat, ali ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

vostok_1 ::

Pojma nimam kako gredo te reči. A sploh lahko kaka manjša banka recimo to prevzame ali je treba it direkt do švicarjev?

Vikking ::

lonewolf_ je izjavil:

Saj ne dobiš vsega naenkrat, ali ?


Pri nas dobiš vse naenkrat, pri dobitkih nad 300€ ti odbijejo 15% ki jih dobi občina, kjer ima vplačnik dobitka stalno prebivališče. Ostalo ti ne gre v dohodnino, država pa vzame svoj delež že pri vsakem vplačilu loto listka.
Posledično indirektno kasneje država seveda pobere denar preko ddv-ja (itak moraš zapravit), obresti od depozitov, darilnih pogodb, itd...

V tujini pa tudi poznajo na 30let izplačevanje dobitka. Drugače ti vzame država precejšni delež če želiš v celoti takoj. V zda ti država vzame 30%, zato pa imajo opcijo 30 letnih izplačil, ker tako država manj dobi oz. vzame.

Tear_DR0P ::

shadeX je izjavil:

GTX970 je izjavil:

Jah in kaj če se zve? Single fucks were not given that day.

Recimo ugrabitve družinskih članov.


Preveč gledaš TV. A se je v Sloveniji kdaj to sploh zgodilo? Če smo že pri denarju, imajo tajkuni veliko več dnarja kot en "bogi" srečnež ki je zadel sedmico. Sicer ok, trenutni jackpot je sicer res ogromen, ampak še vedno dvomim da bi prišlo res do take skrajnosti, če že enga tajkunčka ne morjo primt pa mal ostrašit.



Nekateri primeri celo pridejo v medije. http://www.zurnal24.si/oce-rezali-so-me...
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

eric_cartman ::

@teardrop tukaj je šlo za izposojo denarja ipd.

Sigurno ne zaradi tega, ker bi zadel na loteriji...

oo7 ::

Ameriški Powerball trenutni glavni dobitek 1,5 miljarde $$$ :P

Sem ravnokar gledal večerna poročila kjer so rekli, da lahko tudi mi igramo ampak na Powerball strani piše samo o Ameriki.
http://www.powerball.com/pb_home.asp

Si predstavljate, da zadanete toliko denarja:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

razerznak2 ::

oo7 je izjavil:

Ameriški Powerball trenutni glavni dobitek 1,5 miljarde $$$ :P

Sem ravnokar gledal večerna poročila kjer so rekli, da lahko tudi mi igramo ampak mi še ni uspelo ugotovit kako >:D

http://www.powerball.com/pb_home.asp

Si predstavljate, da zadanete toliko denarja:))



a majo da lahk igras prek neta? tako kot pr nas? fajn bi blo to,

fajn bi blo ce bi dobu, lep dnarcek, ce tako recm
Vesoljec nacist

Karton4 ::

Obstajajo strani, ki ti omogočajo, da lahko igraš online(te strani imajo agenta ali kej podobnega, ki dejansko fizično kupijo/ali tudi oni online v ZDA (nvm točno)).

oo7 ::

Spet Nemčija :|


5+2 Jackpot - 90.000.000,00 EUR Nemčija
5+1 - 2.780.570,90 EUR Finska-2x, Nemčija-5x, Nizozemska
5+0 - 109.022,70 EUR Češka, Danska-2x, Islandija, Nizozemska, Nemčija-6x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Ker je ravno loterija.

My pipe dream finally came true': This woman won the second-largest Powerball jackpot ever

Ladies and gentlemen, we have a winner.

Mavis Wanczyk won the second-largest lottery prize in U.S. history Wednesday, a $758 million Powerball jackpot that she celebrated by calling in newly rich, telling her longtime employer that she would not be coming to work. Not now, and not ever. :))

https://www.washingtonpost.com/news/mor...


Če bi jaz toliko denarja zadel ga ne bi mogel porabiti, ker bi me najbrž kap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Karen ::

Najbolje bi bilo da bi kot un model v Hostarjih: Jahto nejel (ne kupil, pol maš sam stroške s tem), gajbo Viagre, pa ku**e bi s helikopterjem vozili gor, taznucane bi pa čez krov metal... dokler te ne bi kap ruknla:-)

Gama ::

Miljon se zdi veliko ampak ko ga enkrat dobiš ti je hitro premalo in si že na nuli.

N0t0ri0us ::

dokler zapraviš 1000€ mesečno je milijon ogromno.. Prvo greš kupit avto, nato se loči žena in ti ostane 450.000€, da izplačaš ženi stanovanje oz si kupiš svojega ti ostane 300.000€, še par "malenkosti" in si na 200.000€.. mine 5 let in tokrat ne delaš več za 1000€ mesečno ampak za minimalca :))

Življenje se vrne v stare tire.

Ganon ::

Gama je izjavil:

Miljon se zdi veliko ampak ko ga enkrat dobiš ti je hitro premalo in si že na nuli.


Ob predpostavki, da si neumen.

Gama ::

Ganon je izjavil:

Gama je izjavil:

Miljon se zdi veliko ampak ko ga enkrat dobiš ti je hitro premalo in si že na nuli.


Ob predpostavki, da si neumen.

Ti nisi neumen?

vostok_1 ::

N0t0ri0us je izjavil:

dokler zapraviš 1000EUR mesečno je milijon ogromno.. Prvo greš kupit avto, nato se loči žena in ti ostane 450.000EUR, da izplačaš ženi stanovanje oz si kupiš svojega ti ostane 300.000EUR, še par "malenkosti" in si na 200.000EUR.. mine 5 let in tokrat ne delaš več za 1000EUR mesečno ampak za minimalca :))

Življenje se vrne v stare tire.


Večina res se vede neumno.

Jype je sicer nepoboljšljivo opranoglavec in težkokategornik, ampak kljub denarju se vozi s kolesom.

Jz bi podobno. Več denarja, ki bi imel, več bi kolesaril. Samo reveži potrebujejo avte.

Karen je izjavil:

Najbolje bi bilo da bi kot un model v Hostarjih: Jahto nejel (ne kupil, pol maš sam stroške s tem), gajbo Viagre, pa ku**e bi s helikopterjem vozili gor, taznucane bi pa čez krov metal... dokler te ne bi kap ruknla:-)


I like this idea. Ampak pol ko bi bil že malce star. Sedaj bi mi vrjtno prej tič al prostata crknla kot pa srce.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

Kupiš jahto za 600 mio eur :))

Atrakcija na francoski obali: priplula najtežja, 600 milijonov evrov vredna jahta


http://www.24ur.com/novice/svet/video-a...




Samo hec je v tem, da naj bi ta jahta rabila še vsako leto 10% vrednosti ladje se pravi 60 mio za stroške vzdrževanja, gorivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Gama ::

Če imaš avto na lizing in telefon na mesečne obroke potem si materialist. In bi miljon trošil v nedogled.

Seveda, obstajajo ljudje ki bi to pametno investirali in naredili veliko več denarja, ampak takih je mal.

Če ti lahko iz milijona narediš 10 milijonov, potem lahko iz 1k 10k, iz 10k 100k, iz 100k 1mil. In zakaj nisi?

imagodei ::

Gama je izjavil:

Če ti lahko iz milijona narediš 10 milijonov, potem lahko iz 1k 10k, iz 10k 100k, iz 100k 1mil. In zakaj nisi?

To seveda ne drži in so otroške sanje. Sem pa tja kdo že gembla in iz poslednjega in edinega svojega jurja naredi 10 jurjev. V praksi pa imajo ljudje, ki iz meseca v mesec živijo s tisočakom, drugačne probleme. In precej težko je investirat denar, ki ga nujno potrebuješ za preživetje, plačevanje vrtca, varčevanje za novejši (rabljen) avto, varčevanje za skromne počitnice, načrtovanje menjave strehe čez 5 let...

S polno ritjo je bistveno lažje srat. Če imaš milijon, iz njega precej lažje narediš 10 milijonov, kot pa iz tisočaka narediš 10 tisočakov.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Če imaš milijon, iz njega precej lažje narediš 10 milijonov, kot pa iz tisočaka narediš 10 tisočakov.


blabla isti klinc, je pa sigurno več takih ki iz 1k naredi 10k

#000000 ::

Če AK 11 aka Kopitar pri vseh miljonih igra Eurojackpot, zakaj bi omejevali folk ki zasluži 1k ali je celo na socijalni, te pomojem so največji igralci.

Gama ::

Če ne znaš iz 1.000 narediti 10.000 potem iz milijona nikol neboš naredu 10M.

To ni mišleno da imaš 1.000 plače duhh.. Ampak da imaš 1.000 ali več denarja ki ti stoji in neveš kaj z njim, to ima ful slovencev par tisočakov na računu, in večina pač spara od plače.

In zdej ti praviš *Ah imam 5.000EUR, s tem ne morem začet biznis ampak če bi imel 1M bi ziher naredu 10M* jaja sanjaj :)

Če mi pa kdo pove in razloži kako in zakaj lažje iz 1m naredi 10m, kot iz 10k na 100k mu pa dam ta milijon pa da vidmo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

badabim ::

Na Eurojackpotu lahko z 1M kupiš 100 krat več srečk kot z 10k in imaš večjo možnost da prideš na 10M kot tisti z 10k na 100k.
Daj sem 1M da ti dokažem.

OZZY ::

badabim je izjavil:

Na Eurojackpotu lahko z 1M kupiš 100 krat več srečk kot z 10k in imaš večjo možnost da prideš na 10M kot tisti z 10k na 100k.
Daj sem 1M da ti dokažem.


S tem da imaš 100x več možnosti, da zgubiš 1M, kot pa samo 1k+
Go with the flow.

looser ::

vostok_1, če imaš miljone in ne trošiš, teh milijonov nimaš (razen številčno na nekaj računih)...
za kaj in za koga pa nameravaš re/investirati v neskončnost?
da bodo milijarde? za koga? za potomce?
kaj pa potem, če bi imel milijarde, bi vsaj potem kaj trošil?
ali še tudi ne?

looser ::

vostok_1, pa avta tudi ne bi imel, raje bi kolesaril? vedno?
kolesarjenje (in še kaj drugega) je že fajn, samo avto ti (sploh na relacije) nudi malo več udobja tebi in ostalim potnikom...
mislim, res me zanima, od kod ti ideje :-)
maš milijone, pa niti nekega kabrioleta ne bi ubodel? :-)

shadeX ::

En komentar glede tega jackpota (citiram iz 24ur).

Odloči se sicer lahko za letno izplačevanje nagrade po obrokih, pri čemer bi nagrado prejemala 30 let, ali pa za enkratno izplačilo v višini 480,5 milijona dolarjev. Po navedbah loterije se prejemniki nagrade najpogosteje odločijo za enkratno izplačilo.


A se še komu zdi to najbolj idiotska poteza, ki jo dobitnik lahko v tem primeru naredi, al sem edini tukaj?

1. Če prav razumem z enkratnim izplačilom izgubi 300M dolarjev (izplačajo 480M namesto 780M - mogoče minus davek?) v 30 letih oz. 10M na leto!? Ok, sicer en proti argument je, da že 480M kot navaden smrtnik ne porabiš.

2. Kaj ti bo 480M v enkratnem znesku? Za kaj boš sploh porabil toliko denarja kot navaden smrtnik?

3. Če se dobitnik odloči za obročno plačevanje na 30 let:

- Vsak mesec na račun prejme 2.1M! Torej še vedno če želiš večjo/boljšo hišo, avto, jahto, potovanja, lahko VSE to v roku 1-2 let dobiš

- Se zaščitiš, da v primeru preveč zapravljanja (nekaterim to postane hobi), ne izgubiš vsega kot če bi izplačal v enkratnem znesku. Tako si za VSAJ 30 let nedvomno preskrbljen.

- Če se ločiš s tem NE izgubiš polovico premoženja!
- Imaš čas, da ko začetni hype izgine, lahko začneš bolj premišljeno delati z denarjem

Sedaj mi je šele jasno koliko so američani fu*njen narod.

Pa še za konec:

Sicer bi lahko ostala anonimna, a se je odločila, da bo tako hitro stopila pred javnost zato, da bi "čim prej opravila s tem", je dejala. Upa, da jo bodo sedaj pustili pri miru.


Javnosti si se pokazala, zato ker upaš da te bojo sedaj pustili pri miru? Kakšna logika je pa to? :))

Ni čudno, da se nas vesoljci izogibajo...

vostok_1 ::

looser je izjavil:

vostok_1, če imaš miljone in ne trošiš, teh milijonov nimaš (razen številčno na nekaj računih)...
za kaj in za koga pa nameravaš re/investirati v neskončnost?
da bodo milijarde? za koga? za potomce?
kaj pa potem, če bi imel milijarde, bi vsaj potem kaj trošil?
ali še tudi ne?


Odvisno od človeka. Eni bi investirali, eni bi pofučkali v prvem letu. Jz bi vrjetno si uredil doživljensko rento in živel bolj ali manj kot sedaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ahac ::

oo7 je izjavil:

$758 million Powerball jackpot

Powerball srečke smo kupil prejšen mesec v ZDA (ko je bil jackpot "šele" $370 miljonov), pa nič zadel...

Sicer tam je fora, da to vsoto (minut davki) dobiš samo, če se strinjaš, da ti bodo mesečno izplačeval naslednjih 30 let. Če hočeš takoj pobrat keš, dobiš ful pol manj:
Lottery officials said Wanczykv chose the lump sum payment of $480 million ($336 million after taxes).

Na koncu je dobi samo polovico tega, kar je oglaševan jackpot...


edit:
shadeX,
Ja, tisto mesečno se meni zdi boljša izbira, ker že prvi mesec imaš dovolj denarja za dober life + kakšno investicijo, ne moreš pa naredit totalne bedarije pa vsega takoj zapravit.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

looser ::

vostok, kakor želiš :-) če bi imel 10M, ti pa imaš 50 let po 50K (skupaj 2,5M) letne rente, kaj boš z ostalimi 7,5M?

blackbfm ::

A se še komu zdi to najbolj idiotska poteza, ki jo dobitnik lahko v tem primeru naredi, al sem edini tukaj?


scenariji ki se lahko zgodijo v 30 letih: lahko gre dolar u ku*ac, lahko loterija propade ali kdorkoli ze pac izplacuje denar, lahko se kaksni zakoni spremenijo in ostanes brez...

v glavnem, definitvno je bolje da imas denar TAKOJ pri sebi pa ga potem pre-razporedis naprej kot ti paše

eric_cartman ::

Ziher imajo kakšen neumen zakon, da jim ga v primeru smrti potem ni več potrebno izplačevati. Ne vem če lahko potem to kar preneseš na drugega prejemnika.

Torej že zaradi tega je mogoče enkratno izplačilo bolj pametno...

shadeX ::

lahko gre dolar u ku*ac


Sej lahko gre tudi, če dobiš po 2M na mesec. Edino če si premoženje razdeliš (oz. vložiš) na več koncev.

Ziher imajo kakšen neumen zakon, da jim ga v primeru smrti potem ni več potrebno izplačevati.


Edino to se mi zdi še najboljši argument zakaj bi želel nekdo izplačati tolikšno vsoto takoj. Bi se pa zagotovo moral kot dobitnik tudi o tem pozanimati.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5919224 (1516) oo7
»

Loterija

Oddelek: Loža
264877 (3998) Jure14
»

Dobitniki na lotu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20829094 (20171) avani
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152088 (57491) krneki0001
»

Euromillions

Oddelek: Loža
288411 (5088) meho7

Več podobnih tem